tatici plecati in strainatate

salutare|
azi a plecat sotul meu de acasa pt inca 1 luna si jumatate.
a stat cam 10 zile si nici nu stiu cand s-au scurs.
am ramas mirati amandoi ca flacaul nostru s-a dus fara probl in brate la taicasu, fara retineri, desi nu il vazuse de vreo luna.
partea nasoala a fost azi dimineataza cd a iesit pe usa, se trezise si el si incepuse sa miorlaie. Nici macar sotul meu nu s-a mai putut stapani, care de altfel nu avea probl de genul acesta, si a plecat trist.
Dar macar sa speram ca va fi mai bine financiar si suntem multumiti ca atunci cand e acasa, nu mai e preocupat cu munca.
sabina82002
Postat pe 8 Iunie 2009 15:03
buna,ce mai faceti voi?luna aceasta urmeaza sa vina tati al nostru acasa si trece parca asa de greu ,cele 4 luni in care am stat fara tati s-au scurs asa de repede dar acum ultimele sapt trec fffffff greu,voi cum ve descurcati f tati?noi fff greu,cat de cat ne-am obisnuit dar parca tot lipseste ceva!
silviatatu
Postat pe 10 Iunie 2009 14:57
buna.....am vb si eu cu sotul mai devreme la telefon....si la noi trece timpul foooarte greu....noi mai avem ceva de asteptat....ce sa facem asta e viata...dak vrem sa realizam ceva pt copilasii nostri trebuie sa ne sacrificam...noi azi dimineata am fost la pediatru sa o vada pe delia,este ok,ne-a spus sa mai continuam si luna aceasta cu tratamentul pt anemie si la inceputul lunii iulie sa mergem sa facem analizele iara....acum astept sa se trezeasca mandra sa pape si pe la 17 sa plecam la plaja....va pupicim!!!!
deliarebecca
Postat pe 10 Iunie 2009 15:07
la noi acum vad ca vrea sa ploua dar si asa e fff cald
silviatatu
Postat pe 10 Iunie 2009 15:59
mergeti la plaja?
as vrea si eu sa merg pe la noi in galati dar nu prea avem unde, in sensul ca desi avem dunarea langa nas, cam nu e nik organizat si de bun gust si mai ales in siguranta pt copii mici
sabina82002
Postat pe 14 Iunie 2009 23:40
buna mamicilor si viitoare mamici ! sotul meu pleaca la sfarsitul acestei luni in strainatate, dar se intoarce la inceputul lunii decembrie! mie o sa imi fie foarte greu fara el desi eu numai cam prin dec- ian o sa nasc! nu am mai fost despartita de el deloc! nu stiu ce voi face! desi merge pentru binele nostru k sa stranga bani sa ne ridicam o casuta, pentru ca noi in chirie stam si abia ne descurcam nu stiu ce va fi cat va lipsi de langa mine
ale_micutza
Postat pe 15 Iunie 2009 10:55
nu trebuie sa disperi,trebuie sa te gandesti ca acest sacrificiu de a nu fi alaturi de tine il face pt binele vostru.sotul meu merge de 4 ani in germani cate 4-5 luni pe an si cand am fost insarcinata cu copiii am fost mai mult singura ,nu mai pun ca stau la casa am gradina curte si acum am si doi copii,sunt singura de 4 luni dar peste 2 sapt vine sotul pt ca cel mic inplineste un anisor si ii taiem motul.si mie mi-a fost greu prima data cand a plecat cred ca am plans in fiecare zi timp de o luna jumate dar acum m-am mai obisnuit sa stii ca,copiii imi dau putere sa merg mai departe si ma tin tot timpul ocupata asa ca nu am timp sa ma gandesc prea mult la tati,trece si timpul mai repede.ai sa vezi cand o sa vina bebe ca nu o sa-ti mai fie asa de greu fara sotul tau.te pup si sa fii linistita si sa ai grija de tine si bebe
silviatatu
Postat pe 15 Iunie 2009 12:48
daca este pentru binele familiei mai bine incearca sa gandesti pozitiv de bine de rau tu ramai cu bb chiar adca e in burtica pe zi ce trece o sa creasca burtica o sa mergi la ecograf o sa-l vezi si o sa-ti dea puterea de a merge inainte nu de alta dar nu vreti sa stati toata viata in chirie cu un copil.iti doresc multa sanatate si o sarcina usoara
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Iunie 2009 12:55
buna ...stai linistita ca nu cred ca vreuneia dintre noi care avem sotii plecati ii este usor....mai ales ca noi deja avem bebeii langa noi....si unde mai pui ca t-i se rupe sufletul cand ii auzi ca spun tata....sau in cazul celor mai maricei intreaba cand vine tata....a mea ink e micutza nu constientizeaza faptul ca tati e plekt....si vreau sa va spun ca ma gandesc cu groaza cum v-a reactiona cand il va vedea....ca asa la poze se uita spune ca e tata,il recunoaste...nu se pune problema....si sa-ti mai zic o faza eu pana sa o am pe cea mica mai mult singura am fost,el era mai mereu plecat in voiaj(6-7luni pe an)...dar era altfel..nu pot sa zic ca atunci nu imi era greu era si atunci dar in altfel...nu ca acum...pe vremurile alea mergeam la serviciu,imi trecea altfel timpul ...in schimb acum de cand sunt in concediu..... imi este tare tare greu....fara sotul meu...asta mica mai vede alti copii cu tatici lor prin parc si sta si se uita ,face o mutrisoara ...cateodata imi vine sa plang de mila ei ...ca tati nu este cu noi.. te pupam si bine ai venit printre noi...
deliarebecca
Postat pe 15 Iunie 2009 20:38
buna fetele ,am revenit aici ca sa va spun ca in sfarsit vine tati acasa sambata,si facem pregatiri pt prima masa care o v-om lua impreuna dupa 4 luni si ceva.sunt taaaare curioasa cum va reactiona alex cand il va vedea pe tati acasa si daca va vrea sa mearga la el...de silviu ce sa zic?daca ii va aduce jucaria preferata,il va pupa pe toate partile! sunt tare emotionata de venirea lui aproape ca nu mai stiu sa ma comport,il tratez ca musafir cateva zile pana ma obisnuiesc,si cred ca si el imi impartaseste aceste sentimente e fffff nerabdator sa ne vada si ii e taare dor de copii si de mine...nu in ultimul rand va pup si revin cu vesti noi,maine ma apuc de pregatiri
silviatatu
Postat pe 25 Iunie 2009 23:39
buna!si noi il avem pe tati plecat de 3 luni in Germania si se intoarce dupa inca 3 luni-in septembrie.Fetita mea are 5 luni acum .M-am tot intrebat cum va reactiona ea cand il va vedea ?in sept face 8 luni.cred ca o perioada va fi destul de greu sa se acomodeze cu el,sa-l cunoasca.Poate imi puteti spune si mie despre cum au reactionat copiii vostri.
aliceyvo
Postat pe 28 Iunie 2009 22:57
buna fetelor....vine si tati al nostru acasa mai devreme cu o luna....il asteptam ori sapt asta ...dak nu sapt viitoare...sunt tare curioasa cum va reactiona delia cand il va vedea dupa 6 luni... oare o sa-l mai recunoasca?am niste emotii ca la prima intalnire....sunt nerabdatoare sa-l vad akasa.....vom merge sa-l luam asteptam telefon de la el sa ne zica sigur cand soseste...tresar ori de cate ori suna mobilul.... va pooopicim dulce
deliarebecca
Postat pe 7 Iulie 2009 11:30
ma bucur mult pt voi deliarebecca,cunosc sentimentul,alez al meu s-a obisnuit acum cu tati,nu mai plange cand il ia in brate,cred ca esti tot stresata si abia astepti sa il vezi nu?iti dai seama ca delia nu il va mai cunoaste dar se obisnuieste ea,,stai linistita.EU sunt ffff fericita ca in sfarsit a venit tati al nostru acasa,alta viata,s-a intregit familia noastra.va pup si sanatate multa va doresc si sa ne dai de veste cand vine tati acasa.pupici
silviatatu
Postat pe 7 Iulie 2009 14:31
buna fetelor....ufffff schimbare de planuri... nu vine akum pe la sf lunii cand ajunge in Brazilia debarca si vine acasa...akum duminik pleaca din china via brazilia si face cam 3 saptamani pana acolo....eram asa de incantata ca vine...mai avem de asteptat cateva saptamani...dar o sa va tinem la curent cu mersul evenimentelor....va pooopicim dulce
deliarebecca
Postat pe 10 Iulie 2009 09:38
cred ca iar te-ai dat peste cap,cel mai rau e cand astepti si pe bucuri ca vine mai repede si bum...vestea rea ca se amana venirea...sincer imi pare rau pt voi dar lasa ca trece timpul si o sa va reantregiti si voi familia asa o sa fie si mai emotionanta revederea nu?noi suntem bine,e asa de bine cu tati acasa,ne intelegem f bine si copiii s-au acomodat cu el ,plecam duminica de acasa ca in 4 luni am stat tot pe acasa cu copiii,numai parc si acasa nu am indraznit sa plec mai departe cu ei,sper sa plecam si in vacanta prin august
cA merg si nasii nostri,sa vedem unde.va pupam dulce silviu alex si mami
silviatatu
Postat pe 13 Iulie 2009 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recomandare avocat profesionist din Iasi specializat in Dreptul familiei 1 De la: garbo_480649 9 Ianuarie 2018 21:30
buna 9 De la: vasilicasavoiu 18 Februarie 2009 13:43
Rau de masina! 2 De la: ninutza 31 Ianuarie 2009 20:11
Mamici din Resita? 536 De la: office_salinasusesi_ro 22 Aprilie 2010 16:27
am nevoie de o indrumare,multumesc! 41 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:55
Setari Cookie-uri