Mamici din Resita?

Cosmina, de mult timp am vrut sa iti spun acest lucru insa nu am vrut sa te demoralizez, dar platesti enorm si ceea ce am vrut eu sa iti spun este ca dr Olaru a devenit un avar, pentru ce iti face tot timpul 4 d? Iti spun eu dece, pentru ca sunt bani castigati usor si repede... pe langa asta si mai presus de orice, nici nu stiu daca este bine sa faci atatea 4 d, eu am facut o singura data 4 d pe la 6 luni ( gratis, ceea ce ar putea sa iti faca si tie, dar ,de, dece sa nu te toace de bani) Si mai ales ca nu este o sarcina cu probleme... Gandeste-te cat o sa cheltui cu bebe cu carucioare , scaune de masa, de masina...un intreg arsenal... Fiul dansului este frumusel insa cam tinerel...Tu stii cel mai bine si conteaza f mult s ai incredere in dr tau, iar dr Olaru este un medic bun insa... cred ca sare calu', sincer...
carla_dana_p
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:47
Buna fetelor! Nu v-am uitat dar, cum zicea si Carla, bebelina mea e micuta si nu prea avem timp sa scriem pe forum. Maine facem 3 luni . Depasim perioada cea mai "delicata", de acum suntem mari. Micuta mea gangureste si dimineata, cand se trezeste si da cu ochii de mine, zambeste. Ma topesc toata. Sunt indragostita de fiica-mea.
Lumi, e superba fetita ta! Abia astept sa o vad si pe Ale jucandu-se asa!
loreana
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:08
Eu il stiu bine si pe Flavius, Olaru jr, si am incredere si in el. In plus, stiu ca daca e ceva ce il depaseste apeleaza la taica-su
Asta ma gandesc si eu, ca e f mult sa dau 300 ron/luna. Nu ma deranjeaza ca face 4d des, nu afecteaza pe bebe. In plus, si Flaviu face 4d la fiecare consultatie. Avantaj ar mai fi faptul ca Flavius vine 1 data sau de 2c ori pe sapt la Bocsa, plus ca face consultatii si la Gataia, unde mi-ar conveni cel mai mult sa merg.
Nu m-am decis inca, astept sa vad ce imi zice in 24 la control, si dupa voi lua o hotarare. Nu mi-e teama ca nu ma va mai lua Flavius, pt ca socrii mei se stiu bine cu el
cosmilore
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:09
la multe lunite inainte !!!
cosmilore
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:10
lorena la multe lunite!!sa cresteti mari si sanatoase!
cosminlore acusi o sa-l simti pe bebe.v-ati gandit la nume?
carla Bogdan nu-si arunca cu nisip in fata,il arunca in sus si se umple tot.ii gasesc si in Dodot cand il schimb.se face ca porcul
cum stau copilasii vostrii la capitolul dinti?noi avem 8 dinti,4 masele si ne ies caninii jos..nu mai stiu ce e aia sa dormi o noapte intreaga
trec si astea acusi.
o zi faina
Didis_kidz
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:04
Ceau, fetelor. Eu am avut multe "treburi casnice". am profitat de vreme super de afara. Am spalat de toate. Curatenie generala de primavara , nu strica ... Imi amintesc ca si cand eram insarcinata, faceam la fel. Poate daca aveam probleme, m-as fi ferit , dar miscarea mi-a facut bine. Mereu am fost activa din fire. Si cei mici sunt la fel. Mony, sustin ce ti-a spus Carla, ai mare grija de tine, nu e de jucat cu cerclajul. Mai ales eu nu cred ca e indicat condusul masinii... Mai bine stai la mama. Cel mai bine e sa stam la mama cand si cand , caci ne rasfata, nu? Si pe copii la fel.Odihna, relaxare, plimbare. Camnd simti pe bebe ca da din picioruse , e cea mai mare fericire Simti ca e "cu tine" , el aude , simte tot ce simti tu...
Cosmina, lasa ca acusica simti si tu cu misca bebele, apripo voi cum ati simtit asta? Si atunci o sa il tot simti multe luni . Eu am simtit prima data ca ceva , foarte slab , parca eram balonata si se misca ceva acolo. Apoi mi-am dat seama, "stai ca a miscat bebe" . mai puternic. Si tot asa... I ultime luna si si vedeau piciorusele, tare fain Si la voi? A doua oara , am stiut, mai ales ca ea a miscat mai repede.Si ma distrat teribil cand ii vedeam iar piciorusul prin burtica. Dragii de ei...
Angela_kidz
Postat pe 7 Aprilie 2009 08:48
La multi ani lui "Ale", azi dace 3 luni, nu? Asa o alinti, Loreana? Mititica ta creste , doar mananca si doarme bine. Acusa o sa vezi ca sta in fundulet, apoi merge, trece repede timpul. Ema tot spune, mama eu dorm bine, mananc si asa ca o sa cresc mare... Ce e drept a crescut, se vede pe hainute. Eu care o vad zilnic nu simt asa, cei care o vad mai rar observa asta....
La Andrei , e fantastica cresterea, tot i-a ramas mic (haine & pantofi). Asa ca avem de cheltuit... de obicei ei cresc mult peste iarna... De ce oare taman iarna? O fi de la somn....Zi mai scurta, somn mai mult. La voi nu e la fel? Eu am vazut si la alti copii, la fel este. Asa ca fetelor, pregatiti primara mai multi bani pt cheltuieli de genul asta.
La ai mei am observat ca la cresterea dintilor, au fost niste semne minore. La un moment dat, pe la 4 luni si 10 zile, Andrei face febra din senin... Seara. Dimineata avea un dintisor. La ceilalti a fost la fel. La Ema nici macar nu a avut agitatie, sau altceva. Asa ca am fost "fericita"? Am avut si eu gel pt dinti, si jucarioare speciale, dar din pacate nu le-am folosit.... Ma pregatisem, ca am auzit si eu de la alte mamici.
Angela_kidz
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:01
Didis , sa stii ca fiumiu mereu plangea cand venea nasa lui in vizita, pana pe la 3 ani, era mai timid cand o vedea. Dar i-a trecut.In rest, nu se manifesta asa. Ema nu a plans deloc, e tare sociabila. Puteam sa o las cu o prietena sau cu mama , ca ea nu plangea dupa mine. Dar cand ma vedea ca reveneam: "mama !" , tare mult se bucura, de parca lipsisem cu zilele.Desi erau cateva minute.
La nisip, le-a placut si le place in continuare, ca doar la orice copil e asa. Aveam la un moment dat muuult nisip, caci se realiza tencuiala casei. Ce bucurie a fost pe Andrei, ca avea cu ce se juca. Dupa ce s-a teminat lucrarea, a mai ramas nisip. Bucuria lui. Facea toata ziua forme, si bineinteles, ca se murdarea ca un purcelus... Cara in roaba de jucarie, il imprastia. Se freca si la ochi , un moment sa nu fii atent... Asta e, mai fac si prostioare. Dar aveti grija: fiica unei prietene, a patit o chestie: deci - se juca fata la nisip, la ei pe strada era o gramada de nisip. La un monet dat a "eliminat " o tenie lunga. Cica luase din nisip "ou". Cert e ca s-au speriat tare rau. Biata fetita... Acum e bine , are si ea 7 ani...
Angela_kidz
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:11
Multumesc mult, fetelor, pentru urari. Da, Angela, asa o alint pe micuta mea, Ale.
Cresc repede copiii. Si eu observ la Ale pe hainute cum a crescut. La inceput atarnau hainele pe ea, acum sunt numai bune si in curand trecem la altele. Unele body-uri chiar i-au ramas mici. Le-am pus deoparte pentru alt bebe.
Mi-ati adus aminte de perioada cand eram gravida si misca fetita. Era superb. Si eu am avut aceleasi senzatii: la inceput aveam impresia ca matele fac asa, ca parca as avea valuri in burta, apoi am fost la o nunta si probabil din cauza muzicii, micuta mea s-a agitat foarte tare. Atunci am stiut ca nu poate fi altceva decat bebelusa mea. Iar cand a crescut ii vedeam piciorusele. Ce senzatie super!!! Mi-e dor sa mai simt asta...
loreana
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:48
Ceau Loreana, asa-i ca e minunat , cum i se vedeau piciorusele prin burtica? Iti dai seama ce puternici sunt si ei, cat sunt de mititei?
Rade deja Ale, am vazut in poze, e simpatica foc... O alinti tare frumos... Si eu ii spuneam lui Andrei cand era mai mititel, pana pe la un an "Andy", mi se parea ca suna fain. Apoi am renuntat, ca ma tot bazaiau altii , ca de ce nu ii spun pe nume... La Ema am vrut din start sa ii spun asa, dar o cheama Emanuela. Se vor putea alege si alte "nume", ca Manu, Manuela.....
Ce o fi cu Ildy? Luminita, ce mai face Bea? ce nazbatii la joaca cu nisip ?

Celor care vor sarbatori pastele peste cateva zile (cel romano-catolic) : Paste fericit ! Sa ciocnim oua... E careva dintre voi oare ?!
Ce prajituri faceti voi la sarbatori?
Angela_kidz
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:51
buna fetelor.eu am ceva probleme cu internetul.nu am semnal bun si nu prea reusesc sa stau conectata decat cateva minute.sper sa se rezolve repede.
ce amintiri frumoase am de cand a miscat prima oara "GALMA MEA ".era ora 23:30 chiar am ajuns acasa de la lucru si m-am asezat un pic pe fotoliu,f relaxata dupa 8 ore de alergat in stg si in dr,atunci lucram la Fotoexpress.eu chiar vorbeam cu ea,ii ziceam "gata mami,hai sa ne relaxam ca am term lucrul,am ajuns acasa"si in acea clipa am simtit cea mai frumoasa senzatie din viata mea.eu tot continuam sa-i vorbesc si ea tot imi raspundea,asa a tinut-o de vreo 10ori una dupa alta.moasa ei se distra toata ziua cu ea.ii punea sa asculte muzica pe cei de la 50 CENT.A incercat toate genurile de muzica,dar numai la aceia rasundea.se misca intruna,de parca dansa si ea.
toata ziua vrea in nisip,eu tot incerc sa o mai distrag de la joaca in nisip,prin a ne juca si altceva,dar nu e ea fericita daca nu se mai baga odata prin nisip.
am incercat sa o invat sa mearga pe bicicleta,dar nu vrea si gata.e incapatanata,nu vrea sa pedaleze decat inapoi.nu ma mai cocosez ca nu are rost,si anul trecut la fel a facut.
a,am uitat sa va zic ca bunu a cump 70 de puisori.ce fericita este Bea!seara nu adoarme de grija puiilor,ma intreaba ce fac puii ei,daca au mancat.dim primul lucru intreaba daca s-au trezit puii si zice sa mergem sa-i vedem.
ildy sper sa ne scrii si tu,asteptam vesti de la tine.
luminita_boaca
Postat pe 10 Aprilie 2009 00:15
Of, intr-adevar este minunat cand il simti pe bebe pentru prima data...eu la inceputul sarcinii am fost o panicoasa(nu ca acum nu as fi... :sml-ashamed0001) totul trebuia sa fie,, putin mai bine ca la carte'' si la 4 luni jumate, exact in acea zi, am fost la dr. si am iesit plangand (desi dr mi-a zis ca nu am motiv sa ma ingrijorez) pentru ca nu misca bebe... tin si iacum minte... eram in masina in parcare si plangeam de numai cand...l-am simtit... ce fericita am fost... si asa am ajuns in cateva luni sa imi traga niste picioare la coaste... Cat despre muzica, din primele luni sarcina i-am cumparat dintr-un magazin din Real CD cu muzica adaptata pt bebelusi care mai apoi o asculta Nicholas cand era bebe... si acum ii place muzica simfonica ... sau doinele si muzica populara este preferata lui, mai ales ca este si mare jucator
carla_dana_p
Postat pe 10 Aprilie 2009 00:58
Fetelor, nu stiu dece , mi s-a scos o fraza din mesaj...of, si era despre cum a miscat Nicholas prima data...Asta nu am mai patit pana acum , adica mi s-a mai intamplt sa nu imi apara un mesaj , dar nu s-a mai intamplat sa fie truncat... in fine...
carla_dana_p
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:01
Lumi, Nicholas daca as spune ca iubeste animalele ar fi prea putin spus... bunicii sotului meu stau la 2 comune departare de voi si Nicholas daca ar putea numai acolo ar sta... acolo este lumea lui...la ga-ga, mee(oaia)... si mergem foarte des dar sunam din timp ca sa pastreze o oaie acasa ca daca nu e dezamagire mare...adora sa le dea la gaini graunte si la porci...sa le fugareasca prin gradina... iar in fiecare noapte ,fara exceptie, dupa ce spunem rugaciunea( de vre-o 2 sapt. a invatat sa tina si el mainele ca la rugaciune, e un dulce) trebuie sa ii povestesc cum mergem si ce facem a doua zi la animale... sa vedeti ce fantezie am...
Si , apropo, Nicholas, oricine stranuta spune... amin... si nu stiam noi dece , pana cand am facut legatura... dupa rugaciune seara ii spun Doamne Ajuta, Amin si cand stranuta el eu ii spuneam Doamna Ajuta... si el completa... Amin
carla_dana_p
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:13
Ce dragalasi sunt ingerasii vostrii Cred c ala toti copilasii le plac animalele,mai ales cele de curte

Si eu am scris ieri un mesaj pe care vad ca nu l-au afisat

Vroiam sa va doresc la toate sa aveti Sarbatori luminate si fericite alturi de cei dragi (fie ca aveti Floriile, fie ca aveti Pastele) Noi le vom avea pe amandoua, pt ca tinem Pastele de 2 ori pe an, Craciunul de 2 ori pe an, Revelionul de 2 ori pe an... (sotul meu e combinatie de sarb cu unguroaica si el asa a fost obisnuit in familie) oricum, mai multe sarbatori nu strica

Cat despre miscarile lui bebe, eu inca nu le simt ieri ma facut 16 sapt , dar mai astept
cosmilore
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:38
Ceau fetele!N-am mai scris demuuuuult ......de fapt am scris intr-o zi si a venit Bibi si mi-a apasat aici pe tastatura si a disparut tot ......si n-am mai avut rabdare sa scriu din nou.De cand a venit caldura suntem aproape intruna plecate....la noi e foarte cald ,nu stiu cum e la Resita,dar banuiesc ca si la voi e frumos si cald.Ce bucurosi sunt copiii acuma.....asa-i?Bibi a mea numa afara ar sta ,abea o bag in casa....aseara la ora 20:00 am ajuns,si tot nu i-a ajuns,inca ar mai fi stat.
Prima oara cand am simtit cum a miscat bebe..........pai,eram intinsa pe pat si ma uitam la tv.....aveam telecomanda pe burta si dintr-o data mi-a sarit in sus telecomanda.........vai, ce m-am speriat ......eu nu realizam ce s-a intamplat.Era prima mea sarcina,habar n-aveam la cate saptamani ar trebui sa miste......internet nu aveam ca sa ma documentez......Pentru mine a fost foarte ciudata toata sarcina.
Am primit raspuns de la o gradi.......nu mi-au primit-o,pe 15 primesc raspuns de la alta gradi,sper sa o ia.Abea astept sa aflu .
Trage deja Bibi de mine....tati e la lucru si ea s-a plictisit singura....vrea afara...Va poop si mai vorbim!
oana_alexa2006
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:00
Loreana,maaaaama ce-a crescut Ale,e o scumpa si ce frumoasa-i cand zambeste
oana_alexa2006
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:06
ceau fetelor.
Luminita mai lucrezi si acum la fotoexpres?eu imedat ce am termint liceul am vrut sa ma angajez acolo.am stat 2 zile in proba,si a 3-a zi n-am mai vrut sa merg.mi s-a parut ca isi ba joc de noi...nu ne lasa nici ciubucul...pe motiv ca daca iesim minus..abureli...si nu m-am mai dus..tu la care fotoexpres ai lucrat?poate te-am si vazut eu deobicei mergeam acolo sa scot pozele.
si fiumiu face ham-ham la tot ce vede pe strada.i-am aratat odata o omida si un gandacel prin iarba si el facea ham-ham si noi ieri am stat mult afara.de la 3 la 9,bine cu pauza de 1 ora si ceva.am venit sus sa mancam si iar am iesit,sa vedem si procesiunea.aici cum toti sunt catolici...a fost interesant oricum.era plin de lume pe strada.
cosmina acusi o sa miste bebe. mai putin.la mine cand a miscat prima data ma uitam la filmul ala lui C Mungiu(4 luni 3 sapt si 2 zile).eram la cultural in sala,primisem niste bilete si am fost cu niste prieteni.probabil l-am simtit pe bebe atunci din cauza filmului
pupici
Didis_kidz
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:43
Ildy, in sfarsit, mai auzim de voi... ne-a fost dor...
Intr-adevar a crescut Ale... parca acum o saptamana vb cu Lore ca mai are putin si naste si uite ce repede a trecut timpul , are deja 3 lunite... tot discutand asa ne trezim ca are 20 ani si ne cheama la nunta ...
Ca sa nu mai zic de Nicholas ce repede creste, de abia am trecut la marimea 92 si deja parca ii sunt fixe...si avem hainute si 96...
carla_dana_p
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:39
buna.ce mamici active.si pe afara cu copii si un pic pe la net.ma bucur ca ne scriem zi de zi.eu tot nu am rezolvat problema cu internetul,maine sper sa se rezolve.
Didis bine ai facut ca nu ai mai venit sa lucrezi la fotoexpress.ai facut cea mai buna alegere.nu mai m-am intors la lucru dupa maternitate pt ca nu mai suportam sa-i vad.am suportat multe timp de 3 ani cat am lucrat la ei.dar nu am putut pleca pt ca nu mai prindeam maternitatea,daca ma angajam in alta parte.s-au purtat ca niste tirani cu mine cat am fost insarcinata.am lucrat pe republicii 21,unde are sediul.in ce an ai fost in proba la ei?
ce sa va zic,azi am fost "in capatul satului" sa vedem baietii cum joaca fotbal.Bea le pregatea de mancare cica sa le dea dupa meci si tot zicea ca sunt obositi baietii.cand am ajuns acasa sa dus direct la puiutii ei sa le zica ca i-a fost dor de ei.
va doresc un wek placut alaturi de cei dragi.
luminita_boaca
Postat pe 11 Aprilie 2009 00:18
Lumi,ce frumosi trebe sa fie puiutii asa micuti,parc-o vad pe Bea ce fericita-i cand se joaca cu ei.Si eu am avut doi puiuti cand am stat la bloc la Resita....unu era al meu si celalant a lu sora-mea.Ii tineam pe balcon .Unul dintre ei a murit iar celalant cand a crescut mai marisor l-am dus la Gataia la sora lu bunica-mea.....mergeam in vacante sa-mi vizitez puiul .Si eu i-as lua lu Bibi un puiut dar aici la Praga nu gasesc...si cred ca ar zice lumea ca am innebunit.....Si lu Bibi ii plac mult animalele.Da,Carla tare repede mai trece timpul.....cand ma gandesc ca peste o luna face Bibi 3 ani parca nu-mi vine sa cred.Dar si grijile incep sa fie mai mari.Mare dreptate a avut Angi cand a zis:"Copii mici griji mici,copii mari ,griji mari".Ea poarta la haine 92-98,la noi nu ieste marimea 96.Bibi are 12 kg,e numa bine....la cat de activa e ....mai ales acu are asa o perioada ca se catara pe orice si vrea cat mai sus....e plina de vanatai pe picioare.


Paste fericit, luminos, bucurii si sperante implinite. Hristos a Inviat!


Lumi ,noi vrem sa-i luam lu Bibi bicicleta cadou de pasti....sper sa nu faca si Bibi ca Bea.....sa nu vreie sa pedaleze

oana_alexa2006
Postat pe 11 Aprilie 2009 10:35
ceau mamici.noi avem o tricicleta,dar nu l-am pus inca e prea mic.a facut febra azi,ii ies caninii...
Luminita,in 2005 am vrut sa ma angajez la ei...si eu tot pe republicii 21 am lucrat..nu stiu cum ai rezistat 3 ani,dar asa-i ca sa poti primi mternitatea dupa...ce fain ca aveti puiut acasa.noi avem un puiut de jucarie I l-a adus sora mea din romania.cand se joaca cu el zice fiumiu pui pui.noi in romania avem un sorecar,l-am avut si aici imedat ce am nascut dar nu avea nimeni timp de ea...eu si cu copilul si cu cainele...si am zis ca e mai bine pt ea in tara,sa stea cu bunica sotului ca si asa e singura.
o zi faina
Didis_kidz
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:12
Ildi, sccuze, am gresit , 98 am vrut sa spun...
carla_dana_p
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:49
Ceau fetelor, si noi am avut puisori.... si gainuse, cocos, ca doar ne trebuiau oua de casa. Dar cand s-a nascut Ema, din lipsa de timp, le-am dus la parintii mei, care mai au si acum. Si au si iepurasi. Tare simpatici mai sunt. Oricum copiilor le plac animalele si daca cresc in compania unor animalute, sunt mai fericiti, mai cumintei. Adica se invata "altfel".
Si noi stam pe afara mai mereu, adica ei... Eu am facut o "vizita" in pod, de unde am coborat hainutele de "vara", ei voiau tricouri si pant. scurti, fustite de vara, etc. Ce ma faceam daca nu avea pod?!
Totodata am luat si hainutele lor mici (micute mai erau marime 52,64, etc,) le-am dus la cumnatica mea, care are si ea o fetita de 2 luni. Varul lui Andrei e de aceeasi varsta , si au acum si o fetita. Ne uitam pe hainute si ne aminteam ca ei aveau multe haine la fel, primite de la rude. Sortandu-le imi aminteam de unde le am, cine le-a adus, poate si unde le purta bebe, imi aminteam pozele Ce a trecut timpul. Ea nu le mai are, nu stia ca o sa mai aiba o fetita Daca vreti mai un copilas , mai bine pastrati din haine, ca nu se stie Unele din cele micute sunt bune si de "bebelusa" lui Ema, papusica
Si la noi, abia iarna asta a invatat Ema sa mearga cu tricicleta, o aveam in casa. Tot a exersat si pana la urma a mers si cu fata, nu numai in spate. Desi o avem de peste un an...A invatat mai rapid cu trotineta... Asa ca : rabdare...
Angela_kidz
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:56
Unii se invata cu tricicleta, altii cu olita...Nicholas astazi dupa ce a stat vre-o 4-5 min cand pe o olita cand pe alta a zis GATA ca a facut dar bineinteles ca nu facuse nimic , in schimb, a apucat cand s-a ridicat ... chiar pe covorul meu cel mai pufos si alb...in holul mic...nici nu stiam ce sa fac si el era mirat ca nu stia ce este acolo pe covor, de unde a iesit... Asa ca amanam pana dupa Pasti ,, operatiunea olita'' nu cred ca este pregatit si nu vreau sa il stresez, mai ales ca o sa fim plecati de sarbatori...
Fetelor, va pregatiti? Ati cumparat mielul?... anul acesta eram bucuroasa ca plecam si nu ma mai stresez cu mancare , cu prajituri , cu musafiri, am zis ca o sa fie super dar sa stiti ca parca imi lipseste...
carla_dana_p
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:22
Noi mielul il primim joi, si in rest pregatiri... mai putin. Mergem la sat, la nasi si noi doar ajutam
cosmilore
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:48
La noi Pastel anul asta e mai ciudat,de fapt si acum 2 ani si anul trecut a fost la fel.aici nu se simt sarbatorile ca acasa...oricum eu nu mananc carne de miel..
carla cati ani are micutul tau?si eu as vrea sa incerc operatiunea olita...noi de sambata suntem bolnavi.face febra..am fost ieri la dr..nu are nimic..a zis ca-i ies 2 masele si 2 canini jos...offf abia astept sa-i treaca.
o zi faina
Didis_kidz
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:54
Ceau Didis, ii ies si maselute si canini, chiar ca ai de lucru cu el. Ma gandesc ca e si agitat, nu? Lasa ca o sa ii treaca, ma mir ca i-au dat deodata atatea....
In ce sens e altfel Pastele? Simtiti voi altfel sarbatoarea?
Apropo, cand incerci operatiunea cu invatarea la olita, ai nevoie de ceva rabdare .... Sper sa reusesti repede. Eu intr-o sapt am invatat-o pe Ema, dar foloseam chilotei si pantalonasi, cateva perechi pe zi, pana s-a invatat ca sa nu se mai ude.
E bine daca vrei sa incerci .Bafta.
Va ajuta cei mici la diversele treburi pt Paste? Adica: vopsit oua, prajituri, etc. Copiilor mei le place sa vada cum se face....Chiar ajuta la "praji"...


Paste fericit !
Angela_kidz
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:34
Didis, Nicholas are 1 an si 4 luni dar nu il grabesc, m-am si informat si nu il grabesc sa renunte la pampers, o sa mai incerc peste 2 luni cand o sa aibe 1 an jumate(atunci mai serios, acum am facut doar o incercare). Si lui Nicholas ii ies caninii superiori, dar asa tot zic de fff muuult timp, cred ca erup mai greu...
Noi nu facem pregatiri anul acesta pentru ca o sa plecam dar oricu mnu as fi putut sa fac nimic de Nicholas , s-a facut un rau... arunca cu pietre in copii, bate toti copiii in parc, face numai ce stie ca nu este voie... ne-a sleit de puteri si pe mine si pe sotul meu... sper sa isi revina...
Didis, nu mai stiu in ce tara stati voi acum , dar te inteleg, parca noi, romanii ,traim si simtim altfel sarbatorile...si daca esti departe de casa se simte. Si noi plecam anul acesta dar plecam cu toata familia, bunici matusi, cu nasii toti, toti...
carla_dana_p
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:26
Fetelor, daca nu apuc sa va mai scriu pana la sarbatori, va doresc sa va bucurati de sarbatoarea Invierii Domnului, sa va distrati, sa petreceti, sa va simtiti bine, fara a uita, insa, adevarata simbolistica sarbatorii. Numai bine va doresc, ,, Sarbatori Fericite'' si sa ne auzim cu bine dupa Pasti!
Moni, sper ca esti bine, sa ne mai scrii!
carla_dana_p
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pata rosie pe retina 1 De la: alinutza22 20 Decembrie 2008 11:39
biscuiti baby star 6 De la: ams 9 Ianuarie 2009 00:14
oare e normal??? 12 De la: pinicuta 27 Iulie 2009 21:33
pielea uscata la copilasi! solutii? 9 De la: monica_cora1975 18 Martie 2009 08:51
Alimentatia la bebeii de 4 luni 33 De la: dianecrii 29 Aprilie 2009 15:17
Setari Cookie-uri