Mamici din Resita?

clar e ieftin
adica eu platesc 300 ron pe consultatie (ce-i drept, de fiecare data face 4d) :(
cosmilore
Postat pe 31 Martie 2009 15:59
ceau maici.sunt si eu o mamica din Resita...dar deocamdata nu sunt in tara.am un baietel de 1 an si 10 zile pe care il cheama Bogdan Alexandru
am citit si eu in mare ce ati scris pe aici...vad cavb mult de nastere..si ca e mai bine sa nasteti in tm decat la resita.va dau dreptate fetelor.si eu am ramas dezamagita de dr din resita.pe mie m-a monitorizat dr Badescu,si cand era sa nasc prematur la 7 luni nici nu s-a uitat la mine.norocul meu e ca a mai vrut bebe sa stea si am nascut la termen,in Spania.nu-mi pare rau a am venit sa nasc aici.am ramas cu niste amintiri fff frumoase,si nasterea mi s-a parut cea mai frumoasa experienta din viata mea...chiar daca a fost dureros(am ales sa nasc fara epidural) a fost bine si ma bucur ca sotul meu a putut asista la nastere.
nu mai stiu cine zicea aici ca ar avea incrdere sa nasca cu dr Padureanu.nu e chiar asa cum pare.si mie mi s-aparut initial de treaba...si cand m-am dus la ea pt o eco in spital a vb f urat cu mine...in fine
nu stiu cat de des o sa pot intra aici.nu prea am timp fiumiu e f agitat,intr-una ar alerga si plus de asta acuma e si racit,are febra..asa ca pana ii trece...ma bucur sa v cunosc.mai vb.pupici
Didis_kidz
Postat pe 31 Martie 2009 16:52
Bine ai venit mami de Bogdan Alexandru.Imi pare rau ca ai trecut prin problemele acelea in timpul sarcinii dar ma bucur ca totul s-a terminat cu bine

Cosmilore am cunosc o gravidutza din tm care va naste in noiembrie cu doctorul Olaru,pe un alt forum pe care vorbesc. Intrebarea ei era unde v-a naste cu doct Olaru,daca mai profeseaza la Odobescu. Intradevar dai f mult pe consultatie,dar important e sa fi tu si bebele sanatosi
bau
Postat pe 31 Martie 2009 18:00
Mony, tu stii cumva un homeopat in resita? daca da, da-mi si mie numele lui.
La copii unele tratamente sunt mai indicate pe cale naturista (astmul si dermatita atopica sunt boli care necesita tratam indelungat, nu se trateaza asa de simplu).... Cei mici au ficat sensibil. Sper sa nu ai nevoie pt copilasul tau de tratamente. Fiicamea s-a nascut aici , in spitalul asta "murdar", si e sanatoasa tun... foarte rare raceli, si ...atat. Iti doresc numai bine.Ai grija de burtica, de bebe, nu te agita.Caci el simte. Nu da din picioruse inca?
Eu nu am avut mofturi, cum nu am nici acum. E vorba doar de medici, nu vin la noi homeopati, de ce oare?
Angela_kidz
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:45
Mony, eu stiu ca Olaru mai practica si la Odobescu. Eu in 24 aprilie merg la control (la maternitatea noua) si il voi intreba si asta (daca nu uit)

Angi, nici eu nu stiu sa fie homeopat in Resita (nu inteleg de ce) Ce pot eu sa iti zic, legat de astm, (eu am de la 2 ani, ce-i drept nu am mai facut crize de vreo 11 ani) este ca f bine face cura de salina. Eu am mers vreo 5 ani la Slanic Moldova, apoi la Govora, si cand am fost mai mare la Busteni (pt aerosoli naturali) si aerosol cu miofilin, parca.
eu am mers la dr. Boteanu, e specializata in astm din cate stiu eu. Eu am inceput sa fac si crize alergice, si am facut tratament de desensibilizare la alergolog la timisoara (nici de asta nu era in resita :( ) dar nu au prea avut efectul asteptat. :(
Si anul trecut, cand am vrut sa raman gravida m-am dus sa fac testele alergologice ca daca e cazul de tratament nu pot face in timpul sarcinii.
Daca mai vrei sa iti dau info legate de medicii alergologi din Timi, intreaba :)
cosmilore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:26
Angela cred ca o inceput sa ne placa sa ne contrazicem
Deci ce incercam eu sa-ti explic ca pt noi,deocamdata gravidutze,nu e un moft sa mergem in alt oras sa avem grija de bbei nostri din burtica,este o necesitate.Eu n-am o sarcina usoara din pacate,de la 8 saptamani am avut iminenta de avort,am fost de vreo 2 ori internata in spital ca nu puteam manca nimic si o trebuit sa iau perfuzii,si na acum tre sa-mi fac si-un cerclaj ca sa pot sa-mi duc bebelu la termen. Daca am fi avut doctori buni in Resita nu strabateam atata drum pana in Tm.
Nu stiu de homeopat pt ca nu m-am interesat, pt ca n-am avut nevoie si sper sa n-am nevoie.
Ma bucur ca fetita ta s-a nascut sanatoasa intr-un spital murdar,dar aia nu inseamna ca si noi o sa avem norocul tau,asa ca prefer sa nu-mi risc viata bebelului meu.
Sunt multi oameni trimisi de spitalul Resita in Tm pt ca nu stiu ce sa le faca,pt ca sunt niste nepriceputi.Am cea mai proasta parere despre ei,mai ales ca fratele meu era sa moara din cauza lor de la o amarata de apendicita.I-au facut operatie de apendicita si dupaia i so infectat operatia si o dat in peritonita ,o fost pe gata,si cd o vazut ca nu mai are puls aproape deloc l-or trimis la Tm la insistentle tatalui meu,ca altfel murea aici.Deci ce doctori buni avem.
Un alt exemplu,de curand o cazut un om in spital jos,sub ochii doctorilor si asistentelor,timp de cateva minute se uitau la el si nu au reactionat in nici un fel,si apoi au spus sa preg ambulanta sa-l duca la Tm.Era intrun spital totusi,puteau macar sa-l consulte.Deci asta e realitatea din pacate.
Si nu ma agit prea tare,desi sti cum e cd esti gravidutza ai tot felul de stari ciudate.Da bebelu da din picioruse si asta ma face cea mai fericita pers din lume.De abia astept sa-l tin in brate
bau
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:43
Daca va spun ca eu nu plateam deloc consultatia si eco la Clinica Bega din Tm ma credeti? Au acolo si 4 D si nici ala nu m-a costat nimic, doar ce vroiam eu sa le dau la doctori.
loreana
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:34
super!!!
cosmilore
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:46
Fetele cu bebei, azi m-am gandit la voi. :) ce bine ca s-a facut timp frumos, ca puteti iesi cu bebeii la plimbare. Azi am fost in pauza, pe la 12, la plimbare si am vazut in centru o gramada de copilasi si de carucioare.
cosmilore
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:47
buna fetelor.am citit mesajele voastre,ce sa zic sunt pareri si pareri despre mersul la tm.eu am prietene care au fost in evidenta la dr particulari in tm si au fost multumite,pana intr-un anumit punct..una din ele chiar f multumita si cand a nascut prin cezariana ce crede-ti i-au uitat un pansament in burta.nu vreau sa va sperii viit mamici,eu doar va zic sa fiti atente ,ce daca sunt din tm doctorii tot in Romania traim.o alta intamplare a fost ca pe una din prietene tot o chema dr la tm cum ca trebuie sa nasca,ca e coborat copilul si a tinut-o 2 sapt tot asa pe drumuri.o chema sambata dim,apoi o chema luni iar.si pana la urma ia facut si ei cezariana.doar una singura zice ca a fost foarte multumita de tot,ea tot prin cezariana a nascut.
si eu cand am fost insarcinata,ma gandeam sa merg la control la tm.era o fitza acum 4 ani sa mergi la tm.sunt de acord sa mergi pana in panzele albe pentru binele lui bebe din burtica,dar doar daca sunt doamne fereste probleme.
eu am nascut normal,f repede si usor cu 2 asistente cu toate ca am fost in evidenta la dr Badescu,dar ce sa-i faci asa a fost sa fie.era de garda cand eu m-am dus la spital,m-a vazut dar el chiar se pregatea pt o cezariana,pana el a terminat cezariana,eu am nascut pe fetita mea.
parerea mea fetelor este sa fiti cat mai relaxate,ca bebe simte tot.eu am fost f agitata in cele 7 luni cat am mers la lucru si acum este si ea in actiune toata ziua.nu are timp nici sa doarma la pranz.ce-i drept am facut multa miscare si nu mi-a fost rau decat o singura data.
luminita_boaca
Postat pe 2 Aprilie 2009 23:50
am inceput sa va zic de prietenele mele,dar acum continui despre urata mea experienta in spitalul de copii din tm.fetita mea Beatrice vomita dupa ce manca.am fost in Resita la vreo 3 doctori.am ajuns si la tm.am stat internata cu ea o zi si o noapte,avea 3luni si 6,600kg.se zicea ca e suspect de malformatie la stomac si ceva la inimioara.disperare mare atunci.ia facut bariu,a iesit totul ok,bucurie mare.ne-a prescris Metroclopramid,am plecat acasa bucurosi,fetita tot vomita dar eram mai linistiti.
dupa o zi jum de administrat med,Bea si-a schimbat in rau comportamentul,ca intr-un final sa ajung cu ea la spital noaptea in resita pt ca facuse reactie adversa la med.
i sa prescris doza prea mare de med pt varsta ei ,de catre medicii din tm.era sa-mi distrug copilul cu mana mea.si cand am cerut explicatii mi sa zis sec ca se mai intampla ,un copil la o mie patesc asa si ca al meu e unul dintre ei.

nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut noi atunci.incepand de marti pana vineri,era octombrie 2005 am trait clipe si de panica si de bucurie si iar de panica si intr-un final iar de bucurie ca si-a revenit dupa reactie.
sper ca nu v-am plictisit prea tare.pupici
luminita_boaca
Postat pe 3 Aprilie 2009 00:45
Bine ca e fetita bine
cat despre greselile medicilor din pacate inca se intampla asta, fie in timi, fie in Resita, fie in Bucuresti...
DIn pacate eu amavut experiente mai putin placute (pe pielea mea) si cu medicii din Resita si cu cei din Timi.
Asa ca...cel maibine e sa nu ai nevoie de ei
cosmilore
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:37
luminita_boaca imi pare rau ca ai trecut prin acea experienta,important este ca acum fetita este bine.Ai dreptate nu trebuie sa uitam ca traim in Romania.Eu totusi sper sa fie totul bine. Si cu nasterea depinde de organism,daca nu poti naste normal e bine sa faci cezarina.Si la nasterea normala sunt persoane care au nascut f greu si pers care au nascut usor,aici nu e vina doctorilor. Deranjant este ca doctorii sunt prea neglijenti si nu-si asuma responsabilitatea pt faptele lor,ca dc ar fi sa rasp juridic pt faptele lor eu zic ca lucrurile ar sta altfel.

Va pup
bau
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:11
Luminita, nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut pt ca stiu ce inseamna de la mama mea care a stat cu fratele meu fff mult la Luis Turcanu pt ca el ,saracul avea nu stiu ce afectiune minora si dr de fam de la Resita l-a tratat de bronsita asmatiforma si i-a nenorocit sistemul imunitar ... si pe parcursul,, tratamentului'' a fost infestat cu hepatita c, crunt pt un copil de clasa 1... Doamne fereste pe toata lumea, orice se poate rezolva in viata, numai bolnav sa nu fii...Insa, dr din tm s-au comportat exemplar, sincer...acum poate conteaza si de cine dai... si asta este adevarat. In legatura cu nasterea, aici trebuie sa te contrazic, adica nu sa te contrazic dar vreau sa iti spun punctul meu de vedere...fac alergie cand cineva spune ca nasterea la tm este o fita si am sa iti spun si dece...cand eu eram gravida toti din jurul meu imi spuneau acest lucru si maica-mea ,s i soacra-mea... care pana la urma s-au convins... insa nu din experineta mea neaparat ci, din pacate personal...
carla_dana_p
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:49
Ginecologii din Resita sunt depasiti de situatie si de vremuri, sunt plini de clienti iar lucrul lor este mai mult cantitativ nu si calitativ... vb in cunostinta de cauza, nu stiu cati isi lasa programarile ca sa mearga la seminarii sa vada si ei ce mai este nou , ce scheme noi de tratament apar...iar ca oameni...ma abtin . Si pentru mine a contat enorm sa am incredere in dr meu, sa fie om in primul rand; nasterea a fost un moment foarte important al vietii mele si am vrut sa am alaturi nu profesionist , un om care ma cunoaste pe mine , ii pasa si care stie ce sarcina am, nu sa ma lase sa nasc cu moasele, si asta in conditiile in care am avut o sarcina fara probleme iar acest lucru, oricati bani ai da la medicii de aici, nu il ai iti garantez...
Asa, ca nu este o fita...aceasta este conjunctura sociala , economica, sanitara si orice altceva vrei tu, a momentului... poate este o etapa, Doamne Ajuta asa sa fie, sa vina vremuri mai bune si pt orasul nostru... sa ne vina medici tineri cu o noua mentalitate
carla_dana_p
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:59
Si nu sunt de acord nici cu nasterea cu moasele, oricat de usoara ar fi fost sarcina intrucat pot aparea complicatii pe care ele nu le pot face fata, desi ce este adevarat, ca daca nasterea este fara probleme, moasele sunt mai ,,practice'' s ii spun asa decat doctorii. Eu am o prietena care dupa o sarcina fara probl. a avut probl. la nastere ,nu mai stiu exact venea bebe rau si nu putea sa iasa ori era ceva cu cordonul iar moasele erau depasite... nu a avut cine sa ii faca un eco sau, in fine, daca vreti va spun cazuri cu medici de-ai nostri care nu au vrut sa intervina la o nastere cu probleme desi mama era pacinta sa, pana nu se indeplinesc anumite conditii... si asistentele se rugau de ,,dl. dr'' sa ii faca ceva ca , citez ,, moare pe masa'' insa nici asta nu a fost suficient...
In fine , fiecare face cum simte si cum hotaraste si ce este bine pt unii poate este rau pt altii , suntem cazuri si oameni diferiti si tocmai de aceea ce am scris mai sus este doar parerea mea , nu sfaturi sau recomandari sau orice altceva
carla_dana_p
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:13
Mai bine a-ti povesti fetelor despre voi, cum merge cu sarcina, daca a inceput bebe sa dea din picioruse, cum traiti experienta sarcinii ... Mony, ce ai mai rezolvat? Angi ,Lumi , ce pozne mai fac copiii? Ildy, ca sa mai spun, nu ne-a mai scris .... de muuuult timp...pe Lore o intelegem ca este mica bebelina...
carla_dana_p
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:20
Didis, te asteptam se ne mai povestesti despre tine si micutul tau...
carla_dana_p
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:22
Luminita bine ca s-a terminat totul cu bine.si Bogdan al meu e un agitat,nu are stare o clipa.dar nici eu nu pot sa spun ca am stat linistita cat am fost gravida.incepusem sa fiu maniaca cu curatenia in casa.in fiecare zi faceam.mai spre sf sarcinii m-am potolit.era burta prea mare si nu mai rezistam la efort.abia urcam scarile(4 etaje).s-a simtit greutatea la mine in burta,ca fiu-miu a avut 4 kg la nastere
carla,daca ar fi oamenii altfel in ro nu ar fi nimc rau sa nasti cu moasa.eu aici am nascut cu moasa si 2 asistente,pt ca a decurs totul bine.daca era sa apara complicatii ar fi venit si dr.au vb f frumos cu mine,toata lumea.aici cand intri la urgente la mterniate te primesc ca pe cineva important,indiferent daca esti sau nu de al lor.sa dea d-zeu sa se schimbe lumea si in ro,pt ca e rau cand ajungi sa ai de a face cu dr
mony iti doresc sa ai o sarcina si o nastere usara,ca a mea
pupici
Didis_kidz
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:25
de Bogdan al meu ce sa va zic,toata ziua ma alearga.daca mergem in parc la nisip ii trebuie 2 ore ca sa se sature de joaca.venim de acolo ca porcii,bineinteles ca sunt cu servetele umede dupa mine si il sterg inainte sa plecam.ii place acolo unde e lume mai multa,sa fie in centru atentiei.am obs ca simte oamenii.nu stiu ce are dar de la o vreme cand il vede pe nasul lui incepe si plange.feteor cum e vremea acasa?luna asta cred ca aparem si noi in Resita.mi-e asa dor..n-am mai fost de 1 an si 2 luni
Didis_kidz
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:32
Didis,poate nu ai inteles ce am scris, si eu cred ca moasele sunt ok in nasterile normale,fara complicatii insa atat!(sunt ok, dar eu, personal nu as naste fara dr)Si sa nu crezi ca poti compara moasele de la noi cu cele din alte tari mai civilizate, nu are rost sa intram in amanunte, tu oricum stii mai bine ca noi(nascand dincolo). Iti dau doar un exemplu, in At nu se face cezareana la cerere iar nasterile se fac doar cu moase si asistente, medicul intervine doar in caz de complicatii...si ,intr-adevar esti tratat ca un om pentru simplul fapt ca esti om , si nu pt ca le dai eu stiu ce...
Vremea la noi este superba , cald(poate prea cald , prea repede) in legetura cu nisipul , cred ca este preferatul tuturor copiilor, si un chin pt mame... mai ales pt cele cu copii neastamparati cum este si Nicholas care nu vrea decat la apa, nisip si animale(inclusiv la porci, oi ,cai; unde duhneste mai puternic ,acolo ii place mai mult)
carla_dana_p
Postat pe 4 Aprilie 2009 14:03
Multumesc Didis

Carla eu is bucuroasa ca il simt pe bebe,este intradevar minunat.Am avut niste dureri cumplite zilele trecute,dar ma bucur ca cum ma simt mai bine.Deocamdata am decis sa raman la doctorul Ioia si miercuri merg la cerclaj.Ce ma preocupa pe mine este ca nu stiu daca am voie sa conduc masina a doua zi,ca totusi ii ceva de mers de la Tm la Re,dar sa vad ce zice doctorul.In cazul in care tre sa stau cuminte,stau vreo sapt pe la parinti in Tm,mai ales ca am o mama atat de grijulie cred ca mi-ar prinde bine cata rasfat . Ce imi place la acest doctor ca isi da interesul pt mine si isi face timp pt mine. Am facut si TT,nu stiu daca v-am mai zis,dc ma repet sa ma scuzati,si mi-a iesit f bun,totul este in limetele normale,is f bucuroasa.Sper sa fie totul bine.

Ma bucur tare mult cand aud de copilasii vostri ca sunt bine si jucausi.De abia astept sa ies si eu cu bb

Va pup
bau
Postat pe 4 Aprilie 2009 14:24
cosmilore tu cate saptamani ai acum? Ce ai mai facut ,cum te mai simti,ce mai face bb?
bau
Postat pe 4 Aprilie 2009 14:26
da Carla asa e si aici,se recurge a cezariana in caz ca nu se poate naste normal.am o prietena ce a nascut ambii copii aici.cand a nascut fata(a nascut greu) zicea ca era plin de dr si asistente la ea in sala de nastere si credea ca asa e normal.si cand a nascut baiatul(a nascut usor) era doar moasa si 2 asistente.dr intervine doar daca sunt complicatii.da si asa-i ca moasele de acasa nu se compara cu cele de aici...si la urma urmei e si chestie de noroc. eu am ramas socata cand am stat internata la spital in resita...se vindea in maternitate tigari si alcool.. cand i-am povestt sotului nu-i venea sa creada...
si eu imi aduc aminte cand eram gravida.ce ma mai bucuram eu cand il simteam pe al mic nu se compara cu nimic.
o zi faina.pupici
Didis_kidz
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:14
Didis, orice ar fi, numai de dr sa nu ai nevoie...Si vroiam sa te intreb daca Bogdan nu isi arunca cu nisip in fata cand il duci in parc... Nicholas adora sa isi arunce nisip in fata si in ochi si bineinteles sa il bage in gurita... o secunda daca nu sunt atenta , a si bagat ceva in gurita, de cand a venit caldura il schimb de 3-4 ori pe zi si tot murdar este...
Moni, din cate stiu eu , dupa cerclaj nici macar pasager in masina nu este indicat sa fii, si apoi trebuie sa stai cel mai mult timp in pat , sa nu ridici greutati, sa nu faci baie in cda(doar dus) cred ca ti-am mai scris odata.dar mai mult ca sigur dr o sa iti spuna exact. Poti eventual sa il suni si sa il intrebi la ce sa te astepti, dar sub nici o forma nu o sa te lase sa conduci si oricum, daca poti profita si tu de cateva zile de odihna si rasfat, pt ca meriti. La lucru mai mergi? Moni, mentionez ca ceea ce iti spun despre cerclaj, stiu de la o fosta colega de salon care a avutacesta problema si a nascut odata cu mine, eu iti spun cazul ei, la tine ce spune medicul ,aia e regula!
carla_dana_p
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:52
Buna.nici nu stiu cu ce sa incep,sapt asta a fost super afara.Beatrice a abandonat tv pt joaca in nisip.si eu m-am jucat cu ea.
eu fac forme si ea le strica.ii place sa ascunda jucarii in nisip si tot timpul ramane cate una in nisip si maine zi o gaseste,se bucura f tare si zice "am gatit(gasit) o comoala(comoara)","am catigat,am catigat"(am castigat).
e atat de comica cum vorbeste ea mai pocit,in fiecare zi scoate cate o perla.
am curata-o la ochi si imi zice ca "ce am cu genele si sprancenele ei?"
se joaca de-a petrecerea,ma invita si pe mine:"haide doama(doamna),potiti(poftiti),in clubul meu".
distractie mare toata ziua cu ea,eu nu ma pot abtine si cateodata imi vine sa "rad de ea",cand o mai aud ca vorbeste singura in timp ce se joaca de-a mama si copilul.ea cica vb la tel cu copilul ei.
sa vedeti cand ne pune sa coloram pe mine si pe sotul ...,noi doi suntem copii si ea e doamna.o imita pe dna de la gradi.
te uimeste clipa de clipa si cred ca si copilasii vostrii la fel,chiar daca sunt mai micuti.
sau mai mari,nu Angela(baietelul tau e cel mai maricel?)pupici
luminita_boaca
Postat pe 5 Aprilie 2009 00:50
am uitat sa va zic si ca-i place f tare sa-si scrie numele in nisip cu un bat.ea cica face literele in timp ce isi zice numele Bea.nu poate sa zica Beatrice,ea zice "APIS,sau BEAPIS"
si cu creta desenam si scriem afara,dar si-a dat la gurita cu mana si i-au iesit niste bubite cam urate pe barbie.nu esti pe faza o sec ,duce mainele la gura...,cu mainile murdare de nisip se freaca la ochi,atunci sari si sterge-o sau spal-o.am vazut o fetita aici in sat,care are 4 ani si ea nu se joaca ca se murdareste,nu-i place sa aibe nisip prin cap,sau sa fie murdara putin pe maini.fiecare copilas cu stilul lui propriu de joaca.
luminita_boaca
Postat pe 5 Aprilie 2009 01:10
Carla multumesc pt informatie,acum vom vedea ce va zice doctorul.La lucru mai merg,dar am anuntat ca o sa-mi iau concediu cel putin o saptamana.N-am probleme cu lucrul ca sunt intelegatori ca stiu ca eu numa in caz ca nu ma simt bine nu merg la lucru si cand am avut data trecuta concediu o luna(dupa ce-am fost in spital),daca eream ok mai meregam la lucru de mai ajutam,cel putin in ultima saptama de concediu eu eram la lucru ,asa ca stiu ei ce angajat au.


Va pup
bau
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:34
Lumi, ce sa spun Bea este o dulce... parca o si vad jucandu-se...este fantastic pt voi ca aveti curte, aer curat, nu stai tot cu spima ca iese in strada...
Moni, sa ne tii la curent...
Ce or face celelalte fete...
carla_dana_p
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:39
Mony, eu am 15 sapt acum dareu inca nu il simt pe bebe
Abia astept si eu sa merg sa imi fac TT sa stiu cae totul ok, apoi sa aflu ce e bee "hot dog" sau "chesseburger"
Eu ma tot gandesc de cateva zile sa schimb medicul. Nu pt ca nu as fi multumita de el, ci pt ca mi se pare mult sa dau la fiecare consult. Problema mea este ca eu as vrea sa merg la fiul sau, Olaru Flavius, care este medicul soacrei mele si este si el un medic bun. Ma gandesc totusi ca va fi destul de ciudat sa merg la el, si sa ma intalnesc cu seniorul la spital , sau... plus ca Flavius ma va intreba la cine am fost inainte...

Fetele, ce fain ca stati afara pe vremea asta faina :) Eu stau l abirou si ma uit pe geam, asta in mici pauze, si abia astept pauza de masa sa merg sa ma plimb
cosmilore
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MAMICI DIN BUDAPESTA??? 3 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 15:45
cum sa slabesti daca alaptezi? 5 De la: larisa_ana 20 August 2009 23:16
dureri menstruale inainte si dupa sarcina. 1 De la: ina_rebeca 11 Ianuarie 2010 13:09
buna 4 De la: kidz000722 29 Aprilie 2009 19:58
Ajutor...are diaree 7 De la: raluca08 21 Noiembrie 2009 15:07
Setari Cookie-uri