MAMICI DIN BRASOV

Buna mamicilor si bebeilor! Va multumim pentru felicitari si incurajari si aceleasi urari vi le dorim si noi!
Raimond al meu e cam nazdravan la gradi........am inceput sa ne batem cu ceilalti copilasi, educatoarea a spus ca o sa se dezvete si ca asa sunt baietei.......mai nazdravani!
Vreau sa va trimit ceva frumos ......din care avem de invata toti ! Sper sa va placa:

Cu timpu' am invatat sa fac, sa tac
Cu timpu' am invatat sa tac si sa bag la cap
Totdeauna capul sus si privirea dreapta
Niciodata nu poti sa sti ce te asteapta


Avem timp..si am invatat....
Avem timp pentru toate.
Sa dormim, sa alergam in dreapta si-n stanga,
sa regretam c-am gresit si sa gresim din nou,
sa-i judecam pe altii si sa ne absolvim pe noi insine,
avem timp sa citim si sa scriem,
sa corectam ce-am scris, sa regretam ce-am scris,
avem timp sa facem proiecte si sa nu le respectam,
avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.
Avem timp pentru ambitii si boli,
sa invinovatim destinul si amanuntele,
avem timp sa privim norii, reclamele sau un accident oarecare,
avem timp sa ne-alungam intrebarile, sa amanam raspunsurile,
avem timp sa sfaramam un vis si sa-l reinventam,
avem timp sa ne facem prieteni, sa-i pierdem,
avem timp sa primim lectii si sa le uitam dupa-aceea,
avem timp sa primim daruri si sa nu le-ntelegem.
Avem timp pentru toate.
Nu e timp doar pentru putina tandrete.
Cand sa facem si asta - murim.
Am invatat unele lucruri in viata pe care vi le impartasesc si voua !!
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca
Tot ce poti face este sa fii o persoana iubita.
Restul ... depinde de ceilalti.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie
Altora s-ar putea sa nu le pase.
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata
Ci PE CINE ai.
Am invatat ca te descurci si ti-e de folos farmecul cca 15 minute
Dupa aceea, insa, ar fi bine sa stii ceva.
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca
Ci cu ceea ce poti tu sa faci
Am invatat ca nu conteaza ce li se intampla oamenilor
Ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia
Orice lucru are doua fete
Am invatat ca trebuie sa te desparti de cei dragi cu cuvinte calde
S-ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti
Am invatat ca eroi sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie
Indiferent de consecinte
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc
Dar nu stiu s-o arate
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat
Dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta
Iar asta este valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu
Nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten
Oricum te va rani din cand in cand
Iar tu trebuie sa-l ierti pentru asta.
Am invatat ca nu este intotdeauna de ajuns sa fii iertat de altii
Cateodata trebuie sa inveti sa te ierti pe tine insuti
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta
personalitatea
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii
Am invatat ca, daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc
Si nici faptul ca nu se cearta nu dovedeste ca se iubesc.
Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc
Si nu faptele sale
Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca indiferent de consecinte
Cei care sunt cinstiti cu ei insisi ajung mai departe in viata
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat
Cand te striga un prieten vei gasi puterea de a-l ajuta.
Am invatat ca scrisul
Ca si vorbitul
Poate linisti durerile sufletesti
Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult
Iti sunt luati prea repede ...
Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama
Unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita

Va pup dulce si va doresc zile insorite!!!!!!!!!!!!!
rmnschneider
Postat pe 18 Septembrie 2008 09:23
Buna Mamici si pitici!
Ce mai faceti? Noi ieri am facut vaccinul de 6 luni, nu am plans.Ne-am cantarit si avem7.800.Am facut febra 39 si inca mai avem Voi ati facut febra la vaccinul de 6 luni? Ce ati facut ca sa scada febra? Noi am pus supozitor de paracetamol si am luat si nurofen pt febra.A mai scazut putin de la 39 la 38.5 Vremea aici este tare urata, bate vantul si nu cred ca mai putem iesi la plimbare , mai ales ca avem si febra. Va doresc o zi frumoasa si calduroasa
ema_alex
Postat pe 20 Septembrie 2008 14:21
Ce mai faceti mamici din Brasov? Nu mai intrati pe net? Ati inceput gradinita si scoala? Foarte bine! Va doresc succes in noul an.

Postat pe 22 Septembrie 2008 10:58
buna mamici!

noi deschidem calculatorul, dar printesele vor sa le pun muzica si nu prea mai am timp sa scriu abia daca reusesc sa imi citesc mesajele.

ema imi pare rau ca cezar a facut febra de la vaccin.i-a trecut? si la brasov este frig si nu mai putem iesi afara asa cum faceam inainte.avem noroc ca acum cu racirea vremei vine si tati mai repede acas si asa mai iesim si noi caci mie greu sa ies cu amandoua imbracate gros.picea nu mai sta in carut vrea pe jos de cand merge insa imbracata gros nu prea reuseste sa faca multi pasi si tebuie luata in brate, dupa cateva minute vrea iar jos asa ca iesim numai cu tati.
ne pregatim de somnul de dupa amiaza dar daca nu iesim afara nu prea mai avem chef de dormit.

pupici dulci
simona77
Postat pe 22 Septembrie 2008 11:41
Buna Mamici!
Simona, suntem mai bine acum, dar inca mai avem febra 37.9 .Sambata noapte a facut febra 39,6,i-am dat nurofen si a facut nani cam 3ore .La urmatoarea schimbare de pampers am luat iara temp si avea 38. Pe la ora 6.30 dimineata iara facuse febra 39.6 am pus supozitor si sosetute cu otet. S=a trezit pe la 10 a papat si s-a uitat la desene animate.Pe la ora 12 a inceput sa planga cat la tinut gurita ore in sir.I-am dat sa pape si nu a vrut nici in ruptul capului.Si ne a plans toata ziua, bineinteles ca am stat cu el in brate.Am sunat la spital si i-am exp situatia si ne-am mai linistit. In final mi-am dat seama ca il durea burtica deci era constipat .I-am dat cateva picaturi de lemon si s-a mai linistit cat de cat.
Dar avem problema si cu dintisori acum . Am avut o duminica de cosmar plus ca si mie mi=a fost rau
Va doresc o sapt frumoasa, calduroasa si plina de realizari
ema_alex
Postat pe 22 Septembrie 2008 14:20
Buna, sper ca e bine Cezar, tu cum te simti? Sanatate multa tuturor.

Postat pe 23 Septembrie 2008 12:56
ema cum mai sunteti? e bine cezar, dar tu?


tudor_claudia
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:02
Buna Fetelor!
Cezar pare mai fericit, dar maine avem rezultatul analizelor. Am emotii! Pupici
ema_alex
Postat pe 26 Septembrie 2008 01:33
neata mamici!
ce mai faceti?
sper sa iti iasa bine analizele ema stai linistita totul trece.

noi azi mergem la vaccinul de un an de zile pana acum nu am avut reactii adverse la nici unul dintre copilasi sa speram ca si de data asta va fi la fel.

maine le tin ziua la fete si sunt prinsa cu curatenia nu stiu ce sa gatesc asa ca am intrat un pic sa vad ce mai faceti sa imi treaca "stresul" si sa ma pot apuca de treaba desi vrema de afara imi creeaza asa o moleseala.

raul este bine la gradi miercuri a venit teatru de papusi, iar ieri am avut sedinta cu parintii unde binenteles pe primul loc banii.

multi pupici
si zile cat mai frumoase.
simona77
Postat pe 26 Septembrie 2008 09:36
buna mamici de pitici!

se pare ca va bucura vremea frumoasa si nu mai reusiti sa intrari pe net.
si noi suntem tare bucuroase ca mai putem iesi afara si dimineata asa dormim si noi mai mult la pranz si poate mami sa mai faca ceva treaba.sa speram ca o sa tina cat mai mult vremea asta



voi ca mai faceti?pe unde m-ai colindati?

pupicei dulci!
simona77
Postat pe 2 Octombrie 2008 12:41
servus mamici...

Inata cum a fost petrecerea?
cred ca Raul s-a simtit bine dupa vaccinul de 1 an...noi am avut ceva problemute la cel de 6 luni; am facut un pic temperatura si s-a intarit zona in care ne-a intepat asistenta...prima data cand am avut probleme...dar acum suntem mai bine!

Ema, speram ca sunteti si voi bine si ca analizele au iesit asa cum trebuia!

Intr-adevar...vremea s-a incalzit pe la noi...si suntem tare fericiti ca mai putem iesi afara, in parc...

Ar fi bine sa o tina tot asa macar pana in decembrie....

Mamicile noastre sunt tare ocupate....probabil profita de vremea frumoasa si nu mai au timp de net

Un sfarsit de saptamana calduros si pupici dulci pt voi, mamici si bebici
crisa80
Postat pe 4 Octombrie 2008 07:49
buna mamici!
cum a-ti petrecut?

crisa80 eu am trei copilasi iar raul este cel mai mare are 3,3luni, iar ariana a implinit un an cu ea am fost la vaccin si totul a decurs normal, nu am avut nici un fel de probleme asa ca ne-am distrat la petrecere.
sa stii ca nu m-am suparat ca i-ai incurcat stai linistita

speram ca si maine v-a fi frumos sa mergem in parc caci nu se stie cat v-a mai tine vremea, dupa cum anunta la tv.

multa distractie placuta si pupicei dulci tuturor
simona77
Postat pe 4 Octombrie 2008 20:54
Buna fetele si bine v-am gasit, sant Mary sant o mamica tot din Brasov stau in cartierul Bartolomeu si am o fetita de 2 ani si o saptamana pe nume Nicoleta Alicia
maryalicia2006
Postat pe 5 Octombrie 2008 09:12
buna Mary!

bine ai venit si sa-ti traiasca ingerasul.

si eu stau in bartolomeu pe calea feldioarei, langa plafar.te mai asteptam
simona77
Postat pe 5 Octombrie 2008 14:21
Bine te-am gasit ,sa-ti traiasca copilasul eu stau pe Lanii aproape de capat pe unde sant multe magazine
maryalicia2006
Postat pe 5 Octombrie 2008 19:47
Buna fetelor!
Ce mai faceti , dar ingerasii? Noi suntem bine, analizele au iesit foarte bune.
Varsaturile si febra au foat de la vaccin. Acum suntem ok.
Bun venit Mery si sa-ti traiasca mica printesa. este tare frumusica si scumpa.
Cris80, ce mai faceti? Dar Stefanut ? Multumim pt ca va faceti griji pt noi.
Vad ca nu prea sunteti vorbarete.Oare de cce?
Va doresc o seara frumoasa si somnic pufos!
ema_alex
Postat pe 5 Octombrie 2008 22:41
buna mamici!
se pare ca nu a vrut vremea frumoasa sa mai stea pe la noi, asa ca am ne chinuim iar in casa nu avem stare facem numai prostii.
noroc ca am reusit sambata sa mai colindam un pic caci duminica nu am iesit din casa.

voi ce mai faceti?ca mai fac bebeii cum rezista in casa?

mary parintii mei stau pe musetelului si am trei copilasi, oricum multumesc sa-ti traiasca si tie bebelu.
simona77
Postat pe 6 Octombrie 2008 09:52
si mama mea sta tot pe Al.Musetelului la i23.Sa iti traiasca si tie copilasii
maryalicia2006
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:08
Servus fetelor!
Am citit povestile voastre frumoase despre copilasii vostrii si ma bucur tare ca sunteti atatea din Brasov
Eu sunt Cami tot din Brasov dar nu stiu daca as putea intra in grupul vostru
Nu am inca copii desi este tot ce imi doresc mai mult pe lume
Sunt insarcinata in 5 saptamani si povestea mea este cam trista pe langa povestile voastre despre ingerasii vostrii
Sunt la a3a sarcina, primele 2 le-am pierdut la 8 saptamani
Deci sunt doar o viitoare mamica, sper
Multi pupici voua si ingerasilor vostrii
kamy_kidz
Postat pe 7 Octombrie 2008 17:26
SALUTARE,
DRAGI MAMICI SI MICI INGERASI!
* NOI AM VENIT DE LA BUNICI UNDE AM LUAT MOTUL SI AM RUPT TURTA. A FOST O PETRECERE FRUMOASA. CEL MAI MULT MI-A PLACUT CA DARI A REUSIT SA STINGA SINGURA LUMANAREA DE PE TORT.
* CU VACCINUL DE 1 AN NU AM AVUT PANA ACUM PROBLEME. AZI A AVUT O SAPTAMANA.
* DE SAMBATA DIN ZIUA IN CARE I S-A TAIAT MOTUL DARI NU A MAI PRIMIT SAN. M-AM HOTARAT SA O INTARC.MA DOR SANII DAR SPER SA IMI TREACA.

BINE AI VENIT,
KAMY!
STAI LINISTITA IN LEGATURA CU SARCINA.SUNT SIGURA CA D-ZEU O SA -TI DARUIASCA SI TIE UN INGERAS.BAFTA MULTA !
VA PUPAM SI MAI VORBIM.
ADV
Postat pe 8 Octombrie 2008 00:12
buna mamici!

bine ai venit cami, cum am putea sa nu te primim in grupul nostru.iti urez sarcina usoara si cred sa toate ne vom gandi la tine ca sa poti aduce pe lume un mic ingeras.

La Multi Ani bebelului tau ADV sa iti traiasca si sa aibe parte numai de bucurii.

va pupacesc pe toate mamicile si va urez o zi buna!
simona77
Postat pe 8 Octombrie 2008 09:27
Salut. La multi ani bebelusului sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si multe bucurii, in legatura cu sanii tai cel mai indicat este sa mergi la medic sa-ti recomande pastile pt intreruperea secretiei, este cel mai intelept pt ca risti sa faci complicatii. Succes, nu te da la o parte pe tine pt ca daca patesti ceva nu este bine.

Postat pe 8 Octombrie 2008 12:01
Multumesc pentru primire
Stiu ca voi vreti sa faceti schimb de experiente in legatura cu bebiteii vostrii dar ma gandeam ca poate imi spuneti si mie ceva medici buni, medicii in care aveti voi incredere, ceva sfaturi utile pentru o sarcina de acum 6 saptamani
Eu am schimbat doctorul la a3a sarcina, primul nu imi mai inspira nici o incredere si am avut si experiente neplacute cu el
Ma gandesc ca aveti ce sfaturi bune sa imi dati din experientele voastre
Milioane de pupici strunfilor vostrii si numai sanatate

kamy_kidz
Postat pe 9 Octombrie 2008 16:45
buna mamicilor!
se pare ca va bucurati de vremea cat de cat frumoasa de afara caci este multa liniste pe net.noi facem nanita asa ca mami are putina liniste acum.


draga kamy daca ai spus ca ti-ai schimbat medicul inseamna ca ai altul acum care iti satisface nevoile.eu am nascut cu domnisoara Ciobanu Codruta insa am inteles ca nu mai asista la nasteri, dar a format un medic care am inteles ca este foarte bun Podasca Petru.cunosc multe persoane care au nascut cu el si stiu ca vine la nastere indiferent de ora.ca medic pediatru il am pe Ionescu Octavian iti pot spune ca sunt foarte multumit de el.
sfaturi nu stiu sa iti dau, daca ai ceva intrebari si iti pot raspunde o voi face cu placere.

pupicei si o zi frumoasa tuturor mamicilor si tuturor bebeilor.
simona77
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:26
Iti multumesc pentru raspuns Inata
Acum sunt la dr Anastasiu si pana acum am incredere in el, inca nu m-a dezamagit si sper sa nu o faca nici pana la capat
Tocmai azi am fost iarasi la el si mi-a zis ca avem 6 saptamani si 3 zile ca suntem bine si ca se vede si o activitate cardiaca
Acum sunt fericita ca am primit vesti bune si incurajatoare dar tot stau cu frica pt viitor
Ma tot invinovatesc pt sarcinile pierdute, ma gandesc ca poate am facut ceva ce nu trebuia si ma gandeam ca poate iti mai aduci aminte de perioada in care erai in situatia mea, cu o sarcina asa mica si mai sti cu ce erai cel mai atenta ce simtome aveai si ce semne ar trebui sa ma ingrijoreze
Daca stiti ceva despre dr Anastasiu va rog impartasiti-mi
Multi pupici tie si bebitilor tai Inata si multumesc inca o data
kamy_kidz
Postat pe 14 Octombrie 2008 19:35
SALUTARE,

DRAGI MAMICI SI MICI INGERASI!

*MULTUMIM PENTRU URARI.MULTA SANATATE SI VOUA.
*AM INCEPUT SA IAU PASTILE PENTRU SANI.ACUM E A 5 ZI DECAND IAU.A FOST DESTUL DE DUREROS.MI SE UMFLASE SANII, AVEAM SI INCA MAI AM AMETELI SI GRETURI.DAR TRECE.
*TOT MA GANDESC IN CONTINUARE LA DARI CE O SA FAC LA ANUL CU CRESA.IMI E FRICA DC NU REUSESC SA II GASESC LOC.NU AM CU CINE SA O LAS.SI NICI FEMEIE FARA SA CUNOSC NU ANGAJEZ, IMI E TEAMA.
*ACUM SE VEDE CA E MAI MARE DAR E CAM RASFATATA.NUMAI VREA IN CARUT, IN PATUT...PACAT CA NU POATE SA MEARGA INCA IN PICIOARE.
*CU MANCAREA ESTE IAR O PROBLEMA PENTRU MINE.ARE DOAR DINTI SI NU POT SA II DAU DECAT ACEASI MANCARE DE BEBELUSI CA SI PANA INTR-UN AN.DOCTORA MI-A SPUS CA SA II DAU ORICE DAR EA NU VREA SMANTANA. UNT, OU DECAT IN PIREU DE LEGUME, ETC.NU STIU CE SA II MAI GATESC.AR MANCA PUFULETI NON-STOP.
CRED CA V-AM AMETIT CU ALE NOASTRE..
VA PUPAM
ADV
Postat pe 16 Octombrie 2008 10:32
Ar trebui sa ii dai tot ce mananci tu, problema nu este la copii ci la noi parintii pt ca ne panicam prea mult si atunci facem greseli cu ei. Trebuie sa fim consecventi si atunci problemele ar disparea. Cat despre gradi trebuie sa mergi la cresa pt ca altfel nu se vor ocupa ingrijitoarele cum trebuie de copil iar educatoarele nici atat ,iti vor spune sec ,ca ele nu sunt educatoare de camin, deci cauta de acum si inscrie copilul la cresa si poti sa o si duci din cand in cand cat esti acasa sa poti sa o obisnuiesti, cand vei incepe serviciul vei fi obligata sa o lasi plangand si sa pleci ca nu vei avea incotro. Asta este parerea mea, eu am un bebe de 2 ani si ceva si asa am procedat la fel pt ca nu vreau sa-l supar mai tare decat trebuie. Succes.

Postat pe 17 Octombrie 2008 14:19
Buna fetele am citit un pic in urma ce discutati voi despre crese si gradinite,Alicia are 2 ani si o luna am facut cerere la Cresa nr 5 din ianuarie,inscrierile sau facut la inceputul lui iulie nu am dat nici un fel de spaga am intrat normal si nici la fetele de acolo nu le-am dat nimic dar pentru asta se poarta frumos cu fata mea.In prima zi de cresa a plans toata ziua ,seara era ragusita,a mai plans vreo 10-15 zile cand o lasam dimineata sau cand o luam la ora 16.30 mai maraia putin dar acum sa obisnuit vrea mereu la copii....cand merg acum dupa ea parca nu ar mai vrea sa vina acasa asa fuge pe acolo.Eu sant multumita ca am dus-o la cresa ,doarme la program,maninca la program invata cu copii...chiar daca sant in somaj si puteam sa stau cu ea acasa.
maryalicia2006
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:25
SALUTARE,
DRAGI MAMICI SI MICI INGERASI!


*MULTUMESC MULT PENTRU SFATURI.AM FOST SI AM INSCRIS-O LA CRESA PENTRU LA ANUL IN SEPTEMBRIE.O SA MERG CU EA CU O LUNA INAINTE SA INCEP SERVICIUL CA SA SE OBISNUIASCA.
*SUNT FERICITA CA DARIA FACE IN FIECARE ZI CATE UN LUCRU NOU.DE EXMPLU AZI A BATUT DIN PALME SINGURA FARA SA VADA PE CINEVA. ESTE O DULCE SI UN MIC INGERAS.
*INCERC SA II DAU SMANTANA, UNT, DAR NU -I PREA PLACE .ACUM AM INCEPUT SA I LE PUN IN PIREURI.I-AM FACUT SI CIULAMA . DAR A MANCAT-O AMESTECATA CU LEGUME.ESTE PUTIN CAM GREU CA ARE DOAR 2 DINTISORI SI TREBUIE SA II DAU IN CONTINUARE PASATE.LACTATELE LE IAU DE LA PRODLACTA(UNT, SMANTANA, IAURT). VOI CE FOLOSITI?
*VREAU SA VA INTREB CE FEL DE PAINE DATI COPIILOR.EU I-AM DAT SA GUSTE DE LA VEL PITAR FRANZELA ALBA FELIATA SI DE LA CARREFOUR PAINE PAVE ROTUNDA. CATA PAINE TREBUIE SA II DAU?
*NICI MIEREA NU II PLACE.MAI MULT GEMUL II PREFERA . A MANCAT CLATITA CU GEM.
VA PUPAM PE TOTI!
ADV
Postat pe 26 Octombrie 2008 22:13
SERVUS, MAMICILOR DIN Brasov,
Sunt noua pe forum si sper sa ma ajutati si pe mine.
Am o fetita de 4 ani si 5 luni pe care o cheama Sara , acuma locuim in Italia dar la sfarsitul lunii noiembrie ne intoarcem definitiv in Brasov si as vrea sa imi dati si mie cateva sfaturi de ale voastre si sa imi spuneti si mie unde trebuie sa ma duc ca sa o inscriu la un dr pediatru , o gradinita buna unde sa o pot duce , de unde faceti voi cumparaturile ptr cei mici, de la ce firma luati mezelurile, painea laptele etc.
Noi o sa locuim in Racadau pe str Carpenului.Pot sa va spun ca de cate ori am fost in tara, pe Sara am dus-o la dr Preda(este dr la policlina de la Spitalul de copii) ,ce ziceti pot sa ma duc in continuare la el?
Sara este alergica la acarieni ptr care face diverse tratamente,(acuma a inceput vaccinul si pe care trebuie sa-l faca timp de 5 ani), si din aceasta cauza as vrea un dr pediatru f f f bun,si un alergolog f bun chiar daca este cu plata.



va doresc o zi frumoasa tuturor mamicilor si tuturor ingerasilor
scinteitundi
Postat pe 28 Octombrie 2008 12:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crese din Constanta! 15 De la: Deli_ 27 Martie 2012 10:48
Intarcarea 3 De la: diana_maria 8 Februarie 2010 20:54
Fara olita fara pampers, visul orcarei mamici!!! 5 De la: alinakatt 10 August 2009 13:38
mirositul gurii la copii 3 De la: oto_otto 29 Iulie 2009 09:48
Oua de prepelita la bebei??? 35 De la: garbo258926 10 Ianuarie 2012 13:12
Setari Cookie-uri