MAMICI DIN BRASOV

multumesc ...m-ati ajutat Inata si puiu_gabriela1; cred ca o sa--i cumpar...o sa fie bine.Daca n-au patit nimic toti copiii care au mers cu premergatorul, de ce ar pati ceva Stefan. Multumesc...si va doresc un sfarsit de saptamana linistit...
crisa80
Postat pe 30 August 2008 15:15
In premergator trebuie pus pe 6 luni. Mie nu mi-a fost frica de coloana.Amandoi bebelusii mei au mers in jur de 11 luni , eu cred ca i-am ajutat cu premergatorul.

Postat pe 30 August 2008 20:48
Ma bucur ca te-am ajutat. Si tu sa ai un sfarsit de saptamana bun. Noapte buna.

Postat pe 30 August 2008 20:49
Nu costa mult si aici e ca la toate cele in functie de cati bani vrei sa arunci , sunt la 600,700 de mii, nu te omora sa dai multi bani pt ca este util foarte putin timp. De ce nu intrebi la mamicile care nu mai folosesc ca astea de obicei se dau de la un copil la altul ,tocmai pt ca nu sunt folosite mult nu au cand sa se strice.

Postat pe 30 August 2008 20:53
Buna!
As vrea si eu in "clubul" vostru!!!!
Ca doar se spune ca devenim mamici din momentul cand descoperim ca suntem insarcinate, nu?!? (asa cum se spune ca barbatii devin tatici doar din momentul cand isi tin in brate micutul!!)!
Cu drepturi depline o sa fiu din noiembrie! deocamdata citesc ce postati voi!
Va doresc o saptamana minunata!
elanicol
Postat pe 1 Septembrie 2008 14:02
Buna Elanicol!
Bine ai venit in clubul nostru!! Iti dorim sa ai sarcina usoara, nastere foarte usoara si un bebic sanatos, voios si frumos ca parintii lui. Sa auzim numai de bine.
ema_alex
Postat pe 1 Septembrie 2008 17:55
Bine ai venit printre noi, Elanicol!
E minunata perioada prin care treci acum; poate chiar cea mai frumoasa perioada din viata unei femei, a unei viitoare mamici...cand toata atentia ta se indreapta asupra burticii tale, a bebitului ce creste putin cate putin in fiecare clipa!
Iti dorim sarcina usoara, nastere fara probleme si un bebe sanatos!!!
Si profita la maxim de fiecare clipa...
crisa80
Postat pe 2 Septembrie 2008 00:03
Buna dimineata! Multumesc frumos pentru urari! Ieri am fost la control dar m-a reprogramat duminica, fiindca dnul doctor avea nasteri una dupa alta! Asa ca trebuie sa mai am putintica rabdare! La fel o sa fie si cand o sa nasc si eu - daca se intampla ziua! - cine stie cate gravidute sau alte paciente vor astepta ore intregi!! asa ca nu sunt suparata , doar ca ... vreau sa ma linistesc!
elanicol
Postat pe 3 Septembrie 2008 07:50
ela, o satreaca si perioada de nelinisti, si inc urnad iti vei tine in brate bebitzul.....poop.

ce mai faceti fetele? cam rece vremea in bv, nu? brrrr
tudor_claudia
Postat pe 3 Septembrie 2008 08:47
bine ai venit elanicol
eu nu prea mai apuc sa va scriu caci bebelu meu nu mai este bebel a inceput sa mearga singurica nu are curajul si atunci trebuie sa ma plimb cu ea toata casa, daca stau jos ma trage de pantaloni si tipa la mine. mai intru si apuc numai sa citesc ce postati voi si acum tipa la mine, daca o iau in brate imi apasa pe tastatura asa ca va urez o zi buna noi ne pregatim sa iesim afara.
pupici dulci!
simona77
Postat pe 3 Septembrie 2008 08:50
inata ce mult seamana povestirea ta cu ceea ce patesc eu ..asa patesc si eu...numai ca Daciana mai merge si in 4 labe dar cand se satura vine la mine si se agata sa se ridice in picioare...mai nou a inceput sa faca si pasi e tare dulcica. bine sustinuta ma intreb oare nu e prea devreme?
tudor_claudia
Postat pe 3 Septembrie 2008 09:59
nu cred ca este devreme baietelul meu la 9luni mergea sustinut de manuta, iar la 10 luni mergea singurel.si pivea merge in patru labe insa acum de cand a reusit sa stea singurica copace fara sa o sustinem nu mai vrea ce trage de pantaloni sa o tinem de manute si sa plecam.
simona77
Postat pe 3 Septembrie 2008 13:10
inata noi nu avem nici 8 lunin de aia zi csa nu fie prea devreme...dar vad ca ii place...
tudor_claudia
Postat pe 3 Septembrie 2008 14:55
Simonel-Inata! parca nu stiu eu cum e finuta mea?!? ... numai ca de mine fuge!
elanicol
Postat pe 3 Septembrie 2008 15:58
Servus mamici ocupate...
eu mai am putin pana la mersul in picioare...asa ca profit de fiecare clipa; Stef n-a implinit inca 7 luni...merge deocamdata cate putin...cand vor mami si tati sa-l ajute.
Mamici, nu-i asa ca vine toamna? S-a racit mult in ultima perioada. Mi-e groaza cand ma gandesc ca vine frigul...ce-o sa facem toata ziua in casa cu bebicii? Acum ca mai e cald, mai mergem si noi in parc, ne mai relaxam un pic...si noi, si bebicii...
crisa80
Postat pe 3 Septembrie 2008 18:37
neata fetelor!
nu e devreme claudia stai linistita pe baietel de la 7 luni il plimbam de maini prin casa, la 9luni mergea luat de maini foarte bine.

sa stii elanicol ca finuta ta s-a mai schimbat, acum se impaca si cu sora mea am mers la cumpararuri cu niste prieteni si nu a stat deloc cu noi nu mai cu ei ziceam cu misu ca nu este fata noastra, insa a inceput sa o mai bata pe ari asa cum face raul cu ea insa nici ari nu se lasa o musca daca o prinde.

asa este crisa80 s-a racit mai ales dimineata, noi la 9,30 deobicei iesim la plimbare si gata am atarnat rochitele in dulap ne-am dat la blugi. ieri a fost insa cald sa speram ca o sa mai tina vremea frumoasa. la brasov daca se apuca de plouat uita sa mai inceteze.

o zi minunata tuturor mamicilor si pupicei dulci bebeilor!
simona77
Postat pe 4 Septembrie 2008 07:57
Buna fetelor!
Ce mai faceti? Si la Praga a venit toamna.Si toata fam este gripata, incercam sa ne revenim . Noi avem 6 luni pe 10 sept si deja facem pasi sustinuti . Noua nu ne place sa stam pe burtica si cred ca nu o sa mergem in 4 labeute. Va doresc o zi frumoasa cu multe realizari. Pupici.
ema_alex
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:18
Buna dimineata!
In privinta frigului ar trebui sa nu va faceti griji! doar noaptea si dimineata e rece, in rest toata luna septembrie e anuntata canicula!! in octombrie va fi o vreme la fel de blanda! deocamdata, tind sa cred ca ve-ti revenii la hainutele subtirele, doar ca ve-ti avea in geanta si cate un pulovaras pentru micuti! o zi buna!
elanicol
Postat pe 5 Septembrie 2008 09:28
neata fetelor!
cred ca ai dreptate un privinta frigului, noi am revenit la rochite.dimineata cand iesim afara ne punem strampisori insa dupa-amiaza este chiar foarte cald.ieri am fost sa vedem scena de la cerb si a fost foarte cald.sper sa o tina tot asa.
pupici si weekend placut!
simona77
Postat pe 6 Septembrie 2008 08:00
si eu sper sa o tina asa vremea...ca e tare greu dc se raceste...ca trebe sa ii iau carut de iarna....greu, tare greu
ce mai face-ti fetele?
pe cand organizam o intalnire?
tudor_claudia
Postat pe 6 Septembrie 2008 21:53
servus, mamici din Brasov!!!!!!!!!!! cate suntem, nu-mi vine sa cred!!! bravo, keep in touch!
gabirere
Postat pe 7 Septembrie 2008 08:34
Buna Tzuky333!
Bine ai venit in grupul nostru! . Ma bucur ca suntem mai multe mamici si mai astepatam si alte mamici si pitici la noi aici .Din ce cartier esti? Vrem sa stim mai multe despre tine si ingerasul tau. Va doresc o zi buna si multa sanatate.Pupici
ema_alex
Postat pe 7 Septembrie 2008 16:25
buna mamici si bebei!
cum a fost in weekend? ce va fac bebeii?
noi facem nanita la ora asta si ne bucuram de vremea frumoasa.intre timp mai facem cumparaturi caci raul mai are o saptamana si incepe gradinita, ariana pe 24 face 1 anisor si ne pregatim sa ii taiem motul , avem multe evenimente importante in aceasta luna asa ca nu avem timp sa ne plictisim.
poate reusim sa ne si intalnim claudia., cat mai tine vremea cu noi.
pupici tuturor si o zi buna!
simona77
Postat pe 8 Septembrie 2008 13:28
Servus mamicilor din Brasov! Numele meu este Ramona, sunt si eu mamica unui baietel de 2 anisori si 11 luni , sunt din localitatea Codlea , jud.Brasov. Sper ca ma primiti si pe mine in..................comunitatea voastra . Va doresc o zi perfecta!
rmnschneider
Postat pe 9 Septembrie 2008 07:55
inata, LA MULTI ANI! lui Ariana
sper ca raul sa se acomodeze repede la gradinita si fara prea multe probleme...

RAMONA bine ai venti te primim....asteptam povesti despre printisorul tau....
tudor_claudia
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:12
Va multumesc! Ii spun si eu anticipat LA MULTI ANI ARIANEI, ii doresc o viata lipsita de griji , plina de sanatate , fericire si numai impliniri!
............... Printisorul meu este un strengar de 2 anisori si 11 luni,( luna viitoare ,pe 13 oct facem 3 anisori) , numele lui este RAIMOND ALEXANDER si de luni mergem la gradinita .
rmnschneider
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:55
buna mamicilor!
multumim in primul rand pentru urari. bine au venit ramona sa iti traiasca printisorul si sa ai numai bucurii.

claudia sa stii ca noi suntem optimisti, am fost aproape in fiecare zi pe la gradinita sa vedem ce noutati mai sunt sa vada raul gradi pentru a se obisnui cu ea si el vrea sa ramana avolo sa scrie, sa se joace acum sa vedem luni cum v-a fi.



mihaela asteptam vesti de la tine despre bebel. cum a fost la doctor?

pipici dulci si o zi frumoasa in suflerele voaste desi afara este cam rece.
simona77
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:04
Buna dimineata tuturor!
Cosmin-Andrei tocmai a implinit 29 de saptamani jumatate si are 1300 grame!! am fost duminica la doctor, asa ca pentru o saptamana-doua sunt linistita! e ok, e sanatos, e voinic! doar eu am vreo 2 kg mai mult decat trebuie (stiam asta!)!
elanicol
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:53
Servus mamici si bebici...

elanicol, ne bucuram pt vestile bune ce ni le-ai adus!ne bucuram ca baietelul tau e sanatos si-ti dorim sa fie si mai voinic...sa creasca mare si sa vina cu bine printre noi...

Inata...vrem si noi sa-i uram LA MULTI ANI ARIANEI...sa fie sanatoasa, norocoasa si voioasa...sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii!

Ramona, iti uram si noi cu drag bine ai venit, sa-ti traiasca printisorul si sa se acomodeze cat mai repede la gradi...


pupici si sa auzim de bine...
crisa80
Postat pe 9 Septembrie 2008 18:47
Va multumesc mult mamicilor! Sincer am si eu ceva emotii cu privire la acomodarea la gradi.................primele zile cred ca va fi destul de greu! Sper sa trecem usor si aceasta etapa. Va doresc o seara placuta!
rmnschneider
Postat pe 9 Septembrie 2008 19:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bebe nu vrea biberon 32 De la: garbo254954 15 Decembrie 2011 10:27
tratament naturist pentru atenuarea efectelor nocive ale zentel-ului asupra ficatului copiilor 2 De la: gabrielaheart 10 Ianuarie 2009 00:27
caut bona serioasa cu experienta 7 De la: moniq_ 24 Iunie 2010 10:18
anticonceptionale 1 De la: ariana 7 August 2009 10:15
SUSPENDAREA CONTRACTULUI DE MUNCA 2 De la: deeita 14 Octombrie 2009 15:48
Setari Cookie-uri