MAMICI DIN BRASOV

Buna Ramona!
Bine ai venit in clubul nostru de mamici si pici . Sa -ti traiasca ingerasul, sa fie sanatos si sa aiba o vaita plina de bucuri. Din ce cartier sunteti? Referitor la gadinita, la inceput o sa fie mai greu pana o sa se acomodeze cu copii si educatoarea. Eu cred ca dupa doua,trei zile nu o sa mai ai probleme cu el, de abia o sa astepte sa se fac dimineata ca sa mearga la gradi. Asa am patit cu nepotica mea. Cred ca nu o sa ai nici o problema cu el . Va doresc o zi frumoasa plina de realizari
ema_alex
Postat pe 10 Septembrie 2008 13:06
Buna Simona!
Cu ocazia zilei de nastere a AREANEI ii dorim sa aiba parte de zile senine,sanatate si multa fericire . LA MULTI ANI!
Ce mai faceti? Noi suntem bine, am trecut cu bine de prima raceala. De saptamana aceasta am inceput si noi diversificarea. Este greu dar ne descurcam. Noi am inceput cu supica de legume si nu ne prea place. Va dorim o zi buna.
ema_alex
Postat pe 10 Septembrie 2008 14:02
neata!
ce mai faceti dragi mamici?
noi ne pregatim sa iesim afara ca sa putem face mai bine nanita dupa amiaza.

cea mai incantta este fetita mea de aproape un anisor ca a inceput sa faca pasi si singurica numai in casa deocamdata.si afara nu o mai pot pune in bicicleta vrea numai pe jos si sa alerge dupa fratiorii sai nu prea ii reusrste insa persevereaza.cred ca ne iese si vrun dinisor caci am inceput sa muscam.



ma bucur mihaela ca cosmin andrei este bine, iar tu ai sa ai timp sa dai jos kg puse nu te stresa important acum este ca voi sunteti sanatosi.multi pupici.



ema multumim pentru urari si te asteptam acasa.


pupici dulci si o zi placuta!











simona77
Postat pe 11 Septembrie 2008 08:39
buna ema_alex! iti multumesc pentru incurajari si pentru urari!si eu cred la fel ca o sa ii fie mai greu pana ce se acomodeaza cu educatoarea si cu copii ..............apoi o sa fie foarte entuziasmat! m-ai intrebat din ce cartier sunt ...........sunt din codlea sio lucrez in brasov. va pup si va doresc toate cele bune
rmnschneider
Postat pe 11 Septembrie 2008 09:03
buna inata ! la cati mai multi dintisori ...... dar fara acele dureri crunte . Imi amintesc si eu cand iau iesit baietelului meu dintisori .............era destul de dureros si era foarte agitat , nu il multumeai cu nimik
toate cele bune
rmnschneider
Postat pe 11 Septembrie 2008 09:07
buna fetelor!

multumim de incurajari rmnschneider insa nu am avut dureri pana acum la nici unul din copilasi nu am stiut cand le-au dat dintisorii numai ca ariana ma cam musca si cred ca asta ar fi motivul.


bafta la gradi si noi mergem luni sper sa fie totul ok eu am mari emotii caci baietelul meu este foarte alintat, pana in prezent zice mereu ca vrea la scoala dar eu stiu daca v-a sta fara noi acolo.astept ziua de luni cu nerabdare.


pupici la mamici si la bebei!
simona77
Postat pe 11 Septembrie 2008 13:24
servus! noi am locuit in zona Astra, pe strada Apollo, dar acum ne-am mutat la Codlea. Vlady are un an si 4 luni si e un nazdravan! tinem legatura! pupici!!!
gabirere
Postat pe 12 Septembrie 2008 19:21
Servus. Bine ai venit, ma bucur sa te cunosc.

Postat pe 14 Septembrie 2008 09:26
Felicitari! Bine ai venit in club. Cum e sa simti bebelusul miscand? Mie mi s-a parut extraordinar si mereu mi-a parut rau ca nu pot sa simta si taticii ce simtim noi. Mie mi-a placut tare mult sa fiu insarcinata, este greu in ultimele luni dar nu se compara cu nimic sentimentul pe care il ai. Cred ca este super sa iubesti si sa fii iubit neconditionat, doar cu copii se intampla asta suta la suta. Sa ai o sarcina usoara si nastere asemenea. Astept vesti de la tine.

Postat pe 14 Septembrie 2008 09:36
servus mamici si bebici...
ce mai faceti, ce noutati mai aveti?
noi suntem plini de energie...am invatat sa ne ridicam in genunchi si sa mergem "de-a busilea"

am o intrebare: cum ati procedat cu inscrierea micutilor vostri la gradinita cu program prelungit ? noi ne confruntam cu probleme din punctul asta de vedere. Stefan are doar 7 luni...dar m-am interesat deja daca mai sunt locuri la cresa de pe Cocorului si am aflat cu stupoare ca deja sunt ocupate ...si nu sunt sanse sa ne putem inscrie si noi...

e o mare problema pentru noi mamicile: pana la 2 ani stam noi acasa cu bebicii, iar la 3 ani ii putem inscrie la gradi....DAR CE FACEM DE LA 2 LA 3 ANI?

traim in Romania...din pacate ...iar cei care ar putea face ceva in sensul asta ( ma refer la cei de la conducere...legislativ...etc.) NU FAC NIMIC!!!

ne descurcam noi cumva, nu?

ma tem ca am deschis un subiect mult prea amar pt o zi atat de frumoasa
va doresc un sfarsit de saptamana "dulce, dulce"

pupici
crisa80
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:26
Salut mamicilor din Brasov! Numele meu este Anca, sunt si eu mamica unei fetite de11 luni pe nume Daria.As fii foarte bucuroasa sa ma primiti si pe mine in colectivul vostru. Va doresc o zi perfecta!
ADV
Postat pe 15 Septembrie 2008 10:03
bune fetelor!

bune ai venit anca, pupici daria.te primim cu cea mai mare placere in clubul nostru care se pare ca devine din ce in ce mai numeros.pacat ca s-a racit afara si nu putem sa ne intalnim, sa speram ca se va schimba timpul si ne vom vedea si fata in fata.





crisa80 eu mi-am dus baiatul anul asta la gradi, are 3 anisori.anul trecut m-am inarmat cu rabdare si am inceput sa ii caut gradinita si am descoperit cu stupoare ca nu sunt nici un fel de probleme. vroiam sa-l inscriu de atunci ca sa fiu sigura ca mai sunt locuri insa directoara mi-a spus ca inscrierile se fac in 1mai mi-a dat lista cu cele necesare si m-am vazut cu ea pe 1mai cu dosarul pregatit.la o alta gradinita inscrierile s-au facut pana la sfarsitul lui iunie deci nu te mai lua dupa gura lumii locurile nu sunt ocupate cu un an inainte.am patoti si cu rechizitele caci nu stiu de ce unor parinti le este asa de greu sa iti spuna ce iti trebuie mei ales ca provin de la aceeasi gradi, i-am cumparat multe lucruri care nu ii trebuie nu ma plang poate ii vor trebui mai tarziu. asa ca fruntea sus si poti incepe sa cauti o cresa care te avantajeaza dar nu te mai gandi ca nu sunt locuri, lumea asa e facuta sa te tina in stres ca sa nu zic ca este rea.





memici cum v-ati descurcat la gradi? eu sunt tare multumita de raul nu a plans, i-a spus pana si la eduvatoare cum il cheama el care nu prea spune la persoane pe care nu le cunoaste(excus copii cu ei comunica foarte bine). la 15 ma duc dupa el sunt tare curioasa cun s-a comportat la masa si la nanita caci aici avem noi probleme.da ma simt ok deobicei simt cand are probleme mi se pare ca il aud plangand acum sunt linistita am ceva fluturasi in stomac am avut mari emotii si poate de aceea.


va pupic dulce si ne mai "auzim".
simona77
Postat pe 15 Septembrie 2008 13:24
ianta se apropie ora 15..asteptam vesti, cum a fost prima zi la gradi..si cum la-i laut de acolo....


cu locurile la gradi ce sa zic, cred ca multa lume da spaga ca sa se asigure ca o sa ii primeasca copilul..desi vb voastra pana nu se da drumu la inscrieri, nu prea ai de ce sa te tot duci pe acolo,d ar sa te interresezi cam ce iti trebuie pt dosar si care e pedioada de inscrieri, si sa vb la 2 sau 3 gredi sa evzi unde iti place si iti convine cel mai bine...

problema mea este alta.....la cresa nu pot sa o duc de la un an si 8 luni, si nici al gradi la 2 ani si 8 luni asa ca va trebuii sa decalez totul ......si sa tot astept....

o zi faina
tudor_claudia
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:58
BUNA !
ITI MULTUMESC MULT INATA PENTRU PRIMIREA CALDUROASA. ACEEASI PROBLEMA O AM SI EU CU CRESA. PE 30 SEPTEMBRIE LA ANUL TREBUIE SA O DUC PE DARI PENTRU CA INCEP SERVICIUL SI CHIAR NU AM CU CINE SA O LAS.STAU IN ASTRA SI VREAU O CRESA MAI APROAPE DE CASA DEOARECE NU AM MASINA, CUM AR FI CEA DE PE COCORULUI.LA FEL CA SI CRISA80 AM FOST DAR LISTA ERA DEJA PLINA.
BYE-BYE!
ADV
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:17
Buna mamici...

Inata, tu esti o draguta ca vrei sa ma incurajezi; insa, am fost din curiozitate la o cresa sa vad cand se fac inscrierile...si mi s-a spus pe un ton foarte pesimist ca nu prea am sanse sa-l inscriu acolo pt ca deja sunt ocupate toate locurile. As vrea tare mult sa ai dreptate si sa nu am probleme cu Stef din punctul asta de vedere...

Abia astept sa ne spui cum a fost pt Raul prima zi la gradi

tudor_claudia vreau sa-ti spun ca si Stefan implineste in februarie 2 ani, dar nu e nevoie de niciun fel de decalaj pt ca de la cresa mi s-a spus ca o sa-l inscriu la anul in septembrie, iar el o sa merga doar din februarie...cred ca trebuie sa ne mai interesam sa nu avem surprize neplacute

anca si daria...bine ati venit in clubul nostru

noi va dorim o zi placuta!!!
crisa80
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:51
buna mamici!
pot sa va spun ca sunt foarte fericita si asta i-o datorez azi puisorului meu raul care nu a plans la gradi, a papat singurel si a facut si nanita si mi-a zis foarte fericit ca maine abia asteapta sa mearga iar la gradi.cand m-am dus dupa el mi-a zis sa stau un pic caci acum se joaca.totul se datoreaza educatoarelor si ingrijitoarei nu stiu ce minune au facut dar baietelul meu nu doarme nicaieri iar mie mi-a povestit ca are un patut mic care se ridica si ramane o casuta a fost foarte incantat.sa va spun adevarul nu credeam ca o sa se intample asa ceva eu credeam ca am sa vin cu el acasa si uite el nu mai vroia sa plece abia asteapta sa deseneze, sa se joace cu plstilina si pune tot felul de intrebari.va multumesc ca m-ati "ascultat" si va doresc si voua sa treceti prun asa momente placute.



claudia eu iti spun cinstit nu am dat nimic sotul meu "inebuneste" cand aude de spaga.vorbeam cu el ca trebuie sa ii mai dam cate ceva la ingrijitoare sa il ajute sa se imbrace sa manance sa il ajute la baie si el mi-a taiat-o imediat ce noi de aia muncim zi lumina asta e serviciul ei, de aceea merge tara asta cum merge ca imediat ne gandim cat sa dam si la cine.ii dau dreptate insa pentru copii mei sunt in stare deorice si uite asa nu reusim sa ii dezvatam pe cei ce primesc spaga.



nu stiu ca sa va spun cu cresa cacu nu am cautat baietelul a stat la mama mea, sper sa se schimbe lucrurile si in tara asta pentru ca copii nostri sa creasca frumos.

va doresc multa bafta!
simona77
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:31
inata nici eu nu sunt de acord cu spaga si nici cu restul care ramne la taximentrist, ospatar si mai stiu eu ce. si asta de orece pe mine nu ma platea nimeni extra pt orele care le stateam peste progrma si nici nu imi dadea spaga sa imi fac treaba pt care eram platita.....
vb cu un taximetrist, care era ff pesimist cu faptul o sa imi iau maisna din servis in timpul preconizat de cei de la service. si imi tot repeta ca dc nu dau spage degeaba ca nu fac nimik ca te duc su zaharelul.....uite din cauza asta merge treaba asa cum merge pt ca uni au impresia ca trebuie sa rimeasca ceva extra pt munca care oricum le este platita. ca nu le este platita la valoarea adevarata nu sunt eu devina. castigam 900 roni in mana pt un program de 8h-14 ore pe zi,....sicncer nu cred ca am plecat vreodata la 5 fix...desi eram insarcianta stateam cate 12, chiar si 14 ore la munca..credeti ca mi s-a facut statuie? credeti ca mi s-a marit salariu....glumiti..a trebuit sa renunt la maririle ascunse, netrecute pe cartea de munca pt a-mi trece pe cartea de munca cat imi dadea in mana.....am avut un noroc imens, am avut o sarcina usora care m-a lasat sa muncesc....dar tot nu o sa il iert pe seful meu cand desi intrasem in concediu prenatal m-a intrebat: "maine, mai vii?"... ..dupa atata munca si nu vroia sa ma lasa sa plec in concediu..... , offf bine ca am scapat....
m-am lungit prea mult....
ce ar fi daca am cere noi spaga ....dl directoare ca sa dam copilul la gradinita lor si nu in alta parte? ce ar fi daca .......
pa pa o seara placuta

DARIA si ANCA, bine ati venit! asteptam povesti...
tudor_claudia
Postat pe 15 Septembrie 2008 23:22
neata mamici!

ai mare dreptate claudia de ce trebuie sa primeasca spaga daca asta e locul lor de munca.pe mine seful me chema la munca dupa nunta (am avut nunta sambata si mi-a zis ca imi ajunge duminica sa ma odihnesc), dar i-am spus ca mici nu se pune problema eu nu am avut nici concediu asa ca o saptamana nu vin chiar daca ma da afara.nu i-a convenit si imi tot cauta nod in papura insa sotul meu m-a invtat sa am curaj sa ma apar si cand am inceput sa ma apar cu argumente nu am mai avut probleme.dar nu vedea niciodata ca nu plecam la ora 17 ci mai tarziu asta nu se punea nici cand am ramas gravida faceam inventare cot la cot cu ceilalti colegi pana in ultima luna caci nu am mai putut la bifarea unui inventar mi s-a faut rau si am decis ca bebelul meu este mai important.nu am stiut ce este ala concediu abia reuseam sa ma invoiesc sa ma duc la doctor si daca ziceam ceva spunea ca am gura mare.nu ma puteam plange insa de salar era bun.si atunci de ce altii sa primeasca spaga ?nu ma plang caci imi placea ce faceam poate de aceea am suportat.
cand o sa mearga oare totul bine in tara asta?
simona77
Postat pe 16 Septembrie 2008 08:30
Buna Anca, buna Daria, bine ati venit in club este placut sa vorbim. Va pupam

Postat pe 16 Septembrie 2008 09:17
inata o sa mearga bine cand o sa nvatam sa ne respectam uni pe alti si pe noi insine. o sa mearga bine ca nd o sa incetam sa ne invatam copii ca obtinerea unor lucruri se face doar cu favoruri si nu cu merit. o sa mearga bine cand cei din epoca ceausista vor renuta sau nu vor mai fi, sa ne infesteze cu mentalitatea lor. am trait o pana la 10 ani in regimul lui ceausescu, se poate sun ca putin eu zic ca suficient. ca si copil am stat la destule cozi si am auzit destule, mai ales ca cei mai au impresia ca copii nu inteleg nik....mare greseala inteleg fff multe lucruri.
am avut o cazia sa vb cu lte persoane din tari comuniste, care mi-au impartasit gandirea mentalitatea din romania nu e datorata: "asa sunt romani" ci este datorata comunismilui. am avut si castiguri, dar si multe de pierdut....ce-a mai mare pierdere a fost pierderea mandriei ca esti roman. au fost destule persone dupa revolutie care ne-au spus ca a fi patriot este o prostie, de fapt este o prostoe sa nu fi. ne-am obisnuit sa ne plangem de mila: nu aveam de aia, de aialalta, etc. etc. sa vina presedintele ( ce-o fi avand el de a face cu asa ceva nu stiu ), sa imi de-a guvernul, etc. etc. etc.
hai ca intru in politica si nu este nici locul si nici nu isi are rost o asemenea discutie aici.
deci ne va fi mai bine cand os a ne oprim din a ne plange de mila si ne vom apuca de facut ceva pt noi insine. ne va fi mai bine cand o sa invatam ca cascatul gura la filmele americane nu ne invata nimik despre cultura si educatia americanilor ci doar ceea ce rvea producatorul sa ne transmita, cand vom inavta sa cercetam cu mainile si ochi nosti nu cand vom crede tot ce ne vand altii.....

iar e frig....:( si trebe sa ajung la matrnitate sa ii fac bgc-ul Dacianaie..of....
tudor_claudia
Postat pe 16 Septembrie 2008 09:24
buna!
asa este claudia speram sa o ducem mai bine insa nu facem nimic ne lamentam si asteptam sa faca altii ceva pentru noi.

da a venit frigul nici noi nu ne mai putem face plimbarea de dimineata si fetele sunt cam mofturoase, vor afara.
multa bafta la vaccin si pe noi trebuie sa ne sune doctorul sa facem vaccinul de 1an.
raul i-a trezit pe bunici azi la 5 si le-a zis ca se uita putin la desene cat pregateste buni masa si apoi in masina si la gradi ca il asteapta "rebotii" si educatoarea, sper sa o tina tot asa.

celelalte mamici cum au petrecut prima zi de gradi? curaj daca a fost mai greu totul trece.

o zi buna!
simona77
Postat pe 16 Septembrie 2008 10:07
SALUTARE,
DRAGI MAMICI SI MICI INGERASI!

tudor_caudia MULTA BAFTA LA VACCIN.SI NOI L-AM FACUT LA 9 LUNI IAR. VAD CA ACUM ARE UN FEL DE BUBITA. DOCTORA DE FAMILIE A ZIS CA ESTE OK.

puiu_gabriela1 MULTUMESC MULT DE URARE. ESTE CHIAR FRUMOS SA PUTEM VORBI. SI NOI VA PUPAM.

crisa80 MULTUMIM.PUPIC TIE SI LUI STEFAN
ADV
Postat pe 16 Septembrie 2008 11:16
Buna fetelor!
Bine ai venit in clubul nostru AVD.Cred ca avem foarte multe de vb in legatura cu ingerasi nostri.

Ma bucur inata ca Raul nu a plans la gardi. Am spus eu ca nu o sa fie nici o problema cu gradi, vezi este fericit la gradi si de abia astepata sa merga. Este foarte bine sa socializeze cu alti copii sa se joace si sa isi faca prieteni. Cezar al meu cand vede copii este tare fericit, dar din pacate nu putem sa ne jucam cu ei ca noi nu stim limba ceha Va doersc o zi plina de realizari la toate mamicile si bebeii
ema_alex
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:41
BUNA FETELOR !
Sunt foarte entuziasmata : baietelul meu s-a acomodat foarte bine la gradi, astazi nici nu mai vroia sa plece acasa , ii place foarte mult acolo . am trecut cu bine si aceasta etapa
inata vad ca si puiutului tau i-a placut la gradi si nu au fost probleme.
Va pup fetelor si va doresc numai bine!
rmnschneider
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:27

felicitari copilasilor care au inceput gaga si s-au acomodat fff bine...ma bucur pt ei sa o tina tot asa.


ema o sa fi uimita ce repede invata copii o limba straina, eu zic sa il lasi si sa urmaresti ce se v-a intampla.....si limbajul mamicilor este universal....pupici
tudor_claudia
Postat pe 16 Septembrie 2008 22:46
neata mamici de ingerasi!
ce frig s-a lasat nu mai ne putem face plimbarea de dimineata asa ca fetitelele mele s-au apucat de prostiute, azi cand intindeam rufele afara au spalat pe jos cu lapte si ciocolata erau ude din cap pana in picioare si stropisera si un perete pe care l-am curatat cu servetele umede.picea plangea si nu stiam pe care sa o schimb mai repede imi venea sa rad cand le-am vazut asa murdarele si sa plang cand vedeam ce este pe jos si pepereti.


raul a plans azi la gradi a zis ca il sperie copii care plang si nu ii place.l-a luat educatoare si a tacut s-a dus sa se joace.

voi ce faceti cand nu puteti iesi afara cu bebeii?

cum a fost la vaccin claudia?
o zi buna si clda in sufletele voastre, vad ca fetitele mele au inceput iar curatenia, m-au vazut ca am sters cu servetelul si au inceput si ele sa stearga parchetul.
multi pupici


:
simona77
Postat pe 17 Septembrie 2008 09:06
buna mamici...

ma bucur mult pt mamicile care au asa copii cuminti...copii care s-au acomodat atat de repede la gradi, si asa cum spunea si tudor_claudia " sa o tina tot asa".

e tare urata vremea pe la noi...ne plictisim in casa; noi eram obisnuiti sa ne plimbam pe-afara, in parc

sa speram totusi ca nu se instaleaza prea bine frigul si o sa mai avem parte de zile frumoase, calduroase!

pe vremea asta ploioasa ne jucam; mai ales ca Stef e deja expert in mersul "de-a busilea"; incepe sa exploreze toata casa...iar eu trebuie sa-l urmaresc sa nu pateasca ceva; se pare ca am trecut la o noua etapa

Inata, copilasii tai nazdravani dau culoare vietii tale...si laptic si ciocolata peretilor...

astea sunt amintiri frumoase..peste ani o sa radeti impreuna cand va veti aminti de nazbatiile facute!!!

o zi frumoasa...in ciuda vremii de-afara

pupici dulci!
crisa80
Postat pe 17 Septembrie 2008 15:32
incurajare pt mamicile suparate ca a venit toamna:

"Si iata ca a venit si toamna. O vreme tocmai buna pentru depresii, pentru melancolie si bilantul nereusitelor. Parca negrul e si mai negru si parca gaina vecinului e si mai curca. Si, ca tot veni vorba, cand ti s-a intamplat ultima data sa spui: 'am o viata cu adevarat frumoasa' sau 'sunt norocoasa'? Recunoaste! Fie cand prietena ta a fost inselata, cand varul tau si-a pierdut slujba sau, in general, cand ai aflat ca altora le merge mai prost decat tie. Si nu te bucuri pentru necazul lui, poate chiar iti pare rau, dar abia atunci esti mandra cu adevarat de ce ai tu si iti zici un egoist 'ce bine ca nu sunt in locul lui'. Nu vreau sa reiau deja banalul 'nu apreciezi cu adevarat ce ai avut decat dupa ce il pierzi', dar mie toamna mi-a reamintit de lucrurile pentru care merita sa fiu fericita. Ciudat, nu? Pentru prima oara, pe fondul ploii mocanesti doar vremea mi s-a parut gri si noroiul era...doar afara.

Incercati sa va bucurati de momentele pe care toamna 'va obliga' sa le petreceti in casa. Petreceti timp cu familia, faceti prajitura preferata, uitati-va la filme si la desene animate, rasfoiti reviste si ascultati muzica. Si chiar daca becul nu egaleaza soarele, luati-va cateva momente sa va bucurati si sub lumina lui."

crisa80
Postat pe 17 Septembrie 2008 15:39
Buna mamici si ingerasi!
Si la Praga a venit frigul si nu mai putem sa ne plimbam ,dar tot iesim pt o ora la cumparaturi.
Claudia este adevarat, ca copii invata o limba straina mai repede decat noi, dar limba ceha este o limba foarte grea mai ales ca are foarte multe consoane decat vocale. Noi am incercat sa o invatam, dar inca nu am reusit. Prefer sa invete limba engleza, germana si franceza asta sunt de baza in Europa. Noi vinera asta mergem la vaccinul de 6 luni am emotii sper sa fie la fel ca cel de la 4 luni.
Inata sa te bucuri de fetitele tale cand fac asa ceva, mi-ar fi placut sa fiu si eu de fata . De abia astept sa creasca Cezar sa faca si el nazdravani, am sa-i fac un jurnal cu toate nazdravanile lui.
Va doresc o noapte frumoasa si un somn pufos Pupici
ema_alex
Postat pe 17 Septembrie 2008 23:57
neata mamici de ingerasi!

azi este foarte frig se pare ca o sa stam iar in casa.sa stii ema ca eu mi-am cumparat niste carticele(albume) nu stiu sum sa le zic in care pot pune si poze si sa scriu toate nazbatiile pe care le fac si au multe chestii interesane.le mai rasfoim uneori pe ale lui raul si ne amuzam de cum arata cand l-am adus de la spital sau de prima zi la doctor cand a facut kk si pisu pe mine ......

ariana merge din ce in ce mai bine si ii place sa exploreze toata casa si cand se plictiseste se indreapta spre usa de la intrare si imi arata cu degetutul spre ea ca si cum mi-ai spune ca vrea afara.

multi pupici dulci!
simona77
Postat pe 18 Septembrie 2008 09:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat ii lasati pe copiii sa se uite la TV? 9 De la: Denis29 4 Aprilie 2009 18:12
iona 5 De la: garbo_14199 24 Iunie 2013 15:57
apropo de concediul de maternitate 1 De la: kidz001722 6 Octombrie 2009 19:52
vand patut copil 1 De la: chelsaug 5 Februarie 2009 16:58
Parabenii in cosmetice... 1 De la: izab33lla 28 Septembrie 2009 09:03
Setari Cookie-uri