bine v-am gasit forumistelor .DUPA CUM SE VEDE SUNT O INTRUSA LA VOI ACASA

bine v-am gasit forumistelor .DUPA CUM SE VEDE SUNT O INTRUSA LA VOI ACASA
elebele
Postat pe 13 Februarie 2008 07:06
ASI VREA SA VB CU CINEVA CARE ARE ACEASI PROBLEMA CA SI MINE NU AM RAMAS GRAVIDA NICI O DATA (INCERC CAM DE UN AN)VREAU SA DAU DE UN DR. BUN POATE MA PUTETI AJUTA
elebele
Postat pe 13 Februarie 2008 07:08
Elena,dupa numai un an, nu dispera. Eu, prima fetita, care are acum 13 ani, am avut-o dupa 5 ani de incercari, tratamente, defilari pe la aproape toti medici din tara. Intr-un final.... am avut-o. Dar imediat mi-am dorit si al doilea cpil Si s-a intimplat dupa ...... 10 ANI . Da , vezi f. bine. Am ramas insarcinata , dupa prima nastere,
dandenianca
Postat pe 13 Februarie 2008 07:41
Draga Elena, nu dispera, persevereaza.faptul ca nu ramai insarcinata, nu tine neaparat de o problema medicala; poate treci printr-o perioada mai stresanta,chiar si faptul ca iti doresti un copil asa de mult, ceea ce e bine, poate constitui un stres pentru organism.Relaxeaza-te. La mine a durat 6 luni pana sa raman insarcinata cu Stefy.

Ely_kidz
Postat pe 13 Februarie 2008 09:46
Calculeaza f. bine perioada ciclului menstrual. Zilele 13, 14,15,16,17 ale ciclului menstrual sunt zile fertile. Profitati la maxim. Nu e la fel pt toata lumea, dar la mine a functionat, si nu numai la mine. Incearca, nu ai ce pierde. Si nu uita RELAXEAZA-TE!!!!!
Ely_kidz
Postat pe 13 Februarie 2008 09:51
Draga Elena, mie mi-a spus ginecoloaga sa facem dragoste din doua in doua zile ca astfel spermatozoizii vor avea timp sa "creasca" si nu vom rata momentul. Dar nu prea ne-a venit la comanda asa ca am abordat metoda veche, adica aceea ca dupa 5-7 zile din prima zi de ciclu poti incepe sa " lucrezi"....important este sa ai chef, adica sa o faci cu pasiune , cu dragoste ....sa te simti bine nu neaparat sa procreezi, poti sa te gandesti la asta chiar putin pervers daca te ajuta... e frumos sa iubim pasional si nu trebuie sa pierdem asta din vedere nici chiar cand vrem sa facem un copil.
Ce sa-ti spun, mie mi-a iesit acum sunt insarcinata in 5 luni si voi avea o fetita. Iti doresc numai bine si noroc.
doinabirlean
Postat pe 13 Februarie 2008 11:16
Draga Elena banuiesc ca ai facut tot ce este omenesc posibil in acest an pentru a ramane insarcinata. Eu zic sa incerci la Giulesti la Prof DR Bogdan Marinescu. El are si cabinet particular dar poti sa mergi sa la Planing, este o cladire exact langa Spitalul Giulesti. Are consultatii si acolo miercurea si vinerea. Trebuie programare. Sau ar mai fi o posibilitate sa-ti faci o programare in spital Giulesti la dr Dracea(parca asa o cheama). Mult succes!

Oricare ar fi alegerea ta, te astept cu vesti bune.
danciulescudiana
Postat pe 14 Februarie 2008 08:17
draga mea.ma num stefania si am avut si eu probleme asemanatoare cu ale tale.eu am fost la9medici si nu a stiut niciunul sa imi spuna kre era probl mea.am facut toate analizele posibile in sibiu si evident in vl,oras in kre locuiesc,si nimic.am avut o prima sarcina pe kre am pierdut-o la 8 saptemini,in urma unui banal tratament pe kre l-am luat de la pritena mea,care e medic stomatolog.deci legatura la piatra olt.din ziua in kre am pierdut sarcina am avut hemoragie 4luni,med din vl oprindu-mi hemorag pt 2,3 zile.ma rog cred k asta nu te intereseaza dar vreau de fapt sa iti sopun k intr-un final am ajuns la buc la polizu.medicul de acolo avea 30si un pic de ani.eram disperata crezand k dak un med profesionist si cu vechime nu a stiut face nimic ,acesta nici atat.in 24h nu am mai avut nimic.de atunci dr esanu,caci despre el este vb, m-a investigat si para invesrtigat k sa imi dea un tratament bun.concluzia ,practic diagnosticul,era faptul k nu aveam ovulatie si nici decum k nu pot avea niciodata copii.totul e sa vrei sa ai.o sa reusesti cu siguranta.eu faceam mult mai devreme dak nu urmam atatea tratam hormonale inutile.acum am un baietel de 3ani sanatos pe kre l-am tinut pana la 7 luni cu substitutie harmonala.te ajut pt k stiu ce inseamna sa fii disperat.eu am patit.dak vrei putem vb mai mult si pot sa iti aranjez acolo,dak esti hotarita si prin tel,vb cu dr.mult succes
mikihome76
Postat pe 15 Februarie 2008 00:37
DRAGA STEFI ITI MULTUMESC PT CA TE-AI IMPLICAT IN CEA CE MA PRIVESTE PE MINE IMI PARE RAU CA ATREBUIT SA TRECI PRIN ATATEA ,IERI AM FOST LA DR.M-A CONSULTAT SI MI-A SPUS CA SUNT OK LA PRIMA VEDERE DAR SA FIM MAI SIGURE A SPUS SA FAC SECRETIA VAGINALA SA VEDEM CE IESE IAR APOI SA FAC ECOGRAFIE PELVIANA CA ACOLO SE VA VEDEA CEL MAI BINE (NU STIU CE INSEAMNA DAR SPER SA NU DOARA )IAR PT EL MI-A SPUS SA FACA SPERMOGRAMA ACUM CE SA FAC SA MERG PARALEL LA DOI MEDICI TU CE ZICI (ACUM SUNT LA UN CAB.CU PLATA PE DOCTORA O CHEAMA "PAVEL IOANA ELENA")CRED CA DOI DR NU STRICA NU-I ASA .ASTEPT RASPUNS!MULTI PUPICI MICI .MICI MICI
elebele
Postat pe 15 Februarie 2008 07:58
Buna Elena, am citit sfaturile care ti s-au dat si parca ti-as spune ceva.Stefi te-a indrumat bine.Daca te-ai hotarat sa faci un copil si te-ai apucat de investigat, este foarte bine.Si consultatia pe care ai facut-o este ok.Asa e urmeaza un ex.de secretie, probabil un PAP, niste culturi iar la el spermograma.Astea pt.inceput.Nu te speria de ecografia pelvina pe care ti-a cerut-o.Nu te doare nimic, iti da cu un gel pe burta, apoi iti pune o sonda pe care o plimba pe burta si se uita pe ecran.Probabil vrea sa vada ovarele, daca nu sunt polichistice si daca aparatul genital este ok.Toate sunt foarte bune de facut, dar nu te duce la doi sau mai multi doctori pt.ca ai sa fii dezamagita.Fiecare o sa aiba diagnosticul lui si atunci ce-o sa faci? Pe cine ai sa crezi? Alegeti un medic ginecolog daca nu ai, care sa te urmareasca pana la sfarsit, e cel mai bine.Am vazut ca Stefi te-a indrumat spre un medic (dr.Esanu de la Polizu).Iti pot spune ca Polizu este ok.Daca vrei si alti medici iti mai pot recomanda (intamplator cu unii chiar am lucrat).Succes si spune-ne si noua cum iti decurg investigatiile.Pupici!
cezarinady
Postat pe 20 Februarie 2008 19:22
Buna
Si eu am auzit numai lucruri bune despre DR. ESANU de la Polizu. Dansul mi-a facut amniocenteza la sarcina actuala din cauza unui rezultat nu prea bun la Dry Test. Nu este medicul meu care ma monitorizeaza in aceasta sarcina, dar colaboreaza cu doctorita mea, care lucreaza tot la Polizu, si din acest motiv mi-a efectuat dansul amniocenteza.
Mi-a facut o impresie excelenta, desi initial nu vroiam sa intru in sala de operatii pt ca nu venise inca dr mea inauntru si nu aveam incredere.
Ar tb sa nasc, prin cezariana, cam pe data de 10 iulie. Dr. mea m-a informat ca este posibil sa plece la un congres exact in aceasta perioada, insa ma va lasa pe maini bune. Eu am avut niste complicatii la nasterea anterioara si sunt putin cam speriata. Cu multa greutate am reusit sa-mi cladesc increderea in aceasta dr. si sa fac acest pas alaturi de ea.
Stiu ca nu voi putea sa am incredere in nici un coleg de-al dansei, oricat de laudat ar fi. Ma gandeam insa ca as putea avea incredere in acest dr Esanu.
Mi-a facut o impresie f buna.
Am sa-i propun dr. mele sa ma repartizeze la dansul, in cazul in care pleaca.
Daca nu o sa vrea am sa-l caut eu , in particular.
Si acum as vrea sa o intreb pe DALI-STEFAN daca stie cumva si alt loc unde mai profeseaza dr Esanu, cabinet particular, pt ca la Polizu am auzit ca este extrem de ocupat si poti sa-l astepti si 2,3 ore pt o consultatie, ceea ce in situatia mea este total nerecomandat.
Multumesc anticipat!
nikena
Postat pe 1 Aprilie 2008 00:13
Draga Elena am avut o situatie asemanatoare cu a ta. Dupa tot felul de tratamente m-am ingrasat iar in final am facut histero-salpingografie la Elias unde au depistat ca am trompele infundate. In urma unei operatii am crezut ca este posibil dar nu a fost asa, iar dupa 10 ani de casatorie am adoptat un copil pe care nu l-as da pe nimic in lume iar acum suntem o familie foarte fericita. Asa ca daca nu reusesti nimic ia in calcul si adoptia.
Iti doresc succes. Pa.
nicoleta_zidaroiu
Postat pe 10 Aprilie 2008 09:42
elena, 1 an de incercari nereusite nu este un motiv de ingrijorare. Eu am ramas dupa 2 ani, si cunostinte apropiate de-ale mele tot asa dupa 2 ani. Stiu ca la un moment dat incepi sa-ti faci griji ca ar fi ceva in neregula (si eu mi-am facut), mai ales cand vezi pe la televizor adolescente care au ramas gravide din prima seara, dar probabil ca apare si naravasul asta de bebe cand te astepti mai putin. Lui ii plac surprizele:)))
byzu_68
Postat pe 10 Aprilie 2008 11:04
dragele mele voi va ingrijorati de un an sau doi dar eu de opt ani ce sa mai zic............ma straduiesc ramin si ii pierd unu dupa altul .am un baietel dar totusi doi ar fii mai bine ............eu ce sa mai zic ...............spune-ti voi?
ramona_balanescu
Postat pe 24 Iulie 2008 16:54
Salut, nu ai scris demult ai reusit sa ramai insarcinata?

Postat pe 30 August 2008 20:57
inca nu m ramas ! dar am tot umblat pe la medici dintre cei mai buni asa ca poate am sa reusesc pana la urma .
elebele
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:57
Ma bucur ca esti optimista, nu esti o intrusa , vorbim si cu tine. Asteptam vesti de la tine.

Postat pe 9 Septembrie 2008 20:59
pai nu stiu ce sa mai zic .acum merg la o dr fff buna dna dr.anca gherasie si sper sa vin cu vesti bune la voi.pupicii
voi ce mai ziceti?
s-a schimbat ceva in burtica voastra fetelor?
elebele
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:22
De unde esti?

Postat pe 11 Septembrie 2008 17:21
bucuresti
elebele
Postat pe 12 Septembrie 2008 15:19
Ar trebui sa gasesti un doctor bun in Bucuresti, este un oras mare si ai de unde sa alegi. Ai facut control, este totul in regula? Eu asa as face ,as face toate controalele posibile. Iti doresc multa bafta. Ai luat anticonceptionale sau altceva?

Postat pe 14 Septembrie 2008 09:20
Buna ziua tuturor,dragele mele si eu ma chinui de 3 ani sa raman dar nimic,acum mi-au dat Clomid pentru 3 luni,dar iau de 2 luni si nimic.Nu mai stiu daca sa mai cred ca voi avea vreodata si sunt putin dezamagita,stresata nu sunt si nici nu ma gandesc la bebelusi atat incat sa pot zice ca sunt obsedata sau ca toata ziua ma gandesc numai la asta,dar dupa atatea consultatii,analize etc,e normal sa gandesc asa.A-ti luat careva acest medicament si a-ti ramas?Nu am mai intalnit pe nimeni care sa ia !Va doresc tot binele si sa stiti ca va citesc mereu,doar ca eu scriu mai rar
andraandra2
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:08
DE CELE MAI MULTE ORI SUNT AFECTIUNI MINORE NETRATATE CORESPUNZATOR SAU CHIAR UNELE DE CARE NU STIM. LUATI IN CALCUL O INFECTIE URINARA A SOTULUI ( OMOARA SPERMATOZOIZII).sE TRATEAZA F USOR
carla_dana_p
Postat pe 16 Ianuarie 2009 22:21
pt floriide-eu am luat clostibegit(acum vreo 8 ani) pp ca este ac medicament si am ramas insarcinata din prima luna. numai ca eu- de a lungul intregii vieti sexuale -am ramas insarcinata din 2 in 2 ani.si acum am 2 copii nascuti.asa am fost pina anul trecut cind am ramas insarcinata de 2 ori .eveniment mare.stiu pe cineva care a facut nu stiu cite inseminari plus una in vitro si nu a ramas.in luna in care a renuntat -la tratamente si la ideade a mai face copii-a ramas insarcinata.era pacienta dr marinescu de la giulesti.a ramas ala masca a chemat o urg la ctr si in fiecare luna apoi .deci stresul conteaza f mult.dar nici nu lasa sa treaca timpul.am nascut anul trecut la 38 de ani si a fost destul de greu . dar curaj si insistati. mult noroc
paula_kidz
Postat pe 25 Ianuarie 2009 08:17
Ai fost o norocoasa,eu i-au de 3 luni si nimic,sa fie oare ca mi-a dat sa i-au o jumatate de pastila din ziua 2 pana in ziua sase?..si poate trebua mai mult?In Februarie voi merge la un control,nu stiu ce va urma apoi.Sunt suparata,deja incepe sa ma ingrijoreze acest lucru,si parca nu mai am rabdare..merci ca mi-ai raspuns.
andraandra2
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:22
salutare si eu imi doresc al doilea bebe am o fetita care face 2 ani si eu nu stiu de ce nu raman ca nu am avut nici un tratament inainte de a rammne cu fetita,acum cred ca e din cauza stresului si a problemelor nu stiu ce sa fac ca imi doresc foarte mult si al doilea bebe
kidz002717
Postat pe 15 Noiembrie 2009 08:16
eu am nascut ambele fetite cu dr.ANCA GHERASIE de la spitalul CFR 2...si tot dumneaei m-a operat de un fibrom in 1997...
sanatate si mult succes !!!!
mihaelagetam
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:38
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 30 Noiembrie 2009 06:11
Buna Mihaela,
Am vazut mesajul tau si sunt foarte fericita ca am gasit o pacienta de-a dnei dr Gherasie. Te rog mult sa ma ajuti cu cateva informatii despre dna doctor la nastere. Sunt insarcinata in 6 luni, am vorbit cu dna dr sa nasc prin cezariana si nu stiu deloc cum va fi . Multumesc din suflet pentru raspuns. Cu drag, Crina
kidz006593
Postat pe 28 Ianuarie 2010 20:26
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 24 Martie 2010 07:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa procedez 16 De la: adi27 25 Septembrie 2010 22:52
al doilea copil 12 De la: vasilicasavoiu 2 Februarie 2009 14:10
caut bona -bucuresti zona pajura 25 De la: floare_cu_colti 21 Iunie 2011 19:14
ma arde stomacul 5 De la: garbo180894 27 Decembrie 2010 10:10
ALOCATII PTR.COPII SI ALTE STIMULENTE 2 De la: oto_otto 28 Martie 2009 14:50
Setari Cookie-uri