idei de mancaruri pentru tati si restul familiei

va rog spuneti-mi si mie niste feluri de mancare pentru tati si bunici.nu mai stiu ca sa gatesc pentru ca trebuie sa fac mancare cam de 2 ori pe saptamana ca se plictisesc de acelasi fel de mancare.
ionela_miruna
Postat pe 16 Februarie 2010 16:40
salut! eu trebuie sa fac mancare in fiecare zi...grrr....si eu am cerut sfat aici :) o salata orientala e ushor de facut, cartofi fierti, oua, ceapa, castraveti, masline... si maioneza daca preferi sau ulei de masline! Depinde ce mancaruri prefera totushi.... pupici
aly_fab
Postat pe 16 Februarie 2010 17:48
buna mamici cred ca toate avem aceiasi dilema ''miz dejun,pranz,cina''mereu un alt fel de mancare eu zillnic fac ciorbita atat pentru noi cat si pt copil asta nu imi lipseste niciodata sotul meu nu poate sta fara ciorba si eu ca o sotie devotata ma conformez ,salata boeuf,fasolica,mazare,ciorbe,tocanite,pireu de cartofi cu chiftelute sau snitele,musaca,varza calita,sarmale,ardei umpluti,v-am spus aici cateva feluri de mancarica care mi-au venit si mie in cap pe moment pupici.
anaROBERT
Postat pe 16 Februarie 2010 23:53
multumesc pentru sfaturi.si la mine e la fel cu ciorbita,nu lipseste atat pt bebita cat si pt tati.ieri la bebita am facut putina tocanita de cartofi,cu dovlecel iar tati mai are cateva sarmalute dar tb sa fac mancare astazi:ciorbica si sa vedem ce fac la felul 2
ionela_miruna
Postat pe 17 Februarie 2010 10:07
si eu ma trezesc dimineata si stiu primul lucru (dupa siesta)bineinteles fac ciorbita iar apoi imi pun mintea la contributie s ma gandesc felul 2 oare ce va fi? si incep sa gandesc ce as putea face idei sunt multe dar se nimereste sa imi fie lene sa fac o mancare care necesita mai mult timp sau nu am toate ingredientele dar cert este ca fara ciorbita nu stam.

eu va astept pe aici sa mai dati si voi cateva ideei,sunt binevenite intotdeauna.
anaROBERT
Postat pe 18 Februarie 2010 00:54

Recomandari

Setari Cookie-uri