dieta cu fructe

am incercat o dieta cu fructe care a dat rezultate :) nu spectaculoase dar s-au simtit
Dieta cu fructe de 3 zile: Se consuma de obicei exclusiv acelasi tip de fructe timp de trei zile, renuntand in aceasta perioada la consumul de cafea, cola, bauturi acidulate. Este ideal ca si un regim de detoxifiere, iar pierderea in greutate poate fi de aproximativ 2-3 kilograme.


Avantajele acestei diete sunt faptul ca ajuta la eliminarea toxinelor din organism si la activarea functiilor digestive si metabolice. Nu asigura insa o pierdere in greutate pe termen lung, dar este perfecta pentru situatiile de criza in care vrei sa scapi rapid de cateva kilograme in plus.


Dieta cu fructe de o saptamana: Se bazeaza pe consumul, timp de o saptamana, a aceluiasi sortiment de fructe. Diferenta fata de dieta de trei zile consta in faptul ca, pe langa fructe, se consuma si alte alimente.

Postat pe 11 August 2008 13:30
Este foarte adevarata, cu toate astea eu, nu am stiut ca se poate numi dieta. dar, eu o tin frecvent cand ma simt plina, imbuibata de mancare, pe vara nu pot manca foarte mult si permanent eu mananc putin si des iar acum pe iarna consum ceaiuri foarte multe cu lamaie,foarte rar cu zahar (miere) nu in exces, vara beau apa de la robinet cu lamaie. Consum fructe foarte multe si de aceea nu simt nevoia de dulciuri. In special mere exagerat de multe, spre disperarea familiei ca sunt dependenta de ele si inclusiv peste.
garbo072645
Postat pe 16 Octombrie 2008 19:34
Buna ziua tuturor..... Prietenul meu, are o infectie foarte puternica, la amigdalida stinga, medicii i-au spus, ca are un flemon, si la taiat acolo in gura, se simte foarte rau... groaznic...Este in spital, la reanimare de o saptamina... cu perfuzii...
Daca stie cineva un tratament, ca sa faca, sa-i treaca mai repede....
Eu nu stiu nimic, pe internet, nu gasesc nimic.... si cum nu am trecut niciodata prin asa ceva, nu stiu ce sa fac... Daca stie cineva, sa-mi scrie .. pe adresa : micha.micha@hotmail.es
va multumesc din suflet..

Sau sa-mi scrie chiar aici.....
micha_micha
Postat pe 13 Martie 2009 13:53
dar spune-ti si ce fructe ai voie????
delly000112
Postat pe 17 Martie 2009 11:22
sa faca o cura de 10 injectii Cantastim
Gratiana
Postat pe 20 Martie 2009 15:09
Eu stiu ca merele sunt cele mai indicate, pentru ca sunt satioase, laxative si detoxifiante. Cine mananca cel putin 2 mere zilnic, n-are cum sa se constipe. Aaa, si merele, ca sa aiba acest efect laxativ, este bine sa se consume in intervalul orar 9-11 dimineata.
Apoi se mai poate consuma, la fel de bine, pepene si lubenita. Aceleasi efecte, in plus curata rinichii.
emyia
Postat pe 26 Aprilie 2009 11:35
Imi pare rau ca e asa de bolnav,fetita mea a facut de multe ori puroi la amigdale si e f buna,gargara cu sare sau gaz,albastru de metil,lamaie cu miere dar nu stiu daca o sa-i dea voie in spital,ii doresc multa sanatate
costina_delly
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:38
Ce fel de alimente pe langa fructe si ce cantitate?
costina_delly
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:40
Ce fel de alimente pe langa fructe si ce cantitate? Pt Costina.. iti multumesc in primul rind, pentru sfatul, care mi l-ai dat, cu privire la infectie.. acum e bine, dar a trebuit sa-l opereze, pina la urma...

.. si cu privire la ce fel de alimente, se mai pot minca, . pe linga fructe, cel mai bine pentru aceasta dieta, esunt sa manincio salate... Si o reteta foarte buna, si satioasa, este de Gaspacho spaniol.. care se face, din : 1kg de rosii, 3 castarveti, 2 ardei grasi rosii sau verzi, o ceapa, 3 linguri de ulei de masline,(eu pun ulei de porumb, ca cel de masline nu-mi place gustul), si sare,otet de mere, dupa gustul fiecaruia.. si daca doriti, optional 1-2 catei de usturoi daca va place.. totul se mixeaza, si se face ca o crema... daca e prea groasa, se pune apa rece, pentru a se dilua, pe cit de lichida o doriti.. este foarte gustoasa, sanatoasa cu multe vitamine, nu ingrasa deloc, si destul de satioasa.. se tine la frigider, si se bea rece.Ideala pe timpul verii.. si un bun aliat pt a slabi...
micha_micha
Postat pe 15 Iunie 2009 12:45
De la: delly000112, la data 2009-03-17 11:22:25 dar spune-ti si ce fructe ai voie????
thasha
Postat pe 19 Februarie 2010 07:53
Si eu am avut flegmon amigdalian in urma cu mai bine de 10 ani .Cred ca trebuie sa urmeze tratamentul prescris de medici dar pe langa acesta poate incerca sa foloseasca tinctura de propolis in gargara si intern
thasha
Postat pe 19 Februarie 2010 07:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Retete sanatoase pentru bolnavii de cancer 10 De la: garbo227000 4 Octombrie 2011 22:07
alimente fara e-uri 26 De la: aime 1 Februarie 2010 21:53
Buna ziua tuturor 2 De la: 15 Noiembrie 2009 15:42
Amandine de post 1 De la: gabrielacires 5 Decembrie 2009 10:40
SALUTARE 21 De la: vvnegulescu 2 Aprilie 2009 16:02
Setari Cookie-uri