ziua copilului-1 iunie 2010

intr-un context trist,anul acesta,vom sarbatorii totusi ziua copiilor nostrii?ce cadouri le puteti lua?va afecteaza,in acest sens,scaderea ajutorului pt cresterea copiilor?intrebare trista;merita sa mai facem copii?
caasandra
Postat pe 29 Mai 2010 11:14
Bineanteles
Este intr-adevar foarte greu, dar tinand cont ca noi nu am crescut cu plystation1 si 2 ori wii si nintendo DS si totusi am crescut frumos, avem sentimente frumoase din trecut care ne-au cladit, da consider ca da.
Oricum suna putin rau cand spui "se merita sa mai faci copii" este ca si cum ai vorbii despre o afacere si te intrebi daca se merita sa investesti timp si bani ori nu.

Haide, capul sus ca viata e frumoasa asa cum este ea. Daca ajungi asa la disperare sa-ti pui astfel de intrebari e ......nu gasesc cuvantul acum
persidadamian
Postat pe 29 Mai 2010 12:40
De la: persidadamian, la data 2010-05-29 12:40:23Bineanteles
Este intr-adevar foarte greu, dar tinand cont ca noi nu am crescut cu plystation1 si 2 ori wii si nintendo DS si totusi am crescut frumos, avem sentimente frumoase din trecut care ne-au cladit, da consider ca da.
Oricum suna putin rau cand spui "se merita sa mai faci copii" este ca si cum ai vorbii despre o afacere si te intrebi daca se merita sa investesti timp si bani ori nu.

Haide, capul sus ca viata e frumoasa asa cum este ea. Daca ajungi asa la disperare sa-ti pui astfel de intrebari e ......nu gasesc cuvantul acum



sunt realista.de ce faci un copil? sa te bucuri de el.sa-i oferi tot confortul ,generatiei din care face parte.in timpurile acestea,parere mea este ca nu se merita,daca iti iubesti copilul.
caasandra
Postat pe 29 Mai 2010 13:19
cum poti sa spui ca iti iubesti copilul, daca nu il faci? ce iubesti?
nelly05
Postat pe 29 Mai 2010 15:59
De la: nelly05, la data 2010-05-29 15:59:54cum poti sa spui ca iti iubesti copilul, daca nu il faci? ce iubesti?




se subintelege ca este vorba de copilul ,care voi voii sau nu sa il fac,in aceasta situatie sociala,de saracie.am doar 19 ani.sper ca viata copiilor mei sa nu fie ca a voastra,ca a mea.voi lupta sa schimb ce se intampla azi.nu sunt genul sa stau sa bat din palme.si nici nu cred in povesti politice de adormit copii.
caasandra
Postat pe 29 Mai 2010 16:48
caasandra, multi (ani) inainte si frumosi iti doresc.

eu ma refeream la fraza ta "daca iti iubesti copilul"...nu poti spune asta pana nu AI un copil, nu stii ce este dragostea de mama, pana nu esti mama, degeaba iti spune unu si altul cum e, pur si simplu cand esti mama totul se schimba si vezi si traiesti cu alta intensitate

cat despre chestia cu "nu se merita sa faci un copil" incerc sa sar peste, ma prefac, ca n-am citit asta...cand ai un copil faci ORICE sa-i oferi confortul necesar si tot ce isi doreste.
nelly05
Postat pe 29 Mai 2010 17:10
si inca ceva,
eu sper ca viata fiului meu sa fie la fel de frumoasa ca a mea si sa vada intotdeauna partea plina a paharului
nelly05
Postat pe 29 Mai 2010 17:13
Nelly multumesc,iti urez si eu tie numai bine si reusite, la fel si familiei tale.
caasandra
Postat pe 29 Mai 2010 17:42
Eu merg cu bebe la Zoo. Astept cu mare nerabdare, sper sa ii placa. Dar Alex are numai un anisor plus in curand trei luni! Deci, nici asteptari prea mari. Ma gandesc insa cu groaza la sentimentul de a nu-i putea oferi ceva ce si-ar dori cu intensitate! Nu sunt adepta maldarului de plusuri sau a infinitelor pofte satisfacute, dar mi-as dori sa ii pot oferi ceea ce unui copilas ii trebuie pentru a fi fericit. Primul lucru il are: dragostea mea fara limita!!!
Sa va traiasca copiii fie ei pitici sau cei care sunt deja mari!
Si voi, mamicilor, sa traiti pe langa ei sa va umple sufletul de bucurie!
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 18:20
eu i-am luat o carte fetitei mele. asta isi dorea.

moniq, ai dreptate.
bluelight
Postat pe 29 Mai 2010 18:24

Sa ai numai bucurii de la o fetita asa cumintica! e un lucru frumos ca un copil sa isi doreasca o carte!
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 18:26
Trece fugind in zbor
Zi dupa zi
Si parka mai ieri
Am fost copii

Astazi, cand ii privim,
Vrajiti de jocul lor
Vremea se-opreste-n loc
Si ni se face dor

Sa fim copii,
Pentru inca-o zi.........."
sophia1971
Postat pe 29 Mai 2010 21:28
si puiului meu ii plac mult cartile, ii cumpar toate colectiile ce apar pe la ziarele astea in ultimul timp si ii mai place mult sa faca puzzele, deja a ajuns la cele cu 100 de piese
nelly05
Postat pe 29 Mai 2010 21:54
Ehei! Felicitari! Copilasi isteti avem, sa iti traiasca draga mea! :)
moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 09:36
Casandro, sa inteleg ca nu ti-a mai nascut nevasta?
anakin
Postat pe 31 Mai 2010 09:46
de ce sa te chinui sa faci un copil cand poti adopta unul sau si mai bine sa fii asitent maternal ptr unu si ptr asta mai iei si bani de la stat
cinezee
Postat pe 1 Iunie 2010 00:49
ar fii bine ca macar,in ziua de 1 iunie sa va ganditi cu bucurie,ca nu trebuie sa inaltati baloane pt.ingeri personali si sa fiti alaturi de parintii copiilor ingeri.oferiti cadouri copiilor vostrii,sa simta ca nu sunt singuri.indiferent cat de greu o duci.culege o florica din iarba,dute in parc cu copilul si arata-i cat de frumoasa,este natura.arata-i animale,pasari,flori si arata-i cat demult il iubesti si ce inseamna el pentru tine.copilul are nevoie de voi mereu,MAMICO SI TATICULE,BUNICO SI BUNICULE..Fratiorule si Surioara.La multi ani!tuturor copiilor,indiferent unde se afla ei,indiferent ai cui sunt,chiar si copiilor strazii,sau cei parasiti de parinti,adresati-le macar un zambet si urarea,de ziua lor.
caasandra
Postat pe 1 Iunie 2010 01:23
glitter-graphics.com
caasandra
Postat pe 1 Iunie 2010 02:07
Noi nu sarbatorim 1 Iunie,deci nimic special pentru copiii mei.
Ciresica
Postat pe 1 Iunie 2010 03:49
LA MULTI ANI , COPIILOR ! Si nu in ultimul rand , LA MULTI ANI tuturor , pentru ca in fiecare din noi mai exista inca acel COPIL de odinioara !
eu_vio
Postat pe 1 Iunie 2010 06:46
La Multi Ani, Copiilor!
alex2007
Postat pe 1 Iunie 2010 07:14
cinezee, nu stiu cum sa-ti raspund ai glumit sau tu chiar ai zis serios?
nelly05
Postat pe 1 Iunie 2010 08:46
Nu cred ca a glumit dar e si ea de inteles, cu caii nu prea poti sa?!?!? Nu? Sau da?
moniq_
Postat pe 1 Iunie 2010 10:22
oricum, refuz sa las sa mi se strice ziua asta, asa ca :La multi, multi ani fericiti copilasilor nostri fie ei naturali sau nu, tuturor copiilor din lume! Cineva, nu mai stiu cine spunea ca incepi sa imbatranesti abia cand nu mai esti copilul nimanui. Avea mare dreptate!

Sa aveti o zi frumoasa si usoara!

moniq_
Postat pe 1 Iunie 2010 10:24
astazi de 1 IUNIE Ziua Copilului voua mamicilor si copiilor vostri va urez sanatate, mamelor si tatilor puterea de a infrunta greutatile vietii si ...............sa va bucurati alaturi de pruncii vostriii,....

cat de haiosi pot fi,....chiar si atunci cand se exprima prin muzica,...


http://www.youtube.com/watch?v=Okpidgz8o0M&NR=1


LA MULTI ANI ! COPIII,.....
ladyDY
Postat pe 1 Iunie 2010 10:42
Moniq, daca nu stii nu da cu bita in balta. Si explica-ne cum e cu "copilasilor nostri fie ei naturali sau nu"? Sunt si copii artificiali?????

Nelly, depinde din ce perspectiva privesti lucrurile: daca a aduce pe lume un copil inseamna ca mama sa-si puna viata in pericol, atunci DA!, mai bine adopti un copil sau esti asistent maternal.

Cinezee, sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti implinesti gindurile si fie ca anul viitor de 1 Iunie sa fiti 3. A propos, ce mai face sotul tau dragutul?
Ciresica
Postat pe 1 Iunie 2010 19:24
De la: nelly05, la data 2010-05-29 15:59:54cum poti sa spui ca iti iubesti copilul, daca nu il faci? ce iubesti?


te-ai prins mai!
e logica aleha!
fleurdelis
Postat pe 1 Iunie 2010 19:28
De la: moniq_, la data 2010-06-01 10:22:39Nu cred ca a glumit dar e si ea de inteles, cu caii nu prea poti sa?!?!? Nu? Sau da?

Nu. Si nu e frumos sa vorbesti asa cu ea.
Doara
Postat pe 1 Iunie 2010 19:28
fleurdelis
Postat pe 1 Iunie 2010 19:29
De la: Ciresica, la data 2010-06-01 03:49:17Noi nu sarbatorim 1 Iunie,deci nimic special pentru copiii mei.



indiferent de varsta nu uita sa fii si copil.si nu uita ca la orice varsta poti fii copilul cuiva.deci 1 iunie,nu sarbatoreste o varsta,ci copilul ,indiferent de varsta.La multi ani!copii...mai mici sau mai mari,sau foarte mari.
caasandra
Postat pe 2 Iunie 2010 00:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cresa - pareri si sfaturi pro si contra 148 De la: Blue_Tattoo 6 Iulie 2018 01:08
reinscrierea la camin 2 De la: albinutza45 25 Mai 2009 22:13
ziua copilului-1 iunie 2010 35 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 19:26
N-ai gasit loc la cresa ? Vrei o educatie speciala pentru copilul tau ? Sa invete si engleza ? 1 De la: emerald555 31 August 2010 17:13
avorturi nedorite 58 De la: cinezee 14 Februarie 2010 15:00
Setari Cookie-uri