Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........???

aha
fleurdelis
Postat pe 24 Mai 2010 20:32
draga daca vrei sa ai doar o aventura, si nu vrei sa-ti faci o familie,merge. Dar daca te gandesti sa ai si tu o familie, copii casa si tot ce-ti doresti, este mai bine sa-l lasi. Chiar daca acum iti pare dragoste, mai tarziu vei realiza ca de fapt esti folosita de un misogin, si un aventurier. Normal ar fi sa gandesti si cu capul nu numai cu fundul.
garbo062707
Postat pe 25 Mai 2010 08:17
Lasa-l draqu de barbat insurat. Nu-ti irosii anii cei mai frumosi intr-o astfel de relatie - fara viitor. Incearca sa iesi cat mai repede posibil din asta. Imi vei da dreptate peste un timp, chiar daca acum imi vei spune ca ti-e greu. Nu te amagi singura, nu esti si nici nu vei fii fericita cu el. Asculta-ma!
alynap25
Postat pe 25 Mai 2010 10:18
"sanatoase"relatiile,din punct psihologic,nu,cazurile in care barbatul divorteaza si ajunge sa se casatoreasca cu amanta ,fiind mult mai rare.
scrichy
Postat pe 25 Mai 2010 10:25
De la: scorpionultau, la data 2010-05-22 22:53:07Cum a-ti rasspunde la un topic..CAT DE SANATOS E O RELATIE CU O FEMEIE CASATORITA?

sa stii ca ai dreptate...rar intalnesti barbat necasatorit care sa accepte o femeie casatorita dar nu-s ce sunt asa proaste femeile astea de se lasa folosite pierzandu-si onoarea,timpul...si mai spera si la o casatorie ca si cum ala ar fi prost sa lase o femeie de casa sa ia una dispusa la tavaleala oricand cu oricine..e clar ca astfel de relatii sunt nesanatoase...oare se face cancer de la ele?
luysa
Postat pe 25 Mai 2010 14:43
ce este atat de greu de inteles ca fericirea conteaza cel mai mult??pana la urma e si greseala lui daca a acceptat relatia..iar de merge bine si fara certuri da-i inainte.totul va fi bine.serios:*
purposed_only
Postat pe 25 Mai 2010 16:09
nu nu sunt sanatoase absolut deloc cine se inhama al asa ceva nu are decit sa traga si consecintele este o vorba din popor cu ce mina dai cu aia primesti am cunoscut un caz cu o fosta colega care s a legat la cap cu un barbat insurat ea nefiind casatorita,el s a despartit de sotie si de cei 2 copii si a luat o pe ea de nevasta dar numai casnicie fericita nu au avut .trebuie sa fii o persoana ffffffff egoista sa faci acest lucru sa desparti o familie chiar mie mi s a intimplat sa ma indragostesc de un coleg dar nu am avut curajul sa merg mai departe m am gindit ca nu mi ar place ca o alta femeie sa se interpuna in familia mea am srins din dinti si am mers mai departe viata iti ofera multe surprize depinde de fiecare persona cum reuseste sa treaca peste ele asta e viata cu bune si rele succes tuturor femeilor aflate intr o situatie similara
garbo102348
Postat pe 25 Mai 2010 16:31
Sunt contrariata,nu pot sa cred ca majoritatea accepta dezimvolt sau tacit un astfel de comportament,o astfel de atitudine,un mod de viata atat de daunator!Nu am nici cea mai mica intentie de a judeca pe cineva;insa citindu-va postarile m-am intrebat din nou:"ce se va alege de lumea aceasta in scurt timp?"Nu ma astept la reactii pro,imi asum riscul si am sa citez un text scriptural(aviz celor ce cred in D-zeu): 1 CORINTENI 6:9,10 se spune:"Cum?Nu stiti ca cei nedrepti nu vor mosteni imparatia lui D-zeu?Nu va lasati inselati.Nici FORNICATORII,nici idolatrii,nici cei ADULTERI,nici barbatii folositi pentru scopuri nenaturale,nici barbatii care se culca cu barbati,nici hotii,nici cei lacomi,nici betivii,nici cei ce insulta,nici extorcatorii nu vor mostenii imparatia lui D-zeu!"
E?Ce spune-ti mai"doamnelor"care va arde-ti in figuri cu barbatii altora?E retorica mai,am citi destule pareri"inteligente"in topicul asta...traiti-va clipa ca de,o viata aveti,alta...
PS:Psihologic vb,nu sunt sanatoase,scriptural vb,nici atat,tehnic vb,sunt cat se poate de daunatoare...dar ne place bre si o dam inainte ca ne face bine,si ne simtim implinite!
garbo110874
Postat pe 25 Mai 2010 17:48
Sunt curios cum s-a facut expertiza aia tehnica, ce a stabilit ca sunt daunatoare.. si daca da, in ce consta daunele alea?.. au disparut holdele de pe campuri, s-au otravit fantanile sau a aparut vreun nor de lacuste, ceva...
Bine, venind de la cineva care nici "sa se arda" nu stie sa scrie corect, e clar ca ei i-a daunat pe undeva.
anakin
Postat pe 25 Mai 2010 18:05
874,explica-ne si noua cum se folosesc barbatii in scopuri nenaturale,ca doar asa ai scris sau alti termeni folositi de tine{a se citi inventati]de ex.FORNICATORII
scrichy
Postat pe 25 Mai 2010 18:38
Wow. Sper ca v-a speriat fata asta pe cele care aveati de gand sa atentati la "bunul" alteia.
Doara
Postat pe 25 Mai 2010 18:45
874...greu cu gramatica,,spune-ti" si ,,arde-ti"..crezi tu dar crezi gresit :-) SPUNETI ,ARDETI( formele CORECTE ) ...nu ai invatat la scoala prezentul verbului , pers a 2 a , plural?? Poate ca ne ,,ardem " cu barbatii altora pt ca stim sa scriem corect gramatical..asta ti-a scapat..pun pariu :-))
reyya
Postat pe 25 Mai 2010 18:54
Eu stiu ca oricum n-am shanse sa ajung in rai oricat m-as stradui.
Doara
Postat pe 25 Mai 2010 18:56
De la: reyya, la data 2010-05-25 18:54:50874...greu cu gramatica,,spune-ti" si ,,arde-ti"..crezi tu dar crezi gresit :-) SPUNETI ,ARDETI( formele CORECTE ) ...nu ai invatat la scoala prezentul verbului , pers a 2 a , plural?? Poate ca ne ,,ardem " cu barbatii altora pt ca stim sa scriem corect gramatical..asta ti-a scapat..pun pariu :-))


AMELYY
Postat pe 25 Mai 2010 19:00
Relatiile cu barbati casatoriti stiu ca nu fac bine la moralul propriu
hoinareala
Postat pe 25 Mai 2010 20:52
garbo 110874, sigur nu esti garbo 036887? vad ca ai scapat pe camp, la fel ca ea....si ineptiile pe care le debitezi, si greselile gramaticale...bine, astea le inleleg, ai zis ca esti medic, nu te interesa pe tine sa inveti sa scrii, ci cum sa devii un medic bun si sa scrii o reteta sa nu inteleaga nimeni...hi hi hi...

Vad ca ai luat-o cu Corintienii, acum vreo 3 zile erai cu Evanghelia dupa Luca... Mira-m-as sa fie doua pe aici LA FEL..
Daca ma insel, imi cer scuze, dar...totusi...trateaza-te si tu putin la mansarda...elecrosocurile constituie deja o metoda patentata, nu stiu sigur daca si infailibila...
yna_bubu
Postat pe 25 Mai 2010 21:01
fornicatorii?!
barbatii folositi pt scopuri nenaturale?
dezimvolt?
mod de viata daunator?

unde-i putzul gandirii ala,bre?
preciouss
Postat pe 25 Mai 2010 21:15
de obicei si barbatii si femeile cand calca stramb,spun povesti,dar rar se intampla sa divorteze sa-si ia amanta de sotie!Sa fim seriosi toti cauta aventuri si este pacat ca unele musca momeala si mai scrie si pe forum.Draga oare de ce unele se bucura de necazul alteia,cand aude ca se intelege rau cu sotia,nu stie cum sa se lipeasca mai bine de individ,ori peste ceva timp poti sa-ti dai seama ca nici cu tine nu merge! daca vrei sa te intalnesti cu el fa-o fara sa mai spui pe forum!
garbo104824
Postat pe 25 Mai 2010 21:38
Bai sa stii ca in ultima vreme din ce in ce mai multi aleg amanta.
Doara
Postat pe 25 Mai 2010 21:39
CARE ARE OPSE (18)DOUS DA ANI SI SA N-UI TRAG LA OUA
garbo074997
Postat pe 25 Mai 2010 21:41



si de ce mai plangi? daca-i tragi " la oua " , fa-o zambind
liaiedera
Postat pe 25 Mai 2010 22:21
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-25 21:39:00Bai sa stii ca in ultima vreme din ce in ce mai multi aleg amanta.


.........

si continuarea..?
roby_cado
Postat pe 25 Mai 2010 23:23
Ce continuare? Asteptai dezvaluiri incendiare? Ok. Asteapta.
Doara
Postat pe 26 Mai 2010 06:09
874...noroc cu tine ca ne-ai deschis mintile...o sa evit FORNICATORII de acum incolo...
ElenaRX
Postat pe 26 Mai 2010 08:54
hai sa fim seriosi.fiecare isi alege cu cine vrea sa isi petreaca viata..sau o parte din ea..nah. in definitiv sunt alegerile noastre si ale lor(barbatilor),nu?
purposed_only
Postat pe 26 Mai 2010 17:26
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-25 21:39:00Bai sa stii ca in ultima vreme din ce in ce mai multi aleg amanta.


o fi ceva in aer...
bluelight
Postat pe 26 Mai 2010 17:47

se apropie 2012 si toti isi cauta jumatatile
LILO
Postat pe 26 Mai 2010 17:50
ca in aer o fi cenusa de la vulcan
are ceva relevanta?
LILO
Postat pe 26 Mai 2010 17:52
aham.sa nu piara injumatatiti.
bluelight
Postat pe 26 Mai 2010 17:53
chear asa-fiecare cu jumatatea lui !
anisoaraf
Postat pe 26 Mai 2010 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ultimul subiect 2 De la: garbo265966 26 Mai 2012 11:08
Un barbat rezista toata viata 12 De la: Dor_marunt 5 Aprilie 2010 07:28
rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata 16 De la: mia79x 7 Iulie 2009 16:49
schimbam ceva? 18 De la: zambila 28 Octombrie 2009 15:03
anticonceptionalele si alte medicamente 6 De la: caitlin 28 Februarie 2012 16:04
Setari Cookie-uri