Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........???

adica ma gandesc si io asea... ,daca matale ai fost sincera cu actualul,si i-ai povestit cat de sincera ai fost tu cu fostul...,nu se intreaba cam cat mai dureaza pana vei fi sincera si cu el..?

PS:tot pentru Q
roby_cado
Postat pe 23 Mai 2010 07:47
Unii spun ca-s sanatoase, altele nu...
garbo103208
Postat pe 23 Mai 2010 09:05
http://www.youtube.com/watch?v=-VViCq9NJkE
Doara
Postat pe 23 Mai 2010 09:27
da,sunt foarte sanatoase,depinde si ce iti doresti tu,decat sa mergi din unul in altul si sa dai numai peste idioti o perioada de mai multi ani,e mai sanatos sa ramai intr-o relatie fie ea si fara viitor,iar amantele nu sunt deloc o noutate,toata lumea stie ca in ziua de azi toti barbatii insurati au amante si acasa e doamna care sa-i faca toate cele necesare,tu alegi in functie de ce iti doresti de la o relatie sau de la barbat,insa atentie
elyin_criss
Postat pe 23 Mai 2010 09:30
bluelight
Postat pe 23 Mai 2010 09:36
De la: elyin_criss, la data 2010-05-23 09:30:19da,sunt foarte sanatoase,depinde si ce iti doresti tu,decat sa mergi din unul in altul si sa dai numai peste idioti o perioada de mai multi ani,e mai sanatos sa ramai intr-o relatie fie ea si fara viitor,iar amantele nu sunt deloc o noutate,toata lumea stie ca in ziua de azi toti barbatii insurati au amante si acasa e doamna care sa-i faca toate cele necesare,tu alegi in functie de ce iti doresti de la o relatie sau de la barbat,insa atentie


Concluzia: decat mai multi idioti, mai bine doar unu` da` bun!
AMELYY
Postat pe 23 Mai 2010 09:52

bluelight
Postat pe 23 Mai 2010 09:55
Impricinatul se aseaman cu exsotul meu si datele care le dai. Daca doamne fereste este el te rog sa il pastrezi sanatoasa ca NU E BUN DE NIMIC.
no_identify
Postat pe 23 Mai 2010 11:56
no_identify - cine anume se aseamana cu ex sotul tau?
Ca sint mai multi impricinati pe aici.

roby - probabil da, in fond si eu ma intreb cit ar fi durat povestea din punctul lui de vedere. Intrebarile sint reciproce... Dar asta e - viata nu ofera garantii. Poti sa iti doresti de la celalalt sa te iubeasca toata viata, dar asta nu poti decit sa iti doresti. Nu sa pretinzi. Nu depinde de el sau ea. Depinde de el sau ea sa nu te minta - din respect, cel putin.

Acum vorbesc in general, nu neaparat in ce priveste experienta mea proprie. In povestea mea proprie toata lumea a gresit fata de toata lumea - iar greseala cea mai mare este sa nu accepti un final atunci cind deja all is said and done si nu mai este nimic de salvat.
quasaria
Postat pe 23 Mai 2010 12:52
Sincer .... am ramas fara cuvinte citind raspunsurile voastre adica ale unor "femei" daca va pot numi asa ....Daca a pus fata o intrebare mi se pare diplomat sa raspundeti normal nu sa vorbiti de parca ati iesit din cocina ....Dar asa sunt femeile rautacioase si unele chiar ...... ma abtin sa fac afirmatii.
Revenind de subiect , parerea mea ar fi sa nu lasi sa treaca timpul alaturi de el pentru ca iti va parea rau ca au trecut sau vor trece chiar ani ....incearca sa o mai raresti sau sa ai activitati care sa iti ocupe timpul , sa iti impui sa nu te mai vezi o zi, doua , trei si incet , incet cred ca iti va fi mai usor Refferitor la aceste "femei" daca le putem numi asa , incearca sa le ignori, parerea mea este ca sunt niste frustrate , carora probabil le e frica ca pe viitor sa nu le ia cineva barbatii :)) sincer imi vine sa rad dar analizand felul in care vorbesc pt mine sunt niste frustrate .
O zi placuta iti doresc si sper sa iei cat mai curand o decizie , stiu ca iti va fi greu dar e mai bine sa renunti la timp
lucianagl2006
Postat pe 23 Mai 2010 13:10
Sincer .... am ramas fara cuvinte citind raspunsurile voastre adica ale unor "femei" daca va pot numi asa ....Daca a pus fata o intrebare mi se pare diplomat sa raspundeti normal nu sa vorbiti de parca ati iesit din cocina ....Dar asa sunt femeile rautacioase si unele chiar ...... ma abtin sa fac afirmatii.
Revenind de subiect , parerea mea ar fi sa nu lasi sa treaca timpul alaturi de el pentru ca iti va parea rau ca au trecut sau vor trece chiar ani ....incearca sa o mai raresti sau sa ai activitati care sa iti ocupe timpul , sa iti impui sa nu te mai vezi o zi, doua , trei si incet , incet cred ca iti va fi mai usor Refferitor la aceste "femei" daca le putem numi asa , incearca sa le ignori, parerea mea este ca sunt niste frustrate , carora probabil le e frica ca pe viitor sa nu le ia cineva barbatii :)) sincer imi vine sa rad dar analizand felul in care vorbesc pt mine sunt niste frustrate .
O zi placuta iti doresc si sper sa iei cat mai curand o decizie , stiu ca iti va fi greu dar e mai bine sa renunti la timp
lucianagl2006
Postat pe 23 Mai 2010 13:19
luciana...se pare ca tu nu ai trecut prin experienta unei "amante", de aceea crezi ca femeile care "se razbuna" un piculet pe aici sunt frustrate. Sper din suflet sa nu treci prin asa ceva.
In ceea ce priveste relatia cu un barbat casatorit si cu copii, este fix treaba fiecaruia cum isi organizeaza viata, consider insa ca "toti barbatii sunt magari pana la proba contrarie" si dupa cate am observat si pe aici, circula un centralizator printre ei si toti spun cam aceleasi lucruri ca sa poata obtine ce vor. Ideea e sa stii ce vrei, sa stii ca nimic nu e nou sub soare si sa iti asumi responsabilitatea faptelor tale. Binenteles ca nu o amanta strica o familie, daca nu se numeste x sigur se va numi y, si actuala amanata trebuie sa stie foarte bine ca un astfel de barbat sigur o va insela si pe ea. Dar probabil stie si isi asuma acest lucru. Restul depinde de experienta de viata a fiecaruia si de ceea ce doreste. Totusi eu as mai cauta, sunt atatia barbati liberi si fara obligatii...(doar copiii raman la mame dupa divort)
Ckrisztina
Postat pe 23 Mai 2010 16:35
Ckrisztina, depinde si cu ce concluzii ramai din experientele prin care treci. Mie faptul ca sotul propriu are o relatie si n-ai stiut mi se pare un esec personal: 1 - in alegerea individului, 2 - in comunicarea cu el. Deci ai o vina: vina ca ai luat o decizie proasta, vina ca n-ai simtit daca aveti sau nu o relatie... Nu poti sa victimizezi, pur si simplu. Deciziile tale au fost ale tale, ale nimanui altcuiva. Iar o amanta poate fi una, poate fi alta - este nerelevant cine e aceea.Relevant e ca a aparut pe fondul faptului ca VOI DOI nu mai sinteti un cuplu.
Daca intelegi asta, bine - daca nu, nu faci decit sa perpetuezi o situatie nefericita pt tine. Si asta faci tot ca alegere. Nu pentru ca esti o victima.
Si, da, am trecut prin ambele situatii: si nevasta inselata, si amanta...
quasaria
Postat pe 23 Mai 2010 20:33
imm...amanta e simplu!@ e PREA simplu sa fii!
fleurdelis
Postat pe 23 Mai 2010 20:38
Nu stiu daca ati auzit de o 'vorba'...ce se naste din pacat nu are viata. Practic relatia voastra s-a nascut in pacat. Sotul tau 'integru' a trait in minciuna pana ai aparut tu, apoi dintr-un schimb de priviri intr-o 'ciocnire' la baie s-a nascut dragostea.
Este f posibile, el nu a stiut ce a vrut cand s-a casatorit, nu a fost matur, nu si-a dat o sansa. A gresit! Dar, un om integru isi asuma responsabilitatea. Realiatea este ca a fost imatur si incapabil de iubire, dar in schimb a asteptat as acum multi dintre noi fac...nu suntem capabili de iubiri neconditionate. Normal, ca te iubeste, pt ca ii gadili orgoliul, il faci s ase simta 'integru' cand de fapt el stie ca nu este.
Atentie! Nu incepeti o relatie in pacat....pacatele se platesc, avem un Dumnezeu drept.
garbo120935
Postat pe 24 Mai 2010 05:30
E bine ca te-a gasit pe tine fraiera sa-l crezi.
Am trecut si eu prin experienta prin care trece sotia lui, adica aceea prin care el are o amanta.Eu le zic altfel,c...ve caci o femeie care intr-adevar VREA O RELATIE ADEVARATA BAZATA PE DRAGOSTE SI RESPECT NU SE INCURCA CU BARBATI INSURATI.CELE CE FAC ASA CEVA URMARESC CEVA, BANI, DISTRACTIE, SAU AVENTURI DE CARE NU POT AVEA PARTE ALTFEL.Nu poti iubi pe cineva care este de fapt al altcuiva, si apoi daca o face cu tine, de ce nu ar mai face si alta data,cand ar fi cu tine. Asta e doar inceputul si scuza cu " sotia neintelegatoare" e deja o placa uzata si folosita de toti.
Oare tu stii prin ce trece sotia lui ,daca a aflat de tine? sau ce se intampla in familia lui ,din cauza ta? Nu, nu stii ca daca ai stii nici macar nu ai mai pune problema continuarii acestei relatii.
Vrei sa fii cea care sa destrame o familie? Oare nu crezi ca se va intoarece roata si atunci cum crezi ca te vei simti?
Vei stii ce este in sufletul acelei sotii si prin ce trece ea, cand el este cu tine. Oare relatia ta cu el este chiar bazata pe iubire, nu cumva pe interes.????
elena_din_troia
Postat pe 24 Mai 2010 15:12
mda...interes...
preciouss
Postat pe 24 Mai 2010 15:18
pt elena din troia: daca si relatia ta cu sotul este bazata pe iubire, dragoste si respect atunci de ce s-a dus la amanta? si tu sari in parul amantei in loc sa vezi care e problema reala din cuplu? daca totul era ok intre voi putea sa vina si Elena din Troia in persoana si el statea cuminte.
Apropo, daca tot ti-ai ales nickname-ul asta poate nu stiai ca Elena din Troia a fugit de la sotul ei cu un alt tip...din dragoste... (l-ai ales intentionat sau doar asa...ca suna bine?)
ElenaRX
Postat pe 24 Mai 2010 16:19
Iar barbatul e nevinovat. Doar ele "este" rele. Of, of.
Doara
Postat pe 24 Mai 2010 16:30
difera de la caz la caz, depinde cine si unde-si baga coada...
suporta consecintele daca nu are capul pe umeri, in rest distractia si amuzamentul e gratuit din partea celor dragi
anisoaraf
Postat pe 24 Mai 2010 19:58
t-rex elena
imi place...

s-ar putea sa-mi schimb si io nicku' in preciozaurus rex..
m-ar prinde bine din profil..
preciouss
Postat pe 24 Mai 2010 20:03
LILO
Postat pe 24 Mai 2010 20:05
T-rex?!! ioi
bluelight
Postat pe 24 Mai 2010 20:06
doaro...hai sa nu ne facem ca ploua torential,mami...
ca nici noi nu suntem mai bune ca ei,daca-i pan' acolo..
preciouss
Postat pe 24 Mai 2010 20:14
hai maiii
ca noi nu sunteeeeeeeeeeeeem...
fleurdelis
Postat pe 24 Mai 2010 20:16
fleureto...
io zic ca nu ti s-a dat inca ocazia...
preciouss
Postat pe 24 Mai 2010 20:21
asa zici??
fleurdelis
Postat pe 24 Mai 2010 20:21
Nici n-am zis asta, doar ca din 2 femeia e cea care e facuta albie de porci. El scapa-ntotdeauna.
Doara
Postat pe 24 Mai 2010 20:23
imda! dar asta-i rolul lui!
in fine...
fleurdelis
Postat pe 24 Mai 2010 20:25
eh,doaro...
femeia (sau,mai bine zis,amanta) e facuta albie de porci de nevasta & co.,ca sa zic asa...
in cazul asta,cel putin...
nu scapa nici el imaculat,da' t-rex elena are dreptate...
preciouss
Postat pe 24 Mai 2010 20:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rezista un barbat sa faca sex(dragoste)doar cu sotia sa toata viata 16 De la: mia79x 7 Iulie 2009 16:49
Scorpionii astia ... 42 De la: full_color 1 Februarie 2014 13:42
ce vrea ? 64 De la: tutankhamon 7 Februarie 2010 16:30
Clinica privata din Ungaria unde a facut donatii House Carers 1 De la: jerebnii_florina 1 Iunie 2010 22:57
oare sunt insarcinata? 45 De la: tusi_Oli 17 Februarie 2011 10:49
Setari Cookie-uri