Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........???

Ma rog, aferim, avem inima buna"! poftiti! Dam din "bucata" noastra si celui ce nu are!
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 19:12
....samariteano
nuti_vio
Postat pe 29 Mai 2010 19:16
Eu!
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 19:19
Da, nu daruiesti ...tu din ,, bucata" ta???
nuti_vio
Postat pe 29 Mai 2010 19:24
Ba da! Daca promite ca il ia de tot!
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 19:25
Moniq...brava...asta inseamna sa iti ,, iubesti" aproapele..
nuti_vio
Postat pe 29 Mai 2010 19:30
Pai, cum altfel?
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 19:56
De la: garbo096257, la data 2010-05-11 11:39:16Am cunoscut un barbat,m-am indragostit de el, dar e casatorit....s-a indragostit si el de mine, dar e legat de familie ...are o fetita de 10 ani....Mi-a povestit ca inainte de a ma cunoaste simtea ca ii lipseste ceva si ducea lipsa de tandrete......sotia nu=i mai acorda atentie...il iubesc mult,dar nu stiu ce sa fac....ma consuma mult relatia asta....am 25 de ani si el 37....voi ce parere aveti....e buna o astfel de relatie

io zic sa-l intrebi daca n-are un frate mai mic! si mai putin insurat!
silfida
Postat pe 29 Mai 2010 20:16
De la: garbo121845, la data 2010-05-29 11:55:06dak u il iubesti,si simti k si el te iubeste lupta pt relatia asta k nu ai nimic de pierdut,snt alty kre au 2,3 copii,intr-o relatie nu te tin copii dak el nu o iubeste pe ea e ok

cata inteligenta! al tau are 3 copii?? cre' ca cam da! cum vazusi subectu cum te bagasi in vorba! doar ai esperenza, am dreptate au ba?
silfida
Postat pe 29 Mai 2010 20:19
Teza foarte bine fundamentata:

A fost dovedit stiintific, ca o chestiune de supravietuire, ca
barbatul are nevoie cel putin de doua femei:



una in casa - SOTIA

una in afara casei - CEALALTA


A intelege aceasta TEZA este foarte usor:

SOTIA ingrijeste de casa, de copii, de haine, etc...

CEALALTA ingrijeste de tine;



SOTIA iti vorbeste de toate problemele casei, de datoriile de platit,
de dificultatile din timpul zilei;

CEALALTA iti vorbeste despre cat de mult ii lipsesti in timpul aceleiasi
zile;



SOTIA cumpara un parfum scump pentru a merge la o petrecere;


CEALALTA foloseste parfumul scump pentru a-ti placea tie si a te simti bine cu ea;




SOTIA doarme cu pijamaua cea veche si confortabila;

CEALALTA se imbraca cu un neglije senzual, sa te astepte pe tine;



SOTIA iti reclama lucrurile care lipsesc din casa;


CEALALTA aranjeaza totul pentru ca nimic sa nu lipseasca cand sosesti tu;




SOTIA te cheama la telefon ca sa nu uiti sa treci pe la farmacie, la macelarie, la supermarket, la paine si sa iei copiii de la
scoala;

CEALALTA te cheama la telefon numai ca sa-ti spuna ca te iubeste si ca ii este dor de tine.


Acuma, te vei intreba :

DE CE NU SCHIMBAM SOTIA CU CEALALTA ???



Raspuns: pentru simplul fapt ca CEALALTA,
in cazul in care s-ar hotari sa traiasca cu tine, ar ocupa
ea imediat locul de SOTIE si, putin timp dupa aceea,
ar aparea nevoia imperioasa de a gasi o alta CEALALTA....



Cum recunosti o CEALALTA ideala (1) ?


Nu trebuie sa fie foarte frumoasa pentru ca, in caz contrar, ai avea-o pentru putin timp sau te expui riscului sa o imparti cu altul.


Dar trebuie sa fie dragastoasa si delicata. Ea nu are intentia sa se casatoreasca si te-a ales pe tine, tocmai pentruca esti insurat.


Cum recunosti o CEALALTA ideala (2) ?


Daca si ea ar fi fost casatorita, s-ar imbunatati posibilitatile ca sa nu ai probleme, caci
niciodata nu te va chema la telefon la tine acasa, sau nu te va pune in situatii dificile, cand v-ati intalni intr-un supermarket.


Cum recunosti o CEALALTA ideala (3) ?

Ea te va chema la servici cu acea voce senzuala (pe care numai CEALALTA o are) si daca, colegii tai de serviciu raspund si te dau la
telefon, sunt morti de invidie, pentru ca tu abia raspunzi, vei vorbi soptit si zambind...


Sfat util: tine-le mereu pe amandoua multumite;

tine cont ca, daca SOTIA, dintr-un anumit motiv, nu-ti mai prezinta problemele obisnuite,
CEALALTA nu mai are niciun sens.




DREPTURILE FAMILIEI


Citeste ce scrie ilustrul Washington de
Barros Monteiro, in Cursul de Drept
Civil (vol.2, Drepturi de Famile,
pag.117):


' Fara indoiala, din punct de vedere
pur psihologic, este fara niciun dubiu, mai grav adulterul la femei.

Aproape intotdeauna, infidelitatea
barbatului este fructul unui capriciu pasager, sau a unei
dorinte de moment. Greseala lui nu afecteaza in niciun mod
dragostea pentru nevasta lui.

Adulterul femeii, bineinteles,
demonstreaza ca sunt definitiv rupte legaturile afective
pentru sot si ca stabilitatea caminului este iremediabil compromisa '.


'Pentru un barbat,
scrie Somerset Maugham, o relatie pasagera nu are importanta
sentimental dar, fara indoiala, pentru o femeie are'.

In afara de asta, copiii pe care femeia
i-ar putea avea din adulter, vor trebui sa ramana in grija
sotului, ceeace agraveaza IMORALITATEA faptului, in schimb
copiii sotului cu amanta, niciodata nu vor cadea in grija
sotiei. Cu alte cuvinte, adulterul femeii transfera sotului
ingrijirea progeniturii altuia, ceeace adulterul sotului nu
ar fi adus aceasta consecinta.

Pentru asta, societatea condamna in mod sever adulterul femeii.


CONCLUZII

Barbatul nu este infidel, are doar 'Capricii trecatoare'.
Acest jurist este un geniu !!!
Plecand de aici, barbati!!!, avem deja baza juridica pentru escapadele noastre !!!

Trimite acest mesaj tuturor barbatilor cunoscuti .
Deasemenea tuturor femeilor cunoscute si care sunt o SOTIE sau viitoare SOTIE !!!

Ei, cam ce spunti de asta??????
kamil8
Postat pe 29 Mai 2010 20:21
Meriti mai mult, fata draga! Esti tanara si acesta-i un mare avantaj. De ce sa iei un barbat insurat si mai mare decat tine cand poti avea unul tanar si numai al tau? Daca doresti doar o aventura ... merge si un barbat insurat ... dar vezi sa nu te prinda nevasta-sa!!In general, cine inseala o data, nu se opreste, peste ani, chiar daca va fi al tau, ceea ce nu prea cred, te va insela si pe tine.Rareori, un barbat care-si inseala sotia divorteaza de ea. Acestor domni le place sa aiba si siguranta familiei si aventura.Cred ca e valabil si pentru femeia care inseala, nu divorteaza de sot pentru a se casatori cu amantul.
Esti foarte tanara, s-ar putea ca peste ani, plictisita de casatoria ta sa cauti si tu o aventura ... crezi ca vei divorta de sotul tau ? Amantul - barbat insurat e bun pentru hormonasii tropaitori (deci este sanatos pentru organism!!!), nu e o relatie de drum lung!
bbaass
Postat pe 29 Mai 2010 20:26
kamile/o poti sa rezumi in cateva cuvinte? si sa fie parerea ta personala las' ce au scis alti destepti
silfida
Postat pe 29 Mai 2010 20:28
De la: silfida, la data 2010-05-29 20:28:10kamile/o poti sa rezumi in cateva cuvinte? si sa fie parerea ta personala las' ce au scis alti destepti



In cateva cuvinte , relatia cu un barbat casatorit creeaza complicatii inutile, pana la sfarsit femeia este condamnata orice ar fi.
Femeia e usoara , ca sa ma exprim delicat, iar barbatul isi satisface niste necesitati, ca doar e barbat si e normal, asta este concluzia in ochii lumii.
Si asa cum s-a mai spus nu isi va parasi familia.
Dar am postat acel studiu pentru ca era mai cizelat si mi-a placut cand l-am citit.
kamil8
Postat pe 29 Mai 2010 23:28
kamil, stii tu sigur? Sigur-sigur?
Uite ca in cazul meu n-a fost asa - sac!
quasaria
Postat pe 29 Mai 2010 23:33
De la: quasaria, la data 2010-05-29 23:33:48kamil, stii tu sigur? Sigur-sigur?
Uite ca in cazul meu n-a fost asa - sac!



Probabil tu esti exceptia care confirma regula
kamil8
Postat pe 29 Mai 2010 23:37
condamnata... satisface... usoara... nu imi place deloc punctul de vedere!
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 23:40
kamil, sentimentele si relatiile interumane nu pot fi cuprinse in tipare. In primul rind, un om nu APARTINE nimanui, decit lui insusi. Intre cele doua femei - nevasta si amanta - diferenta este foarte mica: este doar de perceptie sociala. De fapt, sint doua femei care vor acelasi barbat. Iar respectivul barbat are de ales intre ele doua: care e mai frumoasa, mai laptoasa si mai devreme acasa.
Ecuatia este foarte simpla.
Si un barbat tipic probabil trece prin dilema asta de citeva ori in viata: cu diverse nuante. Poate avea copii cu nevasta, poate nimeri o amanta care ii toarna si aia un copil-doi - poate mentine relatii paralele, daca nu se poate hotari, poate mentine de fapt familii paralele... pentru ca unde sint implicati copii e vorba deja de familie. Poate gasi una, doua, zce alternative ale nevestei de care sa nu fie multumit. Sau poate gasi una care i se pare potul cel mare, si atunci pleaca dupa ea.
E greu de facut prognoze si de garantat cine "e de condamnat" si cu cine ramine. De condamnat, pina la urma, nu e decit el - pe principiul ca un om care nu e multumit de perechea lui trebuie sa plece inainte sa vada daca e iarba mai verde prin alta parte, nu dupa...
quasaria
Postat pe 29 Mai 2010 23:53
buna dimineata de la iarba verde de acasa-am destula iarba, am destule flori, iar soarele ma rasfata cu dulcele si gingasele lui raze si ... iubirea e alaturi de mine !
pentru silfida - da draga-ti dau dreptate trebuie iubiti si uratii, chear nu este exclus ca unul urat si fara bani sa-ti daruiasca afectiune nebanuita-depinde ce-ti doresti de la viata...
referitor la comentariul de la kamil8-intotdeauna am avut banii mei, imi place enorm de mult sa gatesc, sa calc, sa fac curat, ma dau cu parfum scump de cel putin 3 ori pe zi si... dorm goala
anisoaraf
Postat pe 30 Mai 2010 08:58
Neatza,ce a postat KAMIL,a mai fost postat pe Garbo.acum cativa ani
scrichy
Postat pe 30 Mai 2010 09:27
De la: kamil8, la data 2010-05-29 23:28:48
De la: silfida, la data 2010-05-29 20:28:10kamile/o poti sa rezumi in cateva cuvinte? si sa fie parerea ta personala las' ce au scis alti destepti



In cateva cuvinte , relatia cu un barbat casatorit creeaza complicatii inutile, pana la sfarsit femeia este condamnata orice ar fi.
Femeia e usoara , ca sa ma exprim delicat, iar barbatul isi satisface niste necesitati, ca doar e barbat si e normal, asta este concluzia in ochii lumii.
Si asa cum s-a mai spus nu isi va parasi familia.
Dar am postat acel studiu pentru ca era mai cizelat si mi-a placut cand l-am citit.

Kamile, uite-te tu mai bine asa, iti par io o femeie usoara bre???!!! eee... dracia naibilor!
silfida
Postat pe 30 Mai 2010 12:38
Buna si eu am o asemenea experienta de 3 ani cu o femeie casatorita si sincer la pat nu suntem deloc inhibatii si poate de aceea relatia noastra merge,are un sot de moda veche singura pozitie dupa 5 ani de casatorie si 2 de prietenie e pozitia misionarului si daca incearca sa dezvolte alte fantezi ia reprosat sotul ca are pe altcineva acesta a fost si motivul sa mai fie mangaiata si sa se daruiasca si altuia...Va recomand sa incercati sincer ....dar discretia sa faca parte din relatie altfel e un esec totul
garbo117801
Postat pe 30 Mai 2010 12:39
De la: anisoaraf, la data 2010-05-30 08:58:19 buna dimineata de la iarba verde de acasa-am destula iarba, am destule flori, iar soarele ma rasfata cu dulcele si gingasele lui raze si ... iubirea e alaturi de mine !
pentru silfida - da draga-ti dau dreptate trebuie iubiti si uratii, chear nu este exclus ca unul urat si fara bani sa-ti daruiasca afectiune nebanuita-depinde ce-ti doresti de la viata...
referitor la comentariul de la kamil8-intotdeauna am avut banii mei, imi place enorm de mult sa gatesc, sa calc, sa fac curat, ma dau cu parfum scump de cel putin 3 ori pe zi si... dorm goala[/quot
chear??!!! de 3 ori/zi??o data dupa ce gatesti, o data dupa ce calci, o data dupa faci curat?
silfida
Postat pe 30 Mai 2010 12:45
De la: garbo117801, la data 2010-05-30 12:39:27Buna si eu am o asemenea experienta de 3 ani cu o femeie casatorita si sincer la pat nu suntem deloc inhibatii si poate de aceea relatia noastra merge,are un sot de moda veche singura pozitie dupa 5 ani de casatorie si 2 de prietenie e pozitia misionarului si daca incearca sa dezvolte alte fantezi ia reprosat sotul ca are pe altcineva acesta a fost si motivul sa mai fie mangaiata si sa se daruiasca si altuia...Va recomand sa incercati sincer ....dar discretia sa faca parte din relatie altfel e un esec totul

am si eu o intrebare.. cand l-a luat n-a stiut ca stie doar o pozitie?
silfida
Postat pe 30 Mai 2010 12:47
scorpionultau
Postat pe 30 Mai 2010 12:48
silfideao...
da' lasa monsher copy-paste-u' ala-n pace,ce ti-a facut?!

si publicitatea asta se tine de couru' nost in toate partile?

ioi..imi crapa capu'!
fui la o nunta az'noapte,deci nu rageti la moa,da?
preciouss
Postat pe 30 Mai 2010 12:54
io si sa vreau n-o sa pot... tin dieta si n-am forta..
silfida
Postat pe 30 Mai 2010 13:06
dieta?
de care?
da retzeta mami,ca iote - vrea romica sa ma recucereasca si tre' sa arat recuceribila...
preciouss
Postat pe 30 Mai 2010 13:10
Ce no-lifereeee....mai iesiti din casa !!! cum sa postezi atat pe un site...iti faci nevoile tot virtual? !!!
garbo122147
Postat pe 30 Mai 2010 14:39
Tu tocmai ai facut-o.
Doara
Postat pe 30 Mai 2010 14:42
hmm.......... asta e timp pierdut
gretasecara
Postat pe 30 Mai 2010 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Politia de la sectia 1 si 3 contabilizau prostitutia in Bucuresti ? 40 De la: SAL 11 Ianuarie 2012 16:27
se poate de inselat sotul daca nu mai traesti cu el? 10 De la: elenita_2 1 Iunie 2012 16:03
Destinul este unic sau noi Îl alegem ... Totul este scris dinainte sau este influențat prin alegerile noastre ? Aștept păreri :) 76 De la: marinescu75 7 Mai 2015 22:41
Virgin la 20 de ani.... 2 De la: 1 Noiembrie 2018 21:45
cat de important este sexul intr-o casnicie? 251 De la: Rotty 23 Septembrie 2014 09:00
Setari Cookie-uri