Cat de sanatoase sunt relatiile cu barbatii casatoriti........???

ce treaba are a fi bun cu respectul de sine si intelegerea unui punct de vedere prin empatie?!iar un om divortat nu se mai numeste ca este insotit de o amanta(zambila, citeste mai atent-nu are a face raspunsul tau cu numic din ce am spus eu)

elena, bineinteles ca nu amantele distrug o casnicie(deja le pui pe umeri o prea mare importanta).dar, sa te complaci(tu, ca si amanta) intr-un triunghi, din care doua persoane clar sufera si-si analizeaza ultima suflare a relatiei, deja e vorba de altceva...de ce?in orice caz nu de un punct de vedere "profund", nascut din puterea de intelegere a unei amante...
magdabeauty
Postat pe 21 Mai 2010 17:15
ai inteles exact pe dos. tocmai asta spuneam ca nu amanta este cea care influenteaza relatia dintre soti, ci doar consecinta(una dintre ele) unei relatii care nu merge. Crezi ca daca amanta pleaca, cei doi soti vor fi mai fericiti decat inainite? Ma indoiesc. Rezolvare problemelor cuplului tine exclusiv de cei doi, nu mai aruncati cu pietre asa usor...
ElenaRX
Postat pe 21 Mai 2010 17:59
eladaela
Postat pe 21 Mai 2010 18:12
Uni chiar terebuie sa suporte asa ceve acasa nu e vrajeala,daca tu il simti aproape de tine atunci este ok pt ca se vede daca vrea numai.... sau daca vrea intradevar cei lipseste acasa
garbo117534
Postat pe 21 Mai 2010 19:39
buna.si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine...insa eu cred ca noi ii iubim din ce in ce mai mult iar ei atunci knd se va plictisi de noi vor incerca ceva mai proaspat iar noi ramase doar cu suferinta.si ei si cu iubire si cu familia pe care o au deja
03fluturas
Postat pe 21 Mai 2010 19:45
dap..te-ai prins
erika1
Postat pe 21 Mai 2010 20:25
De la: magdabeauty, la data 2010-05-21 12:50:37despre asta este vorba in propozitie ...dar sa nu ne tina lectii de "prejudecati" o persoana "cool", care la un moment dat a tinut rol de amanta...ca se taie maioneza!


stai linistita, ca hartia aia nu implica diferentele pe care le crezi. Un barbat care inseala e un barbat care inseala - fie ca isi inseala iubita, fie ca isi inseala sotia,fie ca relatia e oficiala, fie ca nu. A insela = a MINTI. Asta este tot sensul: increderea in cineva care minte.

Altfel, daca se indragosteste brusc si o vrea pe cealalta - nu e nici o minciuna aici. Divorteaza si o ia pe cealalta. Certificatul de casatorie nu e act de proprietate. Tragic e cind nu stie pe cine vrea si mentine situatia asta. Iar amanta in adevaratul sens al cuvintului este cea care accepta sa fie o vioara printre altele. Amanta nu e femeia care iubeste si il vrea (doar) pentru ea. Chiar daca s-au cunoscut cind erau casatoriti.

In rest, biata sotie parasita... sa ma apuce jelitul, nu altceva.
Daca nu era sotie, oficial, o compatimea cineva?
Nu era tot femeie?
Si atunci ce sa faca un barbat, sa ramina cu prima pe care o cunoaste la 18 ani, ca sa nu raneasca bietul sufletel nevinovat?

Viata asta e. Fiecare isi vede de ranile lui, pentru ca fiecare le are pe ale lui.
quasaria
Postat pe 21 Mai 2010 22:37
bietul barbat, fie casatorit sau doar intr-o relatie, sa vorbeasca cu sotia/partenera sa-si rezolve problemele sau nu...sa puna punct, daca nu se mai poate face nimic si sa iubeasca o alta femeie(sau dupa preferinte, poftim:))...si dispare din ecuatie si minciuna si amanta.ce-i asa greu de inteles fratilor?!!!nu incurca borcanele, nu creea iluzii false si nu te juca de-a navetistul intre suflete(inclusiv al tau).e atat de logic si de bun simt ce spun, dar se pare ca se-ntelege unde, pe cine loveste...te loveste brusc iubirea de altcineva, cand esti insurat(ok, nu-s absurda)?mergi si fa lumina, zi pa "acasa" si bucura-te de noua iubire.simplu!ba minciuni, ba amanta, ba ascunzisuri, ba mai stai sa vezi...ce-s astea?!
magdabeauty
Postat pe 22 Mai 2010 08:26
corect - dar pentru asta trebuie sa ai ceva ce nu toti au.
De fapt, majoritatea n-au.

Mie stii ce mi-a zis cind i-am spus ca pa? Ca nu vrea. Indiferent pe cine am, lasa ca imi trece. Ba chiar asta a convenit cu...respectivul. Ca ia sa raminem noi toti trei asa.

So?
In situatia asta, cum impaci capra si varza - daca tu ai coloana vertebrala si celalalt, sau, mai rau, ceilalti n-au?
quasaria
Postat pe 22 Mai 2010 09:50
la ala ii lipseste orgoliul ....si probabil atat e de obsedat de tine incat e dispus sa accepte orice numai sa nu te piarda!
i0anna4u2
Postat pe 22 Mai 2010 10:14
exact. si cea care si-a batut joc de bietul om sint eu, nu?
Ba nu, pardon... de ambii.
quasaria
Postat pe 22 Mai 2010 10:17
pai din moment ce se complace in situatii de genu ...cine e fraieru?...tu care nu mai ai nici o treaba cu el...si vrei pe altcineva sau el care accepta ?...el isi bate joc singur de el
i0anna4u2
Postat pe 22 Mai 2010 10:20
De la: quasaria, la data 2010-05-22 10:17:40exact. si cea care si-a batut joc de bietul om sint eu, nu?
Ba nu, pardon... de ambii.


nuuu...,cum te poti invinovati asa bre..?
roby_cado
Postat pe 22 Mai 2010 10:21
un barbat care se poate injosi in asemenea hal nu se poate numi barbat ...ci mai degraba fatalau la un barbat ii sta bine sa fie putin mai orgolios...sa isi spuna punctul de vedere...nu daca putin ridici vocea la el sa se apuce de plans...trebuie sa stie sa fie barbat atunci cand trebuie
i0anna4u2
Postat pe 22 Mai 2010 10:24
Lasa Roby. Important e ca ai tu principii solide si te si tii de ele.
Doara
Postat pe 22 Mai 2010 10:24
aia e, roby, chiar nu pot sa ma invinovatesc deloc.
Mai mult decit sa fiu sincera n-as fi avut ce sa fac: si daca am fost sincera degeaba, asta e.
Mi se pare fair play, cind nu iubesti un om, sa ii spui asta si sa il lasi sa isi faca o viata in care sa fie iubit si sa iubeasca, din moment ce tu nu poti sa ii oferi lucrul asta.
Daca respectivul NU VREA, that's life. Atunci sa ma fugareasca pe mine pina moare, ce as mai putea face?!?!

Ma rog, ce m-a deranjat de fapt din toata povestea si lucrul pentru care i-as calca in picioare pe amindoi este atitudinea celuilalt... care are si orgoliu si inteligenta suficienta. Dar asta e alta discutie.
quasaria
Postat pe 22 Mai 2010 10:27
imi place cum gandesti...asa sunt si eu....cand nu mai simti nimik pentru o persoana....de ce sa umbli cu minciuni si ascunzisuri...ii zici si e mai sanantos pentru amandoi! daca el nu vrea sa se impace cu ideea e problema lui!
i0anna4u2
Postat pe 22 Mai 2010 10:31

"..Ma rog, ce m-a deranjat de fapt din toata povestea si lucrul pentru care i-as calca in picioare pe amindoi este atitudinea celuilalt... care are si orgoliu si inteligenta suficienta. Dar asta e alta discutie..."

auzi tu..,sa nu se paruiasca intre ei..?,hmm...
roby_cado
Postat pe 22 Mai 2010 13:01
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-22 10:24:17Lasa Roby. Important e ca ai tu principii solide si te si tii de ele.


sa stii ca e important..,foarte important..
roby_cado
Postat pe 22 Mai 2010 13:02
Te si tii de ele?
Doara
Postat pe 22 Mai 2010 14:06
bre..,cam da..,dar se pare ca mai trebuiesc revizuite un pic..,pentru a tine pasul cu timpurile astea..
roby_cado
Postat pe 22 Mai 2010 14:40

Vai saracutul, duce lipsa de tandrete, dar nu se poate desparti de familie:vrea si sotie si amanta si copil, dar fara nici o responsabilitate.
Parerea mea e ca ar exista mai putini escroci pe lumea asta, daca ar exista mai putini fraieri(e).
Tu ce raspuns i-ai da celei mai bune prietene ale tale, daca ti-ar pune o astfel de intrebare?
Raspunde-ti cu onestitate si vei sti cum trebuie sa procedezi.
charmelen
Postat pe 22 Mai 2010 17:37
stai linistita..pentru ca este foarte buna relatia asta.tu ce zici?esti implinita alaturi de el?pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie,dar stau liinistita.atata timp cat eu ma simt implinita si fericita alaturi de el,nu imi pasa de altceva..cu toate ca suna cam egoist asa trebuie sa gandesti..te pup
purposed_only
Postat pe 22 Mai 2010 19:25
asa e purposed , ai dreptate atat timp cat ne simtim implinite alaturi de ei este ok , si oricum noi vom fi cele care vom pune pct , atunci cand vom dori sa avem o familie sau depinde de situatie .chiar nu trebuie sa va simtiti vinovate nicio clipa!!! Noi , amantele stim mai bine ce simtim si cum este cel de langa ! Mergeti pe ideea : decat nevasta inselata mai bn amanta vinovata :))!! va pup
karyna125
Postat pe 22 Mai 2010 22:13
pai tie nu ti-ar placea k sa ai un barbat numai ptr tine? de ce sa il imaparti cu alta? lasa iubirea, k iubirea e ceva trecator....esti tanara ink te mai poti indragosti....si sincera sa fiu nu cred k o sa divorteze ptr k toti barbatii, mai ales insurati au multa vrajeala in ei....sa nu crezi k tot ce zboara se mananca! asta e parerea mea
tzuskulik
Postat pe 22 Mai 2010 22:19
De la: roby_cado, la data 2010-05-22 13:01:21
auzi tu..,sa nu se paruiasca intre ei..?,hmm...


nu lipsa de paruiala e problema: asta era simplu de aranjat. Increderea este problema. Si spun asta din punct de vedere al cuiva care n-a mintit pe nimeni - indiferent cit de bine sau de rau a picat adevarul.
Daa' nu tin sa fie nimeni de acord cu nimeni si, oricum, e o divagatie de la subiect: apropo de verticalitatea de a nu minti. Uneori nu foloseste la absolut, dar absolut nimic...
quasaria
Postat pe 22 Mai 2010 22:49
Cum a-ti rasspunde la un topic..CAT DE SANATOS E O RELATIE CU O FEMEIE CASATORITA?
scorpionultau
Postat pe 22 Mai 2010 22:53
eu, cam asa: "a-ti face probleme e nesanatos!"
panty_C
Postat pe 22 Mai 2010 22:55
. Nu vreau sa ridic degete acuzatoare spre amante si nici nu vreau sa compatimesc sotiile,am fost eu compatimita destul). Si amanta si sotia au parte de dragoste. Mai mult sau mai putin... Sub forme diferite. O viata are omul !!! insa ...fiecare cum si-o ...asterne !!!
vera06
Postat pe 23 Mai 2010 07:14
Q..

"..nu lipsa de paruiala e problema: asta era simplu de aranjat. Increderea este problema.."

increderea cui,in cine..?
roby_cado
Postat pe 23 Mai 2010 07:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FERICITI SUNT BARBATII LA BATRINETE ,AU MAI MULT TIMP PENTRU DRAGOSTE SI SEX ! 110 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
>:D< o parere.. 22 De la: mia79x 14 Iunie 2009 11:41
"ESTE BINE SA TE RETII IN A-TI SPUNE PAREREA?" 17 De la: tutankhamon 31 Octombrie 2009 11:50
Îmi place sexul la Nebunie 2 De la: garbo_493900 4 Decembrie 2018 20:40
Dar femeia ?......rezista ...sa aiba doar un singur barbat... toata viata ??? 8 De la: nelly05 27 Februarie 2010 14:51
Setari Cookie-uri