Femeia

Cu tot respectul cuvenit pentru propriile tale opinii, faptul ca inveti din greselile altora nu este un lucru deloc rau insa nu uita ca fiecare avem experiente unice si diferite de trait...Daca faci ce spun sau vezi la altii, u cum te mai bucuri de viatza?Fara greseala nu exista nici o descoperire si nici o intelegere mai buna a lucrurilor...Legat de barbatii romani,kiar ma intrebam de ce,dupa revolutie ,a inceput moda asta de a umbla cu barbati straini?Daca alaturi de cei romani te simti "jignita si fara bani" atunci lanaga ceilalti esti doar jignita sau cum?Personal am avut ocazia sa calatoresc si sa cunosc cateva tari straini si ca mentalitate a oamenilor ma refer.Intrebare: daca iti mentii afirmatiile atunci de ce toate nemtoaicele sau grecoaicele cunosc despre barbatii romani ca fiind foarte familisti si protectori?De ce oare suntem cautati si acceptati mai bine afara decat celelalte natii (turci,albanezi,rusi,bulgari,curzi...marocani,etc)?Stii,vorbind despre "indiferenta" sau "nesimtirea" barbatilor romani,ti-as recomanda sa calatoresti cu prietenii tai straini in tarile lor si sa le cunosti mentalitatea mei bine decat doar o defilare in masinile lor scumpe pe plaiurile noastre mioritice...Adevarul este ca unele dintre frumoasele noastre romance se lasa mai impresionate fata de bani sau bunuri materiale,ceea ce afara nu prea se intampla cu usurinta...Iti multumesc pentru timpul acordat citirii mesajului mei.
mirciulik78
Postat pe 6 Mai 2010 09:44
Femeia este o fiinta gingasa si suava!Sa fie fericita fiecare femeie si atunci poate si barbatii vor fi mai fericiti!
florin_c76
Postat pe 6 Mai 2010 14:01
De la: mirciulik78, la data 2010-05-06 09:44:40Cu tot respectul cuvenit pentru propriile tale opinii, faptul ca inveti din greselile altora nu este un lucru deloc rau insa nu uita ca fiecare avem experiente unice si diferite de trait...Daca faci ce spun sau vezi la altii, u cum te mai bucuri de viatza?Fara greseala nu exista nici o descoperire si nici o intelegere mai buna a lucrurilor...Legat de barbatii romani,kiar ma intrebam de ce,dupa revolutie ,a inceput moda asta de a umbla cu barbati straini?Daca alaturi de cei romani te simti "jignita si fara bani" atunci lanaga ceilalti esti doar jignita sau cum?Personal am avut ocazia sa calatoresc si sa cunosc cateva tari straini si ca mentalitate a oamenilor ma refer.Intrebare: daca iti mentii afirmatiile atunci de ce toate nemtoaicele sau grecoaicele cunosc despre barbatii romani ca fiind foarte familisti si protectori?De ce oare suntem cautati si acceptati mai bine afara decat celelalte natii (turci,albanezi,rusi,bulgari,curzi...marocani,etc)?Stii,vorbind despre "indiferenta" sau "nesimtirea" barbatilor romani,ti-as recomanda sa calatoresti cu prietenii tai straini in tarile lor si sa le cunosti mentalitatea mei bine decat doar o defilare in masinile lor scumpe pe plaiurile noastre mioritice...Adevarul este ca unele dintre frumoasele noastre romance se lasa mai impresionate fata de bani sau bunuri materiale,ceea ce afara nu prea se intampla cu usurinta...Iti multumesc pentru timpul acordat citirii mesajului mei.




cred ca tu vorbesti de generatii diferite,implicit de puncte de vedere diferite.femeile incepand cu doua generatii in urma,mai putin s-au gandit sa se casatoreasca cu straini.si daca au facut-o ,era o mare dragoste la mijloc.nu le interesa averea strainului in mod special,deoarece in afara de faptul ca romancele sunt f frumoase,sunt si f inteligente.nu vb de actuala generatie,care face de ras imaginea femelor romance.asa ca sa nu amestecam generatiile.din cele mai vechi generatii s-au cunoscut multe femei romance de o mare valoare in diferite domenii,si chiar ca sotii.daca vorbim de noua generatie,consider ca nu exista nici o legatura cu adevarata femeie romanca.desigur nu generalizam.dar stand si gandindu-ma bine,nu as putea da un exemplu nominal din noua generatie ,care merita sa intre intr-o discutie de moralitate si inteligenta.
alexxandra
Postat pe 6 Mai 2010 14:30
Salve,
EuroCor. Astept opinii pro sau contra (merita timpul & banii? Sunt folositoare diplomele avizate M.Muncii?).
Sunt femeie, deci, trebuie sa cunosc.

Va multumesc.
anamnesis
Postat pe 6 Mai 2010 15:46
doar daca dimploma obtinuta este cu adevarat sustinuta de cunostinte! Asta in cazul in care nu te angajezi cu pile, daca ai pile nu-ti trebuie dimploma :-), cunosti probabil cum se fac angajarile( din pacate ,inca RO este dominata de pile , relatii , nepotism ..si valoarea nu conteaza)
Succes!
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 15:52
Nu am "pile", lucrez si studiez.
Doresc sa imi formulez o parere personala, din sfaturile celor care au absolvit cursurile.
Multumesc pentru raspuns.
anamnesis
Postat pe 6 Mai 2010 16:03
ok, in acest caz iti voi da un raspuns care sper sa te ajute . indiferent de curs..in cazul unei angajari pe CRITERIUL VALORIC vei fi supusa unei testari ( de regula nivel mediu -avansat) ..Indiferent de dimploma din buzunar sau nu ...Spre ex..eu am terminat 2 facultati in RO , am plecat intr-o tara straina( Germania)unde a trebuit sa dovedesc de la 0 ce si cat stiu..( independent de diplomele mele si masterele mele facute in RO ) SUCCES!
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:08
Multumesc din nou. Fac efort, in limita timpului disponibil, am terminat B++ si incep alt modul. Am dificultati, pentru ca nu lucrez intr-un spatiu germanofon. Voiam sa stiu, daca paralel cu Inst.Goethe, m-ar ajuta sa urmez si cursurile EuroCor. De exemplu, am colega care a studiat Portugheza-Germana, iar ceilalti colegi folosesc la birou lb.germana, sau fac in Germania diferite module. Eu incerc sa ma descurc cu ce am. Multumesc. Toate bune!
anamnesis
Postat pe 7 Mai 2010 12:30
De la: mirciulik78, la data 2010-05-06 09:44:40Cu tot respectul cuvenit pentru propriile tale opinii, faptul ca inveti din greselile altora nu este un lucru deloc rau insa nu uita ca fiecare avem experiente unice si diferite de trait...Daca faci ce spun sau vezi la altii, u cum te mai bucuri de viatza?Fara greseala nu exista nici o descoperire si nici o intelegere mai buna a lucrurilor...Legat de barbatii romani,kiar ma intrebam de ce,dupa revolutie ,a inceput moda asta de a umbla cu barbati straini?Daca alaturi de cei romani te simti "jignita si fara bani" atunci lanaga ceilalti esti doar jignita sau cum?Personal am avut ocazia sa calatoresc si sa cunosc cateva tari straini si ca mentalitate a oamenilor ma refer.Intrebare: daca iti mentii afirmatiile atunci de ce toate nemtoaicele sau grecoaicele cunosc despre barbatii romani ca fiind foarte familisti si protectori?De ce oare suntem cautati si acceptati mai bine afara decat celelalte natii (turci,albanezi,rusi,bulgari,curzi...marocani,etc)?Stii,vorbind despre "indiferenta" sau "nesimtirea" barbatilor romani,ti-as recomanda sa calatoresti cu prietenii tai straini in tarile lor si sa le cunosti mentalitatea mei bine decat doar o defilare in masinile lor scumpe pe plaiurile noastre mioritice...Adevarul este ca unele dintre frumoasele noastre romance se lasa mai impresionate fata de bani sau bunuri materiale,ceea ce afara nu prea se intampla cu usurinta...Iti multumesc pentru timpul acordat citirii mesajului mei.
Pai nu stiu cate nemtoaice sar casatori cu barbati romani,,pt ca barbatii romani sunt puturosi,nu muncesc,se comporta urat cu femeile..Apoi fiecare femeie este libera sa isi alega barbat din ce nationalitate vrea si barbatul la fel...Pt ca nu conteaza nationalitatea unui barbat..Ci conteaza sa te intelegi,sa fie muncitor sa aiba ceva bani ca sa poate intretine o femeie...Am intalnit si romani dion germania,care vorbesc foarte urat despre femei..Si vad femeile ca niste servitoare ale barbatilor...De ce si-ar lua o femeoe un barbat roman...Care nu muncesc...Femeile destepte isi cauta barbati pe masura..Harnici si cu situatie materiala buna ca sa fie in stare sa intretina o fami;lie...Romanii sunt puturosi si smecheri..Inseala femeile,le mint...Profita de ele...cui i-ar trebui un barbat roman...La femei naive,,cred..mie una nu..Nu am avut niciodata prieten roman..Si nici nu o sa vreau vreodata..Pt ca romanii cumsecade sunt putini
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Mai 2010 22:22
LUPTATOAREO NIIII acilea

http://www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A

LILO
Postat pe 7 Mai 2010 22:34
Sau poate barbatii romani cu nemtoaicele se comporta frumos ca au bani....Dar barbatii romani cu femeile romance nu dau 2 bani pe ele si se comporta urat pt ca nu au bani...Si nu nimic de castigat de pe urma lor.....si trebuie barbatii sa ajute femeile...Apoi fiind la mana barbatilor,de asta se comporta barbatii cum se comporta...Numai la mana unui barbat sa nu ajungi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Mai 2010 19:27
te poti bucura acum, luptatoareo, tot voiai tu dictatura - o avem!
panty_C
Postat pe 8 Mai 2010 19:30
De la: pantera_neagra, la data 2010-05-08 19:30:30te poti bucura acum, luptatoareo, tot voiai tu dictatura - o avem!
Ce dictatura aveti? Ca sa ma pot bucura A din partea femeilor.Ca asa voua barbatilor va plac femeile hotarate..ce bine pt ele ca sau desteptat...este si un cantec...Desteapta-te romane
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Mai 2010 19:39
Femeile sunt mai destepte de mult timp!
florin_c76
Postat pe 8 Mai 2010 19:47
ma miram eu sa intelegi...
panty_C
Postat pe 8 Mai 2010 19:49
Inteleg ca nu sunt planta! Si chiar recunosc talentul femeii!
florin_c76
Postat pe 8 Mai 2010 19:51
florine, era pentru luptatoare...
panty_C
Postat pe 8 Mai 2010 19:53
De la: pantera_neagra, la data 2010-05-08 19:49:22ma miram eu sa intelegi...
Da lasa ca voi barbatii sunteti mai destepti..cine zice ala este....si apoi voua barbatilor va plac femeile hotarate,ca doar de par ascultati..pt ca voi barbatii de vorba buna nu ascultati
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Mai 2010 19:53
bre

nu ma narava acuma ca fac urat!

sunte femeieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!

vorbeam de dictatura lui Base, care se declara "barbat"
panty_C
Postat pe 8 Mai 2010 19:56
Buna noapte frumoaselor femei!
florin_c76
Postat pe 9 Mai 2010 23:28
De la: florin_c76, la data 2010-05-09 23:28:42Buna noapte frumoaselor femei!
Care ii frumoasa pe aicea?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 22:33
doar tu!
nici nu te-ngrijora!
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 22:34
clar!
reyya
Postat pe 11 Mai 2010 22:38
vezi!
spune si revya!
ce poti sa mai vrei??
oglinjoara oglinjoara.....cineeee........
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 22:39



frumoase? cine e frumoasa pe-aici?eu, eu, eu !
liaiedera
Postat pe 11 Mai 2010 22:40
Cam tarzie interventia mea, dar nu m-am putut abtine sa spun: " BRAVO!!!!!!!!!"
Diamella
Postat pe 11 Mai 2010 22:41
eu cred ca te-nseli!
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 22:42
De la: fleurdelis, la data 2010-05-11 22:34:41doar tu!
nici nu te-ngrijora!
Nu ma iau eu dupa voi..Ca voi sunteti lingusitori
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 22:45
acum vin si bles0temeleeee...,a gandeam, eu!
noapte bunaaa
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 22:46

Eu ma refeream la poezia in care este elogiata femeia, mi-a placut . De ce te-ai suparat? Si dormi linistit, ca nu blestema nimeni! Sper sa visezi frumos si sa fii mai relaxat maine!!!
Diamella
Postat pe 11 Mai 2010 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 6 De la: Helen29 8 Decembrie 2009 19:37
dezamagire 22 De la: quasaria 29 Decembrie 2011 01:47
Un barbat rezista toata viata 12 De la: Dor_marunt 5 Aprilie 2010 07:28
E normal sa apara o astfel de durere? 2 De la: garbo_414701 20 Martie 2016 11:47
ii place sa fie batuta in pat! 12 De la: yanyacharberet 17 Noiembrie 2009 11:49
Setari Cookie-uri