Femeia

mai tarane tot la geamparale ?intoarce/te nene la originile darwiniste ca tie acolo iti sta bine in copac si daca vrei te ajut eu ducandu/te direct la zoo in cusca cu maimute .... si nu se scrie niciodata dupa virgula sa stii si tu.... te rog nu te pune cu mine ca pot si eu sa jignesc si nu cred ca am intrat pe acest forum sa fiu jignita sau sa jignesc asa ca las/o balta...a uitam cred ca e cazul sa te bucuri ca am descoperit o noua specie adica pe tine imi cer scuze ca m/am distrat pana acum cand pe anumite topice se gaseau persoane ce/si adresau injurii fara sa se cunoasca uite/ma in aceeasi situatie
gmpa
Postat pe 28 Aprilie 2010 02:20
mare-i gradina Domnului...
estela
Postat pe 28 Aprilie 2010 04:18
geamparao, de la tine incepe mahalaua, nene .. drept dovada ca ai neuro grave si nu ai reusit sa termini gimnaziul, nu reusesti sa explici ceea ce ai afirmat mai devereme .. Iti amintesc:

De la: gmpa, la data 2010-04-21 02:36:26 si nu consider ca numai pentru ca lor li se termina intestinul gros in afara ei sunt mai presus de noi ..........


ai putea sa explici cum se termina intestinul gros in afara? sau ramai la stadiul de ameoba ambulanta?

PS - avand in vedere cum te exprimi si lipsa de cultura generala ce te defineste, cam cate ore faci cu RATA pana in oras?
anakin
Postat pe 28 Aprilie 2010 08:29
Pentru mine-i foarte clar... fata vorbeste de hemoroizi.
Sau ea crede ca...???
Recomand manualul de anatomie pt clasa a VII-a. Are desene foarte reusite.

Tylly
Postat pe 28 Aprilie 2010 08:41
Cell, e posbil ca ea sa creada ca ....

Inseamna ca nu a ajuns in clasa a VII-a, nu?
anakin
Postat pe 28 Aprilie 2010 08:46
Mai, daca n-a ajuns, eu pot sa inteleg, se mai intampla... dar daca a trecut de ea, e grav...
Tylly
Postat pe 28 Aprilie 2010 08:50
haidi bre....nu fiti rai
unora nu le place....anatomia
eladaela
Postat pe 28 Aprilie 2010 08:50
Sau poate nu toata ... doar extensiile
anakin
Postat pe 28 Aprilie 2010 08:51

eladaela
Postat pe 28 Aprilie 2010 08:52
am vrut sa/ti raspund si eu in acelasi mod cum ai facut tu dar am realizat ca nu are rost sa lungesc ,,discutia ,, cu un mitocan prost crescut dar care se da inteligent mai ,,domnule,, toate au o limita tu deja ai trecut peste limita bunului simt ca de esti unul,, cu multa carte,,
gmpa
Postat pe 29 Aprilie 2010 00:27
Femeile au puteri care i uimesc pe brbai.....
ndur greuti i car poveri,
Dar i pstreaz fericirea, dragostea i bucuria.
Zmbesc atunci cnd ar vrea s ipe.
Cnt atunci cnd ar vrea s plng.
Plng atunci cnd sunt fericite
i rd cnd sunt nervoase.
Se lupt pentru lucrurile n care cred.
Se ridic mpotriva nedreptii.
Nu accept "nu" drept rspuns
atunci cnd cred c exist o soluie mai bun.
Suport lipsuri pentru ca familia lor s aib de toate.
Merg la doctor cu un prieten speriat.
Iubesc necondiionat.
Plng atunci cnd copiii lor au succes
i se bucur atunci cnd prietenii primesc premii.
Sunt fericite cnd aud despre o natere sau o nunt.
Li se frnge inima cnd le moare un prieten.
Jelesc la pierderea unui membru al familiei,
totui sunt puternice atunci cnd cred c nu le-a mai rmas deloc putere.
Ele tiu c o mbriare i un srut
pot vindeca o inim rnit.

femeile sunt de toate mrimile, formele i culorile.
Conduc, zboar, merg pe jos, alearg sau i trimit e-mailuri
ca s-i arate ct de mult le pas de tine.
Inima unei femei este ceea ce ine lumea n micare.
Ele aduc bucurie, speran i dragoste.
Ele au mil i idei.
Ele ofer sprijin moral familiei i prietenilor.
Femeile au lucruri vitale de spus
i totul de oferit.

TOTUI, DAC EXIST UN DEFECT AL FEMEILOR,

ACESTA ESTE C ELE ΪI UIT VALOAREA
garbo101
Postat pe 29 Aprilie 2010 06:54
Uite mie nu-mi plac omagierile.De nici un fel si pentru nimeni.
Este arogant si infantil in acelasi timp sa "ridici" femeia ...pina cind devine eter.
Poezia asta inchinata femeii este la fel de potrivita si barbatilor.

In fine, parerea mea.

Adica uitati-va la Ghimpa ce fel vorbeste.Unde-i este delicatetea si feminitatea si dragostea etc., etc., etc.
Ciresica
Postat pe 29 Aprilie 2010 07:24
Ciresico, nu ai cui sa ii ceri. Fata (ghimpa) posteaza doar de dragul de a-si vedea numele si ineptiile afisate pe o pagina, undeva, pe net... In momentul cand cineva ii atrage atentia ca spune bazaconii, iar discutia (chiar si persiflarea) ii depaseste nivelul intelectual, scoate la iveala bagajul de cunostiinte suburbane, de centura, pe care il are in posesie (orele la care posteaza o recomanda, iar meseria doar i-o ghicim), si revarsa zoaiele din el ca din hardau.
Grupul celor intra pe un site de socializare doar pentru a jigni creste, iar adminii ar putea face o selectie ceva mai dura in ceea ce ii priveste.. asta ca nu mai apucam sa citim postari cu blesteme, injurii scl, emise de persoane deranjate psihic.
anakin
Postat pe 29 Aprilie 2010 08:52
deci voua celor care va dati intelectuali vi se pare corect ca un asa zis domn sa ma jigneasca fara sa ma cunoasca iar eu sa/i spun sarut mana ca de el poate avea o parere iar eu nu ca el poate gresi iar eu nu ca el ma poate face geampara cu probleme psihice centurista analfabeta samd e corect de unde stie domnul cine sunt ce sunt cum sunt? eu nu sunt feminina ca uite cum vorbesc dar tu sau voi toti cum ati fi reactionat ati fi cerut de la acest domn adrsa sa/i trimite/ti flori si biletele de multumire? si domnule anakin ti/am urmarit raspunsurile aproape pe toate topicele (fara sa vreau la inceput si am observat ca tuturor le raspunzi in fraze scurte si acide ca un om ce se crede superior fata de ceilalti pentru fiecare ai cate o remarca jignitoare bineinteles eu nu/ti contest inteligenta dar tu macar dovedeste ca esti inteligent si termina cu injuriile ca lasi impresia, daca nu cumva asa este,ca ai lipsit de acasa pana la 7 ani
gmpa
Postat pe 29 Aprilie 2010 11:31
si domnule sa inteleg dupa orele de postare ca nu muncesti si te intretine nevasta?
gmpa
Postat pe 29 Aprilie 2010 11:32
De la: nazirra, la data 2010-04-20 16:35:28maaai...io zic asiiia:::bautura ii cu masura.....


Si io ma las de bautura
Nirvana
Postat pe 29 Aprilie 2010 12:30
Ghimpa, ca o femeie de clasa si cu educatie cind esti atacata ignori.

Sau daca ai simtul umorului raspunzi intr-o maniera sarcastico-indiferenta.
Ciresica
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:52
ok.. sa o luam metodic:
1. Suferi de mania persecutiei. Nu imi amintesc sa te fi facut nicaieri "geampara cu probleme psihice centurista analfabeta samd ". In schimb, de la tine am avut urmatoarele dedicatii :
De la: gmpa, la data 2010-04-28 02:20:46mai tarane tot la geamparale ?intoarce/te nene la originile darwiniste ca tie acolo iti sta bine in copac si daca vrei te ajut eu ducandu/te direct la zoo in cusca cu maimute

si
De la: gmpa, la data 2010-04-29 00:27:43 cu un mitocan prost crescut dar care se da inteligent mai ,,domnule,, toate au o limita tu deja ai trecut peste limita bunului simt ca de esti unul,, cu multa carte,,

Care din noi doi a jignit?
2. Iti amintesc ce inseamna geampara, in caz ca nu stiai. Potrivit dexului, "GEAMPARLE inseamna: 1) Dans popular romnesc asemntor cu hora, 2) Melodie dup care se execut acest dans, 3) Instrument muzical mic de percuie, constnd din dou piese mici de lemn, n form de gvan, unite printr-un iret, care, fiind lovite una de alta, produc un sunet special; castaniete." Alege tu varianta care ti se pare jignitoare de aici.
Ca idee, mie imi place geamparaua, este un dans originar dobrogean, care a pastrat ceva ramasite scitice in el, amestecat cu un pic din dansurile tataresti..
3. Nu ma cred superior nimanui, desi as avea motive. Asta nu inseamna ca stau sa ma compar cu orice neavenit, mai mult decat atat nu socializez cu oricine, si in plus, nu am ce sa demonstrez aici, unde intru just for fun.
4. Ti-am cerut sa imi explici cum vine ce ai scris aici:
De la: gmpa, la data 2010-04-21 02:36:26 si nu consider ca numai pentru ca lor li se termina intestinul gros in afara ei sunt mai presus de noi ..........

insa m-ai facut mitocan prost crescut, taran, samd, in loc sa recunosti ca e o bazaconie enorma.
5. In legatura cu serviciul meu.. hehehe, daca vei face vreodata studiile necesare, s-ar putea sa ma rogi nu sa te angajez, ci sa ma platesti ca sa te invat cate ceva din meseria mea. Insa, imi pare rau ca trebuie sa ti-o spun (si acum vorbesc serios), dupa cum scrii, dupa cum iti construiesti frazeologia, sincer chiar nu ai nici o sansa.
6. Cred ca ti s-a acordat mai multa importanta decat ai sperat. Fii fericita ca ti-am raspuns si altfel decat prin fraze scurte, macar atata lucru sa retii si tu.
Sa nu uit:
De la: gmpa, la data 2010-04-28 00:39:22hai cu pa
anakin
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:46
buey, terminati cu geamparalele...ca pentru una de-asta picai io examenu' la Consevator pe timpul lui Ceasca... ma intrebara aia de geamparale, ca cica se canta pe la noi prin Muntenia...prosti, nene, ca se canta in Dobrogea si io nu auzisem pe atunci de ele...normal ca nu le stiam nici ritmul, nici masura...
sora_ilsi
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:52
ASA,si?
estela
Postat pe 30 Aprilie 2010 03:41
Romania pitoreasca.
anamnesis
Postat pe 30 Aprilie 2010 12:30
Barbatul e facut din pamant....iar FEMEIA ....din calitate mai buna
dana2008bt
Postat pe 1 Mai 2010 09:55
bluelight
Postat pe 1 Mai 2010 10:08
Vorbim aici despre vaduve?
Doara
Postat pe 1 Mai 2010 10:20
De la: garbo074848, la data 2010-04-30 12:30:26Romania pitoreasca.
Romanii sunt ca niste animale scapate din cusca comunismului...Care au fost impedicati sa gandeasca...Viata lor era dictata de cel mai parsiv dictator..Ateist nicolae ceausescu ...De asta poate suntem o tara inapoiata
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Mai 2010 11:29
irino....ma repet a nu stiu cata oara
VORBESTE IN NUMELE TAU!!!!
daca nu ai inteles....iti repet(sau iti desenez)
eladaela
Postat pe 1 Mai 2010 13:07
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-01 11:29:48
De la: garbo074848, la data 2010-04-30 12:30:26Romania pitoreasca.
Romanii sunt ca niste animale scapate din cusca comunismului...Care au fost impedicati sa gandeasca...Viata lor era dictata de cel mai parsiv dictator..Ateist nicolae ceausescu ...De asta poate suntem o tara inapoiata


draguta , cunosti biblia din cate am vazut ai uitat ca una din invataturi e : sa-ti iubesti aproapele ca pe tine insuti ????????????? tu vii aici numai cu injurii?????la adresa tuturora????????pai noi am zis de tine asa??????????vezi ca mai stim si noi cate ceva
jeanette40
Postat pe 1 Mai 2010 13:27
De la: jeanette40, la data 2010-05-01 13:27:31
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-01 11:29:48
De la: garbo074848, la data 2010-04-30 12:30:26Romania pitoreasca.
Romanii sunt ca niste animale scapate din cusca comunismului...Care au fost impedicati sa gandeasca...Viata lor era dictata de cel mai parsiv dictator..Ateist nicolae ceausescu ...De asta poate suntem o tara inapoiata


draguta , cunosti biblia din cate am vazut ai uitat ca una din invataturi e : sa-ti iubesti aproapele ca pe tine insuti ????????????? tu vii aici numai cu injurii?????la adresa tuturora????????pai noi am zis de tine asa??????????vezi ca mai stim si noi cate ceva
pai am dat cumva nume? Cel care se simte cu musca pe caciula....se simte singur....Nu am zis ca toti romanii sunt inapoiati...doar 90 la suta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Mai 2010 16:38
De la: eladaela, la data 2010-05-01 13:07:03irino....ma repet a nu stiu cata oara
VORBESTE IN NUMELE TAU!!!!
daca nu ai inteles....iti repet(sau iti desenez)
Ce mam referit cumva la adresa ta? Eu am vorbit in general...Daca teai simtit,asta este...Inseamna ca esti unul printre ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Mai 2010 16:40
Imi spuneti sh mie va rog...ce ai face daca alfi k o pretena se foloseste de tine doar sa isi faca imaginea de fata cuminte?
blondina_X
Postat pe 1 Mai 2010 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai poate fi ce a fost candva??? 16 De la: reyya 6 Mai 2010 23:54
Nu stiu ce sa fac! 24 De la: eagle_1507 1 Aprilie 2015 06:32
:-( 122 De la: garbo_471860 7 Septembrie 2017 00:42
indoiala de copil...?! 316 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 12:19
Intrebare strumfeasca 106 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
Setari Cookie-uri