Femeia

De ce te-ai simtit tu vizata?
Doara
Postat pe 12 Mai 2010 06:04
De la: garbo092101, la data 2010-04-29 06:54:28Femeile au puteri care i uimesc pe brbai.....
ndur greuti i car poveri,
Dar i pstreaz fericirea, dragostea i bucuria.
Zmbesc atunci cnd ar vrea s ipe.
Cnt atunci cnd ar vrea s plng.
Plng atunci cnd sunt fericite
i rd cnd sunt nervoase.
Se lupt pentru lucrurile n care cred.
Se ridic mpotriva nedreptii.
Nu accept "nu" drept rspuns
atunci cnd cred c exist o soluie mai bun.
Suport lipsuri pentru ca familia lor s aib de toate.
Merg la doctor cu un prieten speriat.
Iubesc necondiionat.
Plng atunci cnd copiii lor au succes
i se bucur atunci cnd prietenii primesc premii.
Sunt fericite cnd aud despre o natere sau o nunt.
Li se frnge inima cnd le moare un prieten.
Jelesc la pierderea unui membru al familiei,
totui sunt puternice atunci cnd cred c nu le-a mai rmas deloc putere.
Ele tiu c o mbriare i un srut
pot vindeca o inim rnit.

femeile sunt de toate mrimile, formele i culorile.
Conduc, zboar, merg pe jos, alearg sau i trimit e-mailuri
ca s-i arate ct de mult le pas de tine.
Inima unei femei este ceea ce ine lumea n micare.
Ele aduc bucurie, speran i dragoste.
Ele au mil i idei.
Ele ofer sprijin moral familiei i prietenilor.
Femeile au lucruri vitale de spus
i totul de oferit.

TOTUI, DAC EXIST UN DEFECT AL FEMEILOR,

ACESTA ESTE C ELE ΪI UIT VALOAREA
Femeia este cea dupa care un barbat tanjeste. Femeia este fiinta pentru care un barbat traieste. Femeia este cea pentru care un barbat ar fi in stare de crima. Femeia este cea pentru care un barbat lupta impotriva oricui. Femeia este cea pentru care un barbat este in stare sa se schimbe. Femeia este cea care educa un barbat. Femeia este cea care induioseaza un barbat. Femeia completeaza barbatul. Femeia este fiinta de care un barbat are nevoie cel mai mult pe lume...si lista e deschisa...

In aceasta lume dominata de barbati ar trebui sa fim mandre ca suntem femei si ca ei fara noi nu ar putea exista.
crystina_crys
Postat pe 12 Mai 2010 11:56
"..Femeia este cea pentru care un barbat ar fi in stare de crima.."

ca sa vedeti in ce hal ne-ati adus...
roby_cado
Postat pe 12 Mai 2010 12:01
De la: crystina_crys, la data 2010-05-12 11:56:58
De la: garbo092101, la data 2010-04-29 06:54:28Femeile au puteri care i uimesc pe brbai.....
ndur greuti i car poveri,
Dar i pstreaz fericirea, dragostea i bucuria.
Zmbesc atunci cnd ar vrea s ipe.
Cnt atunci cnd ar vrea s plng.
Plng atunci cnd sunt fericite
i rd cnd sunt nervoase.
Se lupt pentru lucrurile n care cred.
Se ridic mpotriva nedreptii.
Nu accept "nu" drept rspuns
atunci cnd cred c exist o soluie mai bun.
Suport lipsuri pentru ca familia lor s aib de toate.
Merg la doctor cu un prieten speriat.
Iubesc necondiionat.
Plng atunci cnd copiii lor au succes
i se bucur atunci cnd prietenii primesc premii.
Sunt fericite cnd aud despre o natere sau o nunt.
Li se frnge inima cnd le moare un prieten.
Jelesc la pierderea unui membru al familiei,
totui sunt puternice atunci cnd cred c nu le-a mai rmas deloc putere.
Ele tiu c o mbriare i un srut
pot vindeca o inim rnit.

femeile sunt de toate mrimile, formele i culorile.
Conduc, zboar, merg pe jos, alearg sau i trimit e-mailuri
ca s-i arate ct de mult le pas de tine.
Inima unei femei este ceea ce ine lumea n micare.
Ele aduc bucurie, speran i dragoste.
Ele au mil i idei.
Ele ofer sprijin moral familiei i prietenilor.
Femeile au lucruri vitale de spus
i totul de oferit.

TOTUI, DAC EXIST UN DEFECT AL FEMEILOR,

ACESTA ESTE C ELE ΪI UIT VALOAREA
Femeia este cea dupa care un barbat tanjeste. Femeia este fiinta pentru care un barbat traieste. Femeia este cea pentru care un barbat ar fi in stare de crima. Femeia este cea pentru care un barbat lupta impotriva oricui. Femeia este cea pentru care un barbat este in stare sa se schimbe. Femeia este cea care educa un barbat. Femeia este cea care induioseaza un barbat. Femeia completeaza barbatul. Femeia este fiinta de care un barbat are nevoie cel mai mult pe lume...si lista e deschisa...

In aceasta lume dominata de barbati ar trebui sa fim mandre ca suntem femei si ca ei fara noi nu ar putea exista.
Barbatii sunt egoisti si femeile sunt fraiere ca nu se impun...Pt ca daca femeile ar avea demnitate viata lor ar fii mult mai usoara si ar fii si ele fericite
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 12:02
Ptiu' drace..
roby_cado
Postat pe 12 Mai 2010 12:04
De la: roby_cado, la data 2010-05-12 12:01:58"..Femeia este cea pentru care un barbat ar fi in stare de crima.."

ca sa vedeti in ce hal ne-ati adus...



de ce ii faceti pe altii raspunzatori pt faptele voastre???
de ce sa ucizi femeia?
pt calitatile pe care voi nu le aveti??
LILO
Postat pe 12 Mai 2010 12:04
Barbatii se indragostesc de femeile profesioniste care stiu sa le suceasca capul apoi ii lasa cu ochii in soare..Si de femeile cumsecade profita si fac misto din ele...Daca femeile nu sunt destepte sa ia un par,,sa ii fugareasca....Pt ca femeia este gatul daca este desteapta....Adica barbatul sa aiba primul cuvant de spus si femeia sa aiba ultimul cuvant de spus
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 12:16
Daca femeia nu este desteapta sa stie sa conduca capul,adica barbatul...Adica ea femeia sa fie gatul...De asta barbatul o trage in prapastie pe femeie..Pt ca femeia se lasa...Dar daca femeia ar fii mai desteapta....Sa stie sa conduca barbatii,,viata lor ar fii super faina...Adica barbatii sa fie capul,sa aiba primul cuvant de spus..Si femeie sa fie gatul barbatului sa iaba ultimul cuvant de spus
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 12:19
Pt ca daca traim intr-o lume condusa de barbati..Este pt ca nici femeile nu au facut nimic...Atunci de ce se mai spune ca femeia este gatul si barbatul este capul? Pt ca femeia nu este deloc gatul ci este de fapt toaleta barbatului
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 12:33
tu asa te simti,luptatoareo?
naspha rau di matali
LILO
Postat pe 12 Mai 2010 12:38
Cand vezi o Femeie la volanul unei masini de lux, care e primul tau gand? Cine este in spatele ei? sau ca Femeia sta in spatele oricarui om de succes? fi mandra ca esti Femeie.O femeie este sufletul unei relatii, ea este fantezia, floarea, lumanarea, vinul, muzica romantica, tinuta sexy, placerea unirii intr-o singura fiinta cu cel de langa ea si mirosul dulce al naturii. Oricat de vulgar ar fi barbatul,oricat de mandru, orgolios, rece, distant...sufletul lui plange dupa Femeie.
crystina_crys
Postat pe 12 Mai 2010 15:01
De la: LILO, la data 2010-05-12 12:38:34 tu asa te simti,luptatoareo?
naspha rau di matali
Pai eu sunt feminista convinsa si nu vorbesc doar in numele meu..Ci vorbesc in numele femeilor....Apoi nu cred ca ma marit eu nici in secolul viitor,,sa imi iau vreau idiot pe cap..care sa ii dau suturi in fund toata ziua....Sau se gandeste ca barbatul imi face vreo 3 copii si o sa dansez cum canta el..Pt ca am nevoie de bani ca sa imi cresc copiii.Mai bine nu fac copiii niciodata,,ca sa ajung la mana unui barbat..La cat de parsiva este lumea in ziua de azi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 15:49
De la: crystina_crys, la data 2010-05-12 15:01:56Cand vezi o Femeie la volanul unei masini de lux, care e primul tau gand? Cine este in spatele ei? sau ca Femeia sta in spatele oricarui om de succes? fi mandra ca esti Femeie.O femeie este sufletul unei relatii, ea este fantezia, floarea, lumanarea, vinul, muzica romantica, tinuta sexy, placerea unirii intr-o singura fiinta cu cel de langa ea si mirosul dulce al naturii. Oricat de vulgar ar fi barbatul,oricat de mandru, orgolios, rece, distant...sufletul lui plange dupa Femeie.
Ei plange..Chiar crezi ca un barbat este in stare sa iubeasca o femeie? Daca ar iubi o femeie s-ar comporta frumos..Nu ar minti-o.Nu ar insela-o...Barbatul doar se foloseste de femei...Sunt niste egoisti...Nu toti barbatii,mai sunt si exceptii...Un barbat la 100,,sau poate o mie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 15:52
Aici nu vorbim despre barbati.sa va spun o povestioara.... _de ce plangi?_-pt ca sunt femeie!rasp mamica._-nu inteleg!... zice micutul _-si n-ai sa intelegi niciodata... Adult,il intreaba pe Dumnezeu: -Doamne de ce plang femeile asa de usor? I-am dat forta de a da viata si cea de a accepta respingerea cu care o trateaza adesea proprii copii I-am dat forta care-i permite sa continue cand toata lumea abandoneaza I-am dat forta de a-si suporta barbatul in caderile sale. De a-i ramane alaturi cu aceeasi tarie. Si, in fine, i-am dat lacrimi sa planga atunci cand simte nevoia. Vezi fiule , frumusetea unei femei nu sta in vesmintele pe care le poarta,nici in chipul ei ,nici in coafura. Frumusetea unei femei sta in ochii ei. Aceasta e poarta catre inima ei-locul unde se adaposteste DRAGOSTEA. Si adesea lacrimile ei sunt cele prin care poti sa-i zaresti inima!" Incurajati respectul de sine al celorlalte femei! Si al tuturor barbatilor, ca sa fie atenti ca atunci cand fac femeia sa planga Dumnezeu ii numara lacrimile. FEMEIA A FOST DARUITA DIN COASTA. NU DIN PICIOR CA SA FIE CALCATA, NU DIN CAP CA SA FIE SUPERIOARA.
CI DINTR-O PARTE, CA SA FIE EGALA.SUB MANA, CA SA FIE PROTEJATA SI LANGA INIMA, CA SA FIE IUBITA!
crystina_crys
Postat pe 12 Mai 2010 16:31




Felicitari, Cristina, m-ai impresionat. Sa fii iubita !
liaiedera
Postat pe 12 Mai 2010 18:09
si pe mine..,pana la lacrimi..
roby_cado
Postat pe 13 Mai 2010 04:13
De la: roby_cado, la data 2010-05-13 04:13:59si pe mine..,pana la lacrimi..
asta am intentionat. si asteptam sa apari tu sa fi sarcastic. doar pt simplul motiv ca ai raspuns , ma bucur. ti-ai dat osteneala sa citesti si poate nu se pierde tot prin colturile mintii tale.
crystina_crys
Postat pe 13 Mai 2010 07:37
Femeia este un om muritor dar cu o gingasie rar intalnita!
florin_c76
Postat pe 13 Mai 2010 12:48
he he..,cu asta ti-ai castigat, pentru totdeauna, un loc in inimile tuturor femeilor..
roby_cado
Postat pe 13 Mai 2010 13:25
crezi tu?
erika1
Postat pe 13 Mai 2010 13:26
nop..

spera el..
roby_cado
Postat pe 13 Mai 2010 13:32
sa mai insiste..
erika1
Postat pe 13 Mai 2010 13:34
asta face zilnic..
roby_cado
Postat pe 13 Mai 2010 13:44
Pai barbatii din natura sunt smecheri si egoisti...Poate ca le lispseste sensibilitatea...Dar femeia daca ar fii desteapta,si-ar impune punctul de vedere de la inceput..Si sa aiba demnitate...Nu ca faci compromisuri,nu te respecti pe tine..Normal ca de asta nu te respecta nici barbatii.,Mai ales pt ca sunt niste insensibili din natura lor...Si de asta nu ii afecteaza daca ii iei cu maturoiul..Chiar le plac femeile dominante,chiar daca nu recunosc..Ca apoi nu ar mai avea ei femei de pe care sa profite
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Mai 2010 16:33
Sincer imi pare nespus de rau pentru experientele tale negative si parerea ta prosta asupra barbatilor romani insa, te pot intreba cum ti-ai format aceasta convingere kiar neavand niciodata un prieten roman,asa cum spui?Ciudat insa s-ar putea k afirmatiile tale sa fie nefondate si,oricum,nu-i poti baga pe toti in aceeasi oala....
mirciulik78
Postat pe 13 Mai 2010 20:59
Mirciulica, eu te sfatuiec sa nu mai incerci sa o intelegi pe femeia asta (daca e o femeie). Cu cat comunici mai mult cu ea cu atat va raspunde cu mai multe cuvinte fara sens si cu aceleasi vorbe, doar spuse altfel. Inca nu mi-am dat seama daca posteaza la misto sau e doar vai de capul ei. Dar in oricare caz ar fi bine sa fie lasata in durerea ei.
Doara
Postat pe 13 Mai 2010 21:13
De la: mirciulik78, la data 2010-05-13 20:59:38Sincer imi pare nespus de rau pentru experientele tale negative si parerea ta prosta asupra barbatilor romani insa, te pot intreba cum ti-ai format aceasta convingere kiar neavand niciodata un prieten roman,asa cum spui?Ciudat insa s-ar putea k afirmatiile tale sa fie nefondate si,oricum,nu-i poti baga pe toti in aceeasi oala....
pai nici nu am avut niciodata un prieten roman..Si nici nu imi doresc unul...Gandirea romanilor,difera de gandirea mea...Suntem total diferiti in gandire..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Mai 2010 22:15
Zi sa mori tu!
Doara
Postat pe 13 Mai 2010 22:18
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-13 22:18:10Zi sa mori tu!


hey iara esti tiganca
blondina_X
Postat pe 13 Mai 2010 22:22
Sterge-te la gura gand vorbesti cu mine.
Doara
Postat pe 13 Mai 2010 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 34 De la: Axl_22 11 Decembrie 2011 15:02
nu imi gasesc jumatatea 27 De la: Flor60 23 August 2009 12:11
MUNCA LA DOMICILIU 1 De la: garbo_487603 14 Aprilie 2018 13:44
ejaculare 32 De la: garbo_415324 15 Septembrie 2015 12:42
Fantezii... 121 De la: garbo063800 19 Octombrie 2009 15:08
Setari Cookie-uri