De oamenilor nu le plac oamenii directi?

si strigi??
strigaaaaaaaaaa!
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:32
Am avut eu o banuiala despre acest topic ca numai sincere nu o sa fiti si o sa faceti galagie ca in dormitoru de la internat!
kaladris
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:33
Am avut eu o banuiala despre acest topic ca numai sincere nu o sa fiti si o sa faceti galagie ca in dormitoru de la internat!
kaladris
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:33
bluelight
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:33
daca o avut..
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:34
adica voiai sa ne spui cate ceva si te-ai intimidat???
bluelight
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:38
De la: kaladris, la data 2010-04-24 08:33:26Am avut eu o banuiala despre acest topic ca numai sincere nu o sa fiti si o sa faceti galagie ca in dormitoru de la internat!


zici?
ia vino tu si da-ne un exemplu concret de disciplina si sinceritate maxima!

Tylly
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:41
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:41
Buna la toata lumea! De ce oamenilor nu le place sa fim directi cu altii ? E o intrebare care este bime pusa > am intalnit oameni care in fata iti spun vorbe bune si pe de alta parte te barfesc> Faptul cai spui cuiva ce gandesti e bine
dar cu bun simt
Sa nu jicnesti. oamenii peversi si falsi sunt aproape peste tot dar cu bun simt mai rar
garbo082644
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:05
DE CE??
SAU DEEEEEEEEEEEE??
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:05
sau poate k de ce nu stim sa citim corect??
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:06
Adica va atacati una pe alta si binenteles si pe mine-de ce nu? sa nu scapati ocazia
kaladris
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:18
Adica pe unele,intre voi nu-ca spiritu de haita functioneaza!
kaladris
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:23
Iar una care intra punct ochit, punct lovit. Si dai si striga ca o atacam, ca ea e o victima. Nu prea iti iese draga.
Doara
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:28
ehhhh la toti ni-i greuu...ce sa0i faci??
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:28
Da. Uite draga Kaladris, mi-esti draga. Te pup tu. Ce mai zici acum?
Doara
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:30
E usor a scrie vorbe cand nimic nu ai a spune, nu-i asa, kaladris?
Vino si spune-ti parerea despre subiect, concret.
Ai intrat in viteza, ne-ai jignit pe toate, inainte ca noi sa fi observat ca existi, si acum faci pe victima. Asta e o reactie fireasca, dupa parerea ta?

Tylly
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:34
Cell. Nu are rost sa incerci sa dai un sens de normalitate. Kaladris e si ea o clona care isi face cont, se flutura cu jigniri la adresa noastra pe topice si dupa, striga ca sarim in haita sa o jignim. Au mai fost cativa si vor mai fi. Scopul lor pe acest forum e clar de la primele postari.
Doara
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:37
da...dar n-au timp
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:41
mai, dorulet, pe oamenii astia nu mai stii cum sa-i iei... uite, eu am fost sincera si directa, tu ai pupat-o chiar, si tot degeaba...
macar fleur se abtine...
Tylly
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:50
Cred ca cel mai bine e sa nu-i iei deloc. Asa se oftica si mai tare. Nu vezi ca vazand ca nu-s luati in seama mai baga un post, si inca unul, si inca unul, poate, poate enerveaza totusi pe cineva.
Doara
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:52
maii...eu fac un drum re[pejor pana la ikea si ma racoresc imediaat
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:56
Repejor?
Doara
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:57
da...nu tre sa ma abtin prea mult
fleurdelis
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:57
Salve,am citit titlul si m-am gandit sa-mi exprim parearea...Dragilor,fac parte di acea categorie de oameni directi,nu-mi place falsitatea,oportunismul,sunt o femeie demna ,sigura pe mine,daca nu-mi convine ceva o spun fara menajamente,asa se poate trai sanatos, nu in minciuna...invatati sa fiti oameni adevarati ,nu carpe de sters pe jos,diplomatia are rostul ei ,nu trebuie sa trecem usor peste rautatile oamenilor ci sa le combatem,cine este lipsit de transparenta si inchis nu este sincer,de la el te poti astepta oricand sa te loveasca pe la spate...Eu ador persoanele deschise,sincere care ma critica ,nu mai asa ma pot indrepta..inutil sa va mai spun ca urasc pisiceala femeilor care vor sa obtina cu asta tot...
kiramocanu
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:24
Fascinat este ca o multime de oameni badarani sustin ca ei sunt .. "sinceri". Daca e sa va uitati la stirile de la ora 17.00, o multime de "sinceri" oso altoiesc nevestele, isi exprima sincer sentimentele infigand cutitul in vecin.. Tot un sot sincer si-a otravit zilele trecute sotia cu mercur...

Mie personal imi plac oamenii Buni. Cei carora le pasa de cei din jur la modul ... SINCER. Cei care stiu cand este momentul sa spuna ce simt si cand nu. Pana la urma sinceritatea nu insemana nimic pozitiv daca ea are ca tinta ranirea celor din jur si jignirea acestora. Era o vreme cand spuneam cam tot ceea ce imi trecea prin cap, in numele sinceritatii, fireste... Pe atunci eram foarte tanara, si credeam ca am dreptul sa fiu sincera, pentru ca a fi sincer inseamna, chipurile, a fi drept... Dar ma inselam. Daca sinceritatea mea ucidea sperante, la ce folosea? Credeti-ma, cel mai important pentru un om este sa nu se simta singur, sa simta ca celui de langa II PASA. Iar faptul ca iti pasa il poti arata in diferite moduri. Uneori tacand, cand adevarul ar ucide, alteori spunand ceea ce simti, cand adevarul ar lumina pe cel de langa tine si l-ar ajuta.

In fond, chiar daca suntem sinceri, nu inseamna ca avem si dreptate.
Zanaapelor
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:06
Persoanele pe care le deranjeaza cnd cineva le spune " verde-n fa " sunt persoane care nu sunt ele sincere cu propria persoana si le place sa se mint singure si la randul lor nu sunt sincere cu alte persoane.Eu sunt o persoana care spun ce am de spus si la randul meu imi place ca omul sa imi spuna totul pe fata , in caz contrar exista cealalta catergorie...adic cea mentionata mai sus...si cea despre care vorbesti tu ;)
garbo104656
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:21
Am sa iti spun eu care e cea mai sincera persoana: Seful! Culmea e ca niciunuia nu ne convine ceea ce ne spune, desi Seful e mereu sincer, ne spune absolut tot ceea ce gandeste, fara cenzura, dar, mai sa fie, noua nu ne place ce are de zis...
Zanaapelor
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:04
Oamenii la care te referi tu sunt oameni carora le place sa fie lingusiti, sunt oameni carora le place sa fie in centrul atentiei. De ce sunt asa? Datorita educatiei primite, datorita posibilitatilor mentale pe care le au, poate si datorita mediului in care au crescut si evoluat... rar vei intalni oameni carora sa le poti spune absolut orice in fata fara sa se supere! Dar cand ai intalnit un astfel de om, sa il pretuiesti, pentru ca acela este un OM!
Numauita
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:43
pt iulia

656, n-ai inteles ce spunea. era ceva mai nuantat.
E nevoie sa spui si "verde-n fata" cum iti place tie in unele situatii , e nevoie si sa taci in altele. nu sa ascunzi, sa taci.
bluelight
Postat pe 24 Aprilie 2010 14:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima noapte..Sfaturi, Multumesc anticipat! 35 De la: kinga444 4 Octombrie 2009 20:49
sex 9 De la: mia79x 3 Iulie 2009 20:45
. 2 De la: garbo_412080 15 Mai 2015 09:32
Soţul sau mama? 1 De la: Mia-garbo 25 Octombrie 2018 12:57
buna 43 De la: ollyy 14 Iulie 2011 14:12
Setari Cookie-uri