De oamenilor nu le plac oamenii directi?

De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-18 20:57:20De ce la oameni nu le place sinceritatea? Daca le spui ca te deranjeaza ceva,,o poti spune pe un ton mai putin placut..Daca omul este prea enervant si egoist...Dar oamenii daca esti sincer si ii spui ceva neplacut in fata se supara? De parca i-ar place mai mult ipocrizia,ca oamenii sa il vorbeasca pe la spate? Sau poate este doar obisnuinta? De a vorbi oamenii pe la spate? Si nu este invatat de a spune lucrurile pe nume?


Pt ca multora le place BARFA si ....."sa faca din tantar....armasar"
Cine va reusi sa faca din tantar ...armasar....sa-mi spuna si mie metoda
gavril
Postat pe 25 Aprilie 2010 07:54
ladyDY
Postat pe 25 Aprilie 2010 07:56
asa au fost obisnuiti de pe vremea comunistilor
nu aveai voie sa ii jignesti pe ditamai comunistii ca sa iti poata baga pumnul in gura si sa nu scoti o vorba dar nu trebuie sa ne mai lasam !spunei omului direct ce ai pe suflet fiindca astia nu merita nici un pic de stima sper ca stiti caror tipuri de oameni ma refer.
garbo020614
Postat pe 25 Aprilie 2010 08:15
Nu incercati nervii fiecaruia; cel mai corect ar fi, ca noi toti, sa constientizam ca, educatia este cea care ne arata societatii, intr-un fel sau in altul.Nu e usor sa folosesti intelepciunea si sa accepti pe fiecare din jur, asa cum este; dar, nu e greu, sa inveti din toate lectiile pe care ni le ofera viata, cate ceva.
Vizavi de sinceritate, e cel mai linistitor mod de comunicare, depinde doar cu cine comunici.
garbo004043
Postat pe 25 Aprilie 2010 08:30
De ce? Adevarul e dureros. Eu sunt o persoana directa, suport loviturile din fata dar directorul meu nu suporta. Am suferit intotdeauna din cauza asta dar nu abdic de la modul meu de a fi.
Prefer adevarul .... desi alti stiti voi ... o fac pe la spate.
Urat. :
garbo008421
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:11
Uite, mie imi plac oamenii directi! sunt o persoana sincera si nu suport vorbitul pe la colturi; mi se pare o chestie de bun simt ca oamenii cu care interactionez sa afle de la mine in loc sa afle de la altii.
oana6200
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:15
Acum conteaza si cum spui ca daca dai cu bata in balta, s-ar putea sa stropesti rau.
Doara
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:25
mai...mie imi plac oamenii directi, imi place tot ce vreti voi...dar nu-mi place titlul!
agramat rau si la pretentiileee......
aveam si eu mari pretentii!
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:33
De la: blondina_X, la data 2010-04-24 15:17:18
De la: Alexxandra, la data 2010-04-24 14:58:34
De la: blondina_X, la data 2010-04-24 14:50:56
De la: eu_vio, la data 2010-04-24 14:48:52blondino , nu vorbeam cu tine , asa ca nu te baga !


vorbeai singura?



buna blondina.cum a fost distractia?


da a fost mijto...adica ca de obicei...tu ce mai faci?



bine chiar pot vb la superlativ.multumesc de intrebare.iti doresc si tie sa te bucuri de fiecare clipa ce iti produce endorfine.
alexxandra
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:19
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:35
am citit noile pareri,toate,nu am pierdut nici una din vedere.pastrarea personalitatii nealterata de 'prietenii",de cutumele societatii,de haosul instalat la fiecare nivel,de cereri fara implicari,si lista poate continua,arata ca nu toti romanii pot fi manipulati ,indiferent de ultima aparitie in comportamentul uman,strutomania.apreciez ca din ce in ce mai multi useri,au "curajul" sa discute deschis subiectele de pe site,fara teama ca pot cadea in" dizgratia" altor useri.spunerea adevarului indiferent ca place sau nu,insa exprimat in termeni civilizati,te elibereaza sau te fereste,de strutomanie.si as putea spune fara sa gresesc ca te elibereaza si de stress,boala secolului.
alexxandra
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:54
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-18 20:59:34 Eu cred ca tonul omului,este in functie si de cum se simte omul...Stiu ca te poti controla sa nu iti versi nervii pe alti oameni,chiar daca esti prost dispus..Dar unii oameni sunt asa enervanti si egoisti,de te scot pur si simplu din sarite


Am invatat un lucru: daca esti sincer pici de fraier, sunt o persoana deschisa si obisnuiam sa spun totul in fata, am primit o lectie de viata si am ajuns la concluzia ca e bine sa-l tratezi pe fiecare cum merita, cu aceeasi moneda.....
dennissa
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:59



endorfine, ooo, hormoni ai rasului...
liaiedera
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:09
sunt directa si imi plac oamenii directi.
de ce sa umblam cu cioara vopsita, aaaaaaaaa?
nelly05
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:12
De la: liaiedera, la data 2010-04-25 11:09:39


endorfine, ooo, hormoni ai rasului... [/quot


si ai rasului daca vrei,dar mai ales a tot ce inseamna stare de bine.sunt niste reactii chimice,produse de anumiti factori externi si in general iti dau o stare de bine ,de fericire,scapi de stress.in medicina isi aduc aportul in durere,indepartand-o(ca morfina) si lista e mai lunga.
alexxandra
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:00
mai nush ce am azi..dar imi vine sa ma dau batutaaa...
uite asa in mod direct!
sau in direct, poateee?? nu stiu!
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:01
florence,nu vrei sa ne dam batute in grup?
elodia
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:02
daaa....
bai eu nush ce am oare daa...nu mai reusesc sa prididesc nci eu nu stiu bine cee,,,,dar cred ca fac o ....greva criza sau depresie....nu am idee care o sa fie ordineaa
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:05
si mai cred...k e f posibil, sa ne luam bataie in grup nu sa en dam batuteee
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:08
asta da solidaritate feminina,cred ca suntem de invidiat
elodia
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:10
daa??
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:11
maa nene vreau vacanta ca altfel...cred k-o sa incep sa ....sa....plang!
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:12
Deci, fleur, te rog frumos sa plangi mai pe ocolite, caci eu nu suport oamenii care plang in mod direct!

Tylly
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:15
florence,la ce ma asteapta pe mine,ar trebui sa urlu la luna...

mi s/au dat niste coordonate in dimineata asta,asa,direct
elodia
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:19
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-18 20:57:20De ce la oameni nu le place sinceritatea? Daca le spui ca te deranjeaza ceva,,o poti spune pe un ton mai putin placut..Daca omul este prea enervant si egoist...Dar oamenii daca esti sincer si ii spui ceva neplacut in fata se supara? De parca i-ar place mai mult ipocrizia,ca oamenii sa il vorbeasca pe la spate? Sau poate este doar obisnuinta? De a vorbi oamenii pe la spate? Si nu este invatat de a spune lucrurile pe nume?

Pentru ca de cele mai multe ori,adevarul supara pe om.Si daca ne dorim sinceritate din partea cuiva,pana la urma....se termina cu cearta.
doruka2006
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:33
De la: doruka2006, la data 2010-04-25 13:33:10
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-18 20:57:20De ce la oameni nu le place sinceritatea? Daca le spui ca te deranjeaza ceva,,o poti spune pe un ton mai putin placut..Daca omul este prea enervant si egoist...Dar oamenii daca esti sincer si ii spui ceva neplacut in fata se supara? De parca i-ar place mai mult ipocrizia,ca oamenii sa il vorbeasca pe la spate? Sau poate este doar obisnuinta? De a vorbi oamenii pe la spate? Si nu este invatat de a spune lucrurile pe nume?

Pentru ca de cele mai multe ori,adevarul supara pe om.Si daca ne dorim sinceritate din partea cuiva,pana la urma....se termina cu cearta.




asa deci si prin urmare,care este concluzia ta,sinceritate,minciuna ,cearta sau prietenie falsa?si mai am o intrebare.unui prieten poti sa-i spui adevarul in fata,chiar daca il va deranja?eu i l-as spune,altfel nu i-as fi prieten adevarat si l-as lasa sa continue in greseala.tu ce ai face?
alexxandra
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:07
Beberoz, Beberoz.. Mai ai mult pana te coci.. Sa stii ca absolut tuturor ne place sa fim "periati", daca a ti se vorbi frumos si fara jigniri inseamna asta... Cei ce pretind ca le place sa li se spune mereu adevarul in fata, oricare ar fi acesta, sunt fie niste mari ipocriti, fie lipsiti de experienta vietii... De ce crezi ca esueaza multe casnicii?... Pentru ca fiecare se considera indreptatit sa spune "adevarul" celuilalt. Dupa cateva ore de cearta, in care fiecare arunca celuilalt cu sinceritate ceea ce simte, urmeaza inevitabil cea mai tare afirmatie:"Te supara adevarul?". Cu lacrimile siroind pe obrazi - de obicei EA este in postura asta - EA isi da seama ca Adevarul lui o supara, chiar o supara! Ca EA nu este individa insipida, inodora si incolora pe care o zugraveste el la orice cearta cu mare sinceritate, fireste!

Beberoz si mic, asteapta inca 15 ani, si mai discutam. Ti-am citit prezentarea de la profil. O gramatica buna, e clar ca ai fost un copil silitor si bun. Mesajul insa siropos este lipsit de maturitate si realism. Sigur, in acest moment probabil acesta este Adevarul tau, pe mine insa ma face sa zambesc. Daca ti-as spune ce gandesc, si cum cred ca vei simti peste 14 ani, nu iti va conveni... Nu am niciun interes sa ranesc un copil, doar pentru a avea eu dreptate. Oricum, nu detin adevarul absolut, nimeni nu-l detine, si chiar nu e important sa avem dreptate mereu, ci important este cum spunem orice spunem.
Zanaapelor
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:37

timpul isi va spune cavantul...pana atunci amagirile desarte
LILO
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:42
Banuiesc ca esti vreun mic geniu, daca la 10 ani stii atatea... Sau nu ai fost sincera in profil?...
Zanaapelor
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:45
De la: Alexxandra, la data 2010-04-24 14:36:35
De la: eu_vio, la data 2010-04-24 14:15:01 offffffff !Alexxandra, nimic nu e mai rau decat refuzul de a recunoaste superioritatea altora si tendinta de a te supraaprecia !




ai uitat sa adaugi,ca lucrezi pro-bono,si ca trebuie sa astepti decizia la domiciliu,in care vei citi hotararea instantei,daca te avantajeaza,daca nu,ai dreptul sa contesti nerecunoasterea celor sustinute de tine.daca nu esti multumita,pt nerecunoasterea celor sustinute de tine,ai dreptul sa recuzi instantra.bucura-te sa nu prinzi vacantele magistratilor,poate o greva ceva ,si procesul tau,care are ca si cauza 'recunoasterea superioritatii',ramane ca subiect desuet,cu termen nelimitat,in arhivele tribunalului.va trebui sa umblii mult sa obtii o hotarare definitiva si irevocabila,asta daca nu vrei sa cauti recunoasterea "superioritatii' si la Haga.


Era pentru tine... Pentru micutul nostru geniu, de doar 10 anisori.
Zanaapelor
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
daca as avea 20 de ani.. 55 De la: rica_mld 23 Septembrie 2009 18:13
De ce sa (ne)iubim? 33 De la: allexanndrra 9 Septembrie 2009 01:53
sex cu alta fata,el priveste 31 De la: Alex4andra 30 Iulie 2018 15:29
Mai are rost sa te casatoresti? 462 De la: Dor_marunt 22 Mai 2010 14:08
un sfat va rog 5 De la: garbo204643 26 Iunie 2015 23:13
Setari Cookie-uri