sa rup orice legatura sau sa las timpul sa decida?

Am 28 de ani si in 2010 dupa ce am divortat am cunoscut un barbat cu 4 ani mai mic decat mine. Mi-am gasit repede alinarea in el deoarece a stiut sa-mi asculte ofurile si sa ma protejeze. aveam incredere oarba in el dar dupa 7 luni in care ne-am facut planuri ceva s-a rupt dintr-o data singura explicatie din partea lui fiind ca o sa-mi faca rau daca continuam, ca putem fi prieteni ca ma va ajuta de cate ori am nevoie...o scuza penibila din punctul meu de vedere. Nu l-am inteles si l-am urat! Nu am mai vorbit vreo 3 luni unul cu altul dupa care am inceput sa ne purtam ca niste vechi amici, m-a mai ajutat cu niste probleme legate de masina...nu vorbeam foarte des dar am pastrat legatura oarecum. De cand l-am vazut prima data mi-a placut ca barbat si in prima faza si caracterul lui, fiind un tip cu simtul umorului si dezghetat.Anul acesta in ianuarie ne-am intalnit din nou urmand sa cumpar de la el niste piese ptr masina iar cand ne-am vazut m-a luat in brate si m-a sarutat...nu am reactionat nici cum, dar a fost placut si ciudat in acelasi timp...de atunci ma cauta la telefon, ne intalnim la sfarsit de saptamana, iesim impreuna cu prietenii lui...si bineinteles facem si sex. Problema e ca imi este frica sa nu pun la suflet din nou,ma bucur la maxim de momentele petrecute impreuna si el la fel dar nu am vorbit despre o relatie impreuna...eu i-am zis la un moment dat ca suntem doar amici...mi-as dori o relatie cu el dar mi-e frica sa nu faca ca la inceput.. defapt ma gandesc tot timpul ca isi bate joc de mine..
garbo_11706
Postat pe 26 Februarie 2013 10:39
De la: garbo_11706, la data 2013-02-26 10:39:10Am 28 de ani si in 2010 dupa ce am divortat am cunoscut un barbat cu 4 ani mai mic decat mine. Mi-am gasit repede alinarea in el deoarece a stiut sa-mi asculte ofurile si sa ma protejeze. aveam incredere oarba in el dar dupa 7 luni in care ne-am facut planuri ceva s-a rupt dintr-o data singura explicatie din partea lui fiind ca o sa-mi faca rau daca continuam, ca putem fi prieteni ca ma va ajuta de cate ori am nevoie...o scuza penibila din punctul meu de vedere. Nu l-am inteles si l-am urat! Nu am mai vorbit vreo 3 luni unul cu altul dupa care am inceput sa ne purtam ca niste vechi amici, m-a mai ajutat cu niste probleme legate de masina...nu vorbeam foarte des dar am pastrat legatura oarecum. De cand l-am vazut prima data mi-a placut ca barbat si in prima faza si caracterul lui, fiind un tip cu simtul umorului si dezghetat.Anul acesta in ianuarie ne-am intalnit din nou urmand sa cumpar de la el niste piese ptr masina iar cand ne-am vazut m-a luat in brate si m-a sarutat...nu am reactionat nici cum, dar a fost placut si ciudat in acelasi timp...de atunci ma cauta la telefon, ne intalnim la sfarsit de saptamana, iesim impreuna cu prietenii lui...si bineinteles facem si sex. Problema e ca imi este frica sa nu pun la suflet din nou,ma bucur la maxim de momentele petrecute impreuna si el la fel dar nu am vorbit despre o relatie impreuna...eu i-am zis la un moment dat ca suntem doar amici...mi-as dori o relatie cu el dar mi-e frica sa nu faca ca la inceput.. defapt ma gandesc tot timpul ca isi bate joc de mine..


hmm... "orice" legatura m-a incurcat un pic, vrei sa spui legatura poate ! eu unul inteleg ca acum ti-e teama. vrei sa pastrezi legatura dar (am invatat nu de mult expresia asta...) fara sa te implici sufleteste ! si neincrederea ta e de inteles. asa ca eu zic, sa nu intrerupi legatura, oricand poti s-o faci, si fara sa te implici sufleteste, imi place expresia... , sa lasi timpul sa decida ! problema e ca poate el, n-o sa inteleaga asta si daca nu primeste ce vrea... o sa plece. tu simti care e treaba, tu ai instinctul feminin, vezi cum decurg lucrurile. totul e sa incepi sa-l cunosti cat mai bine, intentile, etc. deci... timpul ! succes indiferent de rezultat !!!
barboneli
Postat pe 26 Februarie 2013 10:59
Nici el nu pomeneste nimic de o relatie, a vazut acum doua zile pe tel la mine un mesaj de la Dan (Dan e varul meu dar el nu stie si nici eu nu i-am precizat) si m-a tachinat putin cu chestia asta..imi zicea sa-i zic la Dan ca is cu el acum....a mai pomenit odata ceva de genu ca noi facem dragoste sau sex? am evitat sa-i raspund deoarece cand am fost impreuna 7 luni simt ca am fost mult prea deschisa cu el si nu era cazul. Cat despre nesiguranta si neincredere in mine si teama si tot ce tine de stima de sine....toate s-au adunat in urma divortului si a felului in care a pus el capat relatiei cu mine data trecuta. Mereu am in minte ca isi bate jos si sunt mereu suspicioasa din cauza varstei lui...ma gandesc ca e mai tanar. e ok si cand iesim impreuna dar nu ma simt prea bine deoarece prietenii lui au iubite de 20-22 de ani si oarecum nu-mi gasesc locul deoarece avem preocuipari si interese diferite, noroc cu el ca e foarte amuzant. Cand suntem noi doi vorbim deschis despre absolut orice. Cert este ca eu simt ca data trecuta s-a purtat inmatur prin felul in care s-a despartit de mine si am luat-o ca pe o bataie de joc...au fost doua lovituri una dupa alta si de aceea...
garbo_11706
Postat pe 26 Februarie 2013 11:40
De la: garbo_11706, la data 2013-02-26 11:40:22Nici el nu pomeneste nimic de o relatie, a vazut acum doua zile pe tel la mine un mesaj de la Dan (Dan e varul meu dar el nu stie si nici eu nu i-am precizat) si m-a tachinat putin cu chestia asta..imi zicea sa-i zic la Dan ca is cu el acum....a mai pomenit odata ceva de genu ca noi facem dragoste sau sex? am evitat sa-i raspund deoarece cand am fost impreuna 7 luni simt ca am fost mult prea deschisa cu el si nu era cazul. Cat despre nesiguranta si neincredere in mine si teama si tot ce tine de stima de sine....toate s-au adunat in urma divortului si a felului in care a pus el capat relatiei cu mine data trecuta. Mereu am in minte ca isi bate jos si sunt mereu suspicioasa din cauza varstei lui...ma gandesc ca e mai tanar. e ok si cand iesim impreuna dar nu ma simt prea bine deoarece prietenii lui au iubite de 20-22 de ani si oarecum nu-mi gasesc locul deoarece avem preocuipari si interese diferite, noroc cu el ca e foarte amuzant. Cand suntem noi doi vorbim deschis despre absolut orice. Cert este ca eu simt ca data trecuta s-a purtat inmatur prin felul in care s-a despartit de mine si am luat-o ca pe o bataie de joc...au fost doua lovituri una dupa alta si de aceea...


ok, ce ai simtit "data trecuta" e una si ce simti acum, e altceva. cand nu implici sentimete, o sa-ti fie mai usor sa nu vezi mereu numai pericole, etc, ! si, daca e un tip amuzant, inseamna ca nu isi "bate joc" ci te tachineaza !!! si eu sunt cam la fel. zic unii... ! chiar si sotia. diferenta de varsta ar trebui s-o uiti. nu e mare. e adevarat, femeile sunt mai mature decat barbatii, ma refer nu la varsta ci la suflet, ca sa zic asa... natura le-a facut asa. daca va-ti inteles o data bine, inseamna ca se mai poate. si daca pana la urma o sa ramaneti impreuna in mod serios... o sa cresteti impreuna... ! acuma, din cate scrii in titlu, e vorba daca lasi timpul sau intrerupi. nu conteaza ce am spus eu, ci ce simti tu ! la intrebari din astea e cam greu sa raspunda altii care nici macar nu te/va cunosc de loc. daca intrebai "ce credeti, sami fac gauri in urechi pentru cercei"... era mai simplu ! si eu ti-as fi raspuns ca da ! nu stiu ce sa-ti zic nici cu "tinerelele" alea... nu cred ca ar trebui sa simti vre-un comlex... eu de exemplu, 84,73% din prieteni si prietene cu care ne intalnim, eu si sotia, sunt cu o dierenta de la 20 de ani mai tineri decat mine... ! am si cu 10 ani mai mari... ! si ma inteleg perfect cu toti... altfel nu mi faceam prieteni ! curaj un pic... nu te complexa... !!!
barboneli
Postat pe 26 Februarie 2013 12:17
tu 28 el 24. acum nu este o problema insa cand veto fi 38 vs 34 sansa de a aparea este destul de mare. nu zic ca nu sunt cazuri de relatii reusite cu diferenta de varsta in defavoarea partii feminine, dar sunt destul de rare. nu cred ca isi bate joc de tine, adica depinde de cum definim sintagma, dar cred ca a fost o samanta de adevar in motivul pe care ti l-a invocat la despartire si anume ca iti va face mai rau in viitor, chiar cred ca a avut caracter constientizand, spunandu-ti si actionand in consecinta. ca a reluat cumva... acum nu pot sa il acuz de ceva ca in definitiv nu te-a luat cu japca. din cum il descrii nu pare genul de baiatul mamei care cauta in femeie ceva caldutz si protector. deci, perfect posibil sa priveasca cu detasare relatia sau legatura cum vrei sa ii spui, in definitiv este ceva destul de relaxat din ceea ce spui, perfecta pentru un barbat la 24 de ani. daca nu vrea sa se insoare cu tine, asta nu inseamna ca isi bate joc... dar nu sunt avocatul lui. acum, tu ridici alternativa de a termina definitiv sau a lasa timpul sa decida. eu cred ca ar trebui sa grabesti un pic timpul, sa il presezi, ca azi-maine treci de 30 si esti primita ca membru cu drepturi depline in clubul singurelor si fericitelor. sa o rupi definitiv zic eu ca nu ai de ce atat timp cat te simti bine cu el si nu ai altceva de pus in loc. pe de alta parte un pariu all in pe mana junelui mi se pare riscant. cred ca o cale onorabila de mijloc ar fi sa "lasi timpul sa decida" dar sa ramai receptiva si fata de alte potentiale oportunitati. nu este nimic imoral in asta, el nu risca absolut nimic daca o tine asa cu tine inca 6-8 ani...
burst4x
Postat pe 26 Februarie 2013 14:00
m-ai pus pe ganduri....si e drept ca pe termen scurt nu am nimic de pierdut dar pe termen lung e posibil sa am de suferit...sunt genul de om care pune suflet si mai sunt si la o varsta la care sincer.... daca ma intrebai acum 5 ani cum ma vad in ziua de azi as fi zic cel mai probabil cu un copil si o familie fericita...sunt naiva uneori si nici nu pot sa zic ca am nu stiu ce experienta de viata...mi-am cunoscut fostul sot la 17 ani si a fost primul din viata mea , dupa o relatie de atatia ani si o casnicie de 6 luni s-a terminat totul cum nu as fi crezut ca se poate termina...iar apoi a fost el...si nesiguranta asta ma omoara....port monologuri si ma contrazic singura...e drept ca si ptr mine e ok deocamdata dar ma urmareste teama sa nu sufar...stiu ca trebuie sa risc dar am impresia ca este un teren minat....iar relatia asta rezumata numai la sex ...mi-a fost greu s-o accept in sinea mea, eu fiind mai conservatoare de fel (prietenele mele zic ca is batuta in cap si ca uneori gandesc prea mult si sa invat sa traiesc clipa)..cred ca problema mea e de alta natura...
garbo_11706
Postat pe 26 Februarie 2013 14:29
a si ma mai bantuie un gand copilaresc....daca exista destin si daca unii oameni apar sau nu intamplator in viata noastra....omul asta mi-a iesit in cale de doua ori si cand aveam nevoie mai mare de cineva...
Cat deste faza cu casatoria ca ma ia sau nu de sotie...nu m-am gandit la asa ceva, fie teama sa ma gandesc asa departe, nici nu stiu daca imi doresc asa ceva, cred ca am pierdut acel tren...
garbo_11706
Postat pe 26 Februarie 2013 15:03
ia inapoi ce i-ai zis,imediat,ca sunteti amici.
sinceritatea e cea mai buna.Nu face bine relatiei,sa zici asta,sa ii dai impresie gresita....
spune-i sincer ce simti,ce ai simtit intotdeauna pentru el.
asta face bine relatiei,bune o baza solida.
sentimentele puternice fac relatia sa treaca peste orice dificultati.
iar cu frica,da-o incolo,ca nu foloseste la nimic,traieste din plin si bucura-te de ce ai acum,indiferent ce va fi in viitor.
toti ne temem sa nu fim raniti in sentimente,si asta e inutil.
mai bine sa fii optimista,si sa lupti ca sa faci relatia voastra solida,si frumoasa,din toate nimicurile zilnice ,si din sentimente sincere.
daniilia
Postat pe 2 Martie 2013 06:39
Draga mea,
Intrebarea este tu ai nevoie de cineva care intra si iese din viata ta ori de cate ori are chef? Ce n-ai mentionat este daca in astea 3 luni in care n-ati mai fost impreuna, v-ati mai intalnit cu altcineva! El a mai avut pe altcineva si tu esti doar o pelerina de vreme rea?
O alta intrebare este daca tu esti de acord sa ai o relatie care sa nu implice responsabilitati, doar sa-ti traiesti clipa si sa te bucuri de moment, sa daruiesti si sa primesti ce ti se ofera fara a mai astepta si altceva, fara a cere mai mult? Daca raspunsul este da atunci esti langa omul potrivit, dar daca raspunsul este NU si iti doresti mai mult atunci parerea mea este ca te invarti intr-un cerc vicios si ca genul asta de relatie pe care tu o ai nu face decat sa te faca sa suferi, si sa-ti chinuie sufletul.
Se zice ca primii ani dintr-o relatie trebuie sa te inalte, sa te bucure si sa te faca fericita, nu sa-ti aduca framantari, cu nopti albe de fericire si dragoste si nu de frustrari si suferinta.
Daca s-a plictisit dupa primele 7 luni la fel de bine se poate plictisi si dupa urmatoarele 7 luni iar tu, din ce in ce mai implicata in relatia asta sa suferi si sa te consumi de fiecare data cand ajungeti in prapastie.
Eu cred ca este un joc periculos din care s-ar putea sa iesi inca o data cu inima arsa, n-are nici o legatura cu diferenta de varsta dintre voi ci doar cu ce simtiti unul pentru celalalt, daca e doar atractie fizica sau chimie si daca e din partea amandoura !
Mult succes!
Ella-Giorgia
Postat pe 3 Martie 2013 08:18
faptul ca "isi bate joc" e interpretabil... isi bate joc de timpul propriu pe care il petrece cu tine, de interesul pe care ti-l acorda... sau ce? Ce intelegi tu prin bataie de joc? Faptul ca vrea alt tip de relatie, si n-are chef de copii si familie acum sau nu cu tine... nu inseamna bataie de joc ci alte prioritati.

Daca iti e mai bine CU EL decit FARA EL, atunci continua relatia. Cind incepe sa iti fie mai rau in relatia asta decit ti-ar fi daca ai fi singura.... e timpul sa spui stop. In rest, predictii nu poate face nimeni - nu sintem mafalda, iar o relatie nu seamana cu alta si nu are aceeasi evolutie.
quasaria
Postat pe 3 Martie 2013 09:07
isi bate joc....sincera sa fiu am devenit o femeie frustrata de la divort si ma gandesc ca poate isi petrece timpul cu mine dupa care merge si povesteste prietenilor lui ce vorbim....dupa cum am zis asa zisa experienta de viata nu ma ajuta ptr ca nu o am de aceea e posibil sa par unpic infantila...mi-e bine cand sunt cu el si incerc pe cat posibil sa nu-i arat ca imi place asa mult de frica sa nu plece...in ultima perioada am vorbit destul de des si la telefon...eu il las pe el sa ma caute si incerc sa par indiferenta, realitatea este ca vineri ne-am vazut ultima data si ii simt lipsa. Stiu ca este inevitabila suferinta ptr ca viata e plina de surprize...
garbo_11706
Postat pe 3 Martie 2013 19:03
De la: garbo_11200, la data 2013-03-03 08:18:47Draga mea,
Intrebarea este tu ai nevoie de cineva care intra si iese din viata ta ori de cate ori are chef? Ce n-ai mentionat este daca in astea 3 luni in care n-ati mai fost impreuna, v-ati mai intalnit cu altcineva! El a mai avut pe altcineva si tu esti doar o pelerina de vreme rea?
O alta intrebare este daca tu esti de acord sa ai o relatie care sa nu implice responsabilitati, doar sa-ti traiesti clipa si sa te bucuri de moment, sa daruiesti si sa primesti ce ti se ofera fara a mai astepta si altceva, fara a cere mai mult? Daca raspunsul este da atunci esti langa omul potrivit, dar daca raspunsul este NU si iti doresti mai mult atunci parerea mea este ca te invarti intr-un cerc vicios si ca genul asta de relatie pe care tu o ai nu face decat sa te faca sa suferi, si sa-ti chinuie sufletul.
Se zice ca primii ani dintr-o relatie trebuie sa te inalte, sa te bucure si sa te faca fericita, nu sa-ti aduca framantari, cu nopti albe de fericire si dragoste si nu de frustrari si suferinta.
Daca s-a plictisit dupa primele 7 luni la fel de bine se poate plictisi si dupa urmatoarele 7 luni iar tu, din ce in ce mai implicata in relatia asta sa suferi si sa te consumi de fiecare data cand ajungeti in prapastie.
Eu cred ca este un joc periculos din care s-ar putea sa iesi inca o data cu inima arsa, n-are nici o legatura cu diferenta de varsta dintre voi ci doar cu ce simtiti unul pentru celalalt, daca e doar atractie fizica sau chimie si daca e din partea amandoura !
Mult succes!

am spus ca in 3 luni dupa despartire nu am mai comunicat si nici nu ne-am mai vazut deloc dupa care am mai vorbit dar ca si amici.....acum dupa atata vreme am reluat asa zisa relatie ca nici nu stiu cum s-o numesc
garbo_11706
Postat pe 3 Martie 2013 19:05
De la: garbo_11706, la data 2013-03-03 19:05:04
De la: garbo_11200, la data 2013-03-03 08:18:47Draga mea,
Intrebarea este tu ai nevoie de cineva care intra si iese din viata ta ori de cate ori are chef? Ce n-ai mentionat este daca in astea 3 luni in care n-ati mai fost impreuna, v-ati mai intalnit cu altcineva! El a mai avut pe altcineva si tu esti doar o pelerina de vreme rea?
O alta intrebare este daca tu esti de acord sa ai o relatie care sa nu implice responsabilitati, doar sa-ti traiesti clipa si sa te bucuri de moment, sa daruiesti si sa primesti ce ti se ofera fara a mai astepta si altceva, fara a cere mai mult? Daca raspunsul este da atunci esti langa omul potrivit, dar daca raspunsul este NU si iti doresti mai mult atunci parerea mea este ca te invarti intr-un cerc vicios si ca genul asta de relatie pe care tu o ai nu face decat sa te faca sa suferi, si sa-ti chinuie sufletul.
Se zice ca primii ani dintr-o relatie trebuie sa te inalte, sa te bucure si sa te faca fericita, nu sa-ti aduca framantari, cu nopti albe de fericire si dragoste si nu de frustrari si suferinta.
Daca s-a plictisit dupa primele 7 luni la fel de bine se poate plictisi si dupa urmatoarele 7 luni iar tu, din ce in ce mai implicata in relatia asta sa suferi si sa te consumi de fiecare data cand ajungeti in prapastie.
Eu cred ca este un joc periculos din care s-ar putea sa iesi inca o data cu inima arsa, n-are nici o legatura cu diferenta de varsta dintre voi ci doar cu ce simtiti unul pentru celalalt, daca e doar atractie fizica sau chimie si daca e din partea amandoura !
Mult succes!

am spus ca in 3 luni dupa despartire nu am mai comunicat si nici nu ne-am mai vazut deloc dupa care am mai vorbit dar ca si amici.....acum dupa atata vreme am reluat asa zisa relatie ca nici nu stiu cum s-o numesc


Intrebarea mea era daca in alea 3 luni ati fost fiecare cu altcineva, daca el a avut o alta relatie si acum s-a intors la tine pana cand apare urmatoarea :)
Ella-Giorgia
Postat pe 4 Martie 2013 15:18
N-are treaba varsta la voi, cat, faptul, ca el nu e indragostit de tine. 4 ani e o diferenta mica. si daca arati si mai tanara decat varsta fizica pe care o ai, chiar ca nu-i niciun fel de probleme de genu'. Tipul nu pare c-ar vrea sa se implice si de asta te-a si atentionat. Adica e sigur, chipurile, ca n-ar putea fi vorba de "love" intre voi doi, din partea lui. Daca lasi timpul sa decida, nu cred sa ai ceva mai mult decat ai in momentul asta. Depinde daca te incanta sa-l ai in felul asta. Eu as rupe orice legatura cu el. Asa mi s-ar parea fair pentru mine, daca eram in locul tau.
magdabeauty
Postat pe 4 Martie 2013 15:30

Intrebarea mea era daca in alea 3 luni ati fost fiecare cu altcineva, daca el a avut o alta relatie si acum s-a intors la tine pana cand apare urmatoarea :)
[/quote]


noi am fost impreuna din anul 2010....3 luni dupa despartire nu am mai vb deloc dupa care doi ani de zile am fost amici...mai povesteam ocazional pana anul asta in ianuarie 2013
garbo_11706
Postat pe 4 Martie 2013 22:45
evident ca de la sfarsitul lui 2010 pana anu asta a mai avut relatii......
garbo_11706
Postat pe 4 Martie 2013 22:47
De la: garbo_11706, la data 2013-03-03 19:03:08isi bate joc....sincera sa fiu am devenit o femeie frustrata de la divort si ma gandesc ca poate isi petrece timpul cu mine dupa care merge si povesteste prietenilor lui ce vorbim....dupa cum am zis asa zisa experienta de viata nu ma ajuta ptr ca nu o am de aceea e posibil sa par unpic infantila...mi-e bine cand sunt cu el si incerc pe cat posibil sa nu-i arat ca imi place asa mult de frica sa nu plece...in ultima perioada am vorbit destul de des si la telefon...eu il las pe el sa ma caute si incerc sa par indiferenta, realitatea este ca vineri ne-am vazut ultima data si ii simt lipsa. Stiu ca este inevitabila suferinta ptr ca viata e plina de surprize...


mie, sincer, mi se pare ca filtrezi relatia asta a ta - care ar putea fi frumoasa - prin prea multe tipare si prejudecati. Bun, si daca povesteste prietenilor ce? Nu iti asumi ce vorbiti, sau care e problema? Well, foarte bine, daca asa se simte bine, n-are decit sa scrie pe toate gardurile...si ce daca?!

In al doilea rind, atit de rar putem sa apreciem sincer pe cineva incit eu, in locul tau, i-as spune... Asa, ca un cadou. Si treaba lui ce face cu el.

In al treilea rind, sa faci caz de diferenta de virsta iar e o prejudecata nefondata. Mai ales o diferenta atit de mica.
quasaria
Postat pe 8 Martie 2013 11:39
De la: garbo_11706, la data 2013-02-26 10:39:10Am 28 de ani si in 2010 dupa ce am divortat am cunoscut un barbat cu 4 ani mai mic decat mine. Mi-am gasit repede alinarea in el deoarece a stiut sa-mi asculte ofurile si sa ma protejeze. aveam incredere oarba in el dar dupa 7 luni in care ne-am facut planuri ceva s-a rupt dintr-o data singura explicatie din partea lui fiind ca o sa-mi faca rau daca continuam, ca putem fi prieteni ca ma va ajuta de cate ori am nevoie...o scuza penibila din punctul meu de vedere. Nu l-am inteles si l-am urat! Nu am mai vorbit vreo 3 luni unul cu altul dupa care am inceput sa ne purtam ca niste vechi amici, m-a mai ajutat cu niste probleme legate de masina...nu vorbeam foarte des dar am pastrat legatura oarecum. De cand l-am vazut prima data mi-a placut ca barbat si in prima faza si caracterul lui, fiind un tip cu simtul umorului si dezghetat.Anul acesta in ianuarie ne-am intalnit din nou urmand sa cumpar de la el niste piese ptr masina iar cand ne-am vazut m-a luat in brate si m-a sarutat...nu am reactionat nici cum, dar a fost placut si ciudat in acelasi timp...de atunci ma cauta la telefon, ne intalnim la sfarsit de saptamana, iesim impreuna cu prietenii lui...si bineinteles facem si sex. Problema e ca imi este frica sa nu pun la suflet din nou,ma bucur la maxim de momentele petrecute impreuna si el la fel dar nu am vorbit despre o relatie impreuna...eu i-am zis la un moment dat ca suntem doar amici...mi-as dori o relatie cu el dar mi-e frica sa nu faca ca la inceput.. defapt ma gandesc tot timpul ca isi bate joc de mine..


cind lai cunoscut era refuzat de alte femei!
http://www.youtube.com/watch?v=-vORE3GtncU
garbo_11724
Postat pe 8 Martie 2013 11:52
Femeia si barbatul in pat dupa primul lor act sexual.
Stau amandoi intinsi pe spate si se uita la plafon.

Ce gandeste femeia :
"A fost oare bine ? Oare l-am satisfacut ? Uite cum sta si se uita incruntat la tavan. Ce nu i-a placut oare? Sa il intreb? Mai bine nu, o sa zica ca sunt o proasta".
- Auzi, Pisi ?
- Hmmm ?!!
"Nici nu-mi raspunde, doar mormaie. Precis am facut ceva aiurea. Oare nu i-au placut sanii mei ? Sau mi-a vazut celulita. Poate nu i-a placut culoarea lenjeriei. De ce nu se uita la mine ? Imi vine sa plang, ma simt umilita... dar cum sa-i spun? Daca deschid gura, maine nu mai vine."
"Oare ce nu i-a placut ? Poate oja asta maro ... Data viitoare ma dau cu rosu purpuriu. Am auzit eu ca majoritatea barbatilor sunt incantati de aceasta culoare. Da, asa fac si-mi iau si un ruj la fel. Auzi tu ... cum se uita incrancenat la tavanul ala, sigur se abtine greu sa nu comenteze ceva uracios. Sper ca nu m-am facut total de ras. Ce n-as da sa stiu ce gandeste !"

Ce gandeste barbatul :
"Cum p... ma-sii sta musca aia pe tavan cu capul in jos de o juma' de ora ? Ca nu-mi dau seama !"
garbo_11724
Postat pe 8 Martie 2013 23:24
Nu stiu cum gindesti tu...dar un "barbat"la 24 ani nu-i barbat este inca un adolescent care se crede grozav,care are impresia ca poate avea orice femeie etc.Daca tu astepti sa te ceara de sotie sa faceti copii si o Familie,sint foarte rare cazurile la aceasta virsta sa aiba maturitate si responsabilitate.Din Moment ce ai iesit dintr-un divort de ce te zbati sa asa repede sa-l inlocuiesti pe fostul sot?Traieste-ti momentele de iubire si fii mai selectiva si cauta ce-si doreste sufletul tau,pt. ca trebuie sa-l cauti pe cel compatibil ti-e si nu-ti mai amari sufletul pentru un copil cu aere de barbat.Viata e frumoasa daca stim so facem frumoasa.Mult succes!
garbo255960
Postat pe 9 Martie 2013 09:53
Din cele descrise de tine inteleg ca in acest moment intre voi este doar o relatie sexuala, care din punctul meu de vedere nu este o relatie intre prieteni. Prietenii nu fac sex impreuna. Poate el doar asta isi doreste, te-ai intrebat? Si mai apoi se spune ca ceilalti sunt oglinzi pentru noi, deci ca urmare el reflecta ceea ce tu ai in minte. Te-ai gandit ca de fapt negi faptul ca iti doresti o relatie? De regula se spune ca un barbat urmeaza o femeie atunci cand ea stie ce vrea. De asta iti sugerez sa stabileti ce tu doresti si fara sa spui nimic sa mergi mai departe si sa ai rabdare, asta doar daca poti. Si daca este sa fie cu tine te va urma. Stabileste directia, asta este foarte important pentru moment.
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/familie
garbo_8857
Postat pe 9 Martie 2013 17:47
De la: garbo_8857, la data 2013-03-09 17:47:38Din cele descrise de tine inteleg ca in acest moment intre voi este doar o relatie sexuala, care din punctul meu de vedere nu este o relatie intre prieteni. Prietenii nu fac sex impreuna. Poate el doar asta isi doreste, te-ai intrebat? Si mai apoi se spune ca ceilalti sunt oglinzi pentru noi, deci ca urmare el reflecta ceea ce tu ai in minte. Te-ai gandit ca de fapt negi faptul ca iti doresti o relatie? De regula se spune ca un barbat urmeaza o femeie atunci cand ea stie ce vrea. De asta iti sugerez sa stabileti ce tu doresti si fara sa spui nimic sa mergi mai departe si sa ai rabdare, asta doar daca poti. Si daca este sa fie cu tine te va urma. Stabileste directia, asta este foarte important pentru moment.
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/familie


Iti multumesc..asta am sa fac
garbo_11706
Postat pe 11 Martie 2013 08:04
Pentru garbo_11724

Cand am fost prima data impreuna si-a lasat prietena dupa o relatie de 3 ani ca sa putem fi impreuna...
garbo_11706
Postat pe 11 Martie 2013 08:07
Eu, sunt foarte, foarte buna la da da sfaturi, dar de pus in practica....naspa rau. Si tu esti foarte tanara, nu numai el. Deci, nu te mai gandi la ce iti doresti, ci la ce te face sa te simti mai bine. O relatie cu tinerelul acesta, bazata de amuzament, sex si iesiri, sau la o relatie cu altcineva mai matur, pentru un eventual sprijin afectiv?
Eu as cauta confortabilitatea. Da, stiu, e super cand hainele zboara, nu se dau jos, dar tocmai asta-i iubirea neagra. Care ne chinuie mintile si sufletele.
Unde este pasine, se duce totul, ca un foc de paie. Bine, asta nu este o regula. Sunt si cupluri care se inteleg pe toate planurile. Dar putine, vazand statistica divorturilor.
Mai bine incearca si alta varianta, chiar daca pastrezi rezerva.
Ce, numai barbatii au dreptul de roata de rezerva la ....masina? A, da, stiu ce vor spune misoginii. Barbatii isi ridica palaria si pleaca, pe cand femeile sunt niste.......
MirelaClaudia
Postat pe 19 Martie 2013 21:52
avand in vedere ca esti mai mare tu ar trebui sa iei deciziile, adica ai putea sa-l convingi mai usor ce iti doresti tu decat ce isi doreste el
eu_monica
Postat pe 22 Martie 2013 16:37
parerea mea ar fi sa aveti o discutie serioasa pe aceasta tema si sa intelegeti ce vrea fiecare de la celalalt.ca o sa fie un pic cam aiurea daca continuati relatia asta asa si o sa te trezesti ca iar peste ceva timp iti zice pa
garbo_11748
Postat pe 22 Martie 2013 16:40
Am vorbit despre ce este intre noi si am hotarat ca ne este bine asa cum suntem cel putin deocamdata...ne intalnim, radem, iesim impreuna.....vedem ce o sa mai fie...
garbo_11706
Postat pe 26 Martie 2013 08:48
Da multumesc! Are logica ce spui tu...problema mea e ca ma simt nesigura ...ma rog am eu acolo mai multi pitici
garbo_11706
Postat pe 10 Aprilie 2013 08:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu o nedumerire!poate puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi! 15 De la: estela 15 Aprilie 2010 05:01
Barbati 106 De la: luptatoareacurajoasa 16 Iulie 2010 23:49
Cum scapi de inhibitii? 10 De la: quasaria 3 Aprilie 2010 19:31
Despre o iubire imposibila 80 De la: brendajoice_magno 8 August 2013 23:56
O scrisoare draguta pt barbati 8 De la: ameno 22 Iunie 2010 15:01
Setari Cookie-uri