protectia copiilor pe internet

De la: Celleste_, la data 2010-04-03 12:39:44Alehandro, eu n-as putea blestema un copil nici daca viata mea ar depinde de asta.
Tu o faci cu o usurinta infioratoare, doar pentru ca te-ai considerat jignita... si asta in Saptamana Mare.
Nu mai am cuvinte...





termina celleste cu ironiile.cei care au ras de copilul meu si celcare l-a facut pe copilulmeu minor -mic schizofrenic -vor suporta consecinte.m-am considerat jignita/cred ca aberezi,vad negru inaintea okilor cand mi se batjocoreste copilul minor.in locul tau as tacea din gura ,ca te numeri printre prietenii celor cu un asemenea comportament.rusine celor care spun ca sunt si credinciosi,dar batjocoresc un copil.
alexxandra
Postat pe 3 Aprilie 2010 13:41
De la: Dor_marunt, la data 2010-04-03 13:10:47Alexandro, tu esti cea care a blestemat intelegand prost ceva. Deci...
Oricum, Dumnezeu are si alta treaba decat sa asculte blestemele tale. Atat doar ca iti arata caracterul. Tinem isonul? Te-ai gandit macar o secunda ca poate tu esti cea vinovata si nu 10 useri? Esti sigura ca doar tu din toti gandesti bine si restul prost? Se pare ca nu prea am cu cine vorbi. Tu ai un singur punct si doar pe ala il urmaresti. Parerea mea e sa fii ignorata. Nu inteleg de ce tot intri pe forum daca nu iti placem si nu poti sa te integrezi? Mergi omule pe alte forumuri unde te simti bine? De ce te chinui singur/a?




astept sa vb,fiecare.
alexxandra
Postat pe 3 Aprilie 2010 13:45
De la: pik_nik, la data 2010-04-03 13:16:19Doruletz, mizerabila asta schizofrenica stica toata atmosfera prin forum, si prin comentarii, da' si prin subiectele tembele pe care le posteaza.
cred ca fug iar pe alte forumuri, pana o culeg hingherii...





vorbeste totul ajunge la administrator,inclusiv tot ce ai vb de copilul meu .crezi ca vei scapa asa cu una cu doua sa faci un copil minor ''mic schizofrenic"".nu iti atrage acoliti ca vor suporta si ei aceleasi consecinte.nu ai dreptulsa jignesti.daca nu sti sa te comporti,iesi de pe internet in lumea care iti acepta mojiciile.
alexxandra
Postat pe 3 Aprilie 2010 13:51
Doruletz are dreptate, cu tine nu se poate discuta.
Esti fixista.
so... pas.
Tylly
Postat pe 3 Aprilie 2010 14:11
De la: Celleste_, la data 2010-04-03 14:11:11Doruletz are dreptate, cu tine nu se poate discuta.
Esti fixista.
so... pas.




este doar parerea ta pt ca nu accept sa fiu ca voi.dar durerea pt fiul meu exista in inima si nu ma las pana nu se schimba ceva in acest sens.in locul meu puteati fi oricare dinte voi si copiii vostri.daca tu ai accepta sa iti fie facut copilul schizofrenic,fara sa sti macar cine sunt eu,daramite pustiul meu,ei bine eu nu accept,vezi bine eu nu jignesc desi stiu f multe din barfele voastre despre acest user. dar eu nu il cunosc personal ca sa ma apuc sa il improsc cu noroi.si tu crezi ca eu am un fix?nu scrierile lui si ale inca catorva,sunt marturii,despre ce s-a scris.eu stiu bine ce am scris si pot explica,ca orice gand negativ indreptat impotriva altuia transforma viata amandoura in rau.....si nu vorbesc acum despre cum se intampla.daca nuintelegi sufletul meu atunci,nu ma baga in seama.stiti ce pe multi i-a cam vorbit Domnul Pik-Nik.cred ca i-a venit si lui randul,sa raspunda acuzelor ce i se aduc indiferent ca este sa spunem in Patagonia.
alexxandra
Postat pe 3 Aprilie 2010 15:07
mai voi n-aveti cu cine va certa ?? taman azi??
pai se poateee???????????
fleurdelis
Postat pe 3 Aprilie 2010 15:11
De la: fleurdelis, la data 2010-04-03 15:11:56mai voi n-aveti cu cine va certa ?? taman azi??
pai se poateee???????????






Fleur ai copii?chiar daca nu ai vei intelege.un pusti nevinovat a fost facut schizofrenic de acest domn pik-nik.nici macar nu cunoaste cu cine sta de vb sau pe cine jigneste.probabil ca e o 'tarie"'in aerul lui.tu cum ai proceda cand e vb de copilul tau?ganditi-va ca oricand puteti fi jigniti toti userii de acest domn.ei bine eu am taria de caracter,de a ii arata ca singur isi va da arama pe fata,daca inca nu e cunoscuta pe garbo.dar mai putin ma intereseaza imaginea lui.pe mine ma intereseaza de la voi un raspuns inainte de marea sarbatoare.Invierea.acceptati ca femei sa va fie batjocoriti copii,de un X?SAU CHIAR VOI CA FEMEI ACCEPTATI ACEASTA ATITUDINE DIN PARTEA INDIVID DE ACEASTA FACTURA?
alexxandra
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:10
si exprimarea de pe internet...e ca si exprimarea din viatza reala..de zi cu zi...sau din situatiile in care suntem pusi la un moment dat...fiecare se exprima conform cu..nivelul intelectual pe care il are sau starea de spirit din ziua respectiva...care daca ajunge sa isi puna o amprenta negativa in comunicarea si relationarea inter/umana..inseamna ca asta este educatia persoanei respective...sau ce a fost in stare persoana respectiva sa faca intr/o si tuatie si la uin anumit moment!!!...
...ne/politetea pe internet este comparabila cu nepolitetea din mijloacele de transport in comun...hipermarket/uri..strada etc.!!
andreea_n_c
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:18
bluelight
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:28
De la: andreea_n_c, la data 2010-04-03 17:18:23si exprimarea de pe internet...e ca si exprimarea din viatza reala..de zi cu zi...sau din situatiile in care suntem pusi la un moment dat...fiecare se exprima conform cu..nivelul intelectual pe care il are sau starea de spirit din ziua respectiva...care daca ajunge sa isi puna o amprenta negativa in comunicarea si relationarea inter/umana..inseamna ca asta este educatia persoanei respective...sau ce a fost in stare persoana respectiva sa faca intr/o si tuatie si la uin anumit moment!!!...
...ne/politetea pe internet este comparabila cu nepolitetea din mijloacele de transport in comun...hipermarket/uri..strada etc.!!





Andreea mereu ti-am dat dreptate.ai un dezvoltat simt psihologic,si sunt convinsa ca vine de la bunul tau simt si nu dintr-o facultate.daca e vb si de facultate imi cer scz.am fost pripita.cine tinde spre evolutie,nu se lasa atras in promiscuitate.spune ce are despus ,fara injurii,si ramane vertical.dar cand trebuie sa iti aperi si copilul si familia,deja exista o problema ,comunicarea nu poate exista.lipseste civilizarea,dupa care tanjim atata,sti tu cizelarea,stofa de buna calitate.urarile se repeta.sarbatori fericite si multa lumina in suflet1
alexxandra
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:19
alexandra, ia mai termina cu tampeniile. nu a fost vorba de nici un copil. nu intelegi ce citesti si faci scandal aiurea

si_totusi
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:51
dar tu ai inceput sa ai o simptomatica din ce in ce mai diversa, Alexandra..ce copil minor , scumpi?? UNDE S-A FACUT VORBIRE DE UN COPIL MINOR ??? cine s-a legat de copilul tau minor, crezi ca intereseaza pe cineva de pe Garbo viata ta privata ?? Raspunsul e NU..pur si simplu , renunta sa ma jignesti non stop userii , nu doresti , nu mai intra.. ne tot freci la cap cu administratorii si restul..pur si simplu nu reusesti sau nu poti sa diferentiezi realul de virtual...asta e cert , in plus nu intelegi ceea ce citesti, dai interpretari anapoda la ceea ce se scrie si crezi ca toata lumea are ceva cu tine, se numeste paranoia de persecutie ce ai tu. Lumea intra aici sa se simta bine, nu sa se certe cu tine si sa vorbeasca cu tine in contradictoriu .
reyya
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:02
aleho....una si cu una cam fac doua de obicei...si aici sunt doua probleme mari si grave.....una este insa cea la care te referi tu si alta este cea la care se refereau toti userii de pe acest topic...

in primul caz, tu te referi la faptul ca, poate, un minor a fost luat putin mai tare pe unul dintre topicuri. OK. De acord cu tine. Dar eu te intreb: ii scrie cumva la avatar sau la status:"ATENTIE, MINOR!"????.....Ca sa nu mai spun ca acest minor nu prea ar avea ce sa caute pe acest forum - unde sunt tot felul de subiecte nepotrivite pentru educatia unui copil - si cred ca tu, personal, stii foarte bine la ce ma refer, pentru ca tu ai deschis niste topicuri nepotrivite minorilor.

In cel de-al doilea caz, referitor la reactia ta la adresa celor doi useri...nu cred nici in ruptul capului ca Anakin si Reyya ti-au facut in fel si chip copilul, pentru ca tu sa ai o asemenea reactie. Oricum, se citeste multa "credinta" si mult "crestinism" din atitudinea ta, mai ales la faza cu blestemele. Si, mai ales, imi pun un mare semn de intrebare vis-a-vis de credinta ta, tocmai acum, in preajma unei mari sarbatori crestine, cand se presupune ca ar trebui sa fim mai impaciuitori si mai delicati cu astfel de probleme.

Oricum, reactia ta este absolut stupida si fara judecata pentru o doamna culta si intelectuala ce te dai.

Sa ai Sarbatori Fericite si fie ca Lumina Sfanta a Invierii sa te lumineze si sa-ti dai seama cat de deplasata ai fost cu ceea ce ai postat.

P.S. Ai dreptate referitor la faptul ca nu accepti sa ti se vorbeasca jignitor la adresa copilului tau. Dar oare nu ai si tu partea ta de vina? Dar oare tu ai facut ceva ca sa impiedici acest lucru? Ai incercat sa eviti niste discutii inutile si ai evitat sa postezi niste chestii absolut puerile si fara nici o logica? Nu crezi ca singura ai creat aceste situatii penibile? Ia mai gandeste-te...
tutankhamon
Postat pe 3 Aprilie 2010 21:39
pt.Tutankhamon.este singura careia ii voi raspunde pt,ca ea stie f bine,ce inseamna sa ai coloana verticala .si pt ca a trecut prin tirul scarbos,al celui caruia nu ii voi mai adresa,nici macar o litera.P-N.sti bine cine este si ce hram poarta''.cel caruia i-ai furat si tu o poza"'.tot timpul ma gandeam de ce nu apari.ai venit,cu mult bun simt si ti-ai spus parerea.sunt sigura ca odata vom discuta in alt context.atunci vei intelege mai multe.dar e departe inca ziua aceea.iti raspund cu intarziere,pt ca am fost plecata.am sa iti aduc aminte,le am copy-paste,acest Paste si tot ce a produs,aceste file triste.nu vreau sa deschid iar cutia Pandorei.atat vreau sa iti multumesc,pt ca totusi,ai acceptat apararea familiei,unde nimeni nu are voie sa se bage.indiferent daca sa zicem eu,tu,alta,am fi gresit,oricine e supus greselii verbale sau scrise.dar asta nu da dreptul nimanui,sa iti batjocoreasca copilul,sotul,intreaga familie,mai ales ca eu nu am indraznit sa ma leg de familia nimanui,mai ales de copii.familia este tabu.nici macar userii,nu ar trebui sa batjocoreasca pe alti useri,mai ales ca se cunosc unii,deci li s-a acordat o incredere.nici nu se pune problema,sa judeci pe cel care nici macar nu sti,ce hram poarta,in spatele unui cont virtual.toti au gresit,cu o vb,cu o exprimare,cu un topic,sau cu o fraza.dar era vb intre noi,nu si de familii.sunt si f tineri pe acest site.dar si maturi.vezi tu e pacat ca rautatea vine tocmai de la maturi.chiar si intre noi,daca ne-am gresit,toti ati facut tot felul de urari,de Paste.dar nimeni nu am vazut sa spuna,va rog sa ma iertati daca v-am gresit cu vb,cu gandul.ca era iertat sau nu,el si-a facut mea culpa.eu cred ca asa trebuia sa facem inainte sa uram.sa cerem scz,pt greseli voite sau nevoite.caci oameni suntem.as vrea sa reti ca desi eu am alta cultura(religie),am respectat aceasta sarbatoare urand tuturor cele cuvenite.desi tardiv poate,pt tine,dar niciodata sa nu zicem niciodata,iti urez,acum de inviere,Hristos a inviat!lumina in suflet si sunt poate prima,care imi cer scuze,daca cu scrisul am gresit vre-unui user,inclusiv tie,exclusiv lui P-N.as vrea ca aceasta intamplare urata pt familia mea,sa nu i se mai intample,nimanui.fie ca acest paste 2010,sa apropie intre ei,sa fie uniti,toti userii din Garbo,indiferent,de sex,religie ,nationalitate si etnie.
alexxandra
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:17
se spune coloana ,,VERTEBRALA"(figurativ desigur , in contextul dat) , NU ,,coloana verticala" :-)
reyya
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:20
aleho, cata vreme nu arati postarea in care ti-am facut copilul schizofrenic, iti spun ca minti ca o scroafa ordinara
apropo, ti-a nascut sotia?
pik_nik
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:24
PIKULE,posteaza ca hotii noaptea
scrichy
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:29
ca posteaza ziua sau noaptea, nu-i o problema.
da' ar trebui sa lase netul si sa-si trateze schizofrenia. boala ei nu mai e o gluma sau o rautate pentru nimeni, a convins pe toata lumea
pik_nik
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:33
PIKULE,am prins-o cu matza in sac,ea care era intrigata ,ca a aparut un avatar cu unu cam gol,saracu,e prietena cu unu,aici pe GARBO,DUTCHMAN,care si-a pus o poza cu el gol,la dush,
scrichy
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:34
mey ,nu ati inteles , baiatul a vrut sa-si arate ceasul de fix 399 euro , precizeaza ...doar..de asta motivul pozei naked la dus ...sa se vada ceasul..e cu el la mana sub dus :-))) Good!!
reyya
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:36
cred ca testeaza rezistenta ...cesului :-))
reyya
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:39
AHA,REYYA,ea la ceas se uita,restul e cancan
scrichy
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:39
baiatul asta a fost ,,atentionat" ca-i cu ceasul la mana, drept pt care a tinut sa precizeze costul ceasului 399 euro si faptul ca e rezistent la apa...pe asta Bd Dorobanti la paste :-)))
reyya
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:41
Ce imformata esti,draga ,e mandra ALEHA,de,cu asa prieteni,aici,am vazut ca si-a transferat pozele ,,de pe NEOGEN,asa sa stie lumea,pe unde mai umbla,pe internet,etc....
scrichy
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:46
Are acum si sustinatori,pe ANDEEA,vad
scrichy
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:48

este doar parerea ta pt ca nu accept sa fiu ca voi.dar durerea pt fiul meu exista in inima si nu ma las pana nu se schimba ceva in acest sens.in locul meu puteati fi oricare dinte voi si copiii vostri.daca tu ai accepta sa iti fie facut copilul schizofrenic,fara sa sti macar cine sunt eu,daramite pustiul meu,..............Domnul Pik-Nik.cred ca i-a venit si lui randul,sa raspunda acuzelor ce i se aduc indiferent ca este sa spunem in Patagonia.[/quote]
Ai folosit un cuvant aici,PATAGONIA,sau mai bine spus o expresie in care e inclus,cuvantul,cam "arhaica",asta ma face sa cred ca nu ai 37 ani,cum mi-ai spus,ci mai multi,asa ca de unde copil minor,nu se leaga
PUSTIUL MEU,ce ai vrut sa zici ,cu asta????
scrichy
Postat pe 6 Aprilie 2010 00:55
""Postat pe: 3 Aprilie 2010, ora 16:06

Ar trebui sa stiti ca vine pastele si macar cu acest prilej, oamenii ar trebui sa isi dea mana si sa se impace.Nu uitati ca sunteti oameni.De foarte multe ori nebunii care sunt la Balaceanca sunt cei care au fost adunati acolo in limita locurilor.Treaba cea mai grava este ca majoritatea nebunilor circula liber.A dracui o femeie, este o insulta pentru fiecare barbat care o face.De multe ori, oglinda in care ne reflectam, chiar daca aceasta apartine numai cuvintelor noastre, ne arata un chip de care nu suntem mandri.Eu cred ca este momentul sa lasati ura, nervii si rautatea la o parte.Altfel aceste fiare se pot intoarce asupra fiecaruia care le da drumul in arena".postat de Vanghelis 007
alexxandra
Postat pe 6 Aprilie 2010 01:22
In traducere libera (interpretarea personala a Alexandrei!):

Fratilor, fiti crestini: iertati si inghititi orice si "ciocu' mic"

P.S. neaparat - UNILATERAL!!!
panty_C
Postat pe 6 Aprilie 2010 01:27
""Postat pe: 3 Aprilie 2010, ora 16:06

Ar trebui sa stiti ca vine pastele si macar cu acest prilej, oamenii ar trebui sa isi dea mana si sa se impace.Nu uitati ca sunteti oameni.De foarte multe ori nebunii care sunt la Balaceanca sunt cei care au fost adunati acolo in limita locurilor.Treaba cea mai grava este ca majoritatea nebunilor circula liber.A dracui o femeie, este o insulta pentru fiecare barbat care o face.De multe ori, oglinda in care ne reflectam, chiar daca aceasta apartine numai cuvintelor noastre, ne arata un chip de care nu suntem mandri.Eu cred ca este momentul sa lasati ura, nervii si rautatea la o parte.Altfel aceste fiare se pot intoarce asupra fiecaruia care le da drumul in arena".postat de Vanghelis 007
alexxandra
Postat pe 6 Aprilie 2010 02:56
Dumnezeu sa va cluzeasc paii Doar pe crri netede Si Sa va rsplteasc Bunatatea principiile multe I felurite binecuvntri Alturi de Cele Patru Taine divine:Lumina, Sperana, incredere, iubire!
alexxandra
Postat pe 6 Aprilie 2010 05:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doctor homeopat 3 De la: Lory07 16 Mai 2012 19:33
BONA C-TA 2 De la: alanna 13 Ianuarie 2012 13:56
Sotul meu nu ma iubeste?- Am nevoie de sfaturi.. 63 De la: DaryaP0pa 14 Iulie 2019 17:04
Ajutati un copil greu incercat de soarta! 2 De la: gabitzza 10 Iunie 2009 23:43
Ma poate ajuta cineva cu o recomandare de premergator pentru bebe? 6 De la: IonelaB 27 August 2014 14:00
Setari Cookie-uri