momente nasoale...?

si totusi ..cum faci cand efectiv nu mai ai chef de nimic ...??
oricat de puternic ai fi ....si cei puternici clacheaza ...
si cu toate ca eu in momente dastea ma gandesc ca .."dumnezeu nu iti da mai mult decat nu poti duce"....uneori ..o iau razna ...parca prea multe rele m-i se intampla...
e nevoie de vointa ...dar nici macar deaia nu mai am...
blaa
Postat pe 21 Februarie 2010 21:38
bestiuta, lasa ca nostalgiile astea nu te tin mult, trec si te faci tu iar puternica.
nelly05
Postat pe 21 Februarie 2010 21:40
mai, curbele alea bioritmice nu-s chiar o prostie. nu stiti povestea cu cainele care turbeaza si de prea mult bine?
momentele joase sunt de fapt o reechilibrare a organismului, o "remobilare" interioara, dupa care urmeaza iar, inevitabil...vorba lui lapusneanu, "de ma voi scula..."
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 21:43
multumesc nelly :) asa este, probabil este doar o " faza" .. dar imi va trece, iar daca nu de buna voie.. silita!

blaa .. nu iti pot da un sfat, caci si eu sunt deramata in mom asta, dar uite .. stiind ca, in spatele unui monitor se gasesc persoane minunate sa incerce sa te ridice .. pe mine, una ma face putin mai puternicca, deosebita
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 21:56
De la: bestia, la data 2010-02-21 20:46:02asa este pik, insa te gandesti ca, omul in care ai avut incredere, atatia ani .. s-a spulberat toata increderea intr-o secunda! si asta am vazut-o cu ochii mei, printr-o discutie pe mess, cu unul dintre prietenii comuni ..si ma bucur, intr-un fel, pt ca acum macar stiu cu cine am de-a face ..

nu stiu daca numai asta este motivul pt care ma simt atat de disperata, dar s-au acumulat prea multe ..


S-a splulberat increderea..draga mea..in viata caracterele oamenilor ies la suprafata precum uleiul deasupra apei..vine un moment cheie cand un om iti arata cum este el cu adevarat , si atunci poti fi profund dezamagita de ceea ce vezi , respectiv imaginea pe care ti-o facusei despre el nu corespunde cu imaginea reala. Pe un forum nu se vorbeste despre viata personala dar am sa fac o exceptie spunandu-ti ca am fost casatorita cu cineva deosebit, credeam eu...pana a venit un moment in care mi-am dat seama ca..m-am inselat si mi-am mai dat seama ca daca as ramas alaturi de acel om m-ar fi tras in jos . Daca te-a dezamagit ...poate este mult mai bine ca s-a intamplat mai devreme decat mult mai tarziu , iti spun un lucru care te va feri de suferinta : nu privi nicio clipa inapoi daca simti ca te-a dezamagit cu adevarat si nu e doar o senzatie de moment.A nu privi inapoi e o chestie dura , e pentru cei care si-o permit dar crede-ma ca merita. Cel mai grav este cand te vei dezamagi Tu pe tine ....in rest, totul e relativ. Succes!
reyya
Postat pe 21 Februarie 2010 22:00
De la: bestia, la data 2010-02-21 21:56:02multumesc nelly :) asa este, probabil este doar o " faza" .. dar imi va trece, iar daca nu de buna voie.. silita!

blaa .. nu iti pot da un sfat, caci si eu sunt deramata in mom asta, dar uite .. stiind ca, in spatele unui monitor se gasesc persoane minunate sa incerce sa te ridice .. pe mine, una ma face putin mai puternicca, deosebita


pe mine ma ajuta extrem de mult sa vorbesc ..orice !in astfel de momente ....dar ...uneori ...imi trece ,cateva zile ....ori doar pe moment.cand ma bag in pat....stau si ma foiesc cate 2 3 ore..pana ma i-a somnu'....si tot aceeias stare o am ..
blaa
Postat pe 21 Februarie 2010 22:02
nu stiu cat de mult ne ajutam noi aici, dar simplu fapt ca spui problemele tale cuiva, parca le face mai usor de trecut, asa putin, macar auzi o vorba buna si conteaza foarte mult si asta in unele momente.
nelly05
Postat pe 21 Februarie 2010 22:03
mai dai de lucru si carcotasilor...
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 22:06
revya, multumesc mult :)
nelly, da asa cred .. mai ales ca , vb aici, unde nu te cunmoaste nimeni, nici tu pe acei .. te face sa te eliberezi, sa vb deschis si sa nu te gandesti ca maine, te va dezamagi

pt toate, va pup !
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 22:07

era o vorba, armata e lunga....
nu e cazul sa te consumi prea tare doar pentru un singur necaz, si DOAR penntru atat!
fleurdelis
Postat pe 21 Februarie 2010 22:13
uite fleur, acum imi place de tine cum vorbesti, tie ti-a trecut perioada aia naspa
nelly05
Postat pe 21 Februarie 2010 22:14
sigur, fleur!
ia sa ne dovedim noi niste buni crestini si sa-i facem rost de mai multe necazuri
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 22:16
creezi??
mai...am invatat ca e f imp sa nu o mai arati, uneori nici chiar tie
fleurdelis
Postat pe 21 Februarie 2010 22:18
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 22:18
fleur, nu o arati deci nu exista
nelly05
Postat pe 21 Februarie 2010 22:20
mai..tu nu rastalmaci acuma, ce-am zis eu! dar vorba aia, mi=a zis-o tata intr-un mom critic al vietii mele...si trebuie sa recunosc ca...MEREU exista necazuri mai mari, si mai grave si dureri mai adanci!
consoleaza-te cu gandul asta!
fleurdelis
Postat pe 21 Februarie 2010 22:20
De la: blaa, la data 2010-02-21 21:38:35si totusi ..cum faci cand efectiv nu mai ai chef de nimic ...??
oricat de puternic ai fi ....si cei puternici clacheaza ...
si cu toate ca eu in momente dastea ma gandesc ca .."dumnezeu nu iti da mai mult decat nu poti duce"....uneori ..o iau razna ...parca prea multe rele m-i se intampla...
e nevoie de vointa ...dar nici macar deaia nu mai am...



Eu m agandesc mereu ca totul se termina cu bine, mereu..si asa a fost, cel putin pt mine !
Am avut si eu momente din astea, nasoale rau, cel putin anul trecut, a fost horror cu thirller si drama SF
Iar acum sunt alta persoana, totul este roz...si atunci, cand nu imi era tocmai bine, chit ca uneori imi venea sa cedez si sa o iau pe aratura, cu multa incredere in viitor am trecut peste !
Bafta !
Kid0
Postat pe 21 Februarie 2010 22:22
De la: nelly05, la data 2010-02-21 22:20:23fleur, nu o arati deci nu exista


bravo nely! exercitiul asta il fac eu cu mine insami de-un an de zile

(dar inca nu stiu de-i asa finalul, heheehe)
fleurdelis
Postat pe 21 Februarie 2010 22:23
De la: fleurdelis, la data 2010-02-21 22:18:17 creezi??
mai...am invatat ca e f imp sa nu o mai arati, uneori nici chiar tie


daca nu o arati si o tii adanc ,,ingropata" acea problema va iesi la suprafata la un moment dat cu o forta mult mai mare.Si gravitatea va fi mult mai mare..
reyya
Postat pe 21 Februarie 2010 22:30
da mai, lasa k stiu eu...pana si terapia cu lacrimile...dar vreau sa zic ca nu e eficient sa te vaieti toata ziua!si asta in primul rand PENTRU TINEEE !!!
fleurdelis
Postat pe 21 Februarie 2010 22:34
sa va spun cum fac eu cand sunt suparata asa tare....plang, plang, plang, apoi spun oful meu (tot de la A la Z fara nici o retinere) persoanei care m-a suparat, apoi mai plang o tura si gata, a trecut.
nelly05
Postat pe 21 Februarie 2010 22:42
cind am momente proaste... acum imi spun ca trec. Incerc sa imi amintesc partile bune ale persoanei care m-a dezamagit, si sa ma conving ca viata nu e niciodata pur neagra asa cum nu e niciodata pur alba. Nimeni nu este rau absolut asa cum nimeni nu e desavarsit de bun. Jonglam tot cu nuante de gri, tot timpul,chiar daca uneori nu pare.

E destul de dur sa pui un tablou pastel in fata unei realitati care te dezamageste crunt, si sa te convingi ca bucuria de atunci A FOST REALA IN ACEEASI MASURA ca dezamagirea actuala. Ambele sint piese - egale ca importanta - ale aceluiasi puzzle.
E dur si uneori nu poti. Am avut momentele mele in care n-am putut sa vad imaginea de ansamblu dincolo de dezamagirea de moment.
Dar, daca vrei un sfat, asta trebuie sa faci...
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2010 00:37
quasaria, multumesc.
si eu incerc sa cred in oameni, de aici problema mea .. poate mai mult decat ar trebui, dar jur ca imi este greu sa cred ca lumea este rea -si stiu ca exista si oameni buni, si nu trebuie sa ii bag pe toti in aceeasi oala..

mi-am "impus" ca astazi sa mai stau ganditoare, de maine sa ma ridic! pt ca, nu se merita sa suferi pt nimeni, cu atat mai putin pt ..astfel de prieteni.
bestia
Postat pe 22 Februarie 2010 10:41
vezi bestiuta, asta e atitudinea potrivita
nelly05
Postat pe 22 Februarie 2010 12:55
gagici, revin cu stiri de ultima ora :
m-am calmat si am inteles ca viata trebuie luata asa cum este , cu urcusuri si coborasuri ..

ce rost mai are sa mai stau suparata, cand am atatea lucruri de rezolvat? si de ce anume m-as stresa io pt cineva, care nici macar nu se gandeste la mine?

va multumesc gagici!
bestia
Postat pe 23 Februarie 2010 19:27
nashpa...
toata ziua cu gura pana la urechi, fara ganduri, probleme, zice lumea ca esti nebuna, si te mai si plictisesti...
persoanele cu probleme sunt muuuuuuuuuult mai interesante!
pik_nik
Postat pe 23 Februarie 2010 19:29
oricand..te facem noi sa gandesti pozitiv
reyya
Postat pe 23 Februarie 2010 19:31
pik_nik
Postat pe 23 Februarie 2010 19:39
pikule, chestia care se zareste in josu' imaginii e buza inferioara???
unde-ai gasit imaginea asta bestiala??
bluelight
Postat pe 23 Februarie 2010 19:44
vad ca e intr-o continua transformare
nelly05
Postat pe 23 Februarie 2010 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credem in Dumnezeu cu adevarat sau ....ne prefacem ? 3081 De la: alexandru_revnic_yahoo_com 14 Martie 2010 16:27
buna fetelor 1 De la: danseanavictoria 18 Martie 2011 15:40
ce sa fac?sa lupt pt.el,desi va trebui sa infrunt atatea.... 47 De la: princess_21 26 Mai 2010 18:37
razbunare 17 De la: michaela48 7 August 2009 13:35
szia 9 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 16:45
Setari Cookie-uri