momente nasoale...?

ati avut momente cand nu va mai gasiti locul? ori cand simtiti ca sunteti jos si nu va mai intereseaza nimic?

cum "va ridicati" ?
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 20:05
cu beethoven....sau vivaldi
fleurdelis
Postat pe 21 Februarie 2010 20:07
mai bine cu Iron Maiden..the number of the beast -666
reyya
Postat pe 21 Februarie 2010 20:09
io cu claiderman...plang , ma enervez ca plang si ...gata! imi trece 1
eu_vio
Postat pe 21 Februarie 2010 20:10
nu ne ridicam, bestie mica

eu tocmai incerc, si incerc, si incerc sa ies din depresia secolului...da' nu-mi pushca si pace buna...
mi-am innebunit barbatu', am dat in paranoia, in fixatii, si cred ca cel mai bun lucru pe care il poti face in situatii de-astea e sa te trantesti jos, sa plangi pe rupte cateva zile, in speranta ca o sa treaca

daca nu trece...trebe mers la nenea doctoru' care se ocupa de mansarda

hai ca poti !...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2010 20:10
bine. ..poti incerca si cu manowar dar...
gata, fug la kundera k maine-i luni
fleurdelis
Postat pe 21 Februarie 2010 20:11
wife !
eu_vio
Postat pe 21 Februarie 2010 20:12
ma credeti ca nici macar nu pot sa plang ? cu toate ca incerc, dar nu pot ..
nu stiu, si nici nu imi explic cauza, parca nimic nu imi convine, parca totul ma deranjeaza .. stiu, sunt jalnica..
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 20:13
fix pix zilele alea de plans!
esti convinsa ca intr-o zi o sa te ridici? asta e clar!
ce rost mai are sa pierzi vremea plangand?! mananci bine in seara asta, golesti cateva pahare de vin, cat sa dormi fara sa visezi, si de maine dimineatza...opintel-opintel, ca un copil ce invata sa mearga
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 20:15
nu esti jalnica...esti om...

toti avem de-astea...doar ca la unii se acutizeaza rau de tot...da' rau de tot...
un sfat : spune-i lu' barbat'tu ca treci printr-o pasa proasta de tot, ca sa nu fie socat cand te iei de el si cand ii spui sa-si ia dreaq boarfele si sa dispara din viata ta.
explica-i ca e doar o faza intermediara si nu vorbesti serios

mai...mie de ce nu mi-a dat nimeni sfaturi de-astea ? ca de 3 luni va tot zic ca-s depresiva...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2010 20:16
ia-ti o zi libera si desprinde-te de toate si de toti, un somn bun,o cafea tare dimineata si o iei de la capat cu forte noi...
chery
Postat pe 21 Februarie 2010 20:17
am avut un wend intreg! maine si marti iarasi am liber . nici chef de iesit din casa nu am , nici nu vreau sa vb la tel, am descop[erit ca pana si prietenii te ft!pe la spate .. pur si simplu, sunt down!
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 20:20
wife, tu esti mare, si la teorie chiar tare!
ia sa vedem cum stai cu "praftica" aia, ca sa nu te creada lumea o laudaroasa
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 20:21
fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singura
chery
Postat pe 21 Februarie 2010 20:23
bestio, asta cu ce-ti fac prietenii ar trebui sa te mandreasca!
inseamna ca ai "spate".....
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 20:24
pikusor, nu-s mare la teorie, mamicule...tocmai am zis ca incerc sa ies din depresia secolului si nu reusesc, intelegi ?

si chiar i-am zis lu' pro sa-si ia boarfele si sa dispara dreaq din viata mea...noroc ca nu m-a luat in serios
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2010 20:28
oare cum este posibil ca o persoana sa fie atat de mizera, sa inceapa sa iti "sape" pe la spate, viata personala?
daca eu nu iti spun, tu cu ce drept intrebi? .. bleach! sincer, cateodata mi-e scarba de lumea asta ..
stiu ca dramatizez prea mult, dar mi s-a luat..
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 20:28
bun venit in realitate...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2010 20:30
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 20:35
mdea, iti inteleg perfect sentimentul...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Februarie 2010 20:36
si la sarmanii pereti nu se gandeste nimeni?! stiti voi cu cata munca s-au ridicat, s-au tencuit, zugravit, cate au vazut si nu au spus...?
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 20:41
asa este pik, insa te gandesti ca, omul in care ai avut incredere, atatia ani .. s-a spulberat toata increderea intr-o secunda! si asta am vazut-o cu ochii mei, printr-o discutie pe mess, cu unul dintre prietenii comuni ..si ma bucur, intr-un fel, pt ca acum macar stiu cu cine am de-a face ..

nu stiu daca numai asta este motivul pt care ma simt atat de disperata, dar s-au acumulat prea multe ..
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 20:46
ar fi fost de preferat sa continui in inselatorii, minciuni, tradari?
nu s-au adunat mai multe, bestio
cand patesti cate ceva nasol, iti amintesti de toate relele. stii de ce? daca tot e timpul sa faci curat, sa fie curatenie generala, de maine sa poti respira din nou aer curat.
simplu
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 20:51
multumesc fetelor.
cu voi, zau de poate omu' sa stea suparat!
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 20:53
De la: bestia, la data 2010-02-21 20:05:57ati avut momente cand nu va mai gasiti locul? ori cand simtiti ca sunteti jos si nu va mai intereseaza nimic?

cum "va ridicati" ?



idem !!
blaa
Postat pe 21 Februarie 2010 20:59
bestio, cand te simti fericita, bucuroasa, apeleaza cu incredere la mine! stiu cum sa te fac sa-ti treaca
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 21:00
cred ca toti trecem prin momente nasoale cel putin odata in viata
as vrea sa stiu cum putem trece peste ele, dar cred ca depinde de personalitatea fiecaruia.

bestiuta, nik are dreptate, daca tot faci curatenie arunca tot ce-i rau.
wife, tu esti o femeie prea puternica ca sa te lasi doborata de depresii.
nelly05
Postat pe 21 Februarie 2010 21:26
pik

nelly, chiar si eu ma simteam puternica, pana nu demult .. probabil ca a iesit bestia din mine, , sau poate doar am obosit sa ma tin asa batoasa, si m-au apucat nostalgiile..
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 21:32
ei, nimic nu ramane batzos la nesfarsit. sunt momente de culme, apoi de acalmie, da' stim cu totii ca dupa un gratar serios, un pahar de vin, o cafea, revine batzosenia
asta pana inlocuiesti definitiv batzosenia cu nostalgii
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 21:36
pikule!
bestia
Postat pe 21 Februarie 2010 21:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce femeile incurajeaza barbatii ca sa faca lucruri rele cum ar fii ca ei au voie sa incerce sa i-o traga la femeie,,si sa o prosteasca sa fie servitoare...si cum femeia este naiva cade foarte usor in plasa si este victima barbatilor rai 59 De la: ingerasulluptator 9 Iulie 2012 21:59
hm... 4 De la: anaROBERT 11 Ianuarie 2011 00:30
DEPRESIA 97 De la: nuti_vio 30 Aprilie 2010 21:43
am nevoie de sfaturi 236 De la: garbo087494 14 Noiembrie 2010 19:45
Dumnezeu si rautatea oamenilor 232 De la: ramonabambache 5 Septembrie 2011 09:48
Setari Cookie-uri