invidia si prostia este la moda in Romania?

maii, da cate lupte seculare, ati dus!
ilsuca, fac papa caci mi-e foamee , naaa
fleurdelis
Postat pe 29 Ianuarie 2010 02:03
o zi frumoasa!http://www.youtube.com/watch?v=_CTYymbbEL4
alexxandra
Postat pe 29 Ianuarie 2010 10:34
Ca raspuns direct pe site, nu multumesc, nu doresc sa iti fiu in lista de prieteni, tanti Dari.

Ca raspuns la mesajul asta :
"De la: Dari_Daniela la 29 Ianuarie 2010, 00:50 Pentru : Romeo_Ex

Subiect: ....
Mesaj:
"...nu cred ca cuvintele mele pot sa spuna...cat imi pare de rau...pentru tot...nu stiu cum am reusit,dar am gresit...daca ma poti ierta...iarta-ma...iti multumesc...o seara frumoasa, o viata la fel iti doresc..."

... numa' popa iarta, eu n-am ce!

Si ca sa fie inteles, eu nu m-am luat de copiii tai si nici nu am spus cum sa-i cresti, ci doar te-am avertizat ca nu vor veni la tine sa ii ajuti la teme (in special la romana) pentru ca vor lua note proaste. Ti-am spus si ca trebuie sa te pui la punct cu limba materna pentru a stii sa ii inveti bine si pe ei!


Tuth, sis, multam fain! Sempre fi!!
Romeo_Ex
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:28
De la: fleurdelis, la data 2010-01-29 02:03:48maii, da cate lupte seculare, ati dus!
ilsuca, fac papa caci mi-e foamee , naaa


io credeam ca ai obligatii sa-i faci cuiva mancarea!!!
sora_ilsi
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:34
Romeo,parca topicul se cheama ceva cu invidia si prostia...bla bla bla..Romania.nu judeca pe nimeni,ca sa nu fi judecat.nu suntem noi in masura ,sa judecam.lasa pe Daria,important este ,ca,copii ei sa invete si mai bine decat ea.incurajeaz-o,poate nu a avut posibilitate la timpul ei,pt invatat,am zis poate,dar poate invata daca vrea ,pe langa copii.nu e o rusine.in incheiere amo intrebare ,daca doresti sa raspunzi bine,daca nu,nu e suparare;de cand trebuie sa ierte preotul ,popa sau ce este ella biserica,manastire sau Vatican?ne putem cere iertare intre noi daca ne-am gresit,si ne iertam ,dar nu uitam,recunoaste.insa singurul caruia,i te spovedesti cu adevarat,daca consideri ca ai gresit,in viata si ii ceri iertare ca nu l-ai cautat sa te povatuiasca in momentele cand ai gresit,este DUMNEZEU.
alexxandra
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:40
. numa' popa iarta..
eu cred,ca numai Dumnezeu iarta...
LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:46
De la: sora_ilsi, la data 2010-01-29 13:34:19
De la: fleurdelis, la data 2010-01-29 02:03:48maii, da cate lupte seculare, ati dus!
ilsuca, fac papa caci mi-e foamee , naaa


io credeam ca ai obligatii sa-i faci cuiva mancarea!!!


nuuuuuuuuuuuuuu, n-am
fleurdelis
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:50
in alta "dezordine" de idei..
si pe mine ma irita(ca sa spun asa)faptul ca "romanuta" este stalcita ..DAR..
ma gandesc,ca si noi,daca folosim o alta limba,facem cam aceleasi grseli..
important este sa ne INTELEGEM intre noi,indiferent de limbajul(si mai ales greselile) pe care le facem
FOLOSIREA corecta a unei limbi,nu ne face mai :buni,frumosi destepti,etc
LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:52
De la: LILO, la data 2010-01-29 14:52:41in alta "dezordine" de idei..
si pe mine ma irita(ca sa spun asa)faptul ca "romanuta" este stalcita ..DAR..
ma gandesc,ca si noi,daca folosim o alta limba,facem cam aceleasi grseli..
important este sa ne INTELEGEM intre noi,indiferent de limbajul(si mai ales greselile) pe care le facem
FOLOSIREA corecta a unei limbi,nu ne face mai :buni,frumosi destepti,etc



referitor la iertare,ne iertam intre noi,dar nu uitam,iar singurul care ne obladuieste si la bine si la rau e ,ne mangaie si ne explica unde am gresit, este iertarea lui de tata, DUMNEZEU


referitor la stalcire si restul,despre limba romana ,nimeni nu isi poate cunoaste limba natala la perfectie.ai dreptate oricat de bine ai stapani gramatica ,morfologia,dialecte si toata limba romana,nimic nu te face OM,mai bun,mai frumos,mai destept ,etc...
alexxandra
Postat pe 29 Ianuarie 2010 15:23
De la: LILO, la data 2010-01-29 14:52:41in alta "dezordine" de idei..
si pe mine ma irita(ca sa spun asa)faptul ca "romanuta" este stalcita ..DAR..
ma gandesc,ca si noi,daca folosim o alta limba,facem cam aceleasi grseli..
important este sa ne INTELEGEM intre noi,indiferent de limbajul(si mai ales greselile) pe care le facem
FOLOSIREA corecta a unei limbi,nu ne face mai :buni,frumosi destepti,etc


Mai nene, de unde ati luat voi asta ca m-am facut mai frumos si mai destept pentru simplu fapt ca am vorbit corect??
Chiar in halul asta am ajuns, ca atunci cand vorbesti corect sa fii luat in bete??? In halul asta s-a degradat romanul nostru incat sa nu mai fie exigent cu sine insusi si sa aibe macar ambitia ca atunci cand vorbeste cu oameni straini (pentru ca asta suntem cu totii aici) sa se chinuie (daca nu a reusit sa retina niste reguli simple in scoala) sa vorbeasca cel putin coerent???
Daca nu stii sa scrii, daca nu stii sa tastezi, nu te mai face de ras si nu mai posta! Pentru mine, un simplu cititor, este oribil sa incerc sa-i citesc pe cei care scriu fara a tine cont de o minima si simpla regula gramaticala!
Cat despre INTELEGEREA dintre noi, nu poate avea loc daca nu pot citi ce scrii...
@ Lilo: insinuezi ca sunt persoane care posteaza pe garbo, in speta pe acest topic, si nu au limba romana ca prima limba? Si folosirea corecta a limbii materne te face om. Om cu ceilalati, om cu respect pentru sine in primul rand, si om cu respect pentru interlocutorul sau interlocutorii sai!

Iulius & Co si toate clonele dumitale, nu mai repeta ce spun altii ca risti sa-ti creasca pene colorate!!!
Romeo_Ex
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:36
INTELEGEREA ...

romeo...eu una iti inteleg indignarea...
LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:41
Nu postez atat de des cum o faci tu... dar de fiecare data cand intru nu vad decat ca ne ducem la vale rau de tot. Indignarea mea pleaca si de la mesaje in privat, care mai de care mai stalcite...
Eram on topic.... prostia e la moda, este la moda sa vorbesti incorect, incoerent... niciodata nu am reusit sa tin pasul cu moda se pare...

Romeo_Ex
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:46
nici nu trebuie sa tinem pasul cu moda..
si uite asa imi aduc aminte de un amanunt din copilarie..
imi facuse matasa-mea o hainuta de sarbatoare.si pusese toata dragostea ei in functiune in timp ce lucra cu migala acea rochita.
vecina vine sii ii spune matusii mele sa ii faca si pt fiica ei o rochita cum este "acum la MODA"
matusa mea nu-si dadu seama despre ce MODA era vorba..
in cele din urma afla ca dorea sa ii faca o rochita dupa modelul meu.

concluzia...oamenii (unii) sunt dornici sa imite...dar oare au intotdeauna MODELELE demne de urmat?
LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:55
io vreau chiloti de sarma ghimpata pt o sedinta foto..care aveti ??
reyya
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:56
eu sunt curioasa..cine o sa-ti urmeze MODA reyya
LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:01
De la: reyya, la data 2010-01-29 17:56:57io vreau chiloti de sarma ghimpata pt o sedinta foto..care aveti ??
cere si ti se va da
Dallya
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:01
De la: LILO, la data 2010-01-29 18:01:02 eu sunt curioasa..cine o sa-ti urmeze MODA reyya


dar n-ai gresit topicul? ai GRESIIT ala era cu YOCCO
LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:01
Instinctul de turma Lilo... imposibilitatea asumarii responsabilitatii pentru propriile noastre decizii... asa ca, se iau aceleasi decizii ca altii... de multe ori ale oilor mov (sunt la moda daca zic de flacara violet ?)

Reya: sarma nu mai este la moda anul asta, incearca pilitura de fier...
Romeo_Ex
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:01
Romeo ...ma tem ca nu se poate ..scrie clar stipulat: Sarma
reyya
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:03
reyya, sa-i poarte cine?
panty_C
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:04
vaaaaaiiiiiii....mi-e rrrraaaauuuuu...
http://www.youtube.com/watch?v=lQ8OWfK6pAI&feature=related

si asta....
http://www.youtube.com/watch?v=HVbsHjY7eIE&feature=related
preciouss
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:04
De la: reyya, la data 2010-01-29 18:03:02Romeo ...ma tem ca nu se poate ..scrie clar stipulat: Sarma


Din Cu, Zn, Al, Fe?

Ma gandeam ca pilitura de Fe se asorteaza cu ochii tai... inghiteai 2, 3 magneti, stii cum se aseza pilitura aia pe tine?
Romeo_Ex
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:06
lilo , modelele de urmat sunt cocalarii de pe Dorobanti ..si tampitele gen Simonica Senzual si alte paparude care se cred ,,Vip-uri" Astea sunt modelele de urmat din Ro :-)
reyya
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:06
Pot sa incerc eu sa-ti crosetez ...daaaaaaaaaa...mi-arati stipulatura respectiva?...poate da si modelul...adica...punct lenes...2 pe fata 2 pe dos...merge si cate 3...asa..unu pic de documentatie tehnica acolo...
Ines
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:06
De la: pantera_neagra, la data 2010-01-29 18:04:05reyya, sa-i poarte cine?


Panteruta promit ca dupa sedinta foto ii dau ex-soacra-mii sa-i poarte desi ma tem ca orice e mult prea ,,soft" pt aia
reyya
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:07
noh...ce parere sa mai avem romeo? vis-a-vis de continutul postarii lui preci..

si mie mi-e rau...(de la prostiile ce misuna pe la tv-uri)
LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:08
spuneti-mi bre si mie cate o noutate de asta picanta ca eu sunt departe de patria mama
reyya
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:11
postasem ceva si n-a aparut - pe scurt, romeo, eu una am decis sa fac "skip" la ineptii si agarmari...- motivul? nu mai vreau balacareala de la asa persoane care mai sunt si gratulate pentru asta (si prin asta, incurajate!)!
panty_C
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:15
Dumnezeule! acum am vazut si eu, preci...

pai uite astia ne coplesesc, ca numar, incetul cu incetul - si mai sar si la beregata daca le zici ceva
panty_C
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:18
ASTIA au putere economica..
banii sunt invers proportionali cu desteptaciunea..
si direct proportionali cu prostia
LILO
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
abilitati practice,formarea deprinderilor de munca (pt.varsta prescolara si scolara mica) -educatoare,invatatori,parinti,bunici,bone,case de copii 2 De la: mamytzy56 10 Ianuarie 2013 22:32
Despre iubire si comunicare in viata.Ce inseamna sau ce ar trebui sa insemne?! 129 De la: Schmetterling 18 August 2015 09:32
UN BUN RENUME 1 De la: garbo269415 15 Martie 2012 05:43
Ce faci cand nu iti mai place viata ta ??? Si nu ai nici cum sa o schimbi ! 19 De la: garbo134266 22 August 2010 20:49
Olimpiada Sandvisurilor 3 De la: cricat 18 Octombrie 2011 10:48
Setari Cookie-uri