politica

in ce masura Elena Gabriela Udrea poate avea soarta candidatei Lia Roberts la Presedintia Ro.
garbo159480
Postat pe 28 Iunie 2010 18:28
De la: garbo159480, la data 2010-06-28 18:28:48in ce masura Elena Gabriela Udrea poate avea soarta candidatei Lia Roberts la Presedintia Ro.
Probabil cind voi candida si eu, va avea sanse reale!
teodor_el
Postat pe 7 Iulie 2010 15:58
as zice unaaa!!! da' mai bine lasa!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 16:01
Presedinta........Nu.........Acum. Prim ministru, insa........Se prea poate. Deoamdata situatia economico fnanciara e cam grea. Dar cand se va stabiliza.......dl presedinte ar putea sa o numesca prim ministru. Nu credeti?
angelicadavid
Postat pe 11 Iulie 2010 14:49
De la: angelicadavid, la data 2010-07-11 14:49:31Presedinta........Nu.........Acum. Prim ministru, insa........Se prea poate. Deoamdata situatia economico fnanciara e cam grea. Dar cand se va stabiliza.......dl presedinte ar putea sa o numesca prim ministru. Nu credeti?
Cu toata ambitia sa, nu cred ca ar reusi sa ajunga nici premier! Si asta din simplul motiv ca nu ar incapea de rechinii in virsta , cu state vechi in politica,si sincer m-ar bucura daca ar fi asa !S-ar dovedi ca si in Romania , tinerii capabili , incep sa se ridice !
teodor_el
Postat pe 11 Iulie 2010 16:09
o femeie putrnica ajunge sus, prin propriile forte. cand f..undul e la bataie,am dubiii mari in ce priveste potentele ei intelectuale.
cocona asta o fi cum o fi. eu, daca as fi barbat,nu as dori-o. e frivola si urata. nu stiu cine o vede frumoasa. poate gresesc eu.

consider ca o femeie care poate ,se ridica singura. nu are nevoie de scara
si_totusi
Postat pe 11 Iulie 2010 16:40
maiiiiiiiii Spania campioana mondiala.....ce ziceti?
estela
Postat pe 13 Iulie 2010 05:35
De la: si_totusi, la data 2010-07-11 16:40:35o femeie putrnica ajunge sus, prin propriile forte. cand f..undul e la bataie,am dubiii mari in ce priveste potentele ei intelectuale.
cocona asta o fi cum o fi. eu, daca as fi barbat,nu as dori-o. e frivola si urata. nu stiu cine o vede frumoasa. poate gresesc eu.

consider ca o femeie care poate ,se ridica singura. nu are nevoie de scara
PERFECT ADEVARAT!
teodor_el
Postat pe 13 Iulie 2010 13:41
la cat este ea de "infipta" are sanse reale..ca de...femeia poate orice, barbatul nu
tymbark
Postat pe 13 Iulie 2010 14:00
Udrea..o daaaa..o femeie ,, capabila"...intr-adevar..sa recapitulam: nascuta la Plescoi , acolo unde se fabrica celebrii carnati de Plescoi, urmeaza liceul teoretic "Bogdan Petriceicu Hadeu" din Buzu, secia Filologie - limbi strine,ulterior ca orice ,,domnisoara respectabila " pleaca la Bucuresti unde desigur face facultatea pe langa alte ,,chestii" menite sa o propulseze in randul ,,femeilor capabile" :-)
Potrivit CV-ului, Elena Udrea cunoate franceza "foarte bine", iar engleza i italiana "bine", asta dupa ce a terminat un profil de limbi straine :-) ,,bine" insemnand mediu la dansa :-)
ntre 1997 i 2005 a fost avocat titular al cabinetului Individual de Avocatur "Udrea Elena Gabriela" din Bucureti,cabinet facut tot pe ,,merit si nu numai" iar ntre iunie 2004 i februarie 2005 a fost consilier n cadrul Consiliului General al Municipiului Bucureti, preedinte al Comisiei Juridice i de disciplin.

n 2002 a intrat n Partidul Naional Liberal, iar n iunie 2004 a devenit consilier municipal din partea PNL. Pe 21 octombrie 2005 a demisionat din PNL, iar la 12 februarie 2006 se nscrie n PD. n prezent este secretar executiv al PDL.

In 2007, Universitatea Cretin "Dimitrie Cantemir" a emis pliante publicitare n care se arta c Elena Udrea este doctor n tiine militare, prednd masteratul de "Integrare European. Ea a recunoscut ns c este "doar doctorand" :-)

Aceasta este evolutia unei femei ,,capabile" , cu ceva puternic pus la bataie atunci cand situatia o impune...si acel ceva nefiind creierul :-)
reyya
Postat pe 13 Iulie 2010 14:18
De la: si_totusi, la data 2010-07-11 16:40:35o femeie putrnica ajunge sus, prin propriile forte. cand f..undul e la bataie,am dubiii mari in ce priveste potentele ei intelectuale.
cocona asta o fi cum o fi. eu, daca as fi barbat,nu as dori-o. e frivola si urata. nu stiu cine o vede frumoasa. poate gresesc eu.

consider ca o femeie care poate ,se ridica singura. nu are nevoie de scara


adevar grait-ai cu precizarea ca ridicarea pe merit este pe zi ce trece tot mai putin posibila daca nu chiar imposibila in Romanica zilelor noastre populata de stim noi ce... :-)
reyya
Postat pe 13 Iulie 2010 14:28
esti informata bine reyya
oricum...tot cu fundu' a ajuns unde a ajuns si culmea...vrea mai mult
tymbark
Postat pe 13 Iulie 2010 14:42
pai, nu-i normal, tymica?daca tot s-a antrenat , trebe sa ajunga la performante

mie mi-a placut cum s-a dus sa imparta pantofi cu toace babelor sinistrate. saracele femei, nu mai aveau nici pestelca in poale si le trebuia catalige.

imaginati-va cum, toate doamnele satului, imbracate sau dezbracate de viitura, isi pun pantofi negri cu 12 cm toc, jartiere portocalii si papioene. apoi, sa incinga gioc de can-can pe varful dealului unde s-au adapostit

domnii, sa nu se lase nici ei mai prejos. sa-si puna peste costumul lui adam crevetile

va amintiti ca acum doi ani, tot la niste sinistrati a aparut un camion cu ajutore tot de la guvern? lumea buluc. nacajitii credeau ca le-au adus aia paturi sau vreo pereche de nadragi. cand colo, CRAVATE

stiu dilii astia ce nevoi au cei de la sate. mai ales ca au ramas cu c urul gol
si_totusi
Postat pe 13 Iulie 2010 15:09
ioi!
de niste matze de rasa n-au nevoie?
zambila
Postat pe 13 Iulie 2010 15:12
zambilici, nu strica programul folcloric cu matele.

daca eram in locul acelei femei careia ii spunea aurolacu de base sa faca paine, il stuchiam in ochi ca pe motanii paduchiosi
si_totusi
Postat pe 13 Iulie 2010 15:13
De la: si_totusi, la data 2010-07-13 15:09:27pai, nu-i normal, tymica?daca tot s-a antrenat , trebe sa ajunga la performante

mie mi-a placut cum s-a dus sa imparta pantofi cu toace babelor sinistrate. saracele femei, nu mai aveau nici pestelca in poale si le trebuia catalige.

imaginati-va cum, toate doamnele satului, imbracate sau dezbracate de viitura, isi pun pantofi negri cu 12 cm toc, jartiere portocalii si papioene. apoi, sa incinga gioc de can-can pe varful dealului unde s-au adapostit

domnii, sa nu se lase nici ei mai prejos. sa-si puna peste costumul lui adam crevetile

va amintiti ca acum doi ani, tot la niste sinistrati a aparut un camion cu ajutore tot de la guvern? lumea buluc. nacajitii credeau ca le-au adus aia paturi sau vreo pereche de nadragi. cand colo, CRAVATE

stiu dilii astia ce nevoi au cei de la sate. mai ales ca au ramas cu c urul gol[/quote

da mey, aia cu pantofii cu toc a fost o persiflare extrema la adresa oamenilor ala amarati care au ramas fara case din cauza inundatiilor,a replicat ca au fost donati si nu a fost timp sa separe pantofii cu toc de pantofii sport...impardonabil...
reyya
Postat pe 13 Iulie 2010 15:15
na, ca mi-am amintit. ma duc iar la chestiune sa-i cer bani zambilului . ca doar el l-a votat pe base. sa-mi plateasca diferenta de leafa luata de florile cucului . daca o fi avand asa ceva base. nu flori ci, ...........
si_totusi
Postat pe 13 Iulie 2010 15:16
reya, da cravatele ce au fost?

ii doare in trisca de romani. si mai spun ca noi nu suntem performanti
si_totusi
Postat pe 13 Iulie 2010 15:17
ei, ce?? probabil le avea pe stoc fabrica unui bastan, le-a cumparat statu si le-a dat sinistratilor
is paranoia, au ba? sufar de teoria conspiratiei?
zambila
Postat pe 13 Iulie 2010 15:20
aia acu cravatele a fost asa...strigator la cer..bietii oameni...cum poate una de asta de a supt-o din a 10 si a ajuns pe ,,merit" sa-si bata joc de niste oameni amarati..acum citeam in presa ca doreste sa cumpere apartamentul de la ultimul etaj (4) din blocul de unde a copilarit..Cata fatarnicie, te apuca greata!
reyya
Postat pe 13 Iulie 2010 15:21
astia trebuie batuti cu pietre.nu dans de pinguin, nu conversatie eleganta. bataie ca la hotii de cai
si_totusi
Postat pe 13 Iulie 2010 15:45
scumpo, astia nu stiu ca bataia doare
zambila
Postat pe 13 Iulie 2010 15:47
Nici bataia nu-i sperie... au soriciul gros.
Tylly
Postat pe 13 Iulie 2010 15:58
pusca si cureaua.......cu multe gloante. asta le-ar trebui
si_totusi
Postat pe 13 Iulie 2010 16:02
Ak-47= Automat Kalasnikov ...
reyya
Postat pe 13 Iulie 2010 16:08
katiusa. foc cu foc
si_totusi
Postat pe 13 Iulie 2010 16:14
dap...si cu funtionalitate ,,multipla" ...
reyya
Postat pe 13 Iulie 2010 16:21
mie imi place doamna Udrea si nu inteleg de ce este mai grozava doamna Andronescu sau Norica Nicolai sau si mai rau Aura Vasile.Doamna Udrea este o femeie ambitioasa descurcareata si daca este si frumoasa norocul ei, cei care ii gasesc nod in papura sunt fie misogini, barbatii, fie invidioase ,femeile
garbo160158
Postat pe 14 Iulie 2010 15:45
oo daaa, du-te si canta la alta masa cu udrea ta si pup-o-n dos pe alt sait, ti-a dat si tie niste pantofi ceva, 30 de lei, 1 kil da faina si unul de ulei?
Laura_M
Postat pe 14 Iulie 2010 15:56
poate s-o pupe si in opusul dosului...sau nu mai are loc de politicieni probabil

una peste alta, acesti tembeli si nenorociiti care se numesc politicieni, au ajuns sa sfideze bunul simt si durerea romanilor amarati din zonele afectate de inundatii!
tymbark
Postat pe 15 Iulie 2010 08:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e cu mine? 10 De la: garbo_3867 15 Iunie 2012 23:55
hm... 4 De la: anaROBERT 11 Ianuarie 2011 00:30
Menage a trois 14 De la: jeanette40 28 Decembrie 2010 17:14
Urare de Paste din partea Garbo 65 De la: Echipa_Garbo 17 Aprilie 2012 10:28
History of the Ryder Cup 1 De la: jiaopi111 21 Octombrie 2010 11:36
Setari Cookie-uri