Forum ok....UTILIZATORI jalnici!!!!

mai figura trista, io nu incerc nici sa-ti explic, si cu atat mai putin sa te conving. pentru ca ai o singura idee, o singura filozofie de viatza. universul asta isi mentine echilibrul doar daca treci tu prin lume mereu indoliata. in ganduri, trairi, atitudini, sperante.
viata nu e simpla, nu e usoara, nu e un drum de trandafiri pentru nimeni. problemele apar mereu, da' tot mereu apar si rezolvarile.
si lucrurile se vor succede asa si in continuare, fie ca pui mereu moaca de inmormantare, fie ca te mai refugiezi prin locuri in care sa te distrezi, sa mai uiti de necazuri. noi aici ne distram. fie pe seama glumelor noastre "de umplutura", fie pe seama tristilor ca tine. e clar?
pik_nik
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:23
he he heee... dune? albu?
ready_vivus
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:23
"..latura frumoasa a vietii e cand ai langa tine oameni care gandesc ca tine....indiferent cum ai gandi...sau ma rog persoane care macar o data in viatza iti pot da dreptate...macar de ..complezenta.."

apoi, daca amagire inseamna latura frumoasa a vietii...

cum adica sa-ti dea dreptate de complezenta? un om are nevoie de papagali in preajma?

si cum " sa gandeasca ca tine?" ce e frumos in asta? frumos e cand are loc un schimb de idei; sincer, prietenesc

cand cineva nu-i de acord cu ce spui, nu inseamna ca-ti este dusman
si_totusi
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:23
De la: nelly05, la data 2010-01-02 20:21:08nu suntem super oameni, dar ce-i rau in a vrea si incerca sa iesi invingator in lupta cu problemele pe care le ai?

...rau e ca unii nu recunosc momentele in care de fapt nu au fost invingatori...ci de fapt invinsi...si incearca sa mascheze asta cat se poate de mult...pentru ca in viatza asta oricine are esecuri...fie ele si marunte...care macar pentru o secunda te fac sa redevii serios...si sa privesti adevarul in fatza.
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:24
pik, eu cred ca a vazut titlul si s-a bagat cu postari, doar-doar va demonstra ca ultima jumatate e adevarata. numai ca nu trebuia sa mai insiste atat, a demonstrat de la prima postare ca mai sunt si jalnici printre noi
ready_vivus
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:25
...ba in anumite momente...exact asta inseamna daca cineva nu e de acord cu tine...ca iti este dusman..ce e drept nu intotdeauna...e o chestiune de diplomatie ...la mijloc!
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:25
...ca cine nu e cu mine e impotriva mea....e de cand lumea!
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:26
iote, totusica imi da dreptate, chiar si de complezenta
ca doar completeaza analiza mea de text de la pagina anterioara
totusico, scumpo, mai baga mami, ca sa nu fii de acord doar "macar o data...macar de complezenta" cu mine
ready_vivus
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:27
De la: pik_nik, la data 2010-01-02 20:23:07mai figura trista, io nu incerc nici sa-ti explic, si cu atat mai putin sa te conving. pentru ca ai o singura idee, o singura filozofie de viatza. universul asta isi mentine echilibrul doar daca treci tu prin lume mereu indoliata. in ganduri, trairi, atitudini, sperante.
viata nu e simpla, nu e usoara, nu e un drum de trandafiri pentru nimeni. problemele apar mereu, da' tot mereu apar si rezolvarile.
si lucrurile se vor succede asa si in continuare, fie ca pui mereu moaca de inmormantare, fie ca te mai refugiezi prin locuri in care sa te distrezi, sa mai uiti de necazuri. noi aici ne distram. fie pe seama glumelor noastre "de umplutura", fie pe seama tristilor ca tine. e clar?

...canva era si pentru mine asha...dar de la o vreme am observat ca daca nu gasesc eu rezolvare nu mi le rezolva nimeni...deci rezulta logic ca rezolvarile nu vin de la sine si nu apar asha de nicaieri...nesperate......................................................................
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:28
mai 472, n-as fi vrut sa ti-o spun, da' insisti
io-ti cunosc drama, iti inteleg si modul in care gandesti. esti furioasa pe toata lumea. un fel de roby, varianta feminina.
iti raspund prin versurile unei melodii "populare", destul de vulgare da' cu samburele ei de intzelepciune populara:
"ti-a placut sa dai din craci
acum leagana si taci"
pik_nik
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:29
fratilor...voi nu aveti ce sa faceti decat sa va puneti la mintea lui 472....pai frateee....daca ii studiati toate postarile de cand a aparut pe aici si pana azi, o sa constatati cu uimire ca nici ea nu stie ce si cum sa mai minta pentru a atrage atentia....si, cum de azi dimineata combate la sampania de chiersici...e explicabil de ce are limbarita o postanta, care are un numar uimitor de postari si o ratie de postari pe saptamana de opreste fulgul in cadere....
tutankhamon
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:29
bre 472, ti-am cerut noi sa ne rezolvi problemele cumva? ti-a cerut careva dintre noi vreun sfat macar?
poftim? asa ma gandeam si eu
deci lasa-ne daca nu esti capabil/a decat sa bocesti aici de mila-ti proprie.
ready_vivus
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:31
De la: pik_nik, la data 2010-01-02 20:29:22mai 472, n-as fi vrut sa ti-o spun, da' insisti
io-ti cunosc drama, iti inteleg si modul in care gandesti. esti furioasa pe toata lumea. un fel de roby, varianta feminina.
iti raspund prin versurile unei melodii "populare", destul de vulgare da' cu samburele ei de intzelepciune populara:
"ti-a placut sa dai din craci
acum leagana si taci"

...ce sa legan..un copac???
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:31
72, e un mod pagubos de a gandi. nu intodeauna cel nu-i cu mine e impotriva mea cum, iar nu-i adevarat nici ca, cel ce e cu mine, e chiar cu mine.

vivus, de complezenta , zic ca tine. da, ce ai spus ?

si_totusi
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:33
...adica daca de obicei ma caracterizeaza o atitudine serioasa inseamna ca imi plang de mila??
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:37
..v/am mai zis io ca sunteti de cimitirul vesel din Sapanta...da nu vreti sa ma credeti!
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:39
atitudinea ta nu inseamna seriozitate ci inchistare, politicos vorbind
pik_nik
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:40
Bre 472, daca tu esti serioasa toata lumea trebuie sa fie serioasa? Daca tu razi toata lumea trebuie sa rada? Si da. E foarte misto cimitirul din Sapanta.
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:40
n-auzisi doruletz ca cine nu e cu ea e impotriva ei??
eladaela
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:43
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-02 20:40:27Bre 472, daca tu esti serioasa toata lumea trebuie sa fie serioasa? Daca tu razi toata lumea trebuie sa rada? Si da. E foarte misto cimitirul din Sapanta.

...ei nu dar parca nu se cade ca atunci cand se trateaza un topic serios..sa se devieze in glume care nu au legatura cu subiectul..
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:44
Inca o trista.
Doara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:45
ce sa facem bre 472...avem o scuza.....esti prea haioasa...cred ca e de la chiersicile alea....
tutankhamon
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:46
..totusi io cred ca tristetea are alte forme!
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:46
atitudinea serioasa nu inseamna sa fii incrancenat, inchistat, cum nu exclude nici ,simtul umorului. in viata, trebuie sa faci si haz de necaz . oamenii care au puterea de a se autoironiza sunt oameni puternici, nu miorlaitii si incruntatii

dupa parerea mea, iti cam plangi de mila

nu esti superficial daca zambesti, chiar cand ti-i greu. tocmai. asta inseamna sa fii puternic

ultima remarca a ta, imi da dreptate. cate cimitire serioase, nu stau uitate, pierdute printre balarii? da, cel de la sapanta, e viu.
si_totusi
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:49
parafrazand o alta melodie, as zice ca tristetea are formele tale
iar lumea care intra pe aici, in general vorbind, o face ca sa uite de tristete
pik_nik
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:50
...totul in viatza asta e bine delimitat dupa parerea mea...si nu prea merge sa faci haz de necaz...toata viatza...
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:53
...nu stiam ca un forum poate fi comparat cu un bar...acolo te duci sa uiti de griji...aici se pot face unele noi.
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:54
Daca nu as face ,haz de necaz,as inebuni
scrichy
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:55
...ma rog..fiecare cu felul lui de a fi...io daca as face ...haz de necaz...cred ca as innebuni
garbo055472
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:57
De la: garbo055472, la data 2010-01-02 20:44:20...ei nu dar parca nu se cade ca atunci cand se trateaza un topic serios..sa se devieze in glume care nu au legatura cu subiectul..


da' unde e topicu' ala serios?
de fapt ASTA e problema: unde e topicul ala serios??
ready_vivus
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 11 De la: garbo333792 1 Aprilie 2015 06:39
Mai are rost sa te casatoresti? 462 De la: Dor_marunt 22 Mai 2010 14:08
Histerosalpingografia 14 De la: garbo_394157 15 Noiembrie 2016 20:15
Vreau un sfat >:) cum sa dau o lectie unui baiat :D 168 De la: blondina_X 8 Mai 2010 14:08
Iti place sa calatoresti? Ce anume iti place sa faci atunci cand calatoresti? 19 De la: fleurdelis 23 Decembrie 2009 00:00
Setari Cookie-uri