Amanta de cariera. Statut de invidiat sau de compatimit?

pai cre' ca d'aia nu mai apare... numara fisele.
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:46
De la: quasaria, la data 2009-12-29 05:07:01tuth, eu am facut testele astea "live" si am trimis si cite doi imbracati la fel, in acelasi loc, sa se converseze unul cu altul, sa nu se plictiseasca... Crezi ca au inteles ca au fost ei niste dobitoci? Nope. Au inteles ca li s-a intimplat ceva nedrept. Asa ca am renuntat la lectii d'astea. La ce folosesc?

Asa si nea vasilica asta. Ce drak crezi ca intelege din toata discutia? Ca prostituata e orice femeie care sta cu un barbat pentru banii lui - inclusiv, sau mai ales din categoria nevasta?
Vb cantecului... prost si sotie, pardon, sot si hotie...



No, sara buna drajilor! ca la noi ashe sa zace, cand intri pe ushe.

@quasaria...Pai ce-ti facui io tie draga, sa ma iei asa in suturi si-n furci p`acilea`sa, cand io nu`s acasa? Asa crudela esti matale, sa ai pohte de`a ma scoate pe strasse pe gerul asta cand ai mila si de un caine? Zau, da sa ma interpelezi tu pe private si sa-mi scoti oasele la intalniri de colturi cu fata morga , ai? Pai n-ar trebui sa te invit eu pe tine? Parca asa era cu doamnele! Sausau cam schimbat doamnele.sau doamnele nu mai sunt doamne. Sau nu mai e nevoie de ele. Sa ma ia mama-draq, daca ma mai inteleg io pe mine, d`apoi pe tine, la cat ma iei de razant. Da io`te, ca sa nu ma vad pe drumuri si sa nu-ti vina in minte idei diabolice, am blocat mesageria sa nu ma ispitesti! Da` crezi un asa farmec imbatabil ai, lol? Ce zisasi tu ca le facusi la aia doi? I-ai pus sa se intalnesca la colt si tu te hlizeai dupa ferhong? ! Waleuuutare faza. Doar ca-i de matz! Tiki-piki! faza bighidiilor de la gradinitza. Hai sa-ti zic io un tare. Io am lasat intr-o camera de hotel, doua botaniste cu nota de plata dupa cap, dup ce toata noaptea au halit room-service! Ei si parca nu era destul, dimineata au mai vrut si un Martell ( sa se dreeeagaca le era stricat stomacuuuul) iar eu gentleman baiat, am zis ; hai ca merg eu sa va aduc! Eh! Si tuloeo la masinasi vaya-con-dios! Mdaaasi ramase botanistele sus, cu nota de plata dupa cap si buletinul la receptie, ca al meuera la politie pentru preschimbare.
******
S`acuma sa revin la ganduri pasnice, ca`s om pasnic de firea mea.
Am aparut aici intamplator si am zis ca n`oi sta mult! D`atunci nu ma gandeam sa am parte de atata adrenalina, care culmea imi face bine!
Gata, m-am mai gandit!M-am hotarat: NU mai plec! Am sa raman o vesnicie, ca`s tare multe de vazut si de citit p`aciliea`sa. Si unele chiar imi plac. Da`am zis; hai sa nu ma fac o vedetuza .D`aia nu mi-am facut nici profil . Nici poza, nici nik, nici avatar si n-am facut nici descrierienglezite sa nu sar io in ochii cuiva si sa-l doara ochii de mine. Asa am gandit, sperand sa-mi iasa! Da`lu matalutza, vad ca tot nu-ti placusi? Poi io ce sa-ti fac fatuca? Nici mie nu-mi plac multe, da`le mai inghit si cu apa. Tu vrei sa-ti merga bine pe gat, toate pe uscat. Mai`moaiele si tu!
No, cam asta-i! S`acu, poti sa slobozi sarabanda Ferentarului, ca io stiu si ignore (ca tot esti moarta dupa englezisme)!Shi nu te mai balaganii pi dinaintea mee, ca nu ma `spaimantez io ashe usor... ca ghe `timidare , nici p`ashe!

No servus la toti , ficiori si fete! Si sa nu uitati mah, ca-mi santeti tat mai draji! D`amu, m-am supara rau. Ioi ce m-am suparat.

No, sara buna! azi nu mai graiesc nimika. Tare mai nekejit. Ntz-ntz-ntz.ore cum oi durmnii?
garbo090662
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:25
62 da, si tu baiet elegant, nu gluma

mai ales chestia cu plata hotelului e o smecherie de mare efect
.implica caracter, nu shaga
ca sa nu mai zic cum numesti pe acele femei" botaniste"

acu, ce sa spun? e o vorba" spune cu cine te insotesi, ca sa-ti spun cine esti"
si_totusi
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:41
662, nu victimiza: te-am luat doar la misto. Daca te luam in suturi schelelaiai mai convingator. Iar cit farmec am eu e absolut irelevant - la cum te exprimi nu treci sigur pe strada mea.

In rest, multa lume amarita.
Du-te si tu la sorcovit, poate faci rost de bani. Nu de hotel, da' de vreo planta din aia de-a ta in tufis. Sa iti rezolve dilemele: ce e aia "amante" si cite stele verzi are ele. Sapte?
quasaria
Postat pe 30 Decembrie 2009 01:02
daca il loveste cu tigaia de clatite numa 5.....daca il cotonogeste cu o sticla.....7......daca ii da una cu un tuci de fonta....numa una si buna.....pe mormant....
tutankhamon
Postat pe 30 Decembrie 2009 01:36
tuth,

lasa cratitele... Stiintific: doua amante au paispe stele?
Sau radical de ordinul doua din sapte la puterea un prapadit in minus?

Ma refer la radical din ala liber... cu electron celibatar. Daca nu e celibatar inmultim altfel.
Sau impartim?!
quasaria
Postat pe 30 Decembrie 2009 02:37
tot nu aveam eu cu cine pleca la sorcovit...m/o lua si pe mine,sau is prea hoasca pt el?
elodia
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:19
elodio, iar, soro???
garbo_C
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:21
din nou...
elodia
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:23
imi place tare baiatul asta,cum sa fac sa/l agat? el se uita intai la maini,manute,palmute,etc,da nu stiu cum sa i le arat
elodia
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:23
q...nu ma lua mama cu matematica...ca am fugit de aia ca dreacu de tamaie......si am facut medicina....
tutankhamon
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:29
tutankhamon,da/mi mie un sfat,ca nu/i matematica,e psihiatrie pura...m/am indragostit de 662...
elodia
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:32
ioi, elodio!!!
ai tendinte sinucigase, fetita!
garbo_C
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:34
elodiooo..si cu notaru ce faci bre???? mi-a dai mie???
tutankhamon
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:36
cu notarul fac cariera,cu 662 stau asa si/l admir ca mi/e tare drag
elodia
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:37
n-apai puiu aista de morosan 662 ii haios, dar parca il aud pe chiersicu, cand sa pune pa vorbit de nu-l mai opresti nici cu tunu......si tat stau cu grija sa nu-i dau apa la moara ca altfel stau in cour si tre sa-l ascult la nemurire....
tutankhamon
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:37
si mie....odata?????de 2 ori?????
nazirra
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:38
elodio, maica, zicea pe undeva, pe la diferenta de varsta, ceva din care rezulta ca tinde spre tinerete...nu stiu ce varsta are dar...cred ca nu te incadrezi...sorry
panty_C
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:40
hmmm, mie baietul aista, 662, sau cum si-o zice mai nou, tare imi pare cunoscut
ce zici, totusico??
zambila
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:40
nazi, ce maica?
panty_C
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:41
s-a jurat pe ochii lui ca nu e "reincarnare" dar si mie imi suna, al deaq, de cunoscut...
panty_C
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:43
aham, e grele
se leaga multe....in fine, nu mai zic nimic, ca o sa-mi spuneti paranoia, in curand
zambila
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:46
eu am asa un presentiment ca/i neam cu mine...seamana cu un unchi al meu...
panteruta,ma faci baba?
oricum am luat/o rau de la mos craciun ca mi/a adus niste cremute antirid colagen,elastina,alea,alea,de m/au apucat nabadaile,mai bine goblen decat creme de babe
elodia
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:48
mai elodia mai......cine ti le-o dat te vrfea vesnic tanara si te place acuma asa cum esti si vrea sa te pastreze la fel.....ooof...ce nu intelegi????
tutankhamon
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:51
nu, elodiuto, mama, eu vreau doar sa te feresc de iluzii - te-ar rani el mai rau...
si-apoi cum o sa te fac eu "baba" cand eu sunt in faza de mumificare - dupa teoria la care ma refeream?
panty_C
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:52
aha,deci sunt tanara?
vezi,panteruto,vezi?
elodia
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:54
vad, iubito,
panty_C
Postat pe 30 Decembrie 2009 12:54
zambilici si mie imi pare cunoscut, da nu stiu de un'sa-l ieu

da, lumea se mai aseamana. mai stii?
si_totusi
Postat pe 30 Decembrie 2009 13:00
eu am un plan de bataie,ia,grupir si ziceti daca strategia e buna
1 ii povestesc la ce ma uit eu intai
2 ii povestesc cum si cat am fost eu amanta necasatorita fiind
3 ii povestesc cum si cat am fost eu amanta casatorita fiind
4 ii povestesc cum vreau sa fac eu cariera si ii solicit sprijinul in vederea consilierii
5 ii spun abia la sfarsit ca e barbatul pe care l/am cautat in toti barbatii carora nu le/am povestit nimic
elodia
Postat pe 30 Decembrie 2009 13:00
bun plan!

auzi, dar daca si el e... "de cariera"?
garbo_C
Postat pe 30 Decembrie 2009 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Locurile de munca in Romania 103 De la: lucicazainea 7 August 2010 03:33
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj. 43 De la: Marcela66 9 Decembrie 2013 21:45
Un cuvant frumos 3 De la: garbo_1568 16 Aprilie 2012 12:02
as avea nevoie de o sugestie 9 De la: nicole_maia 2 Iunie 2015 01:31
voi credeti in vise? 6 De la: deea89 17 Aprilie 2012 01:41
Setari Cookie-uri