Amanta de cariera. Statut de invidiat sau de compatimit?

Fiecare fiinta...alege sa-si traiasca viata intr-un anume fel...la un anumit moment...Ce unora li se pare trist...altora li se pare vesel...ce mie imi pare nefiresc...privit din alte perspective si cu alti ochi poate parea normal...Cel mai corect ar fi sa nu judecam...
rodyk
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:04
de-asta ziceam ca e fals subiectul
mai mult un pretext...
pik_nik
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:07
vai, dar cum ne-am putea permite?
sora_ilsi
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:07
pretext de?
rodyk
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:09
aici... cu iubirea asta... n-am nimic de comentat...
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:09
De la: quasaria, la data 2009-12-29 20:01:49pai nu de asta vorbeam? De avantaje materiale?
Acu' ne referim la femeile care stau cu aia pentru ca ii iubesc?


ce inseamna amanta ?

v-am spus. confundati amanta cu prostituata

amanta alege. prostituata, nu

cand vorbim de amante, ne putem raporta si la niste sentimente care pot exista . cand e vorba de prostitutie, astea dispar

avantajele materiale intr-o relatie amant-amanta pot fi firesti , facute chiar din dragoste, oferite si primite cu placere .

cand discutam de prostituata, aceste avantaje sunt doar plata a unor servicii. nu implica nimic altceva
si_totusi
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:11
are dreptate totusica!
pik_nik
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:13
good point, totusico !
Tinkerbell_
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:14
pai si eu ce am tot scris pe primele pagini?
Da' daca discutia a evoluat despre cum ii cumpara dnul casa... am dedus ca e vorba de prostitutie, de fapt. Nu de sentimente.

Iar prostitutia inseamna sa alegi - ca si alea aleg, nu le obliga nimeni - in functie de bani. Sa alegi sa fii amanta, iubita, nevasta - e tot prostitutie, atita timp cit ceea ce iubesti la el e portofelul.
Iar neveste intretinute sint mult mai multe ca amante intretinute. Si se si mindresc cu chestia asta.
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:15
Un banc in...ton Se spune ca exista 3 categorii de femei...1-femeia cuminte care se culca doar cu tine...2-femeia c...care se culca si cu altii...3-femeia c...dracului care se culca doar cu altii
rodyk
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:16
good point, Q
sora_ilsi
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:17
q....multe prostituate nu mai aleg cu cine.....le spune pestele.....le convine, nu le convine....asta e......pe cand amanta isi alege pe al mai aratos si la punga mai gros....
tutankhamon
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:19
rody...ai mai uitat de o categorie.....alea care se zbat pentru ziua de maine si, cand se iveste ocazia....nu o prind cu ambele maini.....
tutankhamon
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:20
mai, io nu inteleg titlul toapicului
cum adica amanta de cariera ?
ma duce cu gandul la o femeie care are 3,4 amanti...ceea ce e gresit, e prea complicat sa jonglezi cu atatia barbati

plus ca nu inteleg de ce se amesteca banii in tot ghiveciul asta
poate femeia nu vrea sa fie maritata si legitima

si pana la urma, cate legitime nu sunt legitime tocmai pentru ca au ales banii ? si daca sunt banii sotului, nu se pune ? nu tot intretinute sunt ? parerea mea...
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:20
si tu ai dreptate Q , din pacate..
Tinkerbell_
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:20
tuth, eu cred ca asta e doar versiunea romantata...ca n-au de ales, saracele...
Pestele e un pretext, foamea e alt pretext, obligatii care mai de care mai induiosatoare la fel.... Ca si cersetorii. Crezi ca ti-ar spune vreunul, sa-l omori, da, nene - asa mi se pare mie mai simplu sa fac bani de o bere?!
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:20
oalio, Q...suntem telepatice in seara asta
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:21
anouko.....io inteleg altceva din titlu...nu dadea......ca amanta de cariera e aia care trece din relatie in relatie fara sa finalizeze cu o casatorie, preferand barbatii insurati....tocmai ca sa nu se lege la cap fara sa o doara....
tutankhamon
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:22
tutankhamon...bancul l-am auzit si eu...nu l-am compus ...n-am asa talente... si...referitor la ce ai spus...sunt mult mai multe categorii...dar asta-i meritul nostru
rodyk
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:25
bre,da' voi alte subiecte,mai serioase,nu stie sa discuta?!

aici va lasa omu',aicea va gaseste!

ce vreti?
sa va compatimesc sau sa va invidiez?
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:25
rody.....
tutankhamon
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:26
mai, ma omorati...
da' cine paula mea zice ca respectivul trebe sa fie musai insurat? ha ? numai daca are ala verigheta pe desht se cheama ca esti amanta? poate ala nu e insurat ca n-are chef
si poate nici ea nu are chef sa se lege la cap cu el

titlul sugereaza un fel de femeie fatala, mercantila pana in varful unghiilor, si cu ochii numai dupa portofel
una de-aia care papa barbatii la micu' dejun...ceea ce e total fals
Anouk
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:27
preci...orice numai cu piatra sa nu arunci
rodyk
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:28
ce ai, preci?
Discutam de cariera...scrie si in titlu: CARIERA.
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:29
q...ai uitat de studiile la scoala vietii.....sectia fefe...au...e f f....f f f f f f f.......
tutankhamon
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:31
bre,care ierea toapicu' ala in care ne spunea unu' de toate alea,de-am cracanat okii la maxim de shoc?!?
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:32
eu zic ca degeaba va dati cu parerea aici. mai intai ar trebui sa il intrebati pe initiatorul topicului la ce anume s-a referit cand a spus "amanta de cariera". chiar asa, ce-o fi avut el in cap?

abia dupa ce stabiliti exact care e sensul dat formularii, veti putea sa dati in continuare si topicul cu capul de pereti pana ii sare tot mustarul

PS: preci, te referi la sexosu' ala? era pe topicul lu' florinel, cu secsuiala berbatului cu nevasta proprietate personala
ready_vivus
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:34
tuth,
Studii, cariera, si noi doua am stabilit aseara ca lansam si niste colinde, ca avem voci de soprane....

Na, si cica nu vorbim lucruri serioase!


ready, care, ala de m-a intrebat pe mine pe ce strasse ma plimb? Abia il astept...
Hai... cutzu, cutzu...
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:35
Q, dar sa vina si cu banii de iaurt, d-ala probiotic
Lactobacili, chestii , cade bine la digestie..
Tinkerbell_
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:43
chiar,redi...la ce te-ai referit cand ai deshchis toapicu',ai?!
preciouss
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vise 53 De la: ad_da09 27 August 2013 16:14
offf 8 De la: garbo017014 27 Iunie 2009 16:40
test psihologic simplu dar serios! 129 De la: gianiblue 15 Ianuarie 2016 21:51
Sinceritatea 2 De la: luptatoareacurajoasa 31 Iulie 2010 14:32
Un dar in pas cu vremurile... 2 De la: fleurdelis 28 Decembrie 2009 17:51
Setari Cookie-uri