confidence

Sunt vaduva de 2 ani si 8 luni, incerc sa socializez pe un site,mi-am facut o serie de prieteni cu care schimbam diverse commenturi,dar...doar atat,nu reusesc sa fac sa mearga lucrurile mai departe, cert e ca ma multumesc si asa, doar la sfarsit de saptamana cand trebuie sa intru in casa de vinerea seara simt singuratatea pana luni dimineata cand trebuie sa merg la serviciu Nu stiu ce strategie sa abordez pt a alunga aceasta singuratate!Mentionez, nu am copii din pacate, rudele mele(surori,nepoti) sunt in spania de aproximativ 8 ani, o am decat pe mama pe care o vizitez la tara 1 data pe luna cel mult de 2 ori!As fi pe deplin incantata daca as primi un sfat de la dvs Cu multa consideratie!...Valentina!
garbo119242
Postat pe 4 August 2012 09:04
Draga mea a te inchide in casa nu este o solutie cat despre prietenii de pe site ei sunt buni dar ce folos daca nu sunt aproape de tine.Incearca safaci ceva cu timpul tau liber dar nu intre patru pereti ,mergi in locuri unde iti place ,sigur cineva te va remarca.
Angela_1
Postat pe 4 August 2012 09:41
Dar in Ploiesti poti sa mergi la o cofetarie-la o inghetata sau prajitura...sa-ti faci un program zilnic de plimbare intr-un parc,sa stai pe-o banca cateva minute bune si studiaza pe cei care se plimba,copii,animalutele de companie...si vei intalni un tovaras de plimbare,o doamna la fel de singura..si incet -incet..nu vei mai suferi in casa singura!! Succes!!
A!! Mergi la cinematograf,la teatru..dar nu sta in casa...indiferent de vreme si anotimp!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 August 2012 19:57
Mai stiu pe una care vroia un confident pe-aici :) :) Ia-ti un caine si plimba-l, s-ar putea sa dea roade. Oricum, o sa te astepte cineva acasa cand vi de la lucru.
Numa', vezi ca-i cam greu de intretinut :)
mamamiamea
Postat pe 4 August 2012 20:14
pt Abo...Mi-am amintit ca o buna prietena de-a mea care are un caine frumos si bine dresat,s-a imbolnavit si a trebuit sa se interneze la spital. Nu mai are sot,nu are copii,nu rude..doar eu-prietena,asa ca m-am oferit, si-n tot timpul cat a fost la tratament,i-am ingrijit eu catelul,l-am plimbat de 2 ori /zi in parc,in anumite locuri indragite de el...ne-am inteles ff bine...dar....a fost si marea ocazie sa cunosc o multime de stapani ai altor caini,care-l cunosteau pe Rony{catelul prietenei} dar nu si pe mine-nu stiau de ce-l plimb eu si nu.adevarata stapana?
Dar poate doreau si sa intre in vorba cu mine...si fara gluma si acum cand ne intalnim,discutam despre cainii lor,despre pb lor..am ramas prieteni!!
Da, un animalut de companie ,nu numai ca-ti alunga singuratatea,dar te ajuta sa te plimbi-daca nu de dragul tau,macar pt necesitatile animalului;dar vei cunoaste multa lume si nu se stie de unde "rasare" si o noua relatie...
elisabeta_boia
Postat pe 4 August 2012 20:57
La serviciu nu ai colege/colegi? Acolo nu poti sa iti faci o prietena? Mergi undeva la o sala sa faci aerobic (vei cunoaste lume), inscrie-te la un club cu un anumit specific care sa tina de pasiunile tale, film, teatru, expozitii.....eu nu as sta in casa pentu nimic in lume.
Banuiesc ca daca esti singura (fara copii) nici cheltuieli prea mari nu ai avut cu educatia copiilor (pentru ca in copii investesti la greu), daca ai bani du-te in excursii organizate si vei vedea ca viata ta ar putea sa se schimbe.
Altfel pe site-uri de socializare sau pe forumuri poti gasi persoane de genul "ABO" care nu stapanesc prea bine gramatica limbii romane....o citez " Oricum, o sa te astepte cineva acasa cand vi de la lucru" ....cand vii de la lucru, asa este corect.
ABO , uite conjugarea la prezent :
eu vin
tu vii
el/ea vine
noi venim
voi venii
ei/ele vin
............................
sa revin la tine garbo 242 , sau poti gasi persoane si mai rau de-atat.....
Depinde numai de tine cum iti vei organiza viata.


adeline
Postat pe 23 August 2012 09:36
conversatiile pe net nu iti tin de cald. ar trebui la varsta ta sa ai prietene, cu care sa iti poti alunga singuratatea, sa ai cu cine vorbi, asta pana se va ivi si un barbat in viata ta. nu te amagi cu legaturile de pe net, prefera viata reala, dar pt asta trebuie sa iesi din casa, nu sa te inchizi de vineri pana luni. bafta
MARILENA_25
Postat pe 25 August 2012 10:55
Q dar doamna cu pricina nu vrea neaparat un "el". Dupa cum am citit,e de-a dreptul singura si nu face aproape numic ca sa scape de asta.
Rotty
Postat pe 26 August 2012 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cal 3 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:36
In urma topicului " cum sa scapam de michelle?" 013 a fost banat 65 De la: elisabeta_boia 7 Septembrie 2011 01:40
SA NU RIDETI CA SE IA ....! 8 De la: VOIAJOR 1 Octombrie 2012 11:42
RUGĂCIUNE 7 De la: garbo233027 10 Iunie 2015 14:40
Casatoria dintre o femeie credincioasa si un barbat fara credinta,,,sau poate crede dar nu este cinstit,acel om credincios care nu este cinstit,nu se numeste credincios,este o relatie esuata... 184 De la: ingerasulluptator 28 Mai 2011 16:25
Setari Cookie-uri