O PERSOANA FARA SPERANTE SI TRAIND UN INFIERNO

BUNA,MA NUMESC ALINA.VOI RELATA POVESTEA MEA CAT DE SCURT VOI PUTEA.AM SCRIS MAI SUS FARA SPERANTE SI TRAIND UN INFIENO,EXPLICATIA:AM 23 ANI,LA NUMAI 17 ANI AM CUNOSCUT ACEA PERSOANA CARE MI-A RANIT INIMA.ERA MAI MARE K MINE K 5 ANI JUM ,AVEA CATEVA EXPERIENTE,FUSESE O DATA INSURAT SI AVEA O FETITA,SA SP K PARINTI LUI NU SPRIJINEAU RELATIA NOASTRA DEOARECE STIA CE FEL DE PERSOANA E SI NU MAI VROIAU SA LASE SI ALTE FEMEI GRAVIDE,IN FIN.NE-AM MUTAT IMPREUNA DUPA 3 LUNI DE PRIETENIE,LA INCEPUT TOTUL A FOST FRUMOS,DUPA CARE AU APARUT CERTURILE CA IN FIECARE FAMILIE.EL PT MINE ERA TOT,TOT CE ERA PE LUMEA ASTA ERA DOAR EL ,NU AM AVUT OCHI PT NIMENI ATATA TIMP CAT AM STAT IMPREUNA.GELOZIA ERA MARE ,NU IESEAM NICAIERI AMANDOI,SAU UNEORI CAND IESEAM TREBUIA SA AM CAPUL PLECAT SA NU VB K NIMENI SAU SA NU FAC NIMIC,IN SCHIMB EL FIIND MACHO PUTEA FACE ORICE.RELATIA ASTA A DURAT 3 ANI,IN ACESTI ANI MI-A CERUT SA NE CASATORIM,EU NU AM VRUT,AM NEGAT TOT TIMPUL ,CEVA IMI SPUNEA K NU VA FUNCTIONA,ASA A SI FOST.ACUM 3 ANI JUM AM VENIT IN SPANIA IMPREUNA,MAMA LUI NE-A CHEMAT.AICI A INCEPUT CALVARUL VIETI MELE,M-AM SIMTIT TIMP DE 6 LUNI CARPA LOR,SCLAVA SI IN PLUS TOT TIMPUL.ERAM SINGURA,FARA FAMILIE ,INTR-O TARA STRAINA....AVEAM O PRIETENA ,CARE II VOI FI TOATA VIATA RECUNOSCATOARE,CARE MI-A DESCHIS OCHII.AM HOTARAT SA PUN CAPAT ACESTEI RELATII,K TOATE K MA DUREA ,ERA SINGURA PERSOANA PE CARE O IUBEAM ,DAR SI IUBIREA SE TRANSFORM A IN URA,MA LOVIT,MA FORTAT,MI-A VB URAT...IL URAM ENORM.CAND IAM SP K VREAU SA NE DESPARTIM A INSISTAT DE CE,SP K AM PE ALTUL,LA CARE EU NU MAI STIAM DE MINE,PE SCURT,A PLECAT IN TARA,A STAT ACOLO 7 LUNI DUPA CARE SA INTORS,SI CULMEA CU CINE ?CU O PRIETENA A MEA FB,MA SOCAT.IN FIN INAINTE SA SE INTOARK EU AM CAZUT INRT-O DEPRESIE FOARTE MARE,CARE SI IN ZIUA DE ASTAZI SUNT CU TRATAMENT,AM STAT 1 AN INCHISA IN CASA,DOAR MERGEAM LA MUNK SI ACASA,MA MAI PLIMBAM DE MULTE ORI PE STRADA IN LOCURILE UNDE TRECEAM AMANDOI,IMI FACEAM SINGURA RAU.AM VRUT SA AJUNG LA FAPTUL K DE 3 ANI NIMENI NU A MAI REUSIT SA MAI INTRE IN INIMA MEA CARE E DE GHEATA,K TOATE K AM AVUT FM OCAZII K VREUN BAIAT CARE MERITA INTRADEVAR,EU AM DAT K PICIORUL TOT TIMPUL.MA SIMT CUM AS AVEA 40 ANI,FARA ILUZII,FARA SPERANTE DE VIATA,TOT TIMPUL K FRICA DE NU A SUFERI IAR,NU MAI STIU.AM FOARTE MULTE PERSOANE CARE MA INCURAJEAZA SI IMI SP K VIATA MERGE INAINTE.PESTE PERIODA MA DIFICILA A DEPRESIEI CRED EU K AM TRECUT,ACUM NU MAI VREAU PE NIMENI LANGA MINE,NU MAI SUPORT SA FIU LUAT DE PROASTA,NIMIC.LUCRURILE NEGTIVE DE LA VIATA TE MADURA ENORM.DAK AVETI CHEF DE CITIT ,LA FINAL SPUNETIVA PAREREA ,.INK NU AM TERMINAT MAI URMEAZA CAP 2.VA MULTUMESC
garbo212292
Postat pe 5 Iulie 2011 19:30
Deci te-ai simtit folosita si mai apoi data la o parte ! Atunci de ce il mai vrei inapoi, din moment ce hotarasei odata sa te desparti de el? Aceasta relatie nu numai ca ti-a pricinuit numai durere , dispret si multe jigniri din partea lui si a familiei lui (atunci cand ai fost pe post de sluga, in Spania),deci...mergi pe decizia luata atunci si pune punct, vei avea numai de suferit pe mai departe!
Nici nu indraznesc sa ma gandesc ce anume ai mai avea de povestit in capitolul II ...!

Postat pe 5 Iulie 2011 19:49
eu nu am sp k vreau sa ma impac k el,avem 3 ani de cand am incheiat aceasta relatie.am vrut sa ajung la faptul k nimeni nu imi mai poate intraa in inima,sunt rece,rea .am avut multe ocazii care meritau multa mai multa atentie dar nu am bagat nimic in seama.ms
garbo212292
Postat pe 6 Iulie 2011 20:10

Si lucrul asta e ok pentru tine sau nu?



De la: garbo212292, la data 2011-07-06 20:10:25eu nu am sp k vreau sa ma impac k el,avem 3 ani de cand am incheiat aceasta relatie.am vrut sa ajung la faptul k nimeni nu imi mai poate intraa in inima,sunt rece,rea .am avut multe ocazii care meritau multa mai multa atentie dar nu am bagat nimic in seama.ms
september
Postat pe 10 Iulie 2011 00:26
Draga mea ,ai fost f. dezamagita de ceea ce ai trait si ti-ai pierdut increderea in tine.Nu te izola!Iesi cu prietenii tai si o sa-ti revii......Viata merge inainte
constance
Postat pe 11 Iulie 2011 07:01
..292...ce mi-a sarit in ochi...."MA SIMT CUM AS AVEA 40 ANI,FARA ILUZII,FARA SPERANTE DE VIATA"

dupa parerea ta, pe la 50 de ani, trebuie sa ma pregatesc sa mor?

speranta de viata este totusi, mai mare...stii, acum femeile se pensioneaza la 63 de ani.....

Eugenia69
Postat pe 11 Iulie 2011 08:31
Esti cumva , ingerasul luptator cu un alt id?
Fata_Morgana
Postat pe 24 Iulie 2011 18:04
Draga unii barbati sunt niste dobitoci...Nu trebuia sa te fii incurcat cu el,,dar poate ca ai avut inima prea slaba....Eu zic sa nu deznajduiesti..Apoi nu ai nevoie de barbati ca sa fii fericita....Ca sa poti fii fericita trebuie sa gasesti barbatul cu suflet bun si care sa te accpte asa cum esti,sau deloc fara barbat...Eu zic sa te rogi la Dumnezeu sa iti lumineze mintea,cu mintea smerita,si sa iti dea putere ca sa mergi mai departe si sa iti lumineze mintea...Nu are rost sa suferi din cauza unui dobitoc de barbat care nu te-a meritat...Arunca toate lucrurile care iti amintesc de el,si de clipele de cosmar,si nu mai trece pe locurile unde ai fost cu el
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iulie 2011 23:01
nu suntid ingerasul luptator k un alt
garbo212292
Postat pe 26 Iulie 2011 03:14
Eu zic sa traiesti senin aceasta perioada de raceala afectiva. Nu te mai judeca pentru ca nu ai anume emotii, trairi...le vei avea cand se va fi vindecat rana, cand te vei fi inteles bine. Nu te forta nici intr-un fel! Trateaza-ti depresia!!!!
Luna_in_capricorn
Postat pe 27 Iulie 2011 14:43
Ingerasule , nu te lasa si da-i si lupta !
SAL
Postat pe 27 Iulie 2011 19:16
E trist sa auzi lucruri de genul acesta! Inteleg ca te-a afectat foarte mult experienta cu acel barbat, dar ce nu inteleg eu este atunci cand ai vazut ca se poarta urat cu tine, de ce nu l-ai parasit imediat?! si mai ales in halul in care s-a purtat el.Chiar daca erai foarte tanara, iti dadeai seama ca el asa e construit si nu se va schimba niciodata. Si faptul ca ti-a provocat o depresie este si mai grav, mai ales ca nu ti-ai revenit nici dupa 3 ani. Sa stii ca fiecare am avut parte de experiente urate, insa depinde numai de noi cum trecem peste ele. In primul rand trebuie sa iti impui tu sa iti revii, pentru ca daca nu te ajuti singura nimeni nu o va face. Eu am avut parte de o experienta foarte urata nu de foarte mult timp, cu un barbat, care m-a zdruncinat moral. Efectiv, simteam ca imi pierd mintile, nu mai puteam dormi, manca, concentra la serviciu, etc, si , cel mai rau era ca nu aveam cu cine sa vorbesc despre asta. familia si prietenii mi-au zis doar"lasa-l incolo, este un nenorocit", dar pe mine ma ingrijora impactul care l-a avut asupra mea:mi-a rasturnat toate valorile, ideile si principiile pe care mi le construisem pana atunci.. Ideea este ca trebuie sa te intaresti singura si sa lasi totul in urma, oricat de greu ar fi. Crede-ma cu vointa, se poate. Capul sus si tine minte:fiecare avem drumul nostru prin viata si depinde numai de noi incotro ne indreptam.
zara28
Postat pe 27 Iulie 2011 19:42
multumesc pt sfatul taua,se asculta fiecare sfat si toti au dreptul la opinii k doar de aia ne postam ofurile aici,pt a schimba experiente.ms
garbo212292
Postat pe 29 Iulie 2011 02:54
multumesc la toate persoanele care raspund si scriu.am incredere in dumnezeu k k ajutorul lui voi trece si peste depresia asta,asa e totul conteaza sa pun de partea mea.voy lupt
a din rasputeri sa ies inainte,viata iti ofera multe obstacule si trebuie sa ne descurcam singuri.sa am alta relatie nu ma grabesc ,am vrut doar sa exprim k nu mai pot avea sentimente pt nimeni.salutari la toata lumea,aveti grija de voi
garbo212292
Postat pe 29 Iulie 2011 03:03
...hai mai 292 nu te depresa chiar ashea
cauta marii comici si te vei dezmetici
iata spre exemplificare.
http://www.youtube.com/watch?v=upFcCMljbDQ&feature=player_embedded



bucura-te de viata...este frumoasa...
LILO
Postat pe 29 Iulie 2011 05:26
292, stai linistita, la 23 de ani viata abia incepe, mai ai timp de "inferno"... din plin.
Cine mi se pare ca a gresit din povestea asta e mama individului - voi erati amindoi doi plozi care se jucau de-a familia.

quasaria
Postat pe 29 Iulie 2011 05:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 36 De la: CiobO 3 Ianuarie 2016 15:05
Ce se intampla oare cu mine...hmm..chiar nu ma inteleg..:(..De ce ma mai gandesc la EL... 25 De la: garbo_10965 18 Februarie 2013 19:01
o poveste de dragoste suferinta despartire 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:17
casnicie sau cosmar....? 155 De la: cameea_kidz 13 Decembrie 2010 11:33
Meditatie la viata mea 1 De la: femeiadesucces 10 Februarie 2010 00:10
Setari Cookie-uri