copiii- sensul vietii noastre

eu vorbeam doar de parinti ca ei sunt cauza de regula
imi imaginez ca nu e prea placut pt tine
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:51
buuuueyyyyyy...da pi mini di ci m-o sarit moshu????? ha???? ca io am fost cuminte......
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:51
tuth poate a gresit papucii
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:53
in mod sigur.....
tutankhamon
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:58
eu n'am nici o pb cu kadourile de sarbatori...kiar nu. mai mult am cu gesturile....
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:59
da' vine mos craciun
ala nu are treaba cu papucii si are si buget mai mare
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:00
pe timp de criza? ...
snowflake
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:18
zic si io....
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:20
ela, zici bineeeeeeeeeeeeeeeeeee...
caci o sa traim bine nuu??
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:26
daaaaaa....bineeeeee
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:29
buna cosmina...imi place ca ai deschis acest topic si da e adevarat copii chiar sunt sensul vietii noastre...si eu am 2 copii....o fetita si un baietel.de fapt chiar zilele astea ne confruntam cu o problema...printesa mea de 5 anisori care de cand s-a nascut a dormit doar cu mine acum nu mai vrea....cica are nevoie de intimitatea ei
ramonabruneta
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:04
desi are camera ei de cand s-a nascut se pare k acum a venit momentul sa doarma in ea caci ziua statea mereu in camera ei...imi pare bn k e pregatita sau cum spune ea k e curajoasa nu mai e un copil mic...dar eu......m-am invatat cu ea.e o dulceata....toti cei care o cunosc se indragostesc de ea si de istetimea ei
ramonabruneta
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:07
De la: tutankhamon, la data 2009-11-25 22:48:28fai dobitoaco cu numele de irina.....esti grea de cap si nu intelegi sa te cari de aici??? du-te in puii mei pe topicul tau si vorbeste dreaq singura acolo pana ti se muta gura la ceafa...aleha a avut bunul simt si a plecat...tu de ce dreaq nu intelegi??? ai capul de piatra?sau suna a gol??nu vezi ca esti mereu in plus|???si nu te accepta nimeni? ce dreaq, mai, idioata creatura!

....indiferent ce parere ai avea despre alti useri...nu stiu ce varsta si statut social ai...dar ti se pare normal limbajul asta???..unde te crezi ..pe strada??...la piatza????...
...inca ceva...nimeni nu tre sa fie acceptat de nimeni...fiecare e liber sa isi spuna parerea pe aici...daca e vb. despre exprimarea unor simple pareri...altfel...nici voi nu prea aveti acoperire pentru ce vreti sa faceti....adica un fel de club exclusivist in care nu au ce cauta unii...intai invatati sa va exprimati adecvat!!!
garbo055472
Postat pe 20 Decembrie 2009 09:52
..sensul vietii voastre nu il stie nimeni...poate nici macar voi...unii dau dovada de multa rautate declarata..si ar fi in stare sa ia beregata altora doar pentru ca nu au aceleasi pareri cu ei...
....cu referire la topic...nu o sa fac nici eu exceptie de la rautate si o sa citez...un proverb din popor...ORICE CIOARA ISI LAUDA PUIUL!!!!
garbo055472
Postat pe 20 Decembrie 2009 09:57
cu siguranta eu ma inumar printre mamicile care vrea sa discute despre copii
am si eu unul si imi este tare drag
garbo084171
Postat pe 20 Decembrie 2009 11:49
dak mi-ai cunoaste fetita ti-ai da seama k e intradevar un ,,pui,, frumos si k cioara din mine are dreptate
ramonabruneta
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:03
De la: garbo084171, la data 2009-12-20 11:49:58cu siguranta eu ma inumar printre mamicile care vrea sa discute despre copii
am si eu unul si imi este tare drag
hai savb atunci...ai un bebe sau e vre-un nepotel??indiferent ce e sau al cui important e k il iubesti si k iti plac copii... bine ai venit...
ramonabruneta
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:05
..unora poate nu le plac copiii. e o crima asta sau ce????
garbo055472
Postat pe 21 Decembrie 2009 09:20
...pentru ca am senzatia ca peste 80 la suta din persoanele care se lauda ca le plac copiii ...sunt firi shantajiste!!
garbo055472
Postat pe 21 Decembrie 2009 09:21
nu esti singura persoana careia nu ii plac copii mai sunt fete k tine,te poti schimba dupa ce vei avea un copil sau poti ramane mereu asa...nu e un defect dar nici o calitate pt k un copil mai ales cand e al tau te iubeste cum nici un barbat nu te va iubi,cu inocenta lui te va cuceri dar depinde dak nu iti plac nu e nimik...fiecare om e diferit...doar k poate cu timpul iti vei da seama k desi face multe prostioare un copil e atat de dulce incat te va cuceri.ai sa vezi tu..
ramonabruneta
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:42
De la: garbo087753, la data 2009-12-21 14:42:20nu esti singura persoana careia nu ii plac copii mai sunt fete k tine,te poti schimba dupa ce vei avea un copil sau poti ramane mereu asa...nu e un defect dar nici o calitate pt k un copil mai ales cand e al tau te iubeste cum nici un barbat nu te va iubi,cu inocenta lui te va cuceri dar depinde dak nu iti plac nu e nimik...fiecare om e diferit...doar k poate cu timpul iti vei da seama k desi face multe prostioare un copil e atat de dulce incat te va cuceri.ai sa vezi tu..

...pai am copil ..are 8 ani jumate...si nu stiu despre ce impliniri vorbiti voi....ca e doar o gramada de responsabilitati....creste copilul ..cresc si responsabilitatile....si nu compenseaza deloc bucuria aia marunta de a fi parinte care pentru destui...nu e totul in viata...cu sacrificarea celei mai frumoase perioade din viatza si anume ..tineretea...o sacrifici ca sa muncesti ..si sa cresti copii...pentru ca sa ce....ca vad ca sunt destule persoane pe lumea asta destul de multumite si cu o gramada de impliniri si fara a avea copii....
....cum ziceam...cred ca ..poate nu vorbim despre aceleasi lucruri...altfel nu imi explic lipsa de realism a unora pe tema asta...exact in masura in care probabil unii nu ma pot suferi pe mine pentru felul in care pun problema.....dar pentru mine asta e adevarul si nu o sa imi schimbe nimeni parerile deja formate...anii traiti nu pot fi schimbati cu altceva...si nici amintirile nu pot fi sterse...un copil nici o bucurie nu e...ci doar o suma de responsabilitati care cresc in continuu..si/ti rad viatza din radacini....
....adica cine se poate lauda ca isi traieste viatza dupa bunul plac si in acelasi timp isi creste si copii...dar asha cum trebuie...fiind tot timpul langa ei...zi de zi...nu--lasati pe la bunici..si vazuti o data pe saptamana sau mai stiu eu cand...
garbo055472
Postat pe 22 Decembrie 2009 00:38
cine?io!
sora_ilsi
Postat pe 22 Decembrie 2009 00:44
si io
nu am fost departe de copiii mei mai mult de 2 zile si atunci ptr ca am fost plecata cu obligatii de servici
si pot sa spun ca nu a fost pierdere de timp si nici viata irosita
eimi-au facut fiecare zi frumoasa
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 09:26
si eu la fel. am 2 copii o fetita de 5 ani si un baietel de 1 an...e adevarat k e ft greu sa ii cresti mai ales cand ai grija doar tu de ei.uneori simt k mi se blocheaza cerebelul si nu mai pot dar imediat ce fetita ma vede vine ma ia de gat ,ma pupa si imi spune k ma iubeste cat de d-zeu de mult,k sunt cea mai buna mamica din toata lumea si imediat imi dau seama k indiferent ce se va intampla in viata fetita mea va ramane toata viata langa mine...asa spune ea acum cand scriu... e o comoara si uneori gandeste k un om matur...pt orice lucru pe care il vrei tb sa te chinuiesti un pic ...un copil insa cu cat creste cu atat vrea sa semene mai mult cu tine...e ceva super sa iti spuna k vreau sa fiu k tine mami sau eu am ochii lu mami...sunt buneta k mami cum zice fetita mea...e greu dar trece repede
ramonabruneta
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:01
hei, fetelor... sunteti norocoase!

garbo_C
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:05
hei, garbo...753, bucura-te de momentele astea...copiii cresc repede...
sora_ilsi
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:09
sunt unele lucruri mai importante decat distractia...si eu imi doresc sa am mai mult timp pt mine de fapt nu mai mult macar 1 ora pe zi in care sa ies sa ma plimb pe strada nu neaparat sa ies seara in oras sau prin discoteci...poate doar de sarbatori dar nici nu mi se mai pare atat de interesant...copii ii cresc singura si asa i-am crescut de cand am nascut primul copil dar nu as vrea sa dau inapoi timpul pt nimik in lume,ma simt mult mai realizata decat o femeie de succes.fetita imi seamana leit ma copiaza la tot si sunt foarte mandra k asa cum spui tu ,,mi-am stricat tineretea,, cu ea.intotdeauna mi-au placut copii si mai ales k sunt ai mei...ma simt implinita si fericita...sunt atatea momente frumoase cand ai copii mai ales cand ai o fetita dulce,desteapta... e
ramonabruneta
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:13
stiu k cresc repede si sper k sa fiu mereu o mama buna pt copilul meu si sa avem mereu relatia de mama-prietena exact cum am avuto si o am eu cu mama mea
ramonabruneta
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:16
toate vrem asta, dar trebuie sa fim pregatite pentru orice si sa-i lasam copilului libertatea de a se putea descurca si singur in aceasta lume rea...
sora_ilsi
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:23
bueyyy....terminati cu chestiile astea
copii sunt ai tai atat cat traiesti
chiar daca nu vor fi langa mine fizic vor fi mereu in sufletul meu
dar pana atunci o sa ma bucur de fiecare clipalanga ei
acum de examplu facem covrigi
sunt clipe pe care o sa mi le amintesc atunci cand probabil vor fi departe de mine
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotul meu nu ma iubeste?- Am nevoie de sfaturi.. 63 De la: DaryaP0pa 14 Iulie 2019 17:04
Cautati o bona? 1 De la: CautaBona 17 Mai 2012 15:16
seminte de susan 14 De la: Dor_marunt 11 Aprilie 2010 07:00
doctor homeopat 3 De la: Lory07 16 Mai 2012 19:33
am nevoie de un sfat va rog, 4 De la: kairia 9 August 2009 12:26
Setari Cookie-uri