DE CE BARBATII DIVORTEAZA? VOI CE PARERE AVETI?

Zambila ,casa lui e mare!
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:50
da' tu de unde sti??
zambila
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:52
AMY, nu mai spune c-o cunosti!!!
pik_nik
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:54
Ehh, crede si nu cerceta
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:54
amaretza, ai dreptate... de multe ori asa se intampla.
isi pastreaza sotia doar pe post de servitoare si colega de apartament, in timp ce latura tandra, romantica si-o exerseaza cu amanta.
Convenabil, nu?
garbo_C
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:56
buna la toata lumea,vreau sa imi zic si eu parerea mea legata de acest topic:un barbat e mult mai orgolios decat femeia ,daca femeia il inseala el nu poate trece cu vederea acest lucru ,dar o femeie mai iarta,sau pur si simplu nu mai este atras de femeia cu care este si hotaraste sa divorteze,pot fi multe motive din care divorteaza barbatii, exista si femei "stricate"
dana_1
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:56
Pik, cat timp trebuie sa pastrez secretul?
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:00
vorbeste acum sau pastreaza tacerea, vesnic!
garbo_C
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:02
Buna ziua,
Mi se pare ca discutam un subiect gresit. Divortul NU ESTE un fenomen al barbatilor. Asta ca sa fie clar din capul locului. Este si a fost un ATU al femeilor. De ce spun asta? Ia sa vedem, de cate ori ati auzit un barbat spunand "Plec la mama!" si de cate ori spune o femeie acest lucru??????
Acesta este cel mai simplu dintre modelele de SANTAJ SENTIMENTAL cu care noi, femeile ii facem pe ei, barbatii sa revina si sa "joace" cum le "cantam" noi. Noi toate stim asta, toate folosim intr-un fel sau altul acest santaj sentimental.
Divortul? este ceea ce tot noi facem atunci cand "animalul" nu mai marsheaza la santajul nostru.
Avea Nicolae Gutza o manea super pe tema asta,
"Hai, lasa-ma odata, pleaca, daca vrei..." satul si el in cantec de santajul cuiva.
In concluzie:
Divortul este ceea ce noi, femeile facem, nu ei.
Barbatii au alte cai, mai subtile de a scapa de stresul unei casnicii nefericite sau de o femeie chinuita de complexe si gelozii - astea sunt femeile cele mai predispuse la a fi parasite - Ei isi gasesc o alta femeie, opusa ca si caracter si mentalitate celei de acasa sau, mai rau, devin afemeiati, astfel razbunandu-se pe chinul care il suporta acasa.
Asa ca, draga mea fata frumoasa, daca barbatul tau iubit te inseala sau te paraseste, intreaba-te pe tine insati DE CE, sau macar unde ai gresit.
Ca, in cazul in care tu nu ai gresit cu nimic, inseamna ca ai facut o alegere proasta, si alesul era un kkt de om, nu un om adevarat.
Va doresc o zi minunata !
sunshine133
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:02
Celleste, astea cu "vesnicia" nu`s de mine!
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:02
AMY, discutam la urmatoarea vizita
pik_nik
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:03
Cand e vorba despre divort, ideea de baza este sa supravietuiesti. Chiar daca situatia ne obliga sa aplicam tactici care nu sunt dintre cele mai ortodoxe, trebuie mereu sa ne gandim ca e datoria noastra sa ne zbatem sa iesim la suprafata.
Yres
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:03
Mai raza ce esti, mi-a placut aia cu "kkt de om"
Da` cu manelele, m`ai nenorocit!
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:06
Pik, discuta tu, eu fac altceva!
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:07
Barbatii divorteaza pentru ca sunt FRAIERI ,un divort nu inseamna neaparat DESPARTIRE de cele mai multe ori raman obligatii in urma ,a.i.isi ingreuneaza situatia mai mult decat era,parerea mea...
garbo006435
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:09
sun, si tu, brutus???
zambila
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:09
35, Nu si daca au si nesimtire`n sange!
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:12
iata terapia pentru femeile divortate:

http://www.youtube.com/watch?v=2FSEe1o8NlE

garbo_C
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:48
he he he...
eladaela
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:51
Daca a ajuns si Nicolae Guta si manelele sa fie citate inseamna ca nu mai exista scapare pe lumea asta. Ce scarbos.
Tiffany
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:51
bai nene, decat o casnicie de cosmar, mai bine un divortz sanatos..
n-au murit barbatii pe lume, sunt destui..
melanie
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:56
Citind acest topic, mi-am imbogatit bagajul cu motive pentru cazul in care ar trebui sas divortez sa le invoc, de la nesimtire , lipsa de responsabilitate, plictiseala, dorinta de evadare, continuind cu pur si simplu mi s-a ingrasat nevasta, nu-mimai place rujul ei.
Descutati despre divort ca si despre o targuiala la iarmaroc unde cineva cauta motive sa scada pretul la cucul armenesc.
Oare asa sa arate responsabilitatea feminina, chiar si in tratarea unui subiect ata de delicat si complex, care poate lasa drame in urma de ambele parti.
nu pot sa cred ca in cazul unui cuplu normal in care pana la urma intervine divortul sa fie doar un partener de vina fie el fie ea.
e ca in cazul acela um e posibil ca dintr-o logodnica ideala sa ai in fata o nevasta infernala, care la divort, fara nici cea mai mica urma de decenta, transforma procesul intr-un loc unde se poate improsca cu absolut orice,numai ca sa fac rau si sa castige cat mai mult.
Se vorbeste de implicare de resposabilitate, din modul in care se pune problema, oricat de mare ar fi un gust amar ramas, nu le regasesc aici.
cremene
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:59
Eu nu prea le am ....cu topicurile,dar va dau un subiect:DE CE PLEACA FEMEILE CIND,...PLEACA??!
magdalia63
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:00
mai, eu numai femeilor frumoase le-as da voie sa divorteze. ba chiar le-as obliga!
pik_nik
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:02
Haide mai cremosule, lasa pretul cucului in pace!
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:03
Pik, da nici nu te intreb ce-ai face cu ele!
AMELYY
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:04
AMY...
pik_nik
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:05
Domnu` Pik, eu pot?

Magdo, de ce pleaca si barbatii, nu suntem asa de diferiti..
melanie
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:05
mda...
femeile astea, mama lor de iresponsabile!! cum isi permit??

e plina lumea de ipocriti!
zambila
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:06
Melanie, doamna, esti obligata!
pik_nik
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de violenta limbajului verbal sau nonverbal ... 63 De la: garbo081405 8 Decembrie 2009 00:32
ii place sa fie batuta in pat! 12 De la: yanyacharberet 17 Noiembrie 2009 11:49
Vreau sa il suflu 202 De la: anisoaraf 24 Septembrie 2010 16:10
cat de lung e drumul de la casatorie la lipsa de comunicare.......? 23 De la: cremene 3 Noiembrie 2009 15:36
Ce sa fac sa devin mamica? 57 De la: garbo077616 9 Iulie 2010 22:42
Setari Cookie-uri