DE CE BARBATII DIVORTEAZA? VOI CE PARERE AVETI?

si pentru tine blue,the same....
garbo067685
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:04
685...de ce trebuie sa tragi concluzia ca fac pe rautaciosul/rautacioasa????...te-am rugat frumos sa dai mesajul pe limba romana...atat..unde vezi tu ca am fost rutacios/rautacioasa??io inteleg ca esti adormita...nici eu nu mi-am baut inca medicamentul de trezit.....
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:04
fetele.....time out!
zambila
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:06
nu suntem perfectzi,nu???/dar ms oricum,esti o scumpa
garbo067685
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:07
I agree zambilutzo
garbo067685
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:08
si daca sunt un scump????
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:08
atunci,uite...esti un scump,scump
garbo067685
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:11
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:12
Duminica e pentru...lucrari spirituale!si pentru a ne aduce aminte sa fim mai buni,nu asa circotasi cum ne-am nascut.CREDINTA ESTE NU PENTRU A-L INTRODUCE PE OM IN CER,CI PENTRU A INTRODUCE CERUL IN OAMENI.Frumos,nu??!Asta referitor la ce spunea cineva intopic referitor la...biserica!!!!Oduminica frumoasa desi e cam friguroasa.
magdalia63
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:54
De la: garbo067685, la data 2009-11-01 13:11:17atunci,uite...esti un scump,scump


Cum mai e si firea asta umana, nu cu mult inainte aici puteai sa gasesti toate motivele din lume pentru divortusi, si am ajuns ca mai e putin si se pun pirostri.
Ei vedeti se poate, e si duminica, s-a mai trezit lumea, si-a facut efectul cafeaua,si cu mintea limpede poate jucam la ceva.
cremene
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:55
oalio,ia sa pun io de-o lucrarica spirituala p'acilea,ca-i duminica...
preciouss
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:57
De la: preciouss, la data 2009-11-01 13:57:42oalio,ia sa pun io de-o lucrarica spirituala p'acilea,ca-i duminica...


ca bine zici, si daca tot e hallowen, poate punem si de ceva descantece, invocatii si chiar ofrande.
cremene
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:05
preci..o vrajeala...alea alea....o punem noi de-o sarba-n caruta....
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:09
Am sa pun de..un COPY-PASTE,FIECARE INTELEGE SI IA CE VREA DAR,mie mi-a placut mult...'Femeile imature isi pastreaza agenda complet goala si asteapta sa le sune un barbat.
Femeile mature isi fac propriile planuri si ii spun cu gratie barbatului pe care il apreciaza ca este binevenit
in acele activitati la care doreste sa participe.Femeile imature vor sa-l controleze pe barbatul din viata lor. Femeile mature stiu ca, daca barbatul este cu adevarat al lor, controlatul este absolut inutil.
Femeile imature il 'verifica' pe barbatul care nu le-a sunat. Femeile mature sunt prea ocupate ca sa observe ca el nu a sunat. Femeile imature incearca sa 'inlantuiasca' un barbat utilizand sexulFemeile mature stiu ca numai sex-appealul de tip mental poate determina un barbat sa vrea sa te 'inlantuiasca' el pe tine.
Femeile imature falsifica manifestarile placerii sexuale, ori asteapta cuminti sa termine
barbatul ceea ce face el acolo in mod egoist ori prostesc...
Femeile mature, in aceeasi situatie, spun
'Opreste-te', se ridica, se imbraca si pleaca
magdalia63
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:20
Continuare:Femeilor imature le este frica de perioadele in care sunt pe cont propriu.
Femeile mature apreciaza aceste perioade si le utilizeaza ca timp pretios, in care poti realiza mari progrese personale.
Femeile imature ignora 'baietii buni'.
Femeile mature ignora 'baietii rai'.
Femeile imature il pot aduce pe un barbat la orgasm,Femeile mature il pot aduce pe barbat acasa.
Femeile imature sunt permanent ingrijorate ca nu sunt suficient de frumoase sau bune pentru un anume barbat.
Femeile mature stiu ca sunt suficient de frumoase sau suficient de bune pentruoricare barbat.
Femeile imature incearca sa monopolizeze tot timpul barbatului lor. Femeia matura realizeaza ca ii poate oferi
linistita spatiul de care are nevoie unui barbat - asta va face timpul petrecut apoi in cuplu chiar mai placut si special
- si pleaca sa se distreze cu proprii prieteni.Femeile imature gandesc ca un barbat care plange este un barbat slab.
Femeile mature ii ofera acestuia un umar pe care sa planga si o batista.
Femeile imature vor sa fie rasfatate si ii spun asta in mod raspicat barbatului lor.
Femeile mature ii 'arata' barbatului ce inseamna rasfatul si il fac sa se simta suficient de confortabil
ca sa poata raspunde cu reciprocitate fara teama ca-si va pierde 'barbatia'
Femeile imature sunt ranite de un barbat si-i fac pe toti ceilalti barbati sa plateasca pacatele aceluia.
Femeile mature stiu ca ala a fost doar UN barbat.
Femeile imature se indragostesc si vaneaza obiectul afectiunii lor pana in panzele albe,
ignorand toate semnalele pe care le primesc si toate realitatile care nu se potrivesc cu iluziile lor dragi.
Femeile mature stiu ca, uneori, cel pe care il iubesti nu te poate iubi pe tine si isi vad de viata lor mai departe,
fara amaraciune si furie.
Femeile imature vor citi aceste randuri si isi vor schimba atitudinea.
Femeile mature vor citi si transmite mesajul mai departe, altor femei mature.
magdalia63
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:28
prin prisma meseriei...da, ai deptate,dar eu cred ca si din cauza lasitatii lor.Ei nu vor responsabilitati casnice,familiale,ci vor numai placeri pe care de multe ori le gasesc la altele decat nevestele lor.Sau uneori mai intervin si parintii, cand este vorba de neruperea cordonului ombilical.
illona68
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:34
De la: Tiffany, la data 2009-11-01 12:34:27Din ce am vazut eu, femeile rele, artagoase, uneori si urate au casnicii reusite. Am vazut multe cupluri de genul asta. Iar tipii pareau super ok. Si chiar aratau bine incat toata lumea se mira de ce stau cu ele. Cred ca secretul e sa anihilezi personalitatea barbatului.

Si eu ma intreb de ceva timp cum de exista cupluri atat de nepotrivite..uite si raspunsul! Anihilarea celui nepotrivit si totul merge struna Sau mai bine: Cainii latra, ursul merge...si le merge chiar f bine!( ursilor)
amarezza
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:47
magda, teoria e perfecta dar realitatea in care traim este .....frigiderul cuvintelor dupa cum bine spunea cineva
lika
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:48
De la: garbo68, la data 2009-11-01 14:34:46prin prisma meseriei...da, ai deptate,dar eu cred ca si din cauza lasitatii lor.Ei nu vor responsabilitati casnice,familiale,ci vor numai placeri pe care de multe ori le gasesc la altele decat nevestele lor.Sau uneori mai intervin si parintii, cand este vorba de neruperea cordonului ombilical.


Apropo ce meserie ai si cine sunt EI?
cremene
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:49
as da un raspuns concis:ei divorteaza ori de prea mult bine ori de prea putina iubire...
LILO
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:49
De la: AVOCATBIATRICEMARTIS, la data 2009-10-30 23:14:05M-am gandit de multe ori, prin prisma meseriei mele, ce provoaca ruptura in cuplu...si...in final dezumanizarea in fata instantei (in majoritatea cazurilor)...oare cumva din cauza infidelitatii...a invidiei...a complexelor de toate de toate tipurile...sau oare..a parintilor?
eu cred ca divorturile sunt mai mult din cauza parintilor.Se baga parintiii ca vor ca nora sa faca asa si asa,ca ea afacut asa.Dar nu inteleg de ce parintii trebuie sa se gage in viata copiilor.Fiecare are dreptul sa isi traiasca asa cum considera ei ca este bine pt ei.Dar sunt multi oameni care fac compromisuri cu alti oameni si de aia si ei fac la fel cu copiiii.Ei se lasa condusi de altii,apoi si ei vor sa conduca viata altora.Si stii tu ca daca te lasi condus de altii nu te conduc nicidecum in favoarea ta si de asta exista atata nedreptate pt ca oamenii nu stiu sa se conduca singuri,ei se lasa condusi de altii si la randul lor si ei insista ca conduca pe altii in favoarea lor.Oamenii nu lupta,de asta s-a ajuns omenirea in halul asta,ipocrizia degradeaza lumea.....Compromisuri si compromisuri,nimeni nu lupta si de asta omenirea a juns asa... divorturi,rautate,invidie,ura etc.............
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:50
irinucooo...amore mio...ai facut ochisori????
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:51
De la: moment31, la data 2009-11-01 14:50:00
De la: AVOCATBIATRICEMARTIS, la data 2009-10-30 23:14:05M-am gandit de multe ori, prin prisma meseriei mele, ce provoaca ruptura in cuplu...si...in final dezumanizarea in fata instantei (in majoritatea cazurilor)...oare cumva din cauza infidelitatii...a invidiei...a complexelor de toate de toate tipurile...sau oare..a parintilor?
eu cred ca divorturile sunt mai mult din cauza parintilor.Se baga parintiii ca vor ca norasau ginerele sa fie asa cum vor ei,ca daca nu baga o groaza de intrige, sa faca asa si asa,ca ea a facut asa.Dar nu inteleg de ce parintii trebuie sa se gage in viata copiilor.Fiecare are dreptul sa isi traiasca asa cum considera ei ca este bine pt ei.Dar sunt multi oameni care fac compromisuri cu alti oameni si de aia si ei fac la fel cu copiiii.Ei se lasa condusi de altii,apoi si ei vor sa conduca viata altora.Si stii tu ca daca te lasi condus de altii nu te conduc nicidecum in favoarea ta si de asta exista atata nedreptate pt ca oamenii nu stiu sa se conduca singuri,ei se lasa condusi de altii si la randul lor si ei insista ca conduca pe altii in favoarea lor.Oamenii nu lupta,de asta s-a ajuns omenirea in halul asta,ipocrizia degradeaza lumea.....Compromisuri si compromisuri,nimeni nu lupta si de asta omenirea a juns asa... divorturi,rautate,invidie,ura etc.............
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:51
De la: tutankhamon, la data 2009-11-01 14:51:22irinucooo...amore mio...ai facut ochisori????
Da dar s-a dus cu zile bune ca si eu trebuie sa merg la scarbici curand,ce naspa
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:52
stati ca va lumineaza irinuca acu'
eladaela
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:53
lasa fatuca,lacrimile pt cei care n-au scarbici...
LILO
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:53
De la: moment31, la data 2009-11-01 14:52:41
De la: tutankhamon, la data 2009-11-01 14:51:22irinucooo...amore mio...ai facut ochisori????
Da dar s-a dus cu zile bune ca si eu trebuie sa merg la scarbici curand,ce naspa
pai si eu trebuie sa lucrez ca daca nu o sa devin o putoare dar este asa bine sa poti face doar ce vrei tu
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:53
hm..niciodata nu facem ce vrem,ci ceea ce trebuie
LILO
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:55
De la: LILO, la data 2009-11-01 14:53:38 lasa fatuca,lacrimile pt cei care n-au scarbici...
pai si eu trebuie sa lucrez ca daca nu o sa devin o putoare dar este asa bine sa poti face doar ce vrei tu...
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:55
De la: LILO, la data 2009-11-01 14:55:09hm..niciodata nu facem ce vrem,ci ceea ce trebuie
Da asa este,in viata nu pot face doar ce vreau eu,ci este bine.Dar nu mereu imi place,as vrea ca viata sa fie mai simpla.......
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 9 De la: mia79x 3 Iulie 2009 20:45
sapte minciuni pe care le spun barbatii 44 De la: fleurdelis 30 Iunie 2010 06:54
pastile de slabit 14 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:45
relatii pe internet ... 92 De la: Blonda_Suprema 7 August 2013 17:41
De ce nu il pot uita? sau ce sa fac? 5 De la: garbo121983 29 Mai 2010 20:21
Setari Cookie-uri