Se pare ca totul sa terminat....

Va multumesc tuturor celor care m-au incurajat , dupa doua luni de cand am trimis scrisoarea ma sunat , si ne-am intalnit , doamne am simtit ca ma topesc in bratele lui iar el era la fel ca si inainte , l-am intrebat de ce nu ma sunat mai repede iar el a spus ca a primit scrisoare doar atunci , sincer.nu prea cred dar nu pot sa spun nimic fiinca eu sunt cea care a gresit , l-am intrebat daca are pe cineva iar el mi-a raspuns ca oricum eu sunt cea mai speciala femeie din viata lui ,, am fost, sunt si voi fii chiar daca nu voi mai veni niciodata la el", mi-a spus ca nu stie ce sa creada in legatura cu mine , de ce il mai caut dupa atatia ani ... trebuie sa mentionez ca diferenta de varsta dintre noi este de 20 de ani , mai ales ca in toti acesti ani nu am cerut nimic de la el si nici el nu mi-a oferit , deci nu este, o relatie materealista dar nu ii vine sa creada ca eu chiar il iubesc . mia cerut sa-i spun cele dou cuvinte magice pt a lua el tot greul asupra lui , cred ca sa referit la divortul meu pt ca mi-a dat de inteles ca vrea sa fiu cu el chiar si dupa atatia ani in care nu ne-am vazut....o doamne nu am putut sa-i spun desi il iubesc sincer ....am ramas ca o sa ma sune inainte de craciun sa ne mai intalnim o data , dar deocamdata nu am primit nici un telefon , astept in fiecare zi dar nu mai suna ....nu stiu ce sa cred parea asa sincer .... poate vrea sa ma pedepsesca pt atatia ani de absenta poate are pe alcineva si vrea sa-si petreaca sarbatoril cu ea fiinca la un moment dat ma intrebat daca nu pot sa vin de craciun la el , poate are probleme el are grija si de parinti lui care sunt foarte batrani , sau poate nu ma mai place dar atunci dece sa comportat asa de ce nu mi-a spus ca nu ma mai vrea de ce ma amagit? VOI CE CREDETI?
byby2
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:43
byby, ce vrei tu, de fapt?
quasaria
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:28
sa fiu cu el ..........dar mie frica .....mie frica de toate ,am trait toata viata in tensiune cand am fost copil ,adolescenta apoi casatorita , a fost tot mai rau de fiecare data ..mie frica sa nu schimb raul cu mai rau
byby2
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:34
daca ai incerca sa fii cu el - ce ti se poate intimpla, in fond?
quasaria
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:38
nu i se poate intampla nimic! dar nu reuseste din cauza propriei ei frici! asa este??
fleurdelis
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:40
nu stiu. Depinde. Sa vedem ea ce parere are.
quasaria
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:41
byby 2, un lucru e sigur: el n-o sa se comporte niciodata asa cum ai vrea tu...poate ca nici nu i-ai spus ce vrei, de fapt, sau poate, el crede ca tu l-ai pedepsit pe el...
sora_ilsi
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:41
sa pierd totul daca nu e ce vreau , am un copil si nu am pe nimeni , nu am o casa o mama un tata nu am pe nimeni sotul ma ameninta ca daca plec imi va lua copilul , el , cred ca profita de situatia mea pt a stie ca nu am pe nimeni si deacea se poarta asa cu mine, nu valorez nimic sunt un gunoi in ochi lui
byby2
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:44
Copilul nu ti-l poate lua NIMENI - exceptind cazuri extreme (mama drogata, fara discernamint, etc). Asta e legea in Romania. Copilul ramine cu mama sa.
Ai banii tai? Lucrezi?
quasaria
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:50
eu nu vreau nimic special decat sa nu ma umileasca sa nu se plictiseasca si sa nu ineapa sa profite si el de mine la fel ca si sotul....vreau liniste si un strop de fericire ,vreau sa nu imi fie frica sa ma intorc acasa sau sa ma uit la ceas cu groaza ca trebuie sa se intoaca acasa...
byby2
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:51
nu fiinca a fotarat sa stau acasa sa am grija de copil ca neavand pe nimeni sa ma ajute cu copilul e exclus sa am un loc de munca sa agajam o femeie nu vrea ...are control asupra mea din toate partile plus ca imi reproseaza in fiecare zi ca nu lucrez si el ma tine cu toate ca e decizia lui...
byby2
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:54
Ca sa ai toate astea trebuie sa fii in situatia in care poti spune NU.
Si esti in situatia in care poti spune NU daca te poti descurca fara un barbat. Asa ca singura sansa e sa pleci copacel pe picioarele tale, si sa fii sigura ca daca e mai rau poti sa renunti si la ala bine merci, asa cum renunti si la asta. Si la oricare alt barbat linga care iti e mai rau in loc sa iti fie mai bine.
Dependenta creaza monstri, de multe ori...
Nu-i da unui om mai multa putere asupra ta decit e capabil sa gestioneze.
quasaria
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:55
Q, el sigur crede ca poate gestiona..
bluelight
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:57
blue, cind se clatina barca e clar ca e ceva care nu se intimpla cum ar trebui.
Indiferent cine, ce, cum e de vina. Nu merge.
quasaria
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:00
cum sa fac asta daca nu ma lasa sa merg la lucru daca nu angajaza o femeie pt copil sa-l las singur in casa ....e o situatie ...ma invart in cerc.
byby2
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:01
Ai dreptate. Dar unii oameni traiesc cu senzatia ca au mai multe drepturi decat ceilalti . Culmea e ca li se alimenteaza aceasta senzatie.

Byby, poti face . Cu hotarare.
bluelight
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:04
citi ani are copilul?
quasaria
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:08
calmeaza-te!stii vb aia ce iti e scris iti e pus in frunte!asa ca daca intr-o zi iti va fi dat sa fiti impreuna atunci e sa te lovbesti de el pe strada,cum se zice!treb sa fi tare sinu treb sa stai cu sotul tau care te umileste,mai bine singura decat asa
irinacos
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:52
pina la urma, toata viata asta e o serie de optiuni. Si alegi cu ochii inchisi, niciodata n-o sa stii in acel moment ce inseamna fiecare. Asa ca e inutil sa iti faci prea multe probleme.
Eu m-am straduit un timp sa fac alegerile corecte dupa criteriile altora. S-a dovedit ca au fost cele mai proaste, de fapt. N-ar fi putut fi mai rau.
Am ales intre doi barbati pe ala care mi s-a parut inofensiv, si mi s-a parut ca ma iubeste EL. Am realizat dupa un timp ca am ales gresit, ne-am despartit si iar am cautat siguranta...adica celalalt. Si am intrat intr-un joc de vendette din care habar n-am, de fapt, cum si daca o sa ies vreodata...
Deja foarte mult din ce am facut pina acum depinde de el - deja ne-am ranit unul pe altul suficient cit sa nu mai avem incredere, si cei 10 ani in care am tot orbitat prin preajma sint un liant al drak de puternic.
Daca ar fi sa sterg tot si sa o iau de la capat imi dau seama ca singurul final fericit al acestei povesti ar fi fost posibil daca daca n-as fi ales gresit din start. Sau daca n-as fi avut proasta inspiratie sa ma intorc - si sa consider ca nu conteaza ca m-am maritat cu altcineva. "Altcineva-ul" fiind prietenul lui.
Sau daca ar fi avut el puterea sa imi dea un sut in fund cind m-am intors - sau sa treaca peste. Nici nu mi-a dat un sut in fund, nici n-a iertat. Si asta e situatia cea mai proasta posibila.
Iti spun toate astea doar ca sa intelegi cam unde duc oscilarile - la nimic bun. Asa ca du-te cu el sau lasa-l. Dar ia o decizie. La un moment dat s-ar putea ca variantele astea sa nu mai existe. Sau sa iti doresti sa nu mai existe.
quasaria
Postat pe 14 Decembrie 2009 01:23
Va trebui sa te detasezi de cel care ti-a facut si asa destul de mult rau , indiferent cum ar merge cu celalalt nu ar avea de ce sa-ti para rau ca ai incercat. Succes, ai incredere in tine , indiferent ce se va intampla!
reyya
Postat pe 14 Decembrie 2009 01:43
va multumesc de sfaturi nu stiu ce voi face dar sper sa am curaj sa merg mai departe
byby2
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:15
byby....TREBUIE sa ai curaj sa mergi mai departe...
mai ales ca ai ptr ce sau mai bine spus ptr cine
eladaela
Postat pe 14 Decembrie 2009 10:35

Ofer consultanta in tarot, in gypsy cart si astrologie sfaturii, ritualurii, pentru mai multe detail ma puteti vizita si pe site http://atlas-mfe.cabanova.com/. Pentru o programare se poate si la adresa de email little_angel1151@yahoo.com sau adaugandu-ma in lista de mess little_angel1151
little_angel1151
Postat pe 4 Februarie 2010 09:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Impreuna..dar despartiti 43 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:42
iubire cu nebadai... 49 De la: fleurdelis 8 Decembrie 2010 19:45
Vrea sa ramanem amici 27 De la: garbo267384 2 Ianuarie 2013 10:06
eUniversum 1 De la: eUniversum 4 Decembrie 2011 01:46
mintita inselata...prea naiva am fost....' 45 De la: cricat 9 Martie 2011 10:26
Setari Cookie-uri