vreau sa uit

E prima data cand intru pe o retea de socializare,si asta pt.ca ma simt putin cam pierduta...
Povestea mea incepe cam asa : anul trecut in primavara am reusit sa rup o relatie de 3 ani care imi facea mai mult rau decat bine,a fost greu dar incet mi-am revenit.In toamna a aparut si fat frumos pe cal alb,a fost cred ca dragoste la prima discutie si mai apoi totul sa derulat foarte repede,m-am mutat la el si anul asta ne-am hotarat sa ne casatorim,am fixat nunta in luna septembrie.
Dupa ceva vreme au inceput certurile,nici nu imi mai amintesc bine de ce si asta pt.ca erau numai nimicuri si totul a luato razna....am inceput sa ne jignim,el venea cu povesti de la prieteni lui despre mine,nu ma credea pe mine,maicasa incepea sa se bage intre noi,bla bla bla.........
In luna iulie ne-am certat mai rau si eu am plecat la mine,m-am intors la rugamintile lui si am mai repetat povestea de 3 ori iar pana la urma la sfarsitul luni dupa o alta cearta mi-am lauat bagajela si am plecat de la el...... iar el a doua zi a anulat toata nunta.
Dupa cateva zile ne-am intalnit sa discutam, iar el mi-a zis ca eu sunt singura vinovata,si ca nunta o putem face si anul viitor daca ne intelegem.
Am mai incercat sa vedem daca se mai poate repara ceva,dar eu nu pot trece peste ce s-a intamplat si mai ales ca el spune ca sunt singura vinovata
leta_ena_26
Postat pe 8 Septembrie 2011 20:42
bun, atunci lasa-l sa se duca cu Dumnezeu! n-ai pierdut nimic!
esme
Postat pe 8 Septembrie 2011 20:47
e cam greu acum....si mai ales ca ti se arunca in carca totul....
nici nu stiu ca sa iti spun...in primul rand, nu stiu la ce sa ma refer, in al doilea...nu stiu ce te-ar face sa te simti mai bine...
un singur lucru este clar...daca ai ales sa pleci, ai avut motive intemeiate....si sigur iti este mai bine ...chiar daca acum nu simti asta...
nu stiu nici ce faci, cu ce iti ocupi timpul sau daca ai prieteni de nadejde, care sa nu te apese...cu cicaleli
un lucru este cert, in opinia mea....ai ales cum trebuie si nu trebuie sa te simti vinovata pentru asta....deloc....decat sa te chinui o viata intreaga, mai bine rupta de la radacina....
dor72_
Postat pe 8 Septembrie 2011 20:53
Tipic barbatilor. Arunca vina totala asupra noastra. Ei nu sunt in stare sa zica:'da,draga,si eu am gresit',sau"da,eu sunt vinovat ca sunt fustangiu",sau orice ....Numai sa recunoasca..Nu ai sa auzi niciodata asa ceva din gura unui barbat. Asculta un sfat:lasa-l cu ale lui.Acum ca e momentul potrivit. Nu mai pleca si te mai intoarce de N ori ca nu are rost. Esti tanara,presupun ca si frumoasa,ai toata viata inainte.... E mai greu de noi astea care suntem trecute de 35 de ani sa mai visam la un viitor alaturi de "un fat frumos calare pe cal alb.Incearca si nu-l mai baga in seama,incearca sa-l uiti,sa vezi ce se intampla... In rest,cu voia lui Dumnezeu treci peste toate. Sa fii iubita.
mada45
Postat pe 10 Septembrie 2011 06:36
Mda......asa ar trebui dar totusi e greu..... pt.ca inca mai tin la el sau poate ca nu sunt genul care sa treaca imediat la alceva. Si da ai dreptate sunt tanara, am 26 ani si da intotdeauna mi s-a spus ca sunt frumoasa dar asta nu e totul in viata. Am tendinta de a vede lucrurile cam in negru in perioada asta,si m-am inchis in mine,nu prea mai am incredere in oameni.
leta_ena_26
Postat pe 11 Septembrie 2011 17:56
mada, nu-s de acord cu tine!!! chiar deloc...! pentru ca in relatzie nu e un singur vinovat ...
nu-s de acord nici nu el sa dea vina pe ea... faptul ca ei doi nu stiu sa-si getioneze relatzia si sa-si argumenteze fiecare in dreptul lui gesturile, nu inseamna ca unul trebuie sa fie vinovat si altul invinovatzitor!
ca sa intelegi unde nu sunt de acord, tu ii dai ei dreptate, generalizand o situatzie expusa de ea... partea lui n-o cunosti si deja il acuzi... nu e fairplay!


leta, nu vreau sa aprofundez ceea ce nu vrei tu sa spui ... dar intreaba-te pe tine care a mintit primul intre voi doi! atat si nimic mai mult!
unul din voi a inselat increderea celuilalt... nu vreau sa spui ca tu esti aceea sau el e acela... dar unul sigur a facut-o, altfel nu ajungeatzi aici!
(minciuna, omisiune, ascunzish, deformarea adevarului sau adevaruri partiale cam asta e... astea te aduc la ceea ce traiesti tu in prezent!)
alfheim
Postat pe 11 Septembrie 2011 23:25
si ce, a zis ca trebuie sa fii? ( de acord)
barbatii tot barbati...se vede ca lipseste irina...ca ati cam uitat...unele "chestii"....
dor72_
Postat pe 11 Septembrie 2011 23:33
neatza... ! dor, ma leshi cu "unele chestii" de la irina... ? nu cred ca e ceva de tinut minte de la ea... dar asta e doar parerea mea !

si daca e sa tin cont numai de titlul topicului... asa cum fac mereu... sfatul meu e sa procuri si tu, draga lena, aparatul ala (il vezi in film...) care seamana un pic cu un vibrator si are un inel rosu aproape de varf.... cu ala poti sa uiti totul... ! der ce-ti tot povestesc eu... vizioneaza unul din filmele (se pare ca sunt 3...) " Men in Black".... eu le-am vazut pe primele doua si de atunci... am uitat o multime de chestii... ! inclusiv pe cine iubeam la nebunie acum 3 saptamani !!! incearca.......


http://youtu.be/LPPqZh-xh7Y
barboneli
Postat pe 13 Septembrie 2011 07:43
leta .. sa inteleg ca a venit dupa tine de trei ori? Nu stiu cati barbati fac asta. De aceea a anulat nunta.
Tu vrei in continuare sa aveti acest dute/vino toata viata? Ai plecat.. inseamna ca nu se mai putea sta in relatie.
De multe ori uiti atunci cand iti muti atentia in alta parte .... la un hobby, la job.. etc.
cricat
Postat pe 13 Septembrie 2011 08:05

sa uiti ...nu e ceva dependent de vointa ta.....ce ai putut sa faci ,ai facut...ai plecat...
ai fost constienta ca se intampla lucruri pe care nu le poti accepta ...si care nu sunt ceea ce ai asteptat de la o relatie care sa se termine cu o casatorie

unele lucruri chiar e bine sa nu le uiti......era o zicala......iert dar nu uit
sunsset
Postat pe 13 Septembrie 2011 08:38
eu am avut o poveste cam identica cu a ta! Iti pierzi timpul, la fel cum am facut si eu, la mine a trecut foarte mult timp pana cand mi l-am scos din cap. Data viitoare sa fii mai atenta si nu mai permite nimanui sa se agate de trecutul tau, indiferent care ar fi, daca vrea sa traiasca cu tine o va face. Nu a vrut sa se lege la cap,poate este prea curand sau poate ca nu vrea cu tine. repet si eu am trecut prin asa ceva, numai ca nu programasem nimic in leg cu nunta insa ii casuna cateodata sa-si aduca aminte ca :unul s-a uitat mai lung la mine intr-un magazin, ca stie el ca imbrac o anumita rochie pt ca imi vine bine si ca am colegi care ma plac, ca mama i-a spus ca l-am iubit pe X-lescu care acum este nu stiu ce prin Ministerul X si ca nu intelege de ce ne-am despartit,ca ..... si uite acum sunt cu cineva care n-are nicio problema , care ma accepta cu toate calitatile si defectele,care ma vrea si care ma respecta foarte mult , cel putin pana acum!
Asa ca, vezi-ti de viata, meriti ceva mult mai bun!
Bafta!
melania33
Postat pe 15 Septembrie 2011 21:12
si eu am avut o poveste cam identica !
doar ca ochisor m/a cerut de sotie la ora 18.00 si la 18.30 a cerut/o pe urmatoarea
elodia
Postat pe 15 Septembrie 2011 21:32
pe mine nu m-a vrut, ca ma confundase cu cricat...si nu voia o bogatasa...
dar suferinta...mi se pare destul de identica...
dor72_
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:15
doaro, esti sigura ca nu e foarte identica?
esme
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:32
nu, nu,nu...doar destul....
dor72_
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:36
ce cotzoharle frateeee...
roby_cado
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:39
invidiosule...
dor72_
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:41
roby_cado
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:42
sigur ca e invidios! la el e foarte identic si vrea mai putin identic!

esme
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:44
nu, la el e diferit...ca i-a rezervat betty loc...in vecinatatea ei...imediata...
si el...baiat fin , nu a refuzat-o...
deci nu prea e identic...ca e cu reciprocitate....
dor72_
Postat pe 15 Septembrie 2011 22:50
acu' cine ie invidios..?
roby_cado
Postat pe 16 Septembrie 2011 01:37
De la: leta_ena_26, la data 2011-09-08 20:42:33E prima data cand intru pe o retea de socializare,si asta pt.ca ma simt putin cam pierduta...
Povestea mea incepe cam asa : anul trecut in primavara am reusit sa rup o relatie de 3 ani care imi facea mai mult rau decat bine,a fost greu dar incet mi-am revenit.In toamna a aparut si fat frumos pe cal alb,a fost cred ca dragoste la prima discutie si mai apoi totul sa derulat foarte repede,m-am mutat la el si anul asta ne-am hotarat sa ne casatorim,am fixat nunta in luna septembrie.
Dupa ceva vreme au inceput certurile,nici nu imi mai amintesc bine de ce si asta pt.ca erau numai nimicuri si totul a luato razna....am inceput sa ne jignim,el venea cu povesti de la prieteni lui despre mine,nu ma credea pe mine,maicasa incepea sa se bage intre noi,bla bla bla.........
In luna iulie ne-am certat mai rau si eu am plecat la mine,m-am intors la rugamintile lui si am mai repetat povestea de 3 ori iar pana la urma la sfarsitul luni dupa o alta cearta mi-am lauat bagajela si am plecat de la el...... iar el a doua zi a anulat toata nunta.
Dupa cateva zile ne-am intalnit sa discutam, iar el mi-a zis ca eu sunt singura vinovata,si ca nunta o putem face si anul viitor daca ne intelegem.
Am mai incercat sa vedem daca se mai poate repara ceva,dar eu nu pot trece peste ce s-a intamplat si mai ales ca el spune ca sunt singura vinovata


Probabil nu erati pregatiti sa faceti pasul nici unul din voi.
Totul s-a derulat mult prea repede. Colac peste pupaza din ce-mi dau eu seama stateai la parintii lui si mai punea cate o vb buna si mama lui cand voi va certati. Putea foarte bine sa va invete sa va intelegeti in loc sa se bage si ea. Naspa.
Totodata cred ca puteti sa mai incercati odata, dar de data asta luati-o usurel, incercati sa va cunoasteti mai bine, poate va iese. Si inca ceva, incercati sa nu va mai invinovatiti unul pe altul cand dati de greu. Ca intotdeauna adevarul e undeva la mijloc.
zack
Postat pe 16 Septembrie 2011 01:51
" iar el a doua zi a anulat toata nunta.
Dupa cateva zile ne-am intalnit sa discutam, iar el mi-a zis ca eu sunt singura vinovata,si ca nunta o putem face si anul viitor daca ne intelegem.
Am mai incercat sa vedem daca se mai poate repara ceva,dar eu nu pot trece peste ce s-a intamplat si mai ales ca el spune ca sunt singura vinovata "

Eu personal cred ca e mai bine ca a anulat nunta, are dreptate, nunta e doar o zi. Poate asta o sa te salveze de divort la un an dupa nunta.
Este un pas foarte important in viata multor oameni si o casnicie reusita cere mult mai mult decat o nunta reusita.
Incearca sa te detasezi putin de situatie si sa incerci sa gandesti la rece. Cum crezi ca va decurge relatia voastra in timp? Ce asteptari ai de la viitorul sot? Ce asteptari are el de la viitoarea sotie? Poti fii ceea ce-ti cere el sa fii? Poate el sa fie ceea ce-i ceri tu sa fie? ...........
Ar fi mult de povestit, insa, am sa ma opresc aici.

eu va doresc mult succes pe viitor
Persia
Postat pe 16 Septembrie 2011 08:17
De la: dor72_, la data 2011-09-15 22:15:32pe mine nu m-a vrut, ca ma confundase cu cricat...si nu voia o bogatasa...
dar suferinta...mi se pare destul de identica...



hm ... si nu stiam de ce sughitam
ai vazut daca spun adevarul din prima?
vezi cum ii pun pe fuga ...
cricat
Postat pe 16 Septembrie 2011 08:23
De la: roby_cado, la data 2011-09-16 01:37:39acu' cine ie invidios..?


roby, dommage....

cri, frumoaso, esti tu smechera...si nu te arunci cu capul inainte.....
dor72_
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:03
Cui pe cui se scoate! Deci..cauta o noua iubire O noua relatie Un nou prieten
Dar ar prinde si mai bine un nou job!
elisabeta_boia
Postat pe 17 Septembrie 2011 08:38
De la: roby_cado, la data 2011-09-15 22:39:20ce cotzoharle frateeee...

in primul rand esti in minoritate....
probabil te regasesti intr-unul din exemple de esti atat de sarcastic. care o fi problema ta in acest subiect?
melania33
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:10
Fugi cat te tin picioarele de astfel de specii, e necesar sa te tii cat mai departe, parazitii astia care se tin de fusta mamei si te acuza numai pe tine sunt o catastrofa pentru omenire. Exista si altfel de barbati crede-ma; cu bun simt si 7 ani de acasa.
garbo133483
Postat pe 17 Septembrie 2011 16:03
of ...of ..of ..of.....eu pot sa spun doar atat "CA SA AJUNGEM IN RAI TREBUIE MAI INTAI SA TRECEM IADUL DE PE PAMANT"
chalon
Postat pe 17 Septembrie 2011 16:38
De la: leta_ena_26, la data 2011-09-08 20:42:33E prima data cand intru pe o retea de socializare,si asta pt.ca ma simt putin cam pierduta...
Povestea mea incepe cam asa : anul trecut in primavara am reusit sa rup o relatie de 3 ani care imi facea mai mult rau decat bine,a fost greu dar incet mi-am revenit.In toamna a aparut si fat frumos pe cal alb,a fost cred ca dragoste la prima discutie si mai apoi totul sa derulat foarte repede,m-am mutat la el si anul asta ne-am hotarat sa ne casatorim,am fixat nunta in luna septembrie.
Dupa ceva vreme au inceput certurile,nici nu imi mai amintesc bine de ce si asta pt.ca erau numai nimicuri si totul a luato razna....am inceput sa ne jignim,el venea cu povesti de la prieteni lui despre mine,nu ma credea pe mine,maicasa incepea sa se bage intre noi,bla bla bla.........
In luna iulie ne-am certat mai rau si eu am plecat la mine,m-am intors la rugamintile lui si am mai repetat povestea de 3 ori iar pana la urma la sfarsitul luni dupa o alta cearta mi-am lauat bagajela si am plecat de la el...... iar el a doua zi a anulat toata nunta.
Dupa cateva zile ne-am intalnit sa discutam, iar el mi-a zis ca eu sunt singura vinovata,si ca nunta o putem face si anul viitor daca ne intelegem.
Am mai incercat sa vedem daca se mai poate repara ceva,dar eu nu pot trece peste ce s-a intamplat si mai ales ca el spune ca sunt singura vinovata




Mda....eu zic ca o casatorie intre voi 2 nu rezolva nimic dimpotriva.Cu ce zice el ca tu esti vinovata asta stie numai el in capul lui dar prin faptul ca altii se baga in viata voastra (''prietenii'') si se mai lasa si influentat ...No comment ..Eu acum vorbesc din punctul meu de vedere nu as accepta asa un om langa mine,stiu cum e sa ai un om influentabil langa tine.Cu asa ceva nu faci casa.E alegerea ta dar cred ca ar fi o mare greseaka sa fii cu cineva care nu stie decat sa arunce vina pe tine si sa nu se uite la propria persoana.
pissy29
Postat pe 17 Septembrie 2011 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de cese parte asa 37 De la: nazirra 15 August 2009 23:58
Iubire sau nu ? 19 De la: garbo_413494 13 Septembrie 2015 02:12
caut de lucru 2 De la: ingerasulluptator 21 August 2011 21:42
Interesant,,,ffff, interesant forum! 61 De la: barboneli 3 Martie 2011 15:08
Parti negative... 24 De la: joanna22 22 August 2012 00:35
Setari Cookie-uri