o compatibilitate perfecta?

erata ...se compenseaza..


am inceput anul cu bine....si ce-am primit si eu va dau si voua...



sa aveti un an senin,un pahar de wshiky plin,contul sa va creasca si sa va doara drept in basca, de vecini si de dusmani,L a anul si La multi ani!
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:15
Dor,
Azi inca e vacanta, acolo unde e...

Mai de acord cu ce-ai spus despre *intamplare, intamplare, intamplare* decat sunt eu, nu cred ca poate fi altcineva, nici chiar folosind superlativul absolut.
Asta poate pentru ca de fiecare data am gasit ceea ce intr-adevar conteaza, fara sa caut.
(Pentru partea materiala, in schimb, am tras la galere.)

Si-n lumea mea, in care citesc Frumoasa si Bestia, sa nu cauti aprig, devine un fel de crez.

Cri,
SE TRA-TEA-ZA!

Conteaza numai sa vrei, dar cum spuneam - cand e bezna, nici ca poate conta mai putin.
La un moment dat, tot intinzi mana si aprinzi lumina.
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:16
cautand prea aprig, e foarte posibil sa uiti scopul...
si te trezesti undeva, infrigurat, buimacit si fara tel
intri in panica si totul se sparge...si apoi te mai intrebi, extrem de nedumerit: oare de ce mi se intampla astfel lucrurile? doar pentru ca ai uitat sa te relaxezi, sa lasi lucrurile sa vina spre tine si sa te bucuri de intamplari
sa le traiesti si sa lasi loc altor intamplari... ei, o bucla fara sfarsit de intamplari, de care ai stiut sau nu sa te bucuri, sa profiti, sa le traiesti...la maxim
dor72_
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:20
Da, fie ca uiti scopul, fie ca treci pe langa el fara sa-ti dai seama...
Esti focusat pe a gasi, iar ochelarii de cal nu te lasa sa vezi si lateral.

Si-ntr-adevar, intr-o goana nebuna, poti trece peste cristaluri fara sa iti dai seama cat ai zobit in urma ta...
nathalie
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:24
de cautat nu caut, Carmen, am gasit tot ce era de gasit.


"intalnirea sufletului asta pereche nu presupune asa ceva, ci faptul ca toate imperfectiunile sunt acceptate, se intrepatrund, se topesc si formeaza un fel de aliaj care intareste si mai mult legatura asta speciala pe care nici timpul, nici distanta si nici altceva nu o pot distruge cu adevarat.
un fel de dragoste cu nabadai, in care nabadaile sunt doar asa, ca sarea in bucate."

frumos si foarte adevarat ai spus.

cri_cat
Postat pe 5 Ianuarie 2012 08:26
*eu il iubesc pe fainu` asta de Safina... numa` ca timpul si distanta capata asa neshte valori care tind spre infinit*

De Safina am auzit intr-una din cele doua telenovele pe care le-am vazut la viata mea, anume CLONA.
Din coloana sonora e o alta melodie care ma seaca, ma loveste direct la corazon...

http://youtu.be/39tzs3lNjlM
Adriana Mezzadri - Marcas de Ayer

Si cateva versuri... mmmm...

Siento que te conozco hace tiempo,
de otro milenio, de otro cielo.
Dime si me recuerdas aun,
solo con tocar tus manos
puedo revelarte mi alma.
Dime si reconoces mi voz...

....
Siento que me desnudas la mente,
cuando me besas en la frente.
Dime si traigo marcas de ayer.
Solo con tocar tus manos
puedo revelarte mi alma.





nathalie
Postat pe 5 Ianuarie 2012 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FEMEIA LEU;BARBATUL VARSATOR 24 De la: mino2009 7 Octombrie 2009 16:02
zodia balanta 8 De la: nazirra 14 Decembrie 2009 16:38
FEMEIA SAGETATOR 5 De la: Thor_again 29 Mai 2011 19:32
Ea fecioara - El taur 24 De la: garbo_7774 4 Martie 2013 17:40
El pesti , ea balanta ? 5 De la: alpha222222 25 Martie 2011 05:41
Setari Cookie-uri