Vorbe de duh despre barbati, femei si nu numai ...

Totusico
Didino, da' romana ta n-o pricep eu, desi sunt in Roamnia de...tz ani!
panty_C
Postat pe 27 Aprilie 2011 23:20
Care a fost primul barbat care a spus: "E nevoie de o femeie in casa!"?

Raspuns:
Mesterul Manole


Femeile se impart in doua categorii: Doamne si Doamne Fereste!

Burlac - barbat care vine in fiecare dimineata la serviciu din directii diferite.
nuti_vio
Postat pe 5 Mai 2011 09:53
De la: nuti_vio, la data 2011-05-05 09:53:11Care a fost primul barbat care a spus: "E nevoie de o femeie in casa!"?

Raspuns:
Mesterul Manole


Femeile se impart in doua categorii: Doamne si Doamne Fereste!

Burlac - barbat care vine in fiecare dimineata la serviciu din directii diferite.




SINGURA FEMEIE PE CARE AM IUBIT-O VREODATA, M-A PARASIT SI PINA LA URMA S-A MARITAT MAMA


NU AU FOST PREA MULTE FEMEILE CARE ALERGAU DUPA MINE, IN SCHIMB, ALERGAU SOTII LOR
garbo011266
Postat pe 5 Mai 2011 10:05
Pe colega forumista de mai sus, nu se pricepe nimeni s-o repare? Recunosc ca eu nu!
As_ninge
Postat pe 5 Mai 2011 10:11
De la: nuti_vio, la data 2011-05-05 09:53:11Care a fost primul barbat care a spus: "E nevoie de o femeie in casa!"?

Raspuns:
Mesterul Manole


Femeile se impart in doua categorii: Doamne si Doamne Fereste!

Burlac - barbat care vine in fiecare dimineata la serviciu din directii diferite.



CITI SOTI AI AVUT????????AI CUI ERAU????
garbo011266
Postat pe 5 Mai 2011 10:13
De la: As_ninge, la data 2011-05-05 10:11:51Pe colega forumista de mai sus, nu se pricepe nimeni s-o repare? Recunosc ca eu nu!


inteleciunea ta, pai ti-ai dat si-n-gura raspunsul " FEMEIA DE MAI SUS"-MULTUMESC, ATI INTELES IN SFIRSIT UNDE VA SITUATI. CUM SE SPUNE " GURA MINCINOSULUI, ADEVAR GRAIESTE"
garbo011266
Postat pe 5 Mai 2011 10:36
Cine a mufat-o la priza? Cine alimenteaza priza aia?
As_ninge
Postat pe 5 Mai 2011 11:34
As_, intreaba pe la spitalul 9, aia sunt responsabilii pentru acest caz patologic
Thor_again
Postat pe 5 Mai 2011 11:41
Glumesti??? Si Spitalul ala are cont pe garbo? Cauta clienti, cumva?
As_ninge
Postat pe 5 Mai 2011 11:48
Brbatul nu este mplinit, pn nu se cstorete. Dup aceea e terminat!

Adam i Eva se plimb prin Paradis.
Eva: - Adam, m iubeti?
Adam: - Am vreo alternativ?

- Cum pstrai armonia conjugal?
- Prin reciprocitate: Cnd soia e nervoas, eu tac. i invers: eu tac cnd soia e nervoas!

- Scumpule, zici c fotbalul e viaa ta, i abia dup el, eu?
- Nu, iubito, mai sunt boxul, tenisul, handbalul . . .

- Dragule, ai fi dorit s m mrit cu altul?
- Nu, scumpo, eu nu doresc rul nimnui!

Admirndu-se n faa oglinzii, soia i ntreab soul:
- Ce-i place mai mult la mine: figura mea frumoas ori trupul meu minunat?
- Simul umorului!
nuti_vio
Postat pe 8 Mai 2011 16:23
Exist unele femei care n loc s-i fac s sufere pe mai muli brbai, aa cum e firesc, se concentreaz asupra unuia pn l extermin. Acestea se numesc "fidele".

Mult mai muli brbai i-ar prsi nevestele, dac ar ti s-i fac bagajele.

Nu m duce pe mine n ispit, gsesc drumul singur.

Timpul vindec orice, ns nu e un bun chirurg plastician.


nuti_vio
Postat pe 7 Iunie 2011 09:09
alf... asta e topicul "opus" ? uite ca l-am gasit ! oricum, asa cum spune un proverb mongol: "nimic nou sub soere"... probabil ca ce o sa postez eu, le stiu si copii de pe forum !



Daca femeia voastra este frumoasa, nu i-o spuneti, pentru ca o stie deja ! spuneti-i ca este inteligenta, pentru ca asta spera.

Daca esti dispusa sa renunti la admiratia multor barbati pentru criticile unuia singur, inseamna ca esti gata sa te mariti.

Un semn sigur c ai mbtrnit este c lumnrile de pe tort cost mai mult dect tortul.

Muli oameni nu ajung la 80 de ani pentru c mult timp s-au luptat s rmn la 40.

Nu testa niciodat adncimea apei cu ambele picioare.

Se spune ca notul face bine la silueta...
Spun cei care n-au vazut nc o balen

Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca-ti este frica!

barboneli
Postat pe 11 Iunie 2011 08:06
Curios, refacerea sanilor, costa pielea feselor...


Sanii si trenurile electrice sunt facute pentru copii, insa barbatii sunt cei care se joaca cu ei

Un barbat zvapaiat este acela care nu stie la ce sani sa se zvapaie...


Sexul este ereditar. Daca parintii tai nu au facut, nici tu nu vei face.....

Sa faci sex e ca si cum ai juca bridge. Daca n-ai un partener bun, ar fi bine sa ai o mana buna.

"Bigamia inseamna sa ai o nevasta in plus. Monogamia e acelasi lucru.."
Oscar Wilde

"Ultima data cand am fost inauntrul unei femei a fost cand am vizitat Statuia Libertatii."
Woody Allen

"Sexul la 90 de ani este ca si cand ai juca biliard cu o funie."
George Burns



barboneli
Postat pe 11 Iunie 2011 08:57
da, OK... exact Eclesiastul...
eu_geminy
Postat pe 11 Iunie 2011 10:10
De la: O_K, la data 2011-06-11 10:02:22
De la: barboneli, la data 2011-06-11 08:06:15alf... asta e topicul "opus" ? uite ca l-am gasit ! oricum, asa cum spune un proverb mongol: "nimic nou sub soere"...



"nimic nou sub soare..." nu stiu daca este un proverb mongol...
daca te duci si vei deschide Biblia la Eccleziastul :
Cap. 1
"9. Ceea ce a mai fost, aceea va mai fi, i ceea ce s-a ntmplat se va mai petrece, cci nu este nimic nou sub soare."

vei gasi acest "proverb"...or fi citit si mongolii biblia?!? tot de 3 ori,sa o inteleaga?!?




"daca te duci si vei deschide Biblia la Eccleziastul"

auzi... ? eu nu-mi aduc aminte sa-ti fi facut vre-un rau,,, sau sa te trimit la... nu stiu unde... asa ca tu ce-ai cu mine ??? "ba du-te tu..... ! nnnna !
se vede ca n-ai un vecin glumetz ca mine.......
barboneli
Postat pe 11 Iunie 2011 10:59
De la: O_K, la data 2011-06-11 11:10:28barboneli...imi cer scuze...imi pare rau ca ai luat-o ca pe un afront personal...chiar nu am nimic cu tine...de fapt,n-am cu nimeni,nimik...
am vrut doar sa pun lucrurile la punct vizavi de proverb...poate n-am facut-o intr-un mod prea ortodox...scuze...
eu chiar am fost si am deschis biblia...am facut-o si de data asta ca sa imi amintesc unde citisem acea intelepciune...



ba eu zic ca ai facut-o la cel mai ortodox mod... si asta nu ma deranjeaza de loc !!!! si n-ai de ce sa-ti ceri scuze pentru ca nu m-am afrontat de loc... ! daca ma citea-i mai mult (stai linistita... n-ai pierdut nimic !) ai fi observat ca eu, la toate proverbele le gasesc originea la mongoli ! si asta o fac, cu tot tratamentul urmat... in gluma ! in latina, expresia ar suna cam asa: "nihil novi sub sole" ! in plus, sunt multe intelepciuni si nu toate apar in biblie ! dar nu asta vroiam sa spun.... tu nu trebuie sa ma iei in serios mereu, mai ma prostesc si eu, ca altii de fapt ! ce sa-i faci... copilul din mine. asa ca, cum i-am spus si lui haym... eu nu sunt serios tot timpul ! o zi da, o zi ba ! azi ba... !!!!
barboneli
Postat pe 11 Iunie 2011 11:40
Fotografia soiei din portofel mi amintete c, n locul ei ar fi fost mult mai multi bani ...

Dintre toate rudele nevesti-mii, cel mai mult imi place de mine...

S-a dovedit stiintific ca femeile sunt foarte multumite cu o lungime de 8,5cm. Indiferent ca e Visa Gold sau Mastercard.

Cenusareasa e dovada vie ca pantofii iti pot schimba viata.

Sa nu te joci cu inima unei femei, caci este doar una. Mai bine joaca-te cu sanii ei: sunt doi!

Unele femei sustin ca toti barbatii sunt la fel. Nu e cam multa experienta???





nuti_vio
Postat pe 29 Iunie 2011 19:47
asta e mai mult banc... dar mi-e lene sa ma car pana la "Hohote si ia......." ! asa luati-o ca o vorba de duhhhh... !!!

Afis intr-un bar:
"Daca beti ca sa uitati, va rugam sa platiti inainte!"


Exista doar...3 feluri de brbati care nu ințeleg femeile : cei tineri, cei maturi si cei btrni...


Daca ai voinț, poți s muți si munții din loc. Dac ai creier, ii lași acolo, c nu te deranjeaz.


O dieta echilibrat inseamna cte o prjitur in fiecare mn. (poate fi si o eugenie...!)


Nu te ingrijora de ceea ce gndesc oamenii: este doar ceva accidental,..nu li se intmpl prea des.
barboneli
Postat pe 30 Iunie 2011 23:31
Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el. (Sarah Jessica Parker)
Noi, femeile, avem nevoie de frumusete ca sa ne iubeasca barbatii si de prostie ca sa-i iubim. (Coco Chanel)
Nu se poate trai fara femei. Asa a vazut chiar si Dumnezeu. (Eleonora Duse)

Dragostea nu este doar un zambet, nu este doar o floare, dragostea este un suflet ranit si apoi vindecat de altul.
Undeva spre limita disperarii, eu am gasit totdeauna speranta.
(Octavian Paler, citate despre dragoste, tristete)


Postat pe 2 Iulie 2011 19:55
Esti dulcea PRIMAVARA si IARNA viforoasa!
Esti VARA cu arsita si TOAMNA cu rod plin!
Te-au cunoscut ,pesemne,acei ce asezara..
Aceste anotimpuri-la genul FEMININ!!


Caminul fara,chiar ,o puta mica de barbat
E ca satul fara caini!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Iulie 2011 21:05
haaaa?
nuti_vio
Postat pe 3 Iulie 2011 21:18
sau ca nunta fara lautari...:PPP
he he he:))))))))))
eu_geminy
Postat pe 3 Iulie 2011 21:22
era sa zic ceva...da...nu mai zic...
nuti_vio
Postat pe 3 Iulie 2011 21:32
Prostia e mai putin densa decat inteligenta. De aceea e tot timpul deasupra.


Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l dea.


Am locuit un timp in sufletul unei femei. Mare inghesuiala.


Incearca sa definesti nimicul. Vei avea nevoie de multe cuvinte.


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim.


Inainte de a negocia cu lupul, pune-i botnita.


Unii merg la biserica in speranta ca Dumnezeu verifica prezenta.


E mai usor sa faci copii, decat oameni.
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2011 14:23
Frumoasa mea cu flori in san
vino la mine ca sa iti spun
cat esti de dulce, cat esti de mica
of ! ce fetita frumusica
care ma'ndeamna , care imi cere
sa stau in sanul ei..imm! ce placere
sa-i mangai pletele cu soare
si ochii ei cu iz de mare
cu cer albastru, zambitori
ce-mi pune peste gura flori
ma infioara si da sa planga
inima mea ca e natanga
ca se topeste cu nesat
se prinde'n dragoste, in lat
din acchii ei imi da albastru
din mana ei de alabastru
fiorii pleca pste mine
doamne fetita cat e de bine




Noli
Postat pe 30 Iulie 2011 16:41
nuti_vio
Postat pe 13 August 2011 12:34
,,Parul alb nu se mai respecta. Se vopseste!

Ecoul are intotdeauna ultimul cuvant.

In ziua de azi fidelitatea se intalneste doar in echipamentele de sunet.

Exista casnicii care se termina bine, altele dureaza toata viata.

Cand totul urca, lenjeria intima coboara.

Iubiti-va unii ,, pe" altii.

Bigamul: un idiot la patrat.

Bucura-te de fiecare zi, caci intotdeauna va aparea un imbecil sa ti-o strice."

Woody Allen

nuti_vio
Postat pe 13 August 2011 12:41
cam mult timp de cand nu am mai postat pe aici... iote ce de praf s-o adunat!
Compunere liber despre FEMEIE a elevului Gigel din clasa a II-a

Femeia este o fiin, pe care Dumnezeu a lsat-o pe pmnt dup chipul i asemnarea lui, dei toi o prefer dup chipul i asemnarea lui Pamela Anderson. De fapt i femeia este tot un fel de Dumnezeu, cci pe pmnt e atotputernic. Nimic nu se face fr ea: nici politic (vezi madam Thatcher), nici vlv (vezi Mrs Hillary Clinton), nici miliarde (vezi madam Rotschild), nici copii (vezi mama).

Femeile sunt de dou feluri: tinere i foarte tinere.
Cele mai n vrst intr n categoria femei bine. Femeile bine sunt acelea care au mplinit 50 ani i de fapt merg pe 39. Oricum, la femei nu are importan vrsta, ci cosmeticele, fiindc fiecare produs cosmetic acoper 2-5 ani. Aa c dac o femeie folosete 20 de cosmetice poi s spui despre ea c nici nu s-a nscut nc, dei primete deja pensie.

Femeia este subiectul celor mai multe cntece de dragoste, de aceea dragostea este ntotdeauna un cntec. Tata spunea c fr femei nu se poate tri, iar cu femei este imposibil de trit. Cea mai mare calitate a femeii este zestrea. Cel mai mare defect al femeii este maic-sa. Dar aa cum inventatorii au inventat avionul fr pilot, revolverul fr zgomot, tot aa se ncearc o alt invenie: zestrea fr nevast i soia fr soacr. Cred c cel care va pune la punct aceste dou mari invenii va primi Premiul Nobel pentru Pace.

Femeile se pot mpri, dup cum spune unchiul Costel, n alte trei categorii:
femeile care au suflet i sunt stimate, cele care au caracter i sunt admirate i cele care au "nu-tiu-ce" i sunt cutate. Eu nu tiu de ce sunt cutate, c doar nimeni nu se joac cu ele de-a v-ai ascunselea, ci de-a v-ai gsitelea. Unchiul Costel i optea lui tata despre una: Ce mi-am cutat mi-am gsit, iar acum mi-e fric s nu-mi gseasc ceva i medical.

Femeia este de genul feminin, dei unele poart pantaloni, dup cum unii brbai sunt de genul masculin i poart or de buctrie. Femeia, spune legenda, s-a nscut dintr-o coast. De aceea se pricepe att de bine s mite oldurile. Prima femeie care a pctuit a fost Eva. A doua femeie au fost toate celelalte.

Cic Eva a pctuit cnd a mucat din mr. E posibil s fie adevrat, fiindc ntr-o sear, cnd mama era plecat de acas, l-am auzit pe tata, care era cu o vecin n salon, strigndu-i: Ho, nebuno, nu m muca!. Probabil c pe ntuneric l-a confundat pe tata cu un mr. ntr-adevr, cnd a ieit el din camer, avea urme de muctur pe gt, exact acolo unde este mrul lui Adam. Pe urm, ca n Biblie, tata i-a optit vecinei: Acum pleac repede, c dac vine acas arpele, s-a zis cu noi!.
Eu l-am ntrebat: Despre ce arpe vorbeti, c acas nu trebuie s vin dect mama!.

Enervat, tata mi-a plesnit dou palme, de m-am vzut cu toi sfinii, aa cum scrie la Biblie. Cnd s-a napoiat mama, i-am cerut s-mi explice legenda. n loc s-mi explice mie, i-a explicat lui tata, dup care l-a gonit din Rai i abia dup dou luni s-a ntors.

Atat tiu despre femei. Pentru rest am s m uit pe gaura cheii.
Thor_again
Postat pe 25 Septembrie 2011 22:41
BUNEEEE,si ce-am mai
elisabeta_boia
Postat pe 25 Septembrie 2011 23:32
Fraza anului 2011 a iesit din gura castigatorului Premiului Nobel (..) pentru medicina

In lumea actuala se investeste de cinci ori mai mult in medicamente pentru virilitatea masculina si silicoane pentru femei, decat in vindecarea bolii Alzheimer. Din aceasta cauza in cativa ani vom avea babe cu bustul mare si mosi cu penisul tare. Dar niciunul nu-si va aduce aminte la ce servesc.
LILO
Postat pe 17 Decembrie 2011 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un cuvant frumos 3 De la: garbo_1568 16 Aprilie 2012 12:02
un sfat daca aveti bunavointa 44 De la: garbo171454 17 Decembrie 2010 21:30
Despre actul sexual 11 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:09
iubirea 183 De la: razvanut 9 Martie 2012 11:01
Si totusi e adevarat... :sml-confused0024: 97 De la: blondina_X 22 Octombrie 2010 22:21
Setari Cookie-uri