Vorbe de duh despre barbati, femei si nu numai ...

De la: lady_corina, la data 2009-08-10 17:30:10sa ma inarmez?
sa chem si cainii?

Sa nu ne deranjeje nimeni???
Ca in vorba aia batraneasca.....Inchida usile si da drumul la caini,nu???
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 17:33
pai le-am dat drumul da' vad ca...nik, nikuta...
lady_corina
Postat pe 10 August 2009 17:35
Poi.......
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 17:38
habar de c...(na, ptiu)meu n-am
lady_corina
Postat pe 10 August 2009 17:40
un calator ostenit vine de pe drum si gaseste in toata asezarea un singur han, pe firma caruia scrie " Gheorghe si Balaurul". bate omul la usa si ii deschide un zbir de femeie, care intreaba rastit "daa! cine esti si ce vrei???" la care omul vlaguit ii explica:"sunt un om ostenit si as avea nevoie de un pat bun si ceva de mancare!" la care femeia ii replica aspru: "nu avem, locurile s-au ocupat, iar mancare nu mai este!"si zbang!!! ii tranteste omului usa in nas! ...mai sta omul nostru ce mai sta, se mai gandeste....se uita iar la firma....si mai ciocane o data. usa se da iar de pereti cu putere si iese aceea aceeasi zgripturoaica strigand:"n-ai priceput ce ti-am zis adineaori?nu avem nici cazare si nici mancare!"la care omul nostru umil, ii spune cu jumatate de glas:"ba da, ba da, am priceput, dar as dori totusi sa vorbesc si cu gheorghe, daca se poate...."
fleur_de_lis
Postat pe 10 August 2009 17:41
love, acu' ma supar - tu cu cine tii?
lady_corina
Postat pe 10 August 2009 17:43
cuuu...oamenii osteniti ,mai corinaa...
fleur_de_lis
Postat pe 10 August 2009 17:44
Ha,ha,ha,...
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 17:44
Vedeti ??saracii ,,oameni"....
Vai de ei,......ii omara ,,balaurii!"
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 17:45
de dadusi cu..."lupu'", ai?
lady_corina
Postat pe 10 August 2009 18:04
Care lup????...din ..banc???
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 18:24

"Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, dar e frumoasa pentru ca o iubesty,..............
si:
"Fiecare femeie ar trebui sa foloseasca ce a primit de la Mama Natura inainte ca Tatal Timp sa i le ceara inapoi.".......
Primul barbat care s-a insurat poate fi iertat. Ca nu stia ce-l asteapta. Ceilalti n-au nici o scuza..................
si cu femeia care s-a maritat prima data cum ramane? E iertata si ea nu? ca doar na...e egalitate intre sexe nu ? .......

Cele cinci porunci ale vietii:
Sa nu gandesti...
Daca gandesti, sa nu spui.....
Daca spui, sa nu scrii........
Daca scrii, sa nu semnezi.......
Daca semnezi, sa nu te miri..............
sophia1971
Postat pe 10 August 2009 18:49
Mor toti oamenii de pe Pamant si ajung la poarta Raiului. Dumnezeu vine si spune:

"Vreau ca barbatii sa formeze doua cozi. Una pentru barbatii care in timpul vietii si-au dominat nevestele si una pentru barbatii care au fost dominati de ele. Iar femeile sa plece cu sf. Petru."
Zis si facut, cand Dumnezeu se uita din nou, femeile plecasera si barbatii formasera doua linii.
Coada barbatilor dominati de neveste avea 100 de km, iar in coada barbatilor care isi dominasera nevestele, era un singur om.
Dumnezeu se enerva:
"Barbatilor, ar trebui sa va fie rusine. V-am creat dupa chipul si asemanarea mea si v-ati lasat tinuti sub papuc. Priviti-l pe singurul meu fiu care a stiut sa stea drept si m-a facut mandru de el. Invatati de la el! Spune-le fiul meu, cum ai reusit sa fii singurul barbat din aceasta coada?"
Iar barbatul raspunse:
"Nu stiu, nevasta-mea m-a pus sa stau aici."
Ella34
Postat pe 10 August 2009 18:50
De la: Ella34, la data 2009-08-10 18:50:15Mor toti oamenii de pe Pamant si ajung la poarta Raiului. Dumnezeu vine si spune:

"Vreau ca barbatii sa formeze doua cozi. Una pentru barbatii care in timpul vietii si-au dominat nevestele si una pentru barbatii care au fost dominati de ele. Iar femeile sa plece cu sf. Petru."
Zis si facut, cand Dumnezeu se uita din nou, femeile plecasera si barbatii formasera doua linii.
Coada barbatilor dominati de neveste avea 100 de km, iar in coada barbatilor care isi dominasera nevestele, era un singur om.
Dumnezeu se enerva:
"Barbatilor, ar trebui sa va fie rusine. V-am creat dupa chipul si asemanarea mea si v-ati lasat tinuti sub papuc. Priviti-l pe singurul meu fiu care a stiut sa stea drept si m-a facut mandru de el. Invatati de la el! Spune-le fiul meu, cum ai reusit sa fii singurul barbat din aceasta coada?"..............
Iar barbatul raspunse:
"Nu stiu, nevasta-mea m-a pus sa stau aici.......

SUPER TARE.BANCUL...
AM MURIT DE RAS ..O ORA!!!!.............
sophia1971
Postat pe 10 August 2009 19:37
Asta este chiar ......de poveste....adica toti furam...dominati????
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 19:47
nu fura, bre, nimeni pe aici!
noi doar "completam"
Thor
Postat pe 10 August 2009 19:49
Seful intra intr-un birou:
- V-am spus de atatea ori: in timpul lucrului nu se fumeaza!
Unul din lucratori, uitandu-se la sef:
- Da' cine lucreaza?
blanca
Postat pe 10 August 2009 19:51
Asta spun si eu,numai completam......ne completam,dar jumatatea cealalta este mai mare !!!
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 19:53
chiar asa! cine mai lucreaza pe la noi ati auzit ca unii doar "completeaza" de ici de colo
LILO
Postat pe 10 August 2009 19:54
Peisaj marin cu mitici *

de Julius Constantinescu

Pe plaja din 2 Mai, o familie compusã din tatã n maieu si burticã de maestru emerit al tablelor, toapã coafatã cu bigudiuri, costelivã, genul care nu se-ngrasã de-a dracu' ce e si copil de tip Goe, gãlãgios si enervant, si cautã un loc unde sã-si punã cearsaful si restul bulendrelor.
Carã dupã ei calabalcul standard - o sticlã de Timisoreana
pentru campion, Frutti Fresh pentru loazã si o revistã de integrame pentru mã-sa, cã e intelectualã.

"Mamã, mamã", urlã Goe, "aici, aici!"Titanul tablelor si nfige
cãlciele n nisip si, din cauza burtii, frneazã anevoie, ca autobuzele
cu burduf, n timp ce mã-sa, femeia pe fata cãreia se ghiceste o bunãtate sufleteascã rarã, se ntoarce si e gata sã-l plezneascã.

"Mamã, mamã, aici am stat si ieri", zice Goe. "Uite coaja de la bananã si sticla noastrã de cola" (ieri s-au respectat). Mã-sa se convinge cã, ntr-adevãr, coaja de bananã si sticla de coca-cola pe care le aruncaserã ieri snt tot acolo, se ntoarce spre bãrba-su si zice, plinã de scrbã:
"Bãi frate, ctã nesimtire! ti dai seama cã ãstia nu fac curat pe
plajã??"
blanca
Postat pe 10 August 2009 19:56
Fetelor lasati munca....este de povestit acum....
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 19:57
Patronul unei companii discuta cu un tanar care cauta de lucru:
- In primul rand, firma noastra este obsedata de curatenie, zice
patronul.
V-ati sters picioarele pe covoras inainte de a intra aici?
- O, da! Bineinteles...
- In al 2-lea rand, continua patronul, cerem colaboratorilor nostri
sinceritate. Nu exista niciun covoras la intrare...

blanca
Postat pe 10 August 2009 19:58
Meluto......
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 19:58
Te tii de bancuri....si eu care credeam ca esti o ,,meluta"serioasa!!!
TEODORRD
Postat pe 10 August 2009 20:00
Ion, proaspt cstorit cu Maria, la consilierul familial, discutnd despre aspectele sexuale ale relaiei...
- Domnule consilier, trebuie s v anun faptul c ieri am atins perfecta compatibilitate sexual
cu Maria!...
- Da?!?... Cum aa?!?...
- Pi, ieri ne-a durut capul pe amndoi!...
blanca
Postat pe 10 August 2009 20:02
Intreaba, int-o zi Ionica pe tat'su:
-bai, tata, vreau sa te-ntreb ceva, cantre barbati
-zi-i Ionica
-mi-e cam rusine si...nu ma bati?
-nu, spune
-ba, cam cit valoreaza scula mea?
-da tu esti nebun, pleaca d-aci
-ai promis...
-cit sa zic, vreo 25 de lei.
-numa atit?, dar a ta
-ba du-te drek...
-zi-i ba tata
-vreo 50, na
-putin, tata,zice Ionica dezamagit...
-De ce, ma???
-Pai mama il stringea aseara pe nea Gica si-l pupa, spunindu-i ca are o...scula de milioane...
valentino
Postat pe 10 August 2009 20:02
sunt si serioasa teo !!! dar de ce-as fii doar asa . vrei sa ...
blanca
Postat pe 10 August 2009 20:03
Val,
blanca
Postat pe 10 August 2009 20:04
he he heeee... pe topicul asta seriozitatea nu are ca cauta, TEO, doar e una din conditiile din postarea mea initiala. d-aia l-am si deschis, sa radem aici.
cat despre seriozitatea mielutzei, io zic ca nu exista dubii, cel putin din cate o cunosc eu.
Thor
Postat pe 10 August 2009 20:05
vorba mare!!

Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa
vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

blanca
Postat pe 10 August 2009 20:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragostea de nepot 11 De la: eu_geminy 8 Noiembrie 2010 18:56
Cum este sa fii femeie in Romania ! 86 De la: garbo_462542 29 Martie 2017 12:06
test beton: gasiti o cheie in padure, noaptea. cum arata cheia? 49 De la: fleurdelis 25 Decembrie 2009 00:22
La multi ani tuturor celor care poarte nume de**Constantin si Elena*!! 9 De la: Jojolin 21 Mai 2012 15:03
Hartuire sexuala sau semn de "prietenie"?!!!!! 61 De la: garbo005851 31 Octombrie 2010 21:29
Setari Cookie-uri