sa ne rugam,pt ELENA CARSTEA!!!

ASTAZI ,IN AMERICA,SE VAOPERA DE ANEVRISM,CANTAREATA ROMANCA,ELENA CARSTEA.OPERATIA FIIND F GREA ,AR PUTEA INTERVENI ORICE.PT CA ROMANIA ISI IUBESTE ARTISTII,CANTARETII,ARTA ,CULTURA SI PT CA ROMANIA ESTE UN POPOR CREDINCIOS,SA NE RUGAM PT REUSITA OPERATIEI ELENEI CARSTEA.SA APRINDEM LUMINA,AFARA LA GEAM SAU BALCOANE,SI RIDICAND SPRE UNIVERS RUGACIUNILE NOASTRE SA TRANSMITEM ENCARCATURA NOASTRA ENERGETICA DE SUFLET,CATRE CREATOR.TATL NOSTRU,CREATORUL NOSTRU !NOI TOTI ROMANII TE RUGAM SA TRIMITI INGER PAZITOR,ASUPRA CANTARETEI NOASTRE ELENA CARSTEA.DA PUTERE SI DARUIRE MEDICILOR SI ELENEI DA-I SANSA SA RENASCA,SA NE CANTE SI SA NE INCANTE SUFLETELE,MULTI ANI DE AICI INCOLO.COBOARA DUHUL TAU SFANT ASUPRA TUTUROR CELOR IMPLICATI IN OPERATIE.INTINDE MANA TA ,CU PUTEREA TA DIVINA SI PROTEJEAZA PE CANTAREATZA NOASTRA,IUBITA DE TOTI ROMANII,ELENA CARSTEA.FI TU MANA CARE OPEREAZA,DANDU-LE HAR MEDICILOR.TATAL NOSTRU DIVIN,CREDEM IN TINE SI IN PUTEREA TA!ELENA SUNTEM ALATURI TOTI ROMANII DE TINE,SI ITI DORIM INSANATOSIRE GRABNICA,REUSITA LA OPERATIE.AI PROMIS VA VEI REVENI IN ROMANIA.LUMINILE SUNT TOATE APRINSE SA ITI LUMINAM CALEA SPRE NOI,SA TE INTORCI SANATOASA.TE IUBIM SI SUNTEM ALATURI DE TINE ELENA CARSTEA!SA TRECI CU BINE PESTE ACESTA GREA INCERCARE.DUMNEZEU SA TE AIBA IN PAZA LUI!UN GAND FRUMOS PT ELENA CARSTEA SI O RUGACIUNE CU LUMINA SUFLETELOR NOASTRE,PT INSANATOSIREA EI,ASTEPTAM DE LA TOTI ROMANII.
allexanndrra
Postat pe 5 August 2009 00:47
spun simplu..DOAMNE AJUTA ! o artista atit de haruita , sensibila toti cei care o cunosc sunt aproape de ea in SPIRIT . sa se intoarca ACASA CU BINE
LILO
Postat pe 5 August 2009 00:56
Doamne Ajuta,ne vom ruga pentru sanatatea ei,sa se intoarca sanatoasa,sa ne incinte si pe mai departe cumelodii frumoase.
camelia123456
Postat pe 5 August 2009 14:19

Mai Alexandra, nu mai scrie cu majuscule, fata, ca e obositor rau la citit... Eu am parcurs doua randuri, iar restul l-am lasat pentru cine are nervii si ochii mai buni.

Deci, ce spuneai tu acolo?
Ella34
Postat pe 5 August 2009 14:26
mai are importanta??!!!
are inca un topic . cred ca vrea sa stabilesca un record.
blanca
Postat pe 5 August 2009 14:29
bine ella asa voi face,ai dreptate dar era durerea din sufletul meu si tristetea pt o persoana care acum are nevoie de noi toti sa-i fim alaturi,crede-ma ca nu am realizat,ca scriu cu majuscule,ci trebuia sa ii transmit iubirea noastra,sa o intareasca,pe aceasta mare cantareata romana,Elena Carstea.azi e ziua ei cea mai grea .taal nostru ce ne-ai creat,fi alaturi de creatias ta,in clipele ei de rastriste.
allexanndrra
Postat pe 5 August 2009 16:05
ana02
Postat pe 5 August 2009 16:08
mielutza te rog din suflet ca in aceste momente ,cand cineva are nevoie sa o sustinem ,cand o artista de mare valoare ,este intr-o grea cumpana,sa lasam ironiile si rautatile deoparte .sa ne unim gandurile bune,sa le transmitem catre Elena Carstea.acum ea are nevoie de sustinerea noastra.multumesc mielutza pt intelegere!
allexanndrra
Postat pe 5 August 2009 16:10
Alexandra , eu nu vorbeam de Elena Carstea ci de felul in care postezi.
Ma bucur insa c-ai renuntat la majuscule!

Incearca sa scrii textele lungi cu spatii intre fraze/idei, ca sa fie mai usor de citit si sa nu mai deschizi cate un topic pt fiecare idee care-ti trece prin minte.
Pun pariu c-o sa eviti astfel multe alte ironii.
Nu transforma gandurile bune dealtfel in chestii ridicole!
blanca
Postat pe 5 August 2009 17:36
sando...

eu zic sa trimiti tu o scrisoare deschisa la otv, s-o citeasca diaconescu pe post, si unde sa zici ca zambil, iasomia, mielutza, dune, tutankhamon, rizzi bizzi, pik nik, ma, rog, toate conturile serioase de p-acilea, suntem alaturi de elena carstea in greaua incercare...
zambil
Postat pe 5 August 2009 17:54
Zamiblu' tu tii cu ursu'!
blanca
Postat pe 5 August 2009 17:57
bah...nu va mai strofocati atata pentru o cantareata care a uitat sa cante si mai mult zbiara......

nu au operat-o......are probleme cu tiroida......eu am sa ma rog din suflet pentru ea nu pentru ca e cantareata, ci pentru ca a avut puterea sa infieze doua fetite - sanda si adriana - dintre care una mi se pare ca e a surorii ei, decedata intr-un accident de masina acum multi, multi ani....

elena....ma rog pentru tine pentru ca acesti doi copii nevinovati sa nu ramana fara mamica.....ai incredere in cel de sus si vei primi puterea sa invingi totul...
tutankhamon
Postat pe 6 August 2009 01:52
mielutza eu cu tehnica stau cam prost.urmez drumul cel mai usor.nu stiu multe despre unde sa apesi sau unde sa scri.am vazut muzica si pt ca nu era topic Elena Carstea am facut unul.in legatura cu ironiile.se interc inapoi draga mea ca bumerangul.eu nici nu le simt.cand se depaseste masura,le atrag atentia,ca nu au motive inteligente sa fie ironici.ironia a fost intot deauna arma celui care ,incerca sascrie versuri dar nimic nu avea a spune.atat gandeste atata face.c-est la vie!
allexanndrra
Postat pe 6 August 2009 06:33
zambi iti las tie placerea de a va face cunoscuti la otv.eu nu suport acest post.
allexanndrra
Postat pe 6 August 2009 06:39
tuta stiam ca ai un suflet nobil!nu conteaza,motivatia gestului ci gestul in sine.
allexanndrra
Postat pe 6 August 2009 06:44
Alexandro,tu nu le ai cu tehnica dar nici cu limba romana nu ai prea multe in comun.Si asta nu e tehnica
Cat despre Elena Carstea,stai tu linistita ca probabil fiecare dintre noi a spus un "Doamne ajuta"ptr ea,si asta fara sa facem parada pe forumuri.
In rest,vezi ce faci cu limba aia...ca o chinui rau,mami!
eladaela
Postat pe 6 August 2009 08:38
Alexandro,
Ironia nu e deloc arma celui care nu are nimic de spus.E a celui care sesizeaza nuantele ridicole ale unei situatii.

Cat despre Elena C. si eu o admir pt ca singura fiind a adoptat si crescut doua fetite.Nu e simplu in Romania.
Fireste ca-i doresc numai bine!!
blanca
Postat pe 6 August 2009 10:41
bre, allexanndrro... io zic un "Doamne, ajut-o, ca si asa nu ai ce face cu aia pe acolo!". Da' asta asa, ca sa fiu in ton cu lumea...
da wtf is elena carstea aia, bre? ca in afara de 3 ineptii, o prostie monumentala si o chelalaiala de 2 bani nu am auzit nimic de la ea.
cine dreaq e aia de trebuie sa ii ofer EU onoarea de a ma ruga pentru ea, ha?
Thor
Postat pe 6 August 2009 10:43
Nu fii rau Thorule!
Are inima mare! Nu e putin lucru.
blanca
Postat pe 6 August 2009 10:45
mielutzo, de acord cu tine, da' se vede treaba ca din cauza inimii aleia mari nu i-a mai ramas loc si pentru creier...
Thor
Postat pe 6 August 2009 10:49
Te bat !
blanca
Postat pe 6 August 2009 10:55
un suflet caritabil in orice caz
LILO
Postat pe 6 August 2009 10:56
daaa...sa-l omoram cu pietre
eladaela
Postat pe 6 August 2009 10:56
noi vb de suflet , nu de darurile ceresti ca de unde nu i nici D zeu nu cere
LILO
Postat pe 6 August 2009 10:57
bre, fetelor!
una si cu unu fac doi, trei sau mai multi... depinde de gene, ca au fost cazuri cand au facut si 6 gemeni!

opinia mea este urmatoarea: carstoaica aia e o cretinica cu "suflet mare", care are impresia ca ii trece ecuatoru' pe sub pat. deci, ma repet: ca ce chestie sa stiu EU despre existenta ei?
dito!

a dreaq si allexanndrra asta mica! pentru Stefan Iordache nu a zis nimic. pentru imbecila asta se baga in seama repede.
de fapt daca a facut-o pentru carstoaica, ar putea foarte bine s-o faca si pentru ala transat de la Timisoara... "valorile" sunt aproximativ egale
Thor
Postat pe 6 August 2009 11:04
Thor e vorba de omenie! Atat. Hai sa nu punem alte chestii in ecuatie

blanca
Postat pe 6 August 2009 11:11
mielutzo, de acord iar. omenie sa fie! dar sa fie pana la capat!
de ce sa ne rugam doar pentru individa asta? pe ceilalti -ADEVARATE valori- de ce i-am uitat? pentru simplul motiv ca ei nu au avut bani sa plateasca niste prostituate de la stiri ca sa apara si ei pe sticla?

va dau un singur exemplu: Ilarion Ciobanu.
mai vreti? Colea Rautu.
ambii au murit in mizerie si doar atunci, in ziua aia, au avut parte de un "necrolog" televizat de cateva minute.
si EU sa ma rog pentru o neica nimeni??????
n-am timp, dragele mele, cu toata omenia mea!
a adoptat si crescut singura doi copii? da' nu am inteles, e singura care a facut asta????
Thor
Postat pe 6 August 2009 11:33
hai nea torache, ca se poarta...

duneta nu-i deschise topic lu tanti mossora, care-i un fel de elena carstea in ale poeziei?...

lumea vrea atentie p-acilea, si nu stie cum sa se mai bage-n seama...
zambil
Postat pe 6 August 2009 11:39
acu' stau si ma intreb daca duneta si sanda asta n-or fi cumva rude, ceva... he,he,he...
zambil
Postat pe 6 August 2009 11:40
Acum ce discutam aici, omenia noastra sau a celor de la stiri...?
Eu pot sa-ti spun ca nu ma bucur de necazul nimanui. Nici macar al oamenilor care per total nu-mi plac!
Si da, le doresc sa le fie bine!
blanca
Postat pe 6 August 2009 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Toata lumea pe forum sta pe Relatii.....la cultura????...yoccc!! 77 De la: pantera_neagra 14 Aprilie 2010 21:11
Cea mai frumoasa melodie 14 De la: cricat_ 29 Noiembrie 2011 09:52
Tobe si flaut la Clubul de Muzica.ro 1 De la: clubul_de_muzica 20 Octombrie 2016 18:18
Scoala de Vara Boem Club 2015 1 De la: garbo_382040 9 Iunie 2015 12:51
Eurovision 2009 Moscow 53 De la: persidadamian 7 Martie 2010 18:12
Setari Cookie-uri