Barbatul gemeni

E mereu atat de taios un barbat gemeni?...Am intalnit akum 3 sapt un geaman pe net, si are niste replici taioase, si directe, insa gandeste logic, si daca il prinzi knd nu e atent ai putea si tu sa i-o intorci(cred, nu stiu dak e numai o impresie de-a mea)...Stiu ca l-am atacat eu odata cu o replica....si mi-a zis:hmmm...m-a intepat,vrei sa incep si eu.E schimbator, cel putin asa am vazut eu, vorbeste tare la propriu cand vrea sa zica ceva,...eu il calmez zicandu-i sa nu tipe la mine(nu suport)...si se calmeaza...!Deocamdata suntem amici, ce as putea sa fac sa il atrag?...si sa il incui putin la "frazele"lui taioase?
garbo0870815
Postat pe 4 August 2009 00:09
Daca vrei sa-l cuceresti pe barbatul Gemeni, trebuie sa fii vesela, spirituala si sa nu te arati vrajita de farmecul lui. Socheaza-l cu o privire ghidusa si apoi zmbeste-i derutant. Invita-l la un film si apoi la cina, la un restaurant chinezesc. Ca si cnd ai vrea sa subliniezi o replica, atinge-i usor bratul sau mna.

Nu-ti bate capul sa mbraci cine stie ce toaleta, fiindca pentru barbatul Gemeni nu conteaza cum esti mbracata, conteaza numai ce spui. Povesteste-i anecdote, da-i replici spontane, fa jocuri de cuvinte. Provoaca-l la un joc de scrabble, de table, sah etc. Barbatul Gemeni are un temperament ludic si raspunde foarte bine la jocuri, chiar si la cele emotionale sau sexuale. Fii mereu alta, nu-l lasa sa te intuiasca, nu-l lasa sa se plictiseasca. Alterneaza comportamentul pasional cu cel indiferent si cu cel camaraderesc.

Nu te chinui sa gatesti pentru el, nu-l impresioneaza, "alimenteaza-l" mai bine cu noi provocari si cu noi subiecte de interes si discutii. Nu-l bate la cap cu ntrebari dulcege de genul "Spune-mi, cat ma iubesti?" sau cu reprosuri de genul "Nici nu m-ai bagat n seama azi-dimineata.", l vei plictisi ingrozitor.

Nu aduce vorba de casatorie, pentru ca barbatul Gemeni e foarte agil si s-ar putea sa-l vezi disparnd ntr-un minut daca simte ca vrei sa-i ngradesti libertatea. Da-i senzatia ca-l iubesti doar pentru acum si-l vei pastra pentru totdeauna.

pik_nik
Postat pe 4 August 2009 00:13
Barbatul din gemeni este un barbat ca toti barbatii, poate putin mai mincinos si mai fustangiu decat ceilalti............
FelixTomescu
Postat pe 1 Noiembrie 2010 22:12
Mincinos...n-aș spune...cel puțin n cazul iubitului meu. nsa fustangiu....:)) Pn la urm , dac stii s te comporți conform dorințelor lui și s scapi complet de ideea de gelozie...va renunța si la fustangeal;)
Leviathan
Postat pe 24 Noiembrie 2010 14:24
va renunta la ,,fustangeala" ??? cine te-a mintit ? iti place sa te imbeti cu apa rece ? nu are legatura cu zodia neaparat ... insa ti-as spune ca nu exista renuntari , exista doar ,,transformare de dragul impresiilor" ...,mai lasa-l putin , cand va fi mai relaxat va reveni el ...adica ,,fustangiu" ?? :-)) si ce daca iubeste femeia din fiecare femeie ?? :-)))) Carpe diem... and after go go go in 60 sec :-)))
reyya
Postat pe 24 Noiembrie 2010 14:32
si eu sunt din zodia gemeniilor
garbo122328
Postat pe 14 Februarie 2011 23:56
am avut o relatie cu un barbat gemeni... ce pot spune, m-a terminat psihic. are replici taioase dar daca faci prostia sa i-o intorci cu aceeasi moneda, inseamna ca ti-ai facut-o cu mana ta, nu accepta asa ceva, nu accepta sa aibe altcineva ultimul cuvant.
la inceput pare barbatul ideal, atent, iubitor, glumet, inteligent, dar toate astea anunta un mare dezastru. el vrea sa fie "prieten" cu toate. se adaseaza foarte repede de cineva dar tot atat de repede si uita persoana respectiva.
nu este gelos dar adora sa faca cealalta persoana geloasa.
nu incercati sa-i impuneti limite, chiar daca vedeti ca face ceva ce nu e bine, ce i-ar putea dauna, nu ii spuneti nimic pentru ca imediat va spune ca-i vreti raul.
cand iubeste, iubeste cu toti porii, cu fiecare particica a trupului si a sufletului, dar ii trece foarte repede aceasta stare de "indragosteala".
daca incerci sa vorbesti cu el despre relatie, n-ai nicio sansa, tu vorbesti el nici mcar nu te asculta, si are impresia ca prin asta il "sufoci"
e nestatornic!
garbo195503
Postat pe 11 Martie 2011 23:17
Si eu is maritata de 10 ani cu un GEAMAN.....si regret.... sunt foarte egoisti..... sa.le fie lor bine....ca de restul nu le pasa! Sunt firi duale.......unul acasa ...altul in societate.....! Da.....au replici taioase...dure...la orice. Si ce mi se pare cel mai rau e ca nu te lasa sa-ti spui parerea! Apropos de gelozie.......eu am scapat de gelozie...(..ca mereu se purta mai frumos cu restul femeilor din preajma lui......).Inselindu-l!!!!!! Sunt genul de barbati care merita din plin inselati!!!!!!
garbo004355
Postat pe 26 Martie 2011 10:48
offf...iata si problema vietii mele...m-am indragostit de tandrul geaman atat de rau....incat m-a terminat psihic....nu pot sa-l las..dar mi-e greu si cu el...azi cred ca stiu ce gandeste...maine...habar n-am...ma tem..sa nu-l pierd(cred ca am devenit dependenta de el...)ma tem sa mai traiesc cu el...cred ca ..am o problema..si ce pacat cand vrea...face orice femeie fericita...sunt maiestri....la asta....nu mai stiu....ce sa fac...si cum sa ma vindec ....
garbo0072
Postat pe 13 Octombrie 2011 17:54
da,gemenii sunt maestrii...
Ktine
Postat pe 13 Octombrie 2011 17:58
De la: garbo004355, la data 2011-03-26 10:48:38Si eu is maritata de 10 ani cu un GEAMAN.....si regret.... sunt foarte egoisti..... sa.le fie lor bine....ca de restul nu le pasa! Sunt firi duale.......unul acasa ...altul in societate.....! Da.....au replici taioase...dure...la orice. Si ce mi se pare cel mai rau e ca nu te lasa sa-ti spui parerea! Apropos de gelozie.......eu am scapat de gelozie...(..ca mereu se purta mai frumos cu restul femeilor din preajma lui......).Inselindu-l!!!!!! Sunt genul de barbati care merita din plin inselati!!!!!!


he he he... o fi geaman din nastere cu tine.
ca prea semanati:D

cred ca pana l-ai inselat tu pe el, te-a inselat el pe tine de vreo cateva zeci de ori.
nu ca n-ai merita. ;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Octombrie 2011 17:59
cum iti asterni,asa dormi....
Ktine
Postat pe 13 Octombrie 2011 18:01
dap. mi se pare normal. ea si l-a ales, nu altcineva...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Octombrie 2011 18:04
De la: Ktine, la data 2011-10-13 18:01:54cum iti asterni,asa dormi....


daca iti este somn, daca nu...stai cu ochii in tavan
pustietate_in_floare
Postat pe 13 Octombrie 2011 19:08
sau,la luna,sau indrepti cearceaful!:)))
Ktine
Postat pe 13 Octombrie 2011 21:11
De la: pustietate_in_floare, la data 2011-10-13 19:08:50
De la: Ktine, la data 2011-10-13 18:01:54cum iti asterni,asa dormi....


daca iti este somn, daca nu...stai cu ochii in tavan


iar daca pe tavan e scrisa replica blondei, se cheama ca mai si citim un roman...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Octombrie 2011 23:13
blonda,contrafacuta :D
Ktine
Postat pe 13 Octombrie 2011 23:24
fetelor,,,si eu vin dupa 19 ani de casnicie cu un berbec.....proasta combinatie ,,,eu fecioara ,,,el plin de frustrari,,,scz ,,n-am reusit sa il linistesc ,,,,,acum vorbesc cu un geman,,,,intr-adevar cand vrea e o minunatie de om,,,,dar daca si eu am ascendent tot in gemeni?......stie cineva sa imi spuna ,,,cat conteaza ascendentul???......
gingis74
Postat pe 3 Noiembrie 2011 07:32
Barbatii din gemeni? ORIBILE FIINTE! Fugi cat poti de repede si cat poti de departe. O sa-ti distruga sufletul! Stiu asta din experienta proprie
carmen_sefam
Postat pe 11 Ianuarie 2012 15:39
vai de mine ! am ajuns pe pagina asta tocmai cautand ceva despre barbatul geaman, recent am inceput o relatie cu un geaman si deja am dureri de stomac si de cap !! acum sunt in faza ca nici nu mi vine sa l las, dar nici sa continui, am senzatia acuta k ma insala uff !1 dar inainte de a-l lasa, vreau sa ma razbun, stie cineva cum poate fi facut gelos un geaman ?
garbo260891
Postat pe 23 Ianuarie 2012 01:53
ghinion de nesansa...:)))
eu stiu, dar nu iti spun, na!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Ianuarie 2012 02:01
garbo 891 - senzatia aceea acuta e posibil sa fie adevarata.
Crezi ca rezolvi ceva razbunandu-te ? Acum te simti mai bine facand planuri de razbunare dar daca le pui in practica nu rezolvi mare lucru. Sau mai stiu eu .. poate unii au satisfactie imensa cand se razbuna.
cri_cat
Postat pe 23 Ianuarie 2012 06:19
asa e ,,,,dar e cel mai bun,,,,
gingis74
Postat pe 13 Aprilie 2012 10:19
stai departe sufleteste de el,,,iubeste-l doar atat cat e langa tine,,al meu a venit si a plecat de zeci de ori,,,insa cand i-am spus ca plec la altul a aparut intr-o secunda langa mine,,,daca se intoarce mereu la tine,,,te iubeste,,,stii cum mi-a spus mie?.''defectooo,,,,si eu sunt defect dar tu esti mai defecta ca mine,,,te iubesc rau,,nu pot sa traiesc fara tine,,,de ce ma intorc mereu la tine'',,,,,,si sa stii,,se uita dar nu se duce la alta,,,fii mereu mai nebuna decat el,,,daca el tipa tu tipa mai tare ca el,,,daca el spune un banc tu spune 2 ,,daca el gateste un fel de mancare tu fa 2 feluri,,,moare sa fie in competitie cu tine,,,,inteligentza ta il sperie dar tl si excita,,,iar in dormitor iubita meaaaa,,,,fa-i viata iad,,,provoacal,,,cand el spune nu ,,atunci fii mai dracoasa,,,cand el vrea ,,,atunci arata-i ce poti,,si roaga-l sa te invete chiar daca tu stii,,,iar de prejudecati nici nu poate fi vorba,,,,cu un geaman nu exista imi e rusine,,,
gingis74
Postat pe 13 Aprilie 2012 10:27
E PERFECT ADEVARAT CEEA CE SCRII, AM TRAIT ACELEASI SENTIMENTE FIIND INDRAGOSTITATA DE UN BARBAT "geaman".TOT CEEA CE AI SPUS DESPRE "GEAMAN" I SE POTRIVESTE PERFECT ACESTUI BARBAT !!!!!!!!!! MEREU NUMAI EL ARE DREPTATE, UN ALTUL MAI EGOIST DECAT EL, NU AM MAI INTALNIT.EGOIST IN TOATE, MATERIALE DAR SI SPIRITUALE.UN OM CU MULTIPLE FETZE, CU TOANE, UN OM CARE M-A TERMINAT PSIHIC, ASA CUM SI TU SPUI.EL ARE DREPTUL LA ORICE, SAU CEL PUTIN ASTA II ESTE CONCEPTIA, IAR TU NU AI DREPTUL MACAR SA INTREBI "DE CE", SA CERI O EXPLICATZIE PENTRU COMPORTAMENTUL LUI.
Felix_cy
Postat pe 30 Aprilie 2012 21:03
Traiesc de 35 ani cu un barbat geaman, fugi cat poti de repede, sunt mincinosi, AFEMEIATI, sa aba ultimul cuvant ,NU recunosc cand gresesc, te umileste, au un carcater infect. Iti doresc noroc in viata, dar nu accepta niciodata barbatul geaman. Si eu m-am casatorit din dragoste, dar intervine obisnuita, rutina, si orice ai incerca caracterul oribil si-l arata. Toate cele bune.
garbo012217
Postat pe 15 Mai 2012 13:50
tanti garbo, te cam contrazici! zici ca-i infect, dar traiesti cu el de 35 de ani...nu vezi nici o problema in afrimatia asta?? daca el e asa, tu ce cauti langa el? iti place mizeria?
intreb doar!
zambila
Postat pe 15 Mai 2012 14:41
Acu' sa bagam toti gemenii intr-o oala e aiurea.Eu gemeni si am fost ars de ofemeie gemeni.Acu' sa zic de toate femeile gemeni ca sint tirfe?Nu pot sa zic pentru ca si sora mea e tot gemeni si nu e tirfa.
garbo256248
Postat pe 15 Mai 2012 15:20
Da' de un cazan ce zici?
Axl_R
Postat pe 15 Mai 2012 15:24
eu am o relatie cu un geaman de apoape 2 ani......si stiu ca nu e usor....nu-l poti tine niciodata departe de prieteni, de societate.....ca sa te razbuni spunei ca l-ai inselat....si ca persoana respectiva te-a facut sa te simti mult mai bine decat te-a facut el vreodata....o sa se enerveze cu siguranta dar numai cu asta ii ranesti, cand le spui ca nu sunt cei mai buni.... spunei ca nu e cel mai bun la ce se crede cel mai tare...
casicutza
Postat pe 15 Mai 2012 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul TAUR 2719 De la: Laura76 22 Iulie 2020 13:11
eu rac ,el capricorn 18 De la: ancuti 14 Martie 2011 11:08
barbatul BALANTA se intelege cu femeia BERBEC? 9 De la: liaiedera 28 Decembrie 2010 18:17
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
Plantatia mea! 1 De la: l_erika 29 Martie 2010 21:43
Setari Cookie-uri