Cearcanele

Nu,nu si-a batut joc.LIOTONUL are o concentratie destul de mare de heparina 100.000u.i,iar aceasta substanta imbunatateste microcirculatia..asa ca...te astept in farmacie!
garbo031541
Postat pe 16 August 2009 12:55
garbo031541
Postat pe 16 August 2009 12:55
blanca
Postat pe 16 August 2009 12:58
CEARCANELE POT ASCUNDE AFECTIUNI SI SENSIBILITATI,ACESTEA POT APAREA DATORITA RETENTIEI DE APA DIN ORGANISM CAUZATA DE EXCESUL DE SARE ,TUTUN,SAU POARE FI O PROBLEMA CU OXIDAREA HEMOGLOBINEI..CEARCANELE AU CULOARE ALBASTRU SAU ROSU!!UN CONTROL MEDICAL AR FI CEL MAI INDICAT!
garbo041253
Postat pe 23 August 2009 20:15
Draga daca ai cearcane la 18 ani la 45 cit am eu ce o sa faci?????Eu nu am asa ceva>odihna....alimentatia si optimismul este cel mai bun
lenuln
Postat pe 30 August 2009 19:01
cuburi de gheata aplicate
garbo008782
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:58
buna as dori sa jtiu si eu cate cv despre evrei miati putea recomanda o carte?v rog
garbo046619
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:00
este foarte bun ceaiul de albastrele se tine conpresi pe ochii 10 min, iar dupa aceia plinbi un cub de gheata intr_un tifon, pe ploape, daca faci cel putin o luna seara de seara ai sa scapi de cearcane garantat. suces
garbo038097
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:55
De la: garbo038097, la data 2009-09-09 15:55:23este foarte bun ceaiul de albastrele se tine conpresi pe ochii 10 min, iar dupa aceia plinbi un cub de gheata intr_un tifon, pe ploape, daca faci cel putin o luna seara de seara ai sa scapi de cearcane garantat. suces

mersi...de sfat
laura_tm
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:35
PT. PUTIN DRAGA MEA SI SA ITI FIE DE MARE FOLOS
garbo038097
Postat pe 12 Septembrie 2009 12:22

asa cred si eu ca nu trec prea usor. Esti inzestrat cu ele.
nidia
Postat pe 19 Octombrie 2009 21:18
si gelul pe baza de aloe de la oriflame e bun. o colega de servici avea probleme cu cearcanele, a folosit acest gel si cu timpul i-au disparut. deasemeni, hofigalul sau fares are un produs pentru cearcane, nu stiu cum ii zice, dar poti intreba la plafar
SysrQwe
Postat pe 2 Noiembrie 2009 15:03
da, si somnul e bun
zambila
Postat pe 2 Noiembrie 2009 15:07
ULTRASONO

...............
Ultrasunetele se fol cu succes si in programe faciale pentru ochi si contur facial, efectuand tratamente de intoforeza, lifting facial, anticearcan, depigmentare prin eliminarea acumularilor de melanina.
Stimulii sonori reprezinta o terapie non-invaziva si foarte sigura.
Ultrasunetele au efect de inalbire. Experimentele efectuate in acest sens au condus la concluzia ca ultrasunetele fac ca melanina sa treaca prin vasele de sange ori sistemul limfatic in rinichi unde este eliminata din corp prin urina.
.......................
Contraindicatii : epilepsie, sarcina, boli cardiace, hipertiroidie, boli de piele, leziuni dermatice, peace maker

carina23
Postat pe 3 Noiembrie 2009 23:55
buna ,problema e sa bei multa apa ,mai ales dimineata inainte de a a manca cu 1 ora si seara ....e ceva f real
garbo072468
Postat pe 16 Noiembrie 2009 07:19
Hello Girls. Problema asta acuta cu cearcanele, lasati cartofii lu` peste si ceaiul sirenei de pus pe ochi. Exista o operatie, DOAR pt persoanele ce au cearcanele f.pronuntate inca de tinere. Stiu asta de la un doctor gerontolog, sper ca am scris bine. Este f. importanta dieta (adica sa mananci proaspat si cat mai multe alimente in stare neprocesata- prajeli, cocaturi,etc). Dar intrebati un doctor gerontolog despre asta. Nu faceti de capul vostru lucruri aiurea. Ceaiul de musetele usuca ochii, la fel cel verde. Zona din jurul ochilor e sensibila si imediat se usuca si rideaza. Mai binepui gheata decat ce am enumerat mai sus.
Rabela
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:32
mersi de sfat Rabela...
laura_tm
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:15
CEARCANELE POT ASCUNDE AFECTIUNI SI SENSIBILITATI ALE ORGANISMULUI TAU, DAR CEL MAI INDICAT E SA CONSULTI UN MEDIC.
ORI SA INCERCI SA TE ODIHNESTI MAI MULT. MULT SUCCES!!!
sophia1971
Postat pe 24 Noiembrie 2009 14:15
De la: garbo046619, la data 2009-09-03 19:00:10buna as dori sa jtiu si eu cate cv despre evrei miati putea recomanda o carte?v rog


mergi la Strasbourg ..acolo e cea mai mare concentratie pe m2 :-)
reyya
Postat pe 24 Noiembrie 2009 14:22
Vezi ca ai postat pe un topic despre cearcane chestia asta :-)
reyya
Postat pe 24 Noiembrie 2009 14:23
De la: reyya, la data 2009-11-24 14:22:15
De la: garbo046619, la data 2009-09-03 19:00:10buna as dori sa jtiu si eu cate cv despre evrei miati putea recomanda o carte?v rog


mergi la Strasbourg ..acolo e cea mai mare concentratie pe m2 :-)


Citeste Talmudul , cartea sfanta a evreilor, vei intelege multe aspecte citind-o( asta daca suporti religiozitatea excesiva :-)
reyya
Postat pe 24 Noiembrie 2009 14:28
CRED CA SI EU AM ACEEASI PROBLEMA... NU AM CEARCANE NEGRE... AM NISTE DUNGI PROEMINENTE ...DAR SUNT GROAZNICE . DIN PACATE NU AI CE LE FACE TREBUIE SA NVETI CUM SA TE ODIHNESTI PT K ATUNCI SE VAD MAIPUTIN SI TREBUIE SA TE MACHEZI. DAR DACA DISPUI DE BANI SI E VORBA DE CELE DE CARE ITI ZIC EU SE POATE DACA ITI INJECTEI ACID HIALURONIC...SI INCEARCA SI O CREMA CU MULT ACID HIALURONIC... COSTA DAR MERITA CREDE-MA
RAUL8888
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:37
da numai asa o sa-ti umble ochii prin cap....(de la lioton gel)
garbo091173
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:32
asa e ..cele mai bune sunt albastrele..si este si un gel pentru cearcane bun de la tis farmaceutic...insa poate fii si din cauza rinichilor...bea mai multa apa si nu pierde noptile
garbo091173
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:35
POT SPERA SI EU LA NISTE SFATURI PENTRU RIDURI? NU DE ALTA,DAR DIN CAUZA LOR NU MI SE VAD CEARCANELE. SA FIE DE LA FAPTUL CA AM APLICAT,,RETETELE''OFERITE PE TOPICUL ASTA?
Matracuca166
Postat pe 29 Decembrie 2009 23:19
fetelor ...eu stiu una si buna...orice ai face...daca asa e genetica....ultima solutie...medic estetician....caci se pare ca injectiileacelea cu grasime dau rezultate...si mai nou sint multe alte tratamente non invazive...dar vedeci..cu recesiujnea...mai tre sa muncesc vre un an doi ca sa imi permit...asa ca ..sa speram....
raimonda
Postat pe 24 Ianuarie 2010 11:05
De la: garbo000560, la data 2009-08-14 14:44:56
De la: laura_tm, la data 2009-07-30 20:37:34
De la: ala09, la data 2009-07-30 11:41:40Lioton gel.....in fiecare seara..si o sa fie ok!

nu am stiu k Lioton gel e pentru cearcane......supper


Lioton, gel

Indicatii
Folosit in tratarea afectiunilor venoase, tromboze, varice, ulcer varicos, tromboflebite. in cazul leziunilor nedeschise cauzate de accidente sau activitati sportive, precum: entorse, contuzii, hematoame, acumulari sau umflaturi la nivelul articulatiilor, cicatrice.
Fiind tonic venos este indicat in tratarea picioarelor obosite.

Tu ce crezi ti se potriveste acest produs?
Doamne, cata aberatie!
Daca vrei un anticearcan bun, dupa ce ai verificat ceea ce au spus doamnele mai sus exceptand liotonul ,iti pot recomanda un corector anticearcan 5 in 1 ,Sonya Colour Concelear Wheel.
Calitatea exceptionala a paletei corectoare in 5 culori neutralizeaza modificarile de culoare si imperfectiunile estetice,e eficient pentru corectarea cearcanelor,pistruilor,petelor brune si a altor imperfectiuni.
Daca doresti mai multe informatii ma poti contacta pe adresa mea de e-mail rodilantos@yahoo.com.

Tanti din Satu Mare ii nebuna!!!
doruka2006
Postat pe 4 Februarie 2010 03:14
1. Uleiul organic de rosa mosqueta,obtinut prin presare la rece din fructele trandafirului salbatic (macese)are continut ridicat de acizi grasi nesaturati, bogat in vitamina C.
Uleiul de rosa mosqueta este indicat pentru ingrijirea tenului uscat si normal, masaj, masti si impachetari corporale. Stimuleaz refacerea epidermei,regenerarea celulelor din epiderma si a capacitatii sale de productie de colagen si elastina. Este un ulei antirid, contribuie cu succes la tratarea pielii imbatranite prematur sau a tenului cu probleme precum si in mentinerea elasticitatii tenului. Aplicarea constanta a uleiului de macese ajuta efectiv la atenuarea cicatricilor si ridurilor, precum si la prevenirea imbatranirii, redistribuind pigmentarea si permitand eliminarea petelor. Ideal pentru ingrijirea pielii afectata de soare sau solar. Recomandat in special pentru pielea uscata si foarte uscata.
2. Ulei organic de avocado,ulei organic verzui, presat din avocado crud, cu efect antirid.
3. Uleiul de argan Bio este extras din fructele arborelui de Argan, este bogat in acizi grasi Omega 3 si Omega 6, precum si vitamina E si antioxidanti. Este un remediu eficient impotriva procesului de imbatranire, cu aplicatii in toate domeniile cosmeticii : se utilizeaza pe piele, par, unghii.
Aplicat pe piele, uleiul de Argan:
-Protejeaza pielea de agresiunile externe;
-Hraneste si regenereaza pielea in adancime, pentru o mai buna elasticitate;
-Combate imbatranirea, lasand tenul luminos si bine hidratat, datorita proprietatilor sale anti-rid;
-Se absoarbe rapid si nu lasa urme grase pe piele!
Este de asemenea recomandat pentru revitalizarea tenului obosit si pentru tratarea iritatiilor. Poate fi folosit in tratamentul acneei, a cicatricilor de arsuri si in prevenirea vergeturilor in timpul sarcinii.
Citeva remedii care au avantajul ca sint naturale, si pe care le putem combina si acasa dupa preferinte si necesitati.
Mariana
www.slabeste.bizoo.ro

anayram
Postat pe 5 Februarie 2010 14:10
De la: laura_tm, la data 2009-07-12 16:24:35am si eu o Mare problema .Cearcanele. nu stiu cum sa scap de ele .uneori sunt foarte pronuntate si nu le mai suport.nu am boli,mananc sanatos deci nu stiu care ar fi problema...

Buna , ar fi indicat sa-ti faci un control genicologic , sar putea sa ai probleme cu ovalele .
Sophia53
Postat pe 9 Februarie 2010 11:07
Cearcanele nu dispar, dar se pot estompa.
Poti folosi comprese mai reci cu ceai de albastrele, si creme contur de ochi pe baza de cafeina, plus hidratare - 2 l apa/zi si somn suficient.

http://verze.ro
simtul umorului nu a murit
on_fire
Postat pe 12 Februarie 2010 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unghii false 1 De la: szeretlech_2006 27 Aprilie 2011 23:47
off 2 De la: pik_nik 6 Iulie 2009 09:01
Cearcanele 95 De la: garbo_483116 12 Martie 2018 09:23
Cum tratez acneea fara medicamente 3 De la: garbo_7980 12 Noiembrie 2013 13:22
MACHIAJ SEMIPERMANENT MACHIAJTATUAJ,RO 3 De la: machiajtatuaj 5 Iunie 2009 04:02
Setari Cookie-uri