Piticii de la mansarda

ohohoho....
piticii au crescut si s-au inmultit,iar rasa lor stapaneste pamantu',smeoanco!

sa-i trec si aici p'aia responsabili cu halea 5 kile ale mele?
ia,baga si tu material,ca nu cre sa-ti fi vazut mufarina decartand pa'cilea vreodata...
precizilla
Postat pe 11 Iunie 2011 17:51
am tot citit aici despre pitici...am si io...trecutul,orice fac nu pot scapa de amintiri...bune, rele le proiectez si pe ziua de maine...orice relatie chiar de prietenie este comparata cu o alta din trecut...apoi curatenia...de calcat insa nu-mi place...bijuteriile...am o stiva si mai adun...dar nu port aur n-am purtat niciodata si nici nu-mi place sa vad pe cineva cu bijuterii de aur...si ma grabesc mai tot timpul...cam atat...da' cred ca ajunge pt o mansarda mica
Axl_22
Postat pe 12 Iunie 2011 11:51

si io o am p'aia cu oja,clony...
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 20:04
asta cu calcatul e faina...acu depinde cine iti calca...lenjeria...
la oja...subscriu...
si as mai avea multi, multi altii....
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 20:04
am sa va spun, dar nu radeti! imi sta rau pe creier, daca seara, inainte de bagat la somn, raman vase nespalate in chiuveta. asa ca le spal, chioara, moarta de somn.
esme
Postat pe 12 Iunie 2011 20:08
clony, nici nu ma-ndoiam ca nu o ai
dor, io zic de cearsafuri, si pe alea, ma sacrific, le calc singura, hehehe
de lenjeria de pe mine ar fi multe de spus, da' nu mai pot sa dau din casa

ah! c-am uitat! intotdeauna imi beau cafeaua in cana neagra... sa ma bata soarele daca stiu de ce tin mortis la chestia asta...
michelle_
Postat pe 12 Iunie 2011 20:12

ca asta acuma mi-a venit.... "buna,sunt preci si ma ojez"

doru'
pai si ne lasi asea,cu curiozitatea-n galtan? baga,mami,ca-i la liber...

smeoanco...
no,asta nu mi-as fi imaginat!
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 20:13
me_, si io am aceeasi chestie, cand sunt acasa si-mi beau cafeaua, nu pot s-o beau decat in cana mea maro! altfel, prefer sa n-o beau.

precioaso, nici io!
esme
Postat pe 12 Iunie 2011 20:14

bre...si io am cana neagra la cafea...
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 20:14
io am un pitic mare...cu aranjatul hainelor in dulap...pe categorii, sex si varsta...( fiecare cu dulapul lui)
si trebuie sa fie aranjate precum cartile in biblioteca...aliniate si la dunga...si impaturite perfect...dupa ritual...
si sa le gasesti cu ochii inchisi si lumina stinsa...
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 20:14
clony, nici de asta nu ma indoiam, hehehe

ah, colectionez posete, multe...cat mai multe
cloneta, da-mi mie poseta aia rock, nu fii rea...

ioi...am luat-o razna, parol...iubitul meu are o seara cu "baietii"...remy, trabucuri, bancuri deocheate, ca baietii, deh...si io aberez p-acilea
michelle_
Postat pe 12 Iunie 2011 20:19
bre, cana mea e verde, de marime medie...musai...si cafeaua neagra...de tot... cu lingurita dreapta...doar pentru decor ( fara zahar, adica) eventual frisca...
preci...am doze multiple la aceeasi culoare, numai pasta, fara sidef-obligatoriu...si se asterne pe unghii la orice ora...consider eu necesar...si moarta de oboseala, oja vine ...la 12, 1, 2, 3, noaptea...
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 20:19
io pt poshetele si pantofii mei fac moarte de om,bre!
cum sa ti-o dau aia?!?
mai bine-ti dau toti ciupandeii mei...
ca p'orma imi pun pacioatele-n picioare si posheta roachera-n spinare si imi reamprospatez colectia.
de ciupandei,evident
precizilla
Postat pe 12 Iunie 2011 20:25
oh! jur ca te urasc!
michelle_
Postat pe 12 Iunie 2011 20:27
eu nu beau cafea, dar ceaiul musai sa-l beau din cana mea alba cu flori albastre, si in acelasi loc in bucatarie...cu piciorele pe coltar...oja numa alba, eventual transparenta...
Axl_22
Postat pe 12 Iunie 2011 22:33
am uitat de un pitic...haine albe...cat mai multe...fuste mai ales...
Axl_22
Postat pe 12 Iunie 2011 22:35
am si io pitici
floare_cu_colti
Postat pe 12 Iunie 2011 22:37
De la: floare_cu_colti, la data 2011-06-12 22:37:28am si io pitici


iacat-o si pe "alba ca zapada"

LILO
Postat pe 12 Iunie 2011 22:44
....pitici? creca am mansarda plena...di unii am scapat...

....par exampl: exsotul meu era maniac in coratenie, da sa o faca altii (nu avea habar unde are lucrurile personale in dolap, nu-si punea nici o forcolita pi masa, nu ave habar cum sa calca o toala)...

...dupe ce ne-am separat, cu toate ca io am taiat coada la catel, am avot o cadere psihica de au vrut copchii sa ma duca la balamuc ...meream la restorant si, dupe ce termenam de beut cafeiul, sa trezeau aia di la restorant cu un angajat in plus coratand masa si spaland vasele... acu rad, da nu era prea vesel... de piticii asti am scapat...

...am o boala cu aranjatul toalelor in dolap: la dunga (le scot cu grija ca sa nu le deranjez - le aranjez odata sau de doua ori pe an si nici nu sa conoaste ca e omblat la ele)...

...daca ma trezasc noaptea, pe intoneric, vrau sa-mi gasesc orice lucru...

...in bebleoteca aranjez cartile pe categorii: beletristica, poezele, felozofele, screitori sterini, screietori romani, edeturi....evedent ca is toate in ordene alfabeteca....daca se mota una in alta parte, observ emediat....cand sterg prafu la carti, imi ia o ziulica intreaga - scot carte cu carte si o sterg cu mare grija....daca cetesc cartea, abia o deschid si pun intotdeauna samn de carti....nu-mi place sa hie cartea ozata....copchii mei fac nervos cu nervii....

...nu mananc niciodata froucte dupa masa, ci doar inainte de masa si dupe ce le spal ghine (copchiii ma indeamna sa le dau si cu detergent )...

...fac colectie di farduri (cu toate ca am inceput sa le folosesc mai potan), rujuri si ojuri....ce drak fac cu iele - nu ma intrebati....

....ualiu....cati petici am....

daria_
Postat pe 13 Iunie 2011 17:13
....sori...am uitat di peticii care imi impleticesc lemba decand am dat in balbiala....scapam di ea odata cu marinelu chiorate, da navui noroc....
daria_
Postat pe 13 Iunie 2011 17:20
pitici ............sa mai spun??? mai bine tac , da .........am podul plin
jeanette40
Postat pe 13 Iunie 2011 17:20
bre...
obsesiv - compulsiv scrie pa voi
cu mine-n frunte,recunosc

jano..
iti bag lanterna-n oki daca nu decartezi,auzi?
precizilla
Postat pe 13 Iunie 2011 21:07
...am oitat di un petic emportant : beu una cafei pe luna....a doua i isceptie....

...mai is neste petici prafuiti pren vreun colt, da acusica nu-i gasasc...
daria_
Postat pe 15 Iunie 2011 13:13
si ai impresia ca daca nu bei cafea si nu fumezi, coshciugu' tau s-o face mai tarziu? pa dreaq!
ori iti faci cumva vreo virtute din astea?
Thor_again
Postat pe 15 Iunie 2011 13:20
haidi mai, cafeaua e chiar indicata!
pitici?? alba ca zapada ma cheama!
zambila
Postat pe 15 Iunie 2011 13:39
si cand te cheama, te duci la ea?
alfheim
Postat pe 15 Iunie 2011 14:01
mai ma gandesc
zambila
Postat pe 15 Iunie 2011 14:13
mda...bune ca mi-ati sters postul in care ziceam de piticii cu oja si sutienele
pe cine dreaq am ofensat cu piticii astia, nene?
michelle_
Postat pe 15 Iunie 2011 14:53
habar n-am, ca nu am apucat sa-l citesc,
da-i curios cum postarile care contin injuraturi, jigniri, ertc, continua sa existe, desi sunt raportate
zambila
Postat pe 15 Iunie 2011 14:58
fetele...

facuse mos zambilu' o frumusete de postare la mine,la chestiune..din care reiesea ca suntem istete,cine draq a sters-o si de ce?ca era c-un mamut si neste buruieni...
cred ca astia nu vor postari de calitate,deh...

iasomia
Postat pe 15 Iunie 2011 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat, va rog...eu nu mai stiu... 118 De la: 12 Aprilie 2015 07:38
Vacanta de Pasti 1 De la: garbo_1502 11 Aprilie 2012 17:53
continuare pt Iubirea 66 De la: garbo220876 30 August 2011 14:49
FACI BANI DE ACASA 19 De la: elisabeta_boia 3 Octombrie 2011 14:51
CONDITIILE PENTRU ACCEPTAREA UNEI FEMEI CA SOTIE 26 De la: CRIMARY 29 Februarie 2012 23:08
Setari Cookie-uri