UNDE E MAI RAU (LA GINECOLOGIE SAU LA DENTIST)?

De la: piper, la data 2009-09-17 15:24:04esti cumva doctor farmacist sau ai rude ,de sti atat de multe despre antibiotice .


daca pe mine ma intrebi...da...sunt medic.....si stomatolog pe deasupra......deci...care e problema ta?? io te-am intrebat frumos...nu e nevoie sa-mi sari in cap....
tutankhamon
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:23
piperule, ai de grija, retrageti ambasadele, ca o nimerishi rau cu tutankamoana... e pe felie
dihoritza
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:29
lasa-l tu in pace ca ajunge la mana mea.....
tutankhamon
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:32
buna...scuze ca nu am raspuns la mesaj de mult...dar am fost plecata din tara si nu am avut net cand m-am intors...

stii...nu mai conteaza cum il cheama pe acest individ...dar daca esti din iasi si ai nevoie de stomatolog mergi la clinica dr stelea. acolo lucreaza cei mai buni stomatologi, spun asta pentru ca dupa ce am iesit din spital am avuit pb cu maselele...din no...si am ales sa merg la ei, desi e foarte scump. te pup si..fara dureri de dinti
mice69
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:36
Am pierdut a 3-a sarcina chiar saptamana trecuta , si din pacate am aflat si noile motive de ce

habnar nu au unele fete ca o vizita la giencolog iti pot salva un copil in momentul cand til doresti cu ardoare
De la: iasomia, la data 2009-10-11 16:20:19hai ba chinezoaico....
perversa mica ce esti tu....


Las mai bine sa fiu eu o ''perversa'' mica decat sa pierd ani din viata mea intrebandu-ma de ce nu reusesc sa tin nici o sarcina
cinezee
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:03
LA PSIHIATRU.
Marti13
Postat pe 30 Noiembrie 2009 18:02
aparusi, bre ? cam rarut p-acilea
Anouk
Postat pe 30 Noiembrie 2009 18:09
apropos de subiect, ziceti ca-i mai rau la dentist decat la ginecologie?
si daca pe mine ma doare o masea, as putea sa....?
pik_nik
Postat pe 30 Noiembrie 2009 18:14
La dentist poti musca.
Doara
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:21
da' musca poate la dentist?
pik_nik
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:23
Doar daca intra in gura la pacient cat il tine dentistul cascat.
Doara
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:27
m-ai convins, n-o sa mai merg la dentisti cascati
pik_nik
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:34
Asa sa faci. Pana atunci baga o tzuica.
Doara
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:39
De la: Anouk, la data 2009-11-30 18:09:07aparusi, bre ? cam rarut p-acilea


cam rarut, ce-i drept... ma distrez pe facarte.
pup nevasta si consortul!
Marti13
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:15
ca ce ma 'nervezi

si noi te pupam
Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:47
La dentist am fost de cateva ori ,avand dureri insuportabile nu am avut incotro, dar ce vruiam s spun este k nu i rau de lok iar la ginekologie nu am fost nici odata s nu stiu km este.
garbo043270
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:38
De la: piper, la data 2009-07-05 18:57:29DE APROAPE O LUNA MERG FOARTE DES LA DENTIST SI SUNT FOARTE SPERIATA ,BACHIAR UNEORI NU IMI MAI VINE SA PLEC DE ACASA ,DAR MEREU MA UIT IN OGLINDA SI IMI SPUN IN GAND CACI ESTE NECESAR .
STAND SI ASTEPTANT IN SALA DE ASTEPTARE O DOAMNA RAZAND IMI SPUNE ,DRAGA MEA FI LINISTITA CACI AICI E MAI USOR DECAT LA GINECOLOGIE .
ACEST GAND MA FACE SA VA INTREB SI PE VOI ASTAZI .
UNDE ESTE OARE MAI RAU?




Din moment ce ambii te ajuta, de ce sa fie rau ?
Kid0
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:42

e rau la doctor, in general. N-am auzit pe cineva sa se duca de placere... Eu am ramas cu niste traume din copilarie, cind am pocnit din reflex citiva dentisti (sa ma scuze...) Atunci nu erau toate spray-urile, cremele si alte chestii de wellness cu care te imbie acum, de zici ca te duci la spa.... Atunci te urcai pe scaun si haida-de, tragem de masea sa o scoatem.
Deci, in concluzie, la dentist e rau. Stiu de cind am invatat sa merg in picioare chestia asta si nu ma mai convinge nimeni ca nu-i asa.

La gineco.... e si mai rau, da'am niste ezitari sa dau detalii.
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2010 21:17
La dentist....acolo doare....
Nirvana
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:28
....nuuuuu mi-e frica de dentisti....nici de ginecologi.......

....de chirurgi....da....astia stau cu cutitu'n mana...alteori chiar cu fierastraul.....
DORI_
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:37
nici mie de ginecologi, nah!...
anakin
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:38
Cu siguranta la dentist e mai rau....La ginecolog poti urla cat vrei,dar la dentist nu...
garbo019364
Postat pe 22 Ianuarie 2010 16:54
Fricosi mai sunteti !

Am 2 clienti fideli, copilasi de 8-10 ani, care vin cu zambetul pe buze la clinica, pe deasupra mai vor sa se joace si cu frezele
Kid0
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:28
mie nu-mi place la ginecolog .
in schimb ma distreaza comparatia
bluelight
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:42
kid, copiii aia or veni cu zambetul pe buze, pentru ca probabil nu i-a chinuit nici un mare meserias de doctor pina acum....
Mie tot pe la virsta aia s-a gindit una sa imi scoata o masea pe viu, ca dupa parerea ei anestezia nu e chiar benefica pentru copii. Misto decizie.... I-am troznit un picior in ...plex si am sarit de pe scaun...si am plecat. M-a gasit maica-mea vreo trei strazi mai incolo.

Stii, chestie de profesionalism.... sa ii lucrezi fara anestezie unui copil.
De atunci primul lucru pe care il fac cind intru intr-un cabinet cu halate albe este sa cer sa ma adoarma bocna, daca se poate. Daca nu se poate, ii previn ca am reactii necontrolate...
quasaria
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:54
bravos fetelor sfaturi stiu sa dau si eu dar ce ne facem cu practica...pt.Kid0 iubi pe tine te iubesc copilasii pt. ca si tu esti un copil...pt.Tutankamon te rog frumos sa-mi spui si mie -cit profesionalism i-ti trebuie ca medic sa incasezi de trei ori lipitura unui dinte pe care l-ai dezlipit tot tu cind ai dat cu ciocanul sa scoti o lucrare mai veche.asta am patit eu...nu va mai spun ca intr-o noapte l-am inghitit si a doua zi ma uitam sa vad daca a iesit pe dincolo pe la gineco...fiecare dinte,masea pe care am pierdut-o le-am pierdut din cauza medicilor...acum sant vai de mine pt. ca mi-e frica sa ma mai duc...stiti vorba aia[ si f...a si cu banii luati]
mcherciu
Postat pe 23 Ianuarie 2010 16:07
Va inteleg, si mie imi este frica de durere, de orice doctor imi este frica...de mica sunt asa, insa datorita faptului ca am fost sanatoasa si nu am avut nevoie de cine stie ce interventii dureroase nu pot sa va inteleg...Acum vreo 2 ani am fost la dentist sa-mi scoata un nerv, si nu am simtit nimic...insa nu m-as intoarce neaparat pe scaunul pacientului, prefer sa stau langa pacient !
Kid0
Postat pe 23 Ianuarie 2010 17:09
tuta sper sa fie foarte dulce sa-mi faca fata
piper
Postat pe 23 Ianuarie 2010 17:33
Pana la urma "mai rau" poate fii in ambele locuri,pentru ca pana la urma totul depinde de omul din spatele halatului...

Pentru ca,din pacate,cu toate ca noi ii percepem,poate,uneori,ca pe niste..."semi-zei"...ei nu sunt decat niste oameni...ca noi toti,

E drept ca sunt oameni care au facut multa scoala si pregatire,dar care nu tine loc de caracter...

Eu personal am avut "experiente"...neplacute in ambele..."tabere"...

Am facut,la o clinica particulara,cu bani multi o rezectie,pentru a salva o masea...
la 1 an de la interventie,descopar,la radiografie...un obiect suspect la locul rezectiei...era o bucata de 4-5 milimetri dintr-o freza...
am pierdut banii,am pierdut si maseaua ,pana la urma,
doctorul mi-a spus ca nu stie cum ramasese obiectul acela acolo...
nu si-a cerut nici macar scuze,nu mi-a oferit macar antibioticele scumpe pe care am fost nevoita sa le cumpar ca sa reparam raul produs...de obiectul strain...si de toate interventiile suferite...
Deontologie...??? Maxima...!!!
DORI_
Postat pe 24 Ianuarie 2010 13:16
Am ceva in stomac cand aud de ginecologie si stomatologie.Vreau sa spun ca am avut o lucrare de facut la dentist si imi venea ciclu dupa citeva zile de la vizita la doctor asa stres era pe capul meu desi medicul dentist era foarte intelegator .Despre masa de la ginecologie as putea spune ca e criminala ,pozitia de control e naspa .Dar se pare ca nu se poate fara aceste doua specialitati trebuie sa ne incurajam singure.Eu iau un calciu cand merg la unu dintre cei doi *monstri*.
felicia_tansanu
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virginitatea este doar un mit sau o realitate? 134 De la: iulyk_91 3 Octombrie 2012 02:31
vreau sa i-au pastile de slabit ce sa fac si de care sa i-au ca sa aiba si un rezultat 16 De la: estela 30 Mai 2010 02:36
Aveti probleme in cuplu ??? V-ati gandit ca un afrodisiac natural va poate ajuta sa le invingeti ? Iata solutia !!! 9 De la: garbo_414933 31 August 2015 15:34
UN VOT VA ROG FRUMOS 4 De la: anakin 24 Mai 2010 12:48
Pidosnicia se plateste 1469 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
Setari Cookie-uri