UNDE E MAI RAU (LA GINECOLOGIE SAU LA DENTIST)?

De la: piper, la data 2009-07-05 18:57:29DE APROAPE O LUNA MERG FOARTE DES LA DENTIST SI SUNT FOARTE SPERIATA ,BACHIAR UNEORI NU IMI MAI VINE SA PLEC DE ACASA ,DAR MEREU MA UIT IN OGLINDA SI IMI SPUN IN GAND CACI ESTE NECESAR .
STAND SI ASTEPTANT IN SALA DE ASTEPTARE O DOAMNA RAZAND IMI SPUNE ,DRAGA MEA FI LINISTITA CACI AICI E MAI USOR DECAT LA GINECOLOGIE .
ACEST GAND MA FACE SA VA INTREB SI PE VOI ASTAZI .
UNDE ESTE OARE MAI RAU?


Tu nu ai fost niciodata la ginecologie?daca eu care am 18 ani si am mers deja de 3 ori...nu stiu ce varsta ai tu dar..poate macar o vizita lasand rusinea la o parte ar trebui sa faci.nu strica nimanui.sanatatea e mai presus de orice.si nu e chiar asa de rau daca gasesti un doctor de treaba( femeie ma refer ) care sa vorbeasca si sa te intrebe si nici sa nu iti dai seama cand trece timpul si gata consultul.Eu de fiecare data merg cu emotii dar plec linistita, insa la dentist ma duc cu emotii si plec cu gandul ca nu am sa ma mai duc niciodata dar asta pana data viitoare cand tot acolo trebuie sa merg!
omidutu
Postat pe 29 Iulie 2009 11:35
buna.sunt 3 luni de cand am fost la dentist sa imi scot o masea de minte si... m-am ales cu supuratie submandibulara...si ce e mai rau cu o mediastinita... pentru cei ce nu cunosc termenii...supuratie=infectie, mediastinita=infectie aproape de inima,mai precis intre inima si trahee...

nu spun...poate a fost ghinion...dar... sa stai 25 de zile internat in spital din cauza unei nenorocite de masele...si opertat de 2 ori, prima data avand sanse aproape de zero...

nu stiu ce e mai rau...sa infrunti un pic de jena cand mergi la gineco...sau... sa ai nenorocul sa te trezesti intr-un salon de spital cu perfuzie in vena...

asta e... la urma urmei, fiecare cu ceea ce trebuie sa ni se intample
cu respect,xtina
mice69
Postat pe 30 Iulie 2009 11:04
ha????mice69....ha???de la o masea de minte ai ajuns la mediastinita????...pai, mama, la supuratia submaxilara nu ti s-a dat antibiotic?????trebuia sa fii trecuta pe augmentin imediat ce s-a constatat aparitia infectiei.....la ce medic stomatolog ai fost????? fa-i reclama negativa....asta nu merita titlul de doctor.....pe bune....
tutankhamon
Postat pe 30 Iulie 2009 13:23
De la: omidutu, la data 2009-07-29 11:35:19
De la: piper, la data 2009-07-05 18:57:29DE APROAPE O LUNA MERG FOARTE DES LA DENTIST SI SUNT FOARTE SPERIATA ,BACHIAR UNEORI NU IMI MAI VINE SA PLEC DE ACASA ,DAR MEREU MA UIT IN OGLINDA SI IMI SPUN IN GAND CACI ESTE NECESAR .
STAND SI ASTEPTANT IN SALA DE ASTEPTARE O DOAMNA RAZAND IMI SPUNE ,DRAGA MEA FI LINISTITA CACI AICI E MAI USOR DECAT LA GINECOLOGIE .
ACEST GAND MA FACE SA VA INTREB SI PE VOI ASTAZI .
UNDE ESTE OARE MAI RAU?


Tu nu ai fost niciodata la ginecologie?daca eu care am 18 ani si am mers deja de 3 ori...nu stiu ce varsta ai tu dar..poate macar o vizita lasand rusinea la o parte ar trebui sa faci.nu strica nimanui.sanatatea e mai presus de orice.si nu e chiar asa de rau daca gasesti un doctor de treaba( femeie ma refer ) care sa vorbeasca si sa te intrebe si nici sa nu iti dai seama cand trece timpul si gata consultul.Eu de fiecare data merg cu emotii dar plec linistita, insa la dentist ma duc cu emotii si plec cu gandul ca nu am sa ma mai duc niciodata dar asta pana data viitoare cand tot acolo trebuie sa merg!
am fost de mai mult de 3 ori dar tot rau imi pare a fi acolo nu ma simt confortabil in locul acela .apropo am inca o data varsta ta .
piper
Postat pe 30 Iulie 2009 15:17
De la: mice69, la data 2009-07-30 11:04:02buna.sunt 3 luni de cand am fost la dentist sa imi scot o masea de minte si... m-am ales cu supuratie submandibulara...si ce e mai rau cu o mediastinita... pentru cei ce nu cunosc termenii...supuratie=infectie, mediastinita=infectie aproape de inima,mai precis intre inima si trahee...

nu spun...poate a fost ghinion...dar... sa stai 25 de zile internat in spital din cauza unei nenorocite de masele...si opertat de 2 ori, prima data avand sanse aproape de zero...

nu stiu ce e mai rau...sa infrunti un pic de jena cand mergi la gineco...sau... sa ai nenorocul sa te trezesti intr-un salon de spital cu perfuzie in vena...

asta e... la urma urmei, fiecare cu ceea ce trebuie sa ni se intample
cu respect,xtina
e la fel ca la ginecologie o mica greseal aunui om.
piper
Postat pe 30 Iulie 2009 15:19
eu cred (nu stiu din proprie experienta) ca e la fel de naspa atunci cand te doare sau te mananca.....
Roxxynela
Postat pe 30 Iulie 2009 15:38
De la: piper, la data 2009-07-30 15:17:52
De la: omidutu, la data 2009-07-29 11:35:19
De la: piper, la data 2009-07-05 18:57:29DE APROAPE O LUNA MERG FOARTE DES LA DENTIST SI SUNT FOARTE SPERIATA ,BACHIAR UNEORI NU IMI MAI VINE SA PLEC DE ACASA ,DAR MEREU MA UIT IN OGLINDA SI IMI SPUN IN GAND CACI ESTE NECESAR .
STAND SI ASTEPTANT IN SALA DE ASTEPTARE O DOAMNA RAZAND IMI SPUNE ,DRAGA MEA FI LINISTITA CACI AICI E MAI USOR DECAT LA GINECOLOGIE .
ACEST GAND MA FACE SA VA INTREB SI PE VOI ASTAZI .
UNDE ESTE OARE MAI RAU?


Tu nu ai fost niciodata la ginecologie?daca eu care am 18 ani si am mers deja de 3 ori...nu stiu ce varsta ai tu dar..poate macar o vizita lasand rusinea la o parte ar trebui sa faci.nu strica nimanui.sanatatea e mai presus de orice.si nu e chiar asa de rau daca gasesti un doctor de treaba( femeie ma refer ) care sa vorbeasca si sa te intrebe si nici sa nu iti dai seama cand trece timpul si gata consultul.Eu de fiecare data merg cu emotii dar plec linistita, insa la dentist ma duc cu emotii si plec cu gandul ca nu am sa ma mai duc niciodata dar asta pana data viitoare cand tot acolo trebuie sa merg!
am fost de mai mult de 3 ori dar tot rau imi pare a fi acolo nu ma simt confortabil in locul acela .apropo am inca o data varsta ta .


Mi-am imaginat ca esti mai in varsta dar pana la urma ai si tu drepatea ta, unii oameni nu se obisnuiesc niciodata si in ambele parti este la fel de nasol depinde si de ce te duci.
omidutu
Postat pe 30 Iulie 2009 18:32
pai tinad cont ca la amandoua se trateaza o gaura si nu este de fel placut...las sa alegi tu care gaurica tr deranjeaja cel mai tare cand se umbla la ea.Mie una nu-mi place de nici o culoare sa fiu deranjata la gaurici.
garbo012046
Postat pe 9 August 2009 18:10
Pe mine dentistul ma face sa merg mai des la el(vede mereu cate ceva)dar merg totdeauna cu gandul ca ma fac bine.Cat despre celalalt slava domnului ca inca nu trebuie sa il vizitez.
florin_c76
Postat pe 17 August 2009 23:09
De la: piper, la data 2009-07-05 18:57:29DE APROAPE O LUNA MERG FOARTE DES LA DENTIST SI SUNT FOARTE SPERIATA ,BACHIAR UNEORI NU IMI MAI VINE SA PLEC DE ACASA ,DAR MEREU MA UIT IN OGLINDA SI IMI SPUN IN GAND CACI ESTE NECESAR .
STAND SI ASTEPTANT IN SALA DE ASTEPTARE O DOAMNA RAZAND IMI SPUNE ,DRAGA MEA FI LINISTITA CACI AICI E MAI USOR DECAT LA GINECOLOGIE .
ACEST GAND MA FACE SA VA INTREB SI PE VOI ASTAZI .
UNDE ESTE OARE MAI RAU?
nu iubesc nici pe unul nici pe altul deci e rau la amandoi
AGAPI_MOU
Postat pe 22 August 2009 12:42
nicaieri, am nimerit un dentist caruia ii place mesia si stie ce face si o doamna ginecolog nemaipomenita
mirelacm
Postat pe 27 August 2009 23:16
La ginecologie e absolut oribil!Am fost de nenumarate ori,atat pt. o problema de sanatate,cat si pt. control de rutina.Nu sunt nici o timida,nici complexata,nici pudica,dar e groaznic.Sunt femei care spun ca nu simt nimic la controlul ginecologic.Dimensiunea vaginului e intre 8-13 cm ,daca una are 30 ,atunci clar ca nu o doare,n-are nimic cand se umbla cu speculul.Pe mine ma doare,apoi pozitia,ca sa nu mai spun cand se prinde colul uterin pt recoltarea pt. testul Papanicolau(nu Papa Nicolau,cum am citit pe aici).
tudorita22222222
Postat pe 10 Septembrie 2009 09:53
sincer cosmarul meu este dentistul nu stiu de ce dar de fiecare data cand ma pun pe scaun lesin..am fost si la ginecologie si sincer nu e chiar asa de rau acum na depinde de ce te duci acolo
cris2kitty
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:11
Cred ca amandoua sunt la fel de rele.
sunset474
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:15
am peste 30 de ani asa caci am fost foarte des la ginecologie ,mai rar am fost la dentist .dar amandoua vizite mi-au dat fiori ,bravo caci la 18 ani esti asa curajoasa
piper
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:21
exact fiecare are i o scrisa .
piper
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:22
esti cumva doctor farmacist sau ai rude ,de sti atat de multe despre antibiotice .
piper
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:24
depinde unde si ce te poate manca ,sau se poate manca .
piper
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:25

Nu spune nimeni ca vizita la ginecolog ar fi placuta, dar este absolut necesara, cel putin o data pe an. Daca esti o persoana pudica, cauta o medic ginecolog femeie... sunt atatea si multe dintre ele cu adevarat competente.

Cat despre vizita la stomatolog... ,
Ella34
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:25
porobabil caci tu esti foarte bune astupat(A).problema este cu ce le astupi asa bine .
piper
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:27
panty_C
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:28
chiar asa...
Ella34
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:31
..cred ca in amandoua locurile e la fel de rau.
garbo055472
Postat pe 28 Septembrie 2009 02:51
Depinde doar de tine si de cat de mult iti poti infrange monstrii fricii pe care i+ai creat.AI NEVOIE DE AMBELE.NU MAI SUNTEM IN EVUL MEDIU SA NU AVEM MEDICI EXISTA PRIETENE RECOMANDARI DOCTORI SAU DOCTORITE BUNE IN AMBELE DOMENII SI CA IN ORICE DOMENIU NU EXISTA PADURE FARA USCATURI.CE RECOMAND CEL MAI SIGUR CLINICI PRIVATE SI ASTA PT CA SUNT DOTATE SI E PUR SI SIMPLU ALTFEL.BAFTA
PANTHERA_IS_BORN_TO_BE_WILD_
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:56
La amandoua este ORIBIL mai ales cand ai avut experiente triste.Am stat 2 ore la o extractie de masea.Afost cumplit s-a dus si anestezia deci totul a fost ca-n evul mediu.Dupa aceea 2 saptamani m-a durut capul.La ginecologie ,asisderea,aici nu mai e de povestit nimic.Cel mai bine e sa fii sanatoasa si in veci sa nu calci pe acolo.
nelluta2006
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:31
vai puiut,te-au tramatizat...

scumpa ai fost...
iasomia
Postat pe 9 Octombrie 2009 09:18
E la fel de rau la amandoua: si la ginecologie si la dentist !!!!!!!!!
olarudorel25_bv
Postat pe 11 Octombrie 2009 14:12
aha...da mai ales cand ai treaba cu dentistu
fleur_de_lis
Postat pe 11 Octombrie 2009 14:14
tinand cont ca de ceva timp ajung la amandoua , mi-am dat seama ca amandoi doctorii pe aceste 2 sepcializari pot fi macelari , depinde ce fel de oameni sunt

Raman la ideea totusi ca stomatologu in opiniam ea e mai nasol

Vizita mea la gine e o placere , mereu a fost
cinezee
Postat pe 11 Octombrie 2009 15:20
hai ba chinezoaico....
perversa mica ce esti tu....
iasomia
Postat pe 11 Octombrie 2009 16:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeile peste 35 de ani 228 De la: yves 21 Februarie 2011 22:46
un sfat va rog 5 De la: garbo204643 26 Iunie 2015 23:13
ce trebuie sa stie un barbat despre el insusi ,sau ce trebuie sa stie o femeie despre barbatul ei 67 De la: garbo106704 21 Martie 2010 15:17
Suflet ranit din dragoste 24 De la: garbo100378 3 Decembrie 2014 23:31
CE IUBESC BARBATII? 1053 De la: anisoaraf 19 Februarie 2011 08:47
Setari Cookie-uri