credeti ?

"FAPTELE CARE NU SE VAD SI SUNT IGNORATE CONTINUA SA EXISTE" - HUXLEY E.
DE CE ALEG FEMEILE SA RAMANA INTR-O RELATIE ABUZIVA? N NUMAI OBISNUINTA, CI FAPTUL CA NU AU BANI SUFICIENTI SA SE INTRETINA SINGURE SAU/SI IMPREUNA CU COPII LOR; CA PUR SI SIMPLU NU AU UNDE SA SE DUCA ETC. ....FACTORUL VOLITIV E CEL MAI IMPORTANT...DACA VREA VA REZOLVA,NU CREDETI?
garbo016747
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:05
eu cred ca factorul psihologic are cel mai important rol. asta denota si faptul ca au Ajuns acolo! si este si cel din cauza caruia femeile nu se desprind de relatiile nocive.
fleurdelis
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:09
EU CREWD CA MOARTEA ESTE IREVERSIBILA, DACA ESTE INVIATA, IN GHILIMELE, INSEAMNA CA A FOST DOAR O COMA.
MIHAELAG1974
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:34
io sincera sa fiu.....crez ca i bini dincolo....n o vinit nimeni cu o reclmatie....
nazirra
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:37
De la: sandy_bell, la data 2009-07-03 14:59:35credeti ca atunci cand iubirea sau dragostea (cum vreti voi sa-i spuneti)moare, se termina, mai sunt sanse ca ea sa fie resuscitata?

..cred ca nu..dar poti sa .lupti pentru iluzia ca...da.
garbo055472
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:43
De la: sandy_bell, la data 2009-07-03 14:59:35credeti ca atunci cand iubirea sau dragostea (cum vreti voi sa-i spuneti)moare, se termina, mai sunt sanse ca ea sa fie resuscitata?


Pei e ca si la reanimare..daca ai sanse ,scapi daca nu ..nu ,,asta la vista babe"
Cam asa e si cu iubirea..daca e indeajuns de puternica rezista , daca nu, inseamna ca nu a existat niciodata cu adevarat :-)
reyya
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:48
..nazi, no vinit nima pentru ca sunt ocupati sa baje pi foc..
daria_
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:40
mai, unde-i topicu' cu enervatu' ?
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:42
Prin asa ceva am trecut si eu dar...spre norocul meu s-a terminat cu bine,deci...sa in teleg ca a fost iubire adevarata...???...In orice casnicie exista ca pe drumul de munte,suisuri si coborasuri,pastila vindecatoare a problemei mele a fost conversatia,am avut o discutie ,fara scatei,de ....o sapt cred..in care ne-am spus tot ce nu ne convine si am terminat cu discutii amuzante din trecut si binenteles multe alte,,dulcegarii"...deci se poate,important e ca femeia sa aiba rabdare ca barbatii...chiar daca gresesc...nu stiu sa lupte ptr a recupera ceea ce sunt pe punctul de a pierde chiar din vina lor dar stiu sa multumeasca (unii) ptr munca ce o depunem noi ptr a recupera ceea ce a fost pe puncul de a pierde.
...deci...la munca....mie nu-mi pare rau ptr efortul depus...incearca si tu...poate merita....
ana35
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:48
Guapa, este adevarat ce spui.Sigur, intalnesti iubirea in formele pe care le-ai spus, depinde care dintre ele este mai convingatoare si te determina sa te casatoresti. Totul este in regula daca la inceput iubesti cu pasiune,asta conferi continuitate casniciei.
In caz contrar, vei pastra pentru sot orice forma de iubire vrei,
dar vei cauta in alta parte pasiunea.
depesh
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:57
Si daca nu merita acordarea sansei ? te-ai gandit si la varianta asta ? Uneori toleranta si modul amiabil de rezolvare a unor probleme nu au sorti de izbanda daca tipul e lipsit totalmente de caracter si coloana vertebrala :-) Eu una i-as acorda atatea sanse cat consider ca merita , niciodata surplus :-)
reyya
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:57
De la: ana35, la data 2009-11-03 12:48:48 Prin asa ceva am trecut si eu dar...spre norocul meu s-a terminat cu bine,deci...sa in teleg ca a fost iubire adevarata...???...In orice casnicie exista ca pe drumul de munte,suisuri si coborasuri,pastila vindecatoare a problemei mele a fost conversatia,am avut o discutie ,fara scatei,de ....o sapt cred..in care ne-am spus tot ce nu ne convine si am terminat cu discutii amuzante din trecut si binenteles multe alte,,dulcegarii"...deci se poate,important e ca femeia sa aiba rabdare ca barbatii...chiar daca gresesc...nu stiu sa lupte ptr a recupera ceea ce sunt pe punctul de a pierde chiar din vina lor dar stiu sa multumeasca (unii) ptr munca ce o depunem noi ptr a recupera ceea ce a fost pe puncul de a pierde.
...deci...la munca....mie nu-mi pare rau ptr efortul depus...incearca si tu...poate merita....


pt Ana 35 era ceea ce am scris mai sus
reyya
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:58
La mine a meritat,a fost prima mare greseala in cei 16 ani de casnicie,celelalte greseli minore nu se pot lua in considerare,toti gresim.
Referitor la cei care nu merita.....,,next"...e greu stiu dar nu ne putem lasa calcate in picioare....
ana35
Postat pe 3 Noiembrie 2009 15:31
De la: garbo044547, la data 2009-10-31 08:32:33Paote prin insistentele celui care inca mai iubeste, poate fi readusa la viata. Insa crezi ca va mai fi ca inainte? Eu zic ca nu...din moment ce a aparut acea clipa de "repauz total" cred ca slabe sunt sansele sa mai poata fi ca inainte.

dap. ai perfecta dreptate. este si mai bine.
sandy_bell
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:14
Mda,ai dreptate rovelim,dar sty care i faza ?Uneori pasiunea in cuplu dispare asta daca a existat o pasiune asa mare orikum iubirea i iubire pasiunea este pasiune...daca le ai pe aman2 e perfect daca nu asta e ...
guapa
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:03
Tot mai vreau sa te intreb ceva: Ce ar fi mai interesant pentru tine acum? Sa ramai cu iubirea ta, asa cum e, sau sa traiesti o
pasiune care chiar daca e trecatoare, sa-ti ofere o alta perspectiva
asupra vietii?
depesh
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:59
sincer...nu sunt o persoana careia sa i placa tare mult skimbarile...asa ca pasiunea nu i o alegere prea buna te poate duce spre pierzanie Mai bine asa ,am trait ceva gen pasiune dar era amestecata cu multa multa iubire !tu cum vezi lucrurile?Dar avand in vedere ca esty barbat cred ca am raspunsul...De fapt,nu este exclus nimic in viata cu toate ca tot ceea ce este nesigur evit...Imi place siguranta asa sunt eu ...CEEA ce vad din ce in ce mai des la cunostinte ,pe aici este faptul ca a fi infidel este la moda,nu ne mai multumim cu ceea ce avem acasa ne am cam smecherit asa sa zik...nush astept pareri poate gresesc...
guapa
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:53
Draga Guapa, schimbarile tin in primul rand de lista de prioritati existenta la un moment dat in agenda personala.Dar nu este recomandabil sa zdruncini un echilibru care aduce si anumite satisfactii,de dragul unei noi experiente, chiar daca de multe ori
tentatia este irezistibila. Cum momentele de pasiune si iubire evident, le-ai trait, acum te emotionezi, ceea ce este bine, deoarece fiecare amintire placuta deschide noi posibilitati
de resetare a unei relatii de durata. Dar, trecand in cealalta extrema, daca o sa simti intr-o zi ca un barbat te atrage, poti sa te lasi un timp purtata de val, deoarece o sa-ti revii si totul va reintra in normal.
depesh
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:26
garbo039680
Postat pe 8 Noiembrie 2009 18:11
din punctul meu de vedere...daca moare doar din partea unuia , ar putea sa reinvie daca celalalt partener incearca si se da peste cap si cunoaste toate slabiciunile celuilalt...trebuie sa ai vointa...dar daca moare si se termina urat...nu cred ca mai este cale de'ntors...
byoanna
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:32
si app ... sa fii convins ca si daca este reinviata si a fost doar in moarte clinica...dragostea si relatia nu va mai fii niciodata cum a fost la inceput...clipele frumoase de la inceput o sa ramana doar amintiri...si un om nu se schimba peste noapte...azi DA , maine NU ...chiar daca trece peste persoana respectiva si o ia de la capat si crede ca va mai fii cum a fost candva iti spun eu ca se minte singura(persoana)...
byoanna
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:35
Cred ca si cauzele sunt importante. De aici si remediabil sau iremediabil.Este posibil sa reamprospatezi o dragoste care pare amortita sau indepartata doar daca persoana in cauza nu a inceput
deja transferul de interes in alta directie. In caz contrar, strict
iremediabil.
depesh
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:21
Da` sa vezi cand e cu transfer de banet.
AMELYY
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:24
eladaela
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:24
Mai da la ce greseli va referiti? ca a facut sex cu alta? pai atata timp cat e doar sex nu vad de ce sa ma supar atat !! daca e vb de o alta relatie in paralel mai zic si eu suparare dar atat timp cat e doar sex eu zic ca nu-mi pasa!!
bibicrau
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:26
sau cand nu mai poti "reamprospata"
pik_nik
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:26
Pai, se termina repede rezerva de Glade.
AMELYY
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:31
De la: sandy_bell, la data 2009-07-03 14:59:35credeti ca atunci cand iubirea sau dragostea (cum vreti voi sa-i spuneti)moare, se termina, mai sunt sanse ca ea sa fie resuscitata?


Eu sincera sa fiu nu cred.
1. pentru ca daca e iubire de la inceput nu cred ca moare
2. pentru ca nu cred
persidadamian
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:32
Ce-mi place aia cu: "Gardu viu-minune"
Pot sa ma minunez?
AMELYY
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:34
ce se da aici????
tutankhamon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartirea de amant! 4 De la: elisabeta_boia 4 Decembrie 2011 12:41
Despartirea doare 1 De la: Axelandru 1 Mai 2019 20:59
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
caut de lucru 2 De la: ingerasulluptator 21 August 2011 21:42
Rsul este molipsitor i previne cancerul 51 De la: simonik_scumpik 4 Aprilie 2011 18:29
Setari Cookie-uri