Despartire...

Buna.Ma numesc Maria si am 19 de ani,sunt din Galati.Am avut pana de curand o relatie cu un baiat.Relatia a fost de 2 ani si 9 luni.A fost o relatie frumoasa,cu momente grele dar si momente foarte frumoase.Singura problema a fost ca el este un viitor marinar.Este anul 4 la Academia Navala din Constanta.Ne vedeam in weekend,in fiecare saptamana,venea el de la Constanta.A fost greu pentru amandoi din punctul asta de vedere,eu vrand mereu sa am pe cineva langa mine.I-am explicat de multe ori ca pe viitor eu o sa plec la facultate la Bucuresti,nu o sa mearga,insa il iubeam,el ma iubea foarte mult si am continuat.Acum a inceput sa plece in timpu facultatii.Anu trecut a facut un voiaj de 2 luni.A fost foarte greu pentru mine,sunt convinsa ca si pentru el.Nu am avut probleme de infidelitate,atat eu cat si el nu ne-am aruncat in bratele altor persoane,nu am cautat aventuri,nici el nici eu.Anul asta iar a plecat,dar 4 luni.El inca este acolo,mai are de stat 2 luni.Cand se intoarce isi incepe anul 4 la facultate,ultimul lui an.Cand se intoarce eu o sa fiu deja plecata la Bucuresti.Eu am decis sa-l parasesc acum 2 saptamani,pentru ca am simtit ca nu mai pot sa rezist.I-am spus,a primit foarte greu vestea.Ma iubeste foarte mult,i-am spus ca nu e vina lui,si asa este,el nu a facut nimic,i-am spus ca nu il mai merit.Am inceput sa fiu tentata,i-am spus si chestia asta.Nu a inteles,prima data,a incercat sa ma faca sa inteleg,ca o sa fie bine.Stiu ca i-am facut rau.Imi spune ca nu poate sa ma uite.Il cred,mai ales ca stiu ca e un baiat bun,nu m-a inselat,mi-a fost fidel,probabil unele scapari,dar inselat la propriu nu a facut.Oare am procedat corect?Oare o sa ma vada cu alti ochi?Eu o sa plec la Bucuresti,probabil osa intalnesc alti barbati,ma gandesc la cum se gandeste el la chestia asta.Cale de impacare la momentul asta nu este si nu cred ca va fi.Am ramas prieteni insa.Sa incerc sa-l uit,stiu ca el ma va uita foarte greu.Stiu ca ma iubeste.Ce as putea sa fac?
garbo162867
Postat pe 14 Iulie 2010 17:33

kre ca o sa fie bn
pana atunci "ea" nush ce zicea o fatuca....

p.s. BUNA
LILO
Postat pe 14 Iulie 2010 17:36
nujtiu draga dar tu il iubesti? na trebuie sa mai rabzi j tu un pic dak nu te-ar fi iubit jar fi gasit alta vb j tu cu el mai serios j intrebal ce are de gand,
garbo133831
Postat pe 14 Iulie 2010 17:41
Da il mai iubesc,dar incerc sa nu,am vorbit cu el,mi-a spus ca o sa incerce sa navige cat mai putin,dar asta inseamna cativa ani.Ma rog nu ani in continuu la rand,dar 4-5 luni pe an.Imi pare rau sa fac asta,in acelasi timp ma gandesc,ca si el e tanar,si eu sunt tanara,avem toata viata inainte.Poate intr-o alta zi o sa ni se intalneasca drumurile din nou.O sa incerc sa mai vorbesc cu el,desi nu am mai vorbit de aproape 2 saptamani.
garbo162867
Postat pe 14 Iulie 2010 17:48
Lasa-l fata draga da chiar nu poti sa il astepti sa se intoarca. Cand l-ai cunoscut stiai ca e la scola de marina? DAca da, de ce ai acceptat sa fii cu el? DAca iti era de el, plecai la facultate in Constanta ca si acolo sunt facultati. Eu cred ca-i vei face un bine daca il lasi. Si daca tot nu-l vrei, ce te intereseaza cu ce ochi te va privi el? Cred ca ai vrea si cu slanina-n pod si cu botul uns.
Doara
Postat pe 14 Iulie 2010 19:46
De la: garbo162867, la data 2010-07-14 17:33:14Buna.Ma numesc Maria si am 19 de ani,sunt din Galati.Am avut pana de curand o relatie cu un baiat.Relatia a fost de 2 ani si 9 luni.A fost o relatie frumoasa,cu momente grele dar si momente foarte frumoase.Singura problema a fost ca el este un viitor marinar.Este anul 4 la Academia Navala din Constanta.Ne vedeam in weekend,in fiecare saptamana,venea el de la Constanta.A fost greu pentru amandoi din punctul asta de vedere,eu vrand mereu sa am pe cineva langa mine.I-am explicat de multe ori ca pe viitor eu o sa plec la facultate la Bucuresti,nu o sa mearga,insa il iubeam,el ma iubea foarte mult si am continuat.Acum a inceput sa plece in timpu facultatii.Anu trecut a facut un voiaj de 2 luni.A fost foarte greu pentru mine,sunt convinsa ca si pentru el.Nu am avut probleme de infidelitate,atat eu cat si el nu ne-am aruncat in bratele altor persoane,nu am cautat aventuri,nici el nici eu.Anul asta iar a plecat,dar 4 luni.El inca este acolo,mai are de stat 2 luni.Cand se intoarce isi incepe anul 4 la facultate,ultimul lui an.Cand se intoarce eu o sa fiu deja plecata la Bucuresti.Eu am decis sa-l parasesc acum 2 saptamani,pentru ca am simtit ca nu mai pot sa rezist.I-am spus,a primit foarte greu vestea.Ma iubeste foarte mult,i-am spus ca nu e vina lui,si asa este,el nu a facut nimic,i-am spus ca nu il mai merit.Am inceput sa fiu tentata,i-am spus si chestia asta.Nu a inteles,prima data,a incercat sa ma faca sa inteleg,ca o sa fie bine.Stiu ca i-am facut rau.Imi spune ca nu poate sa ma uite.Il cred,mai ales ca stiu ca e un baiat bun,nu m-a inselat,mi-a fost fidel,probabil unele scapari,dar inselat la propriu nu a facut.Oare am procedat corect?Oare o sa ma vada cu alti ochi?Eu o sa plec la Bucuresti,probabil osa intalnesc alti barbati,ma gandesc la cum se gandeste el la chestia asta.Cale de impacare la momentul asta nu este si nu cred ca va fi.Am ramas prieteni insa.Sa incerc sa-l uit,stiu ca el ma va uita foarte greu.Stiu ca ma iubeste.Ce as putea sa fac?


Dragostea adevarata se gaseste rar in viata. E posibil s-o mai intalnesti dar si ca nu. Asculta-ti inima! :)
Luna_in_capricorn
Postat pe 6 August 2010 21:58
eu cred ca te cam grabisi cu deciziile.....il iubesti dar nu il poti astepta.....ciudat mod de iubire.


hai sa iti spun ceva,sunt familii cu copii in care tatal naviga si nu doua luni,cate jumatate de an ...oare femeia aia singura cu doi copii acasa ce ar trebuii sa faca sa si parasasca sotul....pentu faptul ca naviga.


crede-ma cand isi va gasi pe alta abea atunci vei realiza cat ai gresit.
anaROBERT
Postat pe 7 August 2010 01:47
De ce le-o fi frica la copchilele aste ca imbatrinesc nef...te nu stiu. Este cumva un numar standard de .....cuplari (n-am gasit alt cuvint) pe care daca nu il faci pina la 30 de ani inseamna ca ai trait degeaba?
Du-te fetita la scoala ca timp de regulat ai pina mori. Nu-ti mai plinge in pumni ca el e plecat 15 luni pe an si "eu sunt tinara si pe mine cine ma f...te" ca nu asta e esenta in viata.
Cind ai sa-ti dai seama de asta ai sa fii batrina si ai sa plingi ca l-ai lasat.
Ciresica
Postat pe 7 August 2010 06:37
pt ca imbatranesc ???
fleurdelis
Postat pe 7 August 2010 06:59
Iti va parea rau rau, asta daca intr-adevar il iubesti! Si eu am o relatie de 3 ani de zile, si el este plecat la facultate in alta tara si ne vom vedea abea in octombrie el fiind plecat din iunie! Si distanta fiind mare si timpul destul de mult.... dar astept cu nerabdare sa-l vad!

Cred ca singura ta probl e ca, ti s-a urat cu binele! Adica, tu stii ca el oricum te iubeste deci el va fi acolo pt tn tot timpul (cel putin asta crezi u) si te gandesti ca vi la bucuresti si nu ai vrea sa dai cu piciorul la oportunitatile care probabil se vor ivi! crezi ca venind in capitala, intri intr-o noua lume! Vei fi dezamagita dragutza! Si tine minte, roata se invarte si cand iti va fi cel mai greu .... atunci vei regreta dupa iubitul tau si el nu va mai fi acolo pt tine! Gandeste-te bine. Orice sac are fund ..... mult succes
buburuzza
Postat pe 31 August 2010 16:23
fleurdelis
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
V-as ruga daca se poate sa-mi dati un sfat 227 De la: albatros 21 Noiembrie 2009 19:12
as vrea sa intelag 30 De la: oana4me 1 Februarie 2010 13:20
Ce se intampla oare cu mine...hmm..chiar nu ma inteleg..:(..De ce ma mai gandesc la EL... 25 De la: garbo_10965 18 Februarie 2013 19:01
despartirea un hop peste care nu pot sa trec 55 De la: burghy 24 Aprilie 2010 11:14
Sfaturi pentru ingrijirea parului 15 De la: hadassa 9 Februarie 2010 08:29
Setari Cookie-uri