credeti ?

i-o fi murit la intrare,buburuzo...
iasomia
Postat pe 3 Iulie 2009 16:49
sa ma omori frate si nu pricep, na.
tulipe
Postat pe 3 Iulie 2009 16:54
hey, sandy...pari asa mai infipta in realitate, zic si pari again a sti ce vrei...so, de ce nu il iei pe partener de manuta si sa-i pui situatia logic in fata...iaca asa si asa...pai ce facem?sau se mai poate face ceva?ca mie una mi-e cam gata de lalaiala asta...adica, mi se pare de bun simt...si matur, nu?asta dupa o relatie de ceva ani, zic...ati merita un final(sau nu)mai clar, ce d-zeu...ca la cat de pe pozitie pari ma indoiesc ca-ti face placere si mai suporti mult joaca asta de-a renovarea din partea lui...adica daca aici esti asa taioasa...lui cum ii suporti nehotararea...ca pe mine una nu m-ar duce rabdarea...sincer zic...oricata maculatura afectiva s-a strans sau nu in spate...din moment ce unul vrea sa inchida un capitol...de fapt, prezentul face totul, nu?iar prezentul nu pare decat comoditate si lipsa de actiune...sau ia-o ca un pleonasm...ori doar vorbeste sa se afle-n treaba si face altceva?
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 17:00
pai hai sa vedem ce i-a murit . inainte de mos nicolae a ajuns el la concluzia ca vrea ceva nou, altceva .clar ca altceva-ul acela era o pitzipoanca cu care s-a si combinat. buunnn. noi am ramas prieteni cum se spune iar incet ,incet din prietenia asta am inceput sa facem mai mult ca de exemplu sa stau la el, sa fim aproape zilnic impreuna si asa mai departe.bunn. am inteles, nu ma mai iubeste dar atunci de ce insista sa petreaca atata timp cu mine cand are alte optiuni, alte pitzi si alte gauri.in momentul cand zici ca vrei ceva nou si nu mai iubesti o persoana pai o lasi si gata. de tot. eu asa vad treaba.v-am spus sunt confuza si de aceea am vrut sa vad mai multe opinii.daca nu ma iubeste sa ma lase in pace. da nici asa nu vrea.
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:06
mia, trag io concluzia a la carte?(si la subiect, of course)
credem!
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 17:06
a, pai asta seamana a inselat cu tupeu si cu discernamant...dar mai vrea o sansa pe care si-o aroga prin tupeul...de a nu fi decis...a iesit cu alta...dar a revenit...l-ai iertat?ca el se ascunde in spatele nehotararii, dar il vad cu musca pe caciula
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 17:08
De la: sandy_bell, la data 2009-07-03 17:06:08pai hai sa vedem ce i-a murit . inainte de mos nicolae a ajuns el la concluzia ca vrea ceva nou, altceva .clar ca altceva-ul acela era o pitzipoanca cu care s-a si combinat. buunnn. noi am ramas prieteni cum se spune iar incet ,incet din prietenia asta am inceput sa facem mai mult ca de exemplu sa stau la el, sa fim aproape zilnic impreuna si asa mai departe.bunn. am inteles, nu ma mai iubeste dar atunci de ce insista sa petreaca atata timp cu mine cand are alte optiuni, alte pitzi si alte gauri.in momentul cand zici ca vrei ceva nou si nu mai iubesti o persoana pai o lasi si gata. de tot. eu asa vad treaba.v-am spus sunt confuza si de aceea am vrut sa vad mai multe opinii.daca nu ma iubeste sa ma lase in pace. da nici asa nu vrea.

sti cum e? super usor de zis,greu de facut. ce usor ar fi. dar poti?eu nu .. cel putin nu atata timp cat vad ca la el mai exista ceva-ul ala de nu ma lasa nici sa mor nici sa traiesc.
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:10
sandy bell, ceva-ul ala nu are si un ceva mai mic, sa te impiedice sa imbatranesti, pana cand iei o decizie?
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 17:13
pai, na...da, e mai greu...dar asa noi punem idei...iar practica oricum ne da lectii, nu?pai vezi si tu cum va fi in continuare...cat te mai tin nervii...si pe el nehotararea...si poate se termina bine si frumos pentru amandoi, pana la urma...
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 17:13
buunnn. intrebarea meaeste... voi credeti ca in cazul asta iubirea sau amorul ghebos mai poate fi resuscitat?
sau sa fac incetisor pasi cat mai am o urma de demnitate?
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:13
ti-ai dat cel mai limpede raspuns posibil
ia sa vedem, mai ai o urma de demnitate sau continui sa mananci ce ramane dupa altele?
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 17:15
De la: mia79x, la data 2009-07-03 17:08:13a, pai asta seamana a inselat cu tupeu si cu discernamant...dar mai vrea o sansa pe care si-o aroga prin tupeul...de a nu fi decis...a iesit cu alta...dar a revenit...l-ai iertat?ca el se ascunde in spatele nehotararii, dar il vad cu musca pe caciula

asa este, perfect de acord. dar nu crezi ca orice om merita o sansa? oameni suntem si din greseli invatam.
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:15
De la: pik_nik, la data 2009-07-03 17:13:09sandy bell, ceva-ul ala nu are si un ceva mai mic, sa te impiedice sa imbatranesti, pana cand iei o decizie?

a ahahha. super tare. nu e vb de o decizie. daca ar fi fost vb de asta as fi luat-o imediat. eu sunt curioasa daca mai pot resuscita dragostea. asta vreau sa stiu. ca decizia vine de la sine.or n-ati inteles ce intreb eu si anume ma poti face o persoana sa te iubeasca again?
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:19
hai sa ma refer strict la cazul expus de tine, desi s-ar zice ca imi tradez casta.
da, poti sa-l faci sa te iubeasca, sa moara dupa tine, si in locul tau chiar m-as ocupa de asta, dar...ca razbunare.
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 17:21
De la: pik_nik, la data 2009-07-03 17:15:28ti-ai dat cel mai limpede raspuns posibil
ia sa vedem, mai ai o urma de demnitate sau continui sa mananci ce ramane dupa altele?

sa sti ca eu nu traiesc cu ideea ca mananc ce ramane de la altele. din contra.altele mananca resturile mele. pt ca el se duce dar tot la mine se intoarce.asta este diferenta.
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:22
asa este, sandy, nu zic nu...dar acum tot el face figuri?deja e prea mult, stii?sau ma rog...oi fi eu mai rea...cand sunt lovita in anumite principii si orgolii...nu stiu ce sa mai zic...merita, poate o a doua sansa...tu stii mai bine...dar banuiesc ca problema este de ceva timp...nu cumva profita nitel ?
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 17:23
De la: pik_nik, la data 2009-07-03 17:21:43hai sa ma refer strict la cazul expus de tine, desi s-ar zice ca imi tradez casta.
da, poti sa-l faci sa te iubeasca, sa moara dupa tine, si in locul tau chiar m-as ocupa de asta, dar...ca razbunare.

fi mentorul meu. invata-ma maestre. cum?
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:24
mai sandy, ia sa discutam noi mai apropiat, asa...
ca tu esti perfecta ca sotie! adica as putea eu sa umblu dupa altele ziulica intreaga, tu stai linistita stiind ca tot acasa ma intorc, sa mananc si sa-mi dau lenjeria la spalat!
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 17:26
De la: mia79x, la data 2009-07-03 17:23:26asa este, sandy, nu zic nu...dar acum tot el face figuri?deja e prea mult, stii?sau ma rog...oi fi eu mai rea...cand sunt lovita in anumite principii si orgolii...nu stiu ce sa mai zic...merita, poate o a doua sansa...tu stii mai bine...dar banuiesc ca problema este de ceva timp...nu cumva profita nitel ?

de ce ar putea sa profite? pitzipoance se gasesc la toate colturile daca e vorba de sex. de altceva nu vad ... de ce ar putea profita.
si da. ai dreptate este prea mult. chiar si pt. mine dar pana nu sunt eu convinsa ca nu se mai poate face nimik nu pot sa renunt.nu vreau.
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:26
De la: pik_nik, la data 2009-07-03 17:26:21mai sandy, ia sa discutam noi mai apropiat, asa...
ca tu esti perfecta ca sotie! adica as putea eu sa umblu dupa altele ziulica intreaga, tu stai linistita stiind ca tot acasa ma intorc, sa mananc si sa-mi dau lenjeria la spalat!

ai perfecta dreptate. dar poate sa fie si alta la fel de talentata in a fi sotia perfecta. nimeni nu e de neinlocuit.asta nu e o pb.
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:28
sandy, n-ai idee cat ma costa pe mine sa fiu serios mai mult de 3 minute, si azi am fost 5, special pentru tine! e cazul sa-mi multumesti luandu-ma peste picior?
de cand are nevoie o fata de sfaturi ca sa faca un barbat sa moara???
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 17:29
lasa razbunarile, pikule, ca-i consum aiurea de energie...mai bine cucereste altu'
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 17:30
'aidi mey miaaaaaaaaa, cui povestesti tu despre "distributivitatea" nurilor feminini???
cred ca poate face si una si alta clipind si numai cu doua dintre toate genele ei!
pik_nik
Postat pe 3 Iulie 2009 17:34
De la: pik_nik, la data 2009-07-03 17:29:07sandy, n-ai idee cat ma costa pe mine sa fiu serios mai mult de 3 minute, si azi am fost 5, special pentru tine! e cazul sa-mi multumesti luandu-ma peste picior?
de cand are nevoie o fata de sfaturi ca sa faca un barbat sa moara???

ai cuvantul meu de fost soim al patriei ca nu te iau peste picior.dar ma gandeam ca poate imi vinzi vreun pont.
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:36
pai de ce sa dea corectii, pikule?cand poate sa cucereasca doi iaca asa numai pentru ea...macar se-ncarca cu energie...nu si-o consuma in van
dar nici parerea ta de barbat sarmant cu multa experienta...nu-i de trecut cu vederea...nu?baga aici povete si invataminte
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 17:37
De la: mia79x, la data 2009-07-03 17:37:00pai de ce sa dea corectii, pikule?cand poate sa cucereasca doi iaca asa numai pentru ea...macar se-ncarca cu energie...nu si-o consuma in van

degeaba ,poate sa fie nu 2 ci 200000 daca nu e ala pe care-l vrei.
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:38
stiu, sandy...incercam sa-l fac pe pik...tot sa zica...ca iaca mai invatam si noi cate ceva
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 17:39
ori cum am facut progrese.de la a ne vedea 1 data pe saptamana la a dormi impreuna aproapre zilnic. sunt tare, nu?
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:40
De la: mia79x, la data 2009-07-03 17:39:12stiu, sandy...incercam sa-l fac pe pik...tot sa zica...ca iaca mai invatam si noi cate ceva

da da da da . sa zica tot. sa mai invatam si noi sa f.... nu sa fim f....
sandy_bell
Postat pe 3 Iulie 2009 17:41

ma rog...eu fata naiva...alunecam inspre spiritualitate si lectii de viata...acum, na...fiecare cu ce-l doare
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parintii isi baga nasul 104 De la: carmenpred 27 Septembrie 2010 00:02
vreau un sfat ajutatima 31 De la: ines_kidz 21 Decembrie 2011 20:03
De ce inseala barbatul??.. dar femeia?? 60 De la: garbo_397823 19 Martie 2014 16:29
Cum v-ati petrece ultimii 2 ani din viata? 6 De la: bluelight 10 Noiembrie 2009 21:32
Meditatie la viata mea 48 De la: Ines 12 Februarie 2010 12:43
Setari Cookie-uri