DESTIN

De la: hypeople, la data 2010-02-17 22:03:28
De la: alina_c, la data 2010-02-17 21:38:50Pentru garbo092713:
Poate, dar nu doar doua, mai multe cai, dar daca exista destin, toate caile duc la aceasi finalitate. Mai greu sau mai usor. DAR NU POTI DESPRINDE destinul de D-zeu. Destinul daca-l ai, ti-l da Cineva. Nu cifrele iti dau viata si problemele ei cum nu ti-l dau nici literele. Toti trecem mai mult sau mai putin in cursul unui an prin perioade mai dificile, probleme cu banii, probleme de orice fel, sau ne merge bine si dam credit norocului. Incerc sa te conving parca. Chiar n-ai visat nimic, n-ai avut nici un vis care sa te linisteasca brusc cand n-ai avut liniste sau ti-a fost greu? Intreaba macar un om care a scapat ca prin minune dintr-un accident daca exista D-zeu. D-zeu exista, doar ca el ne da cat avem nevoie si cand avem nevoie. Poate nu stim noi sa ne rugam, poate vrea sa vada ce facem in anumite situatii, poate ii lasa pe ceilalti sa faca ce vor, pana la nota de plata. Nu noi stabilim pretul pentru ceea ce facem noi sau altii. Dar stiu sigur ca totul se plateste. Si binele si raul. Asa ca ar trebui sa facem mai mult bine. La ce ma incalzeste ca mi-au facut altii rau? Ii stiu, ii vad, ma fac ca ploua. Am avut de-a face cu oameni mizerabili, ce-i drept acum m-am lovit si de lingusitori. Au acelasi caracter, doar ca au mai multa credibilitate in fata altora.
Siguri vorbesti de barbati Aici..Ca ei au mereu credibilitate pt faptul ca sunt barbati...Dar ai grija cu cine te incurci sunt oameni si oameni si buni si rai...Vezi ce ii poarta capul inainte sa te incurci cu el...Uita-te cum se comporta cu ceilalti oameni,,pt ca asa se va comporta si cu tine ,mai tarziu dupa ce isi va atinge interesul

Hoops, m-ai inteles gresit, nu sunt eu aia lingusita. Ai vazut? Ma judeci gresit. Asa ca nu n-am sa ma ingrijorez ca unul ar avea un interes de care sa ma feresc. Vorbeam de alt fel de linguseala, aia de care unii sau unele (ca suspansul e bun) se folosesc sa fie vazuti, mai buni, mai capabili, etc. Toti suntem capabili in ceva si incapabili in altceva, doar ca lor le scapa din vedere asta. Hai, sigur te-ai lovit si tu de asa ceva. E imposibil sa nu. Nu ai avut de-a face cu nimeni care sa-si ia laurii de peste tot, si daca ii spui orice (ca cica comunicarea e buna in orice situatie), ceva ii spui ca te-a deranjat iti spune. Vai, nu-i adevarat, sau scuza-ma, sau n-am vrut, sau eventual ridica putin tonul sa vada si ceilalti cum a fost pus/a intr-o situatie de felul asta. Si si-a cerut scuze, si hai sa n-o luam dramatic ca nu-i chiar asa, vorbim la modul general ca nu-i frumos sa barfim. Ii auzi cate-ti spun de ceilalti, dar ei niciodata n-au barfit.
alina_c
Postat pe 17 Februarie 2010 22:26
DA,DA,DA -EXISTA DESTIN -viata pe pamint este canalizata,de SUS SI FIECARE OM ARE DESTINUL LUI,SAU (ursita lui )de ce nu va alegeti dinaite,barbatul care sa nu va bata,sau sa va iubeasca,de ce nu evitati dinainte sa nu fiti loviti de o boala.Nimic nu este intimplator,totul in viata noastra nu este intimplator.Nimeni nu poate sa-si comande traiul si viata de zi cu zi.V-asi supue un lucru real pe care mi l-a spus bunicul meu,dar acum nu am timp,va doresc sa fiti sanatosi si fericiti toti.
Maris
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:03
mai apare din cand in cand cate unu/una cu fraze "v-as spune ceva super adevarat care mi s-a intamplat Mie, dar acum n-am timp" ...

Pai atunci de ce mai arunci "osul"? :))
Myself
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:56
De la: Myself, la data 2010-04-11 16:56:14 mai apare din cand in cand cate unu/una cu fraze "v-as spune ceva super adevarat care mi s-a intamplat Mie, dar acum n-am timp" ...

Pai atunci de ce mai arunci "osul"? :))


liaiedera
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:00
Destinul, are o singura regula -ce se aplica de cand lumea. Cel puternic, il face celui slab si cel destept, il face celui prost...restu-i poezie!
Reflex
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:05
In general nepotii repara oalele sparte de bunici sau le sparge mai rau,iar daca ai curaj poti fenta destinul.
53_nono
Postat pe 11 Aprilie 2010 20:56
Destin? DEX are o definitie extraordinara! Forta supranaturala care determina in mod irevocabil cursul evenimentelor. Sa fie oare chiar asa? Destin inseamna sa stii ce vrei de la viata, sa stii ce sa-i ceri lui Dumnezeu, sa privesti in urma gindindu-te la viitor. Destin - o definitie relativa. Irevocabila este numai moartea, in rest orice poate sa se repete: deziluzia, norocul, dragostea, fericirea. Doar ca asta depinde doar de noi. Asa ca daca e sa vorbim despre destin eu zic ca una dintre cele mai bune definitii ar fi urmatoarea: este acel drum pe care il alegem, constient sau inconstient, este fericirea sau nefericirea dupa care fugim in viata, este norocul pe linga care am trecut fara sa-l vedem sau din contra, care ne-a tras de mineca, este surisul copilului meu, zimbetul lui, vorbele de dragoste pe care mi le sopteste omul iubit, ratele de la banca si facturile care ma inebunesc, ploaia care ne mai spala din pacate. Destinul sunt eu si toate actiunile mele. Destinul e iubirea mea pentru cel care ma iubeste.
flamia
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:40
CITITI CEL MAI INTERESANT SITE

http://auraumana-lilia502.blogspot.com
lilia50
Postat pe 8 Iulie 2010 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FENG SHUI 93 De la: aneta75 6 Februarie 2010 14:44
DESTIN 100 De la: lilia50 8 Iulie 2010 11:04
Cadouri handmade 1 De la: garbo_6514 10 August 2012 18:46
Firma curatenie 1 De la: garbo_2204 19 Aprilie 2012 13:04
Iisus 3 De la: ingerasulluptator 1 August 2011 22:56
Setari Cookie-uri