DESTIN

nu tip si nu imi sta in caracter sa tip,fara motiv.
poate sunt un pic furioasa cand aud sau citesc astfel de lucruri
nu suport sa aud cum isi plang de mila ca parteneri lor le bat,jignesc si dupaia asteapta sa fie compatimite de cei din jur
nu te poate tine nimic langa o persoana care nu te mai respecta
""scuze,iarta-ma nu am vrut.iti jur ca nu se va mai intampla""
daca ai acceptat prima palma,sa nu te mire cand va urma si ceea de a doua palma.
cine este vinovat?? scuze sa spun dar este chiar persoana cre accepta situatia,si complace asa si ajunge sa creada ca compatimirea celor din jur este un lucru bun.
NU .....te compatimesc in fata ,dar dupa ce intorci spatele,te cred o persoana proasta,incapabila sa pui stop la situatia pe care o traiesti...
asta cred si nimeni nu imi va schimba felul de gandire
accepti pt ca avetii un copil impreuna,gresit total gresit
acel copil nu va avea o viata buna sa vada cum mama lui este batuta,si sa auda mereu cearta,cuvinte jignitoare
dar nu ai unde sa te duci?
ai,dar nu vezi posibilitatile,
tutuvicky
Postat pe 27 August 2009 16:18
De la: mika_mika, la data 2009-08-27 12:36:21Eu nu am primit palme de la nimeni.....am dat un ex.
Destinul nu este o chestiune de ans, este o chestiune de alegere; nu este un lucru care trebuie ateptat, este un lucru care trebuie realizat.






Un exemplu???
Se pare ca multi ne intoarcem intro alta viata sau alte vieti pentru a plati greseli din viata anterioara, vietile anterioare...
Apropo de cararea ratacita...
anca_53
Postat pe 28 August 2009 12:04
neata tuturor de nativul gemenii stie careva ceva
garbo240578
Postat pe 31 August 2009 08:48
Femeia Gemeni este, n general, foarte grabita. Are multe de citit, multe de scris, multe de aflat, multe de mpartasit. Ca si cum, daca nu ati face parte din lista prioritatilor ei informationale, nici n-ati avea cum sa-i intrati n atentie sau n gratii.

Pe femeia Gemeni la o conferinta, la un simpozion, pe salile unei institutii de nvatamnt, cu putin naintea unui examen, ntr-o librarie, la un chiosc de ziare sau, pur si simplu, vorbind la telefon. Mai ales daca se prinde ca este urmarita, studiata, admirata, stie de minune sa faca pe dragalasa (Mercur, guvernatorul Gemenilor, poate lua imediat orice masca!), pe nestiutoarea, pe neajutorata. Atentie, deci, la aceste "gesturi mentale", semn al unei minti care se misca extrem de repede.

Daca trebuie sa plece la o ntlnire, femeia Gemeni poate decide sa se lase asteptata pentru ca la televizor tocmai se anunta ce se petrece la capatul lumii si, fiindca nu-i place sa-si ceara scuze, va povesti cu nflacarare acea stire, probabil cu multa broderie de la imaginatia proprie, astfel nct barbatul gata sa contramandeze ntlnirea (convins ca el nu are noroc la femei) sa simta ca motivul ntrzierii face ca destinul lor n doi sa schimbe soarta omenirii.

Adolescentina de felul ei, femeia Gemeni poate transforma defectul dispersiei mentale ntr-o nonsalanta fermecatoare, iar absenta unei feminitati insistente sa fie scuzata de inapetitul ei pentru moda, cosmetice si altele de acest gen.

De felul ei, femeia Gemeni vorbeste foarte mult, nsa e posibil sa mimeze timiditatea, tocmai pentru a fi sigura ca va cucereste. Nu se da n vnt dupa invitatii la restaurant, dar va face tot posibilul sa iesiti mpreuna undeva, pentru a va testa manierele.

Cum seduci femeia Gemeni:
n ziua de azi, o invitatie la film deja a devenit depasita. Pretentia ca "pretendentul" sa fie titrat e posibil sa constituie si ea deja o chestiune de moda veche, asa ca un barbat s-ar putea afla de multe ori n ncurcatura n fata acestei domnisoare vorbarete, bine informate, istete, pusa pe tot felul de sotii si, mai ales, pe tot felul de jocuri de cuvinte.

Faceti un efort si fiti ceva mai practic. Femeia Gemeni, ca toate semnele de Aer, manifesta o neasteptata curiozitate sexuala dar si o timiditate pe masura n a aborda acest subiect nu neaparat teoretic (la informatii nu le ntrece nimeni), ci practic. Spuneti-i ca aveti nevoie sa va ajute la o lucrare de diploma, spuneti-i ca aveti un film nemaipomenit sau ca ati descoperit pe Internet un adevarat scandal planetar despre inelele lui Jupiter. Nu conteaza ca Jupiter nu are inele! Recunoasteti ca v-ati nselat, dar sustineti n continuare ca e ceva interesant acolo, pe acel site, al carui continut nu-l ntelegeti prea bine fara ea. Retineti, nsa, ca aceasta minciuna nevinovata trebuie sa contina un minim adevar, altfel, femeia Gemeni va iesi ca argintul viu din viata dvs.

Laudati-i telefonul mobil (daca e un model recent), anuntati-o despre un eventual Larousse n format electronic, laudati-va cu biblioteca familiei si aratati-i ultima colectie de servetele pastrata de dvs. din anii copilariei. Treceti inteligent de la domeniul cunoasterii la sfera iubirii, prin preludii delicate, aerisite, sprintare, impregnate de simtul umorului dar si de bun-simt. Femeia Gemeni are o minte agera si-si va da seama ncotro bate vntul, asa s-ar putea chiar sa va ajute, daca - retineti! - daca stiti "sa va jucati".

Femeia Gemeni nu are nevoie de un iubit brutal, instinctual, lacom, care sa joace si "n prelungiri". i plac barbatii "subtiri", pusi pe sotii, glumeti, cunoscatori ai artei amorului nu ca performanta sexuala ci ca "noutati stilistice". Daca nu va ncadrati n aceste cerinte, treceti mai departe.

Femeia Gemeni considera ca o relatie care presupune plimbari, fuziuni amoroase si chiar casatoria se poate termina de la prima conversatie. Desi se pare ca vrea "sa-i faceti capul mare", n realitate asteapta un Fat-Frumos care sa-i umple sufletul cu iubire si timpul liber (nu conteaza daca noaptea sau ziua) cu jocuri amoroase.

pik_nik
Postat pe 31 August 2009 08:51
mersi mult ptr ce a-ti trmis de n ativul gemenii
garbo240578
Postat pe 31 August 2009 08:57
Pik, am citit de doua ori pt ca este caracterizarea mea in proportie de 95%
nelly05
Postat pe 31 August 2009 09:04
daca mai citeai o data, gaseai printre randuri si ceva despre alunitza aia ascunsa...
si stiu ce inseamna cele 5 procente lipsa. abilitatile de michael schumaker
pik_nik
Postat pe 31 August 2009 09:07
prietenii am nevoie de un sfat care ma poate ajuta.ptr areusi in viata ce trebuie sau cum trebuie gandit sau facut ptr nu a da gres indiferent de situatie ca exemplu sentimental financiar sau mai stiu eu ce dc iti doresti ceva si depui efort ptr a optine si te astepti la reusite mari pe viitor cum e de facut ptr a se indeplini acest lucru
garbo240578
Postat pe 31 August 2009 09:08
De la: pik_nik, la data 2009-08-31 09:07:02daca mai citeai o data, gaseai printre randuri si ceva despre alunitza aia ascunsa...
si stiu ce inseamna cele 5 procente lipsa. abilitatile de michael schumaker

nici nu vreau abilitatile alea
5% lipsa inseamna k eu sunt ft punctuala la intalniri, pt ca nu suport sa astept si daca mie nu-mi place nu fac nici altuia, si imi plac ft mult plimbarile
si am o alunitza....ascunsa
nelly05
Postat pe 31 August 2009 09:21
te invit la o plimbare?
ai vazut, cred, pe unde ma plimb eu. numai pe acolo pe unde ies si alunitele la vedere
da' conduc io!!!
pik_nik
Postat pe 31 August 2009 09:34
Ne plimbam cum sa nu, da alunitele raman ascunse
Si...conduci tu hai treaca de la mine
nelly05
Postat pe 31 August 2009 09:40
cum vrei tu. o sa inchid ochii, da' nu si cand conduc, da?
pik_nik
Postat pe 31 August 2009 09:43
pai sper ca nu conduci cu ochii inchisi ca ar zice ceilalti soferi: pazeaaaa femeie la volan
si plimbarea e mai faina cu ochii deschisi
nelly05
Postat pe 31 August 2009 09:54
De la: garbo240578, la data 2009-08-31 09:08:57prietenii am nevoie de un sfat care ma poate ajuta.ptr areusi in viata ce trebuie sau cum trebuie gandit sau facut ptr nu a da gres indiferent de situatie ca exemplu sentimental financiar sau mai stiu eu ce dc iti doresti ceva si depui efort ptr a optine si te astepti la reusite mari pe viitor cum e de facut ptr a se indeplini acest lucru




Reteta pentru reusite sau esec nu exista...
Doar munca,..constiicozitatea la locul de munca...DAR nici ast nu este o garantie
Fericirea...depinde la ce te referi...daca sentimentele nu sunt reciproce...
anca_53
Postat pe 31 August 2009 11:34
Pik nik ti-a prins bine weekend-ul.. Ai avut timp sa te documentezi. Ai mare dreptate cu referire la Gemeni...
anca_53
Postat pe 31 August 2009 11:37
chiar aveti dreptate in aproape tot c ati spus despre nativul gemeni,eu sunt zodia gemeni sh ma regasesc intr-o oarekre masura,sh am suferit mult sh ast sa vina un fat frumos in viata mea,kre sa ma aprecieze pt ceea c sunt sh sa ma iubeask,n k nemernicul d fostul meu prieten kre doar sh-a batut joc sh dupa kre sufar,iar el se bucura d suferinta mea,sh cred k va aparea soare sh p strada mea mai dvrm sau mai tz sh o sa fiu sh yo fericita cu adevarat sh o sa am langa mn p cineva kre ma merita,dar cum sa fc s ail uit sh sa trec peste mai rpd k ink ma gandesc la el sh sufar,k d o sapt ne-am certat,dar sunt sigura k nmai vreau sa ma impac cu el sub nici o forma k n o sa il iert pt tot c mi-a facut...
dennysutza
Postat pe 1 Septembrie 2009 00:24
... sa nu-mi spuneti ca sa mutat topicul cu zodiile aici
daria_
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:16
asa se vede
mylayv
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:21
dar fecioarele?buna,Anysca!
margelatu_68
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:24
Da intradevar super expicita descrierea facuta de catre d-nul pik_nik, referitor la zodia Gemeni, ma regasesc in totalitate, dar se pare ca s-a deviat de la subiect.

O noapte faina tuturor!
syndy_gabizza
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:54
De la: daria_pet, la data 2009-09-01 21:16:01... sa nu-mi spuneti ca sa mutat topicul cu zodiile aici





Zodie poate fi numit 'destinul scris'.. Te nasti intro zi la o anumita ora,..deumul strabatut este destinul...
Zodia,..destinul studiat pe un grup de oameni intro perioada mai lunga,..chiar timp de o viata...concluzii... realitate...in secole
anca_53
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:35
io il iusesc da el nu isi da seama ce sa fac???????
garbo055733
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:02
Sunt de acord cu ideea ca nimic pe lumea asta nu e intamplator..ceea ce confirma ca anumite chestiuni sunt pre/destinate de instante superioare noua ca fiinte umane obisnuite..dar nu poate fi controlat totul..consider ca..o anumita parte a destinului..ni/l facem noi..folosindu/ne de liberul arbitru...sau macar de iluzia ca chiar l/am avea acest..liber arbitru.
..Un mare adevar e ca pana la urma toti ajungem oalesi ulcele..
..Apropos de palmele luate zis de la viatza..cred ca o palma incasata chiar si la modul figurat..de cele mai multe ori e o mare nedreptate...sunt oameni care nu gresesc si iau palme...si oameni care gresesc si nu iau nici o palma..
...in schimb ceea ce te poate tine langa o persoana care nu te respecta..poate fi mana destinului...printr.un concurs de imprejurari din care nu poti iesi..iar cireasa din varf..e excat persoana care nu te respecta..
...cred ca ce ti/e scris in frunte ti/e pus...adica nu ne putem eschiva de la anumite probleme..
...in primul rand consider ca putina lume isi poate hotari sau influenta destinul..si asta in primul rand pentru ca...toata viatza noastra ne supunem instantelor superioare noua...adica..cand suntem copii..avem obligatia sa ne ascultam parintii...rudele foarte apropiate...invatatorii,profesorii..cand am crescut mari..ne supunem legilor societatii in care traim...dar si anumitor principii morale..unei anumite conduite de viata si comportament..fara de care nu am accede spre o anumita situatie sau pozitie in viata asta...iar fara ascensiunea aia nu putem ajunge la maturitate..iar fara o atitudine matura..in anumite situatii macar..nu putem fi luati in serios de oamenii din jurul nostru...iar atunci e ca si cand nu am exista....
...si cu atat de multe conditii...pe care uneori le putem numi aproape constrangeri...nu stiu ce fel de viatza frumoasa sau destin pe care ar trebui sa ni/l facem noi am putea avea...
garbo055472
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:01
buna! da fiecare dintre noi ca oameni pamanteni avem un destin care ne -e dat de cand luam viata.intrbarea mea catre tine e: Cine ne da acest destin? si el poate sa se modifice in anii vietii, ai unui om ?
wasi11
Postat pe 14 Noiembrie 2009 12:16
vad ca stoicismul nu si-a pierdut in intregime adeptii, de la zenon incoace
dupa voi, deci, desi omul este stapanul judecatilor sale, masura tuturor lucrurilor sale, derularea evenimentelor nu depinde de el! potrivit ansamblului moralei stoice, trebuie sa traim in conformitate cu legile naturii universale si sa ne supunem legilor divine. de ce-mi aminteste asta de teoriile irinucai? poate ca ea l-a studiat pe seneca
destinul ni-l scriem noi, zilnic, sau clipa de clipa. avem un capital, cum mai ziceam odata, pe care-l primi neconditionat - viata. singurul capital pentru care nu cere nimeni nici explicatii, nici bilant. e problema fiecaruia cum il utilizeaza. cei ce cred in destin, dupa parerea mea, sunt lasi. isi cauta o scuza fie neputiintei lor, fie lasitatii, fie comoditatii...
pik_nik
Postat pe 14 Noiembrie 2009 12:31
pikusor, bagi de-astea adanci mama ? pe un site despre poshete si secsuiala ?

ioi, tzuca-te mami...
Anouk
Postat pe 14 Noiembrie 2009 12:35
AMELYY
Postat pe 14 Noiembrie 2009 12:38
da ai dreptate fiecare are STEAUA lui mai mult sau mai putin norocoasa!
garbo041353
Postat pe 15 Noiembrie 2009 11:43
De la: syndy_gabizza, la data 2009-06-25 17:02:43Hai sa vorbim despre destin !
garbo061111
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:29
De la: mika_mika, la data 2009-08-27 12:36:21Eu nu am primit palme de la nimeni.....am dat un ex.
Destinul nu este o chestiune de ans, este o chestiune de alegere; nu este un lucru care trebuie ateptat, este un lucru care trebuie realizat.


garbo041353
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CASE LA CHEIE-DE LA 20.000 EURO !! 1000 PLANURI CASE ! CONSTRUCTII SI PROIECTARE 1 De la: garbo_7900 27 Septembrie 2012 07:56
Vand lapte praf Vitalact 0-12 luni (exp.04.01.2011) -10 lei 1 De la: m1adutza 2 August 2010 08:03
Sa vb si de obiceiuri cum e mormintarea la Romani,, 43 De la: garbo082991 6 Noiembrie 2018 19:49
Iisus 3 De la: ingerasulluptator 1 August 2011 22:56
decor pentru interior din autocolant si tapet 7 De la: fleurdelis 14 Ianuarie 2010 11:31
Setari Cookie-uri