neveste mincinoase

danny, faptul ca nu esti tatal biologic nu ar trebui sa conteze, dragul meu...

imi vine greu sa cred ca acum, dupa ce ai aflat, nu-l mai iubesti...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 21:13
sentimentele mele pentru copil nu s-au schimbat deloc...nu e de vina el de pacatele mamei..mie egal la urma cine la facut..e pe numele meu si mie imi zice tati...cu partaju e asa..
nevasta-mea cere casa ca nu are unde sa stea..si masina..plus celelate..la sfirsitu luni tre sa vina ea cu martori cum ca si ea a lucrat cit ma facut casa..insa toti nu putem sta impreuna..oei ea pleaca si-i dau cit o sa se stabileasca valoarea cladirii sau plec eu si primesc o treime...jumate la sotie o treime la copil..asta era toata teoria inainte de a face eu testul..normal ca acuma as faceo putin de miru lumii sa o rida lumea in sat...poate se muta si ramin eu cu casa:-))
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 21:18
casa e bun comun ? facuta in timpul casatoriei ?

eu zic sa nu te pripesti cu despagubirile...daca ai bani, despagubeste-o de jumatatea care i se cuvine si ramai cu casa...copilul ala are nevoie de un camin stabil, ori mama imi pare cam iresponsabila
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 21:22
lasa teoriile si fugi la un avocat sa vezi ce poti face sa nu-i dai tot ce pofteste maria-sa

Postat pe 9 Iunie 2009 21:22
carmenn abia luni o sa ajung in tara..si atunci caut incet un avocat de domane ajuta....pina atunci ascult pareri si ma mai destind si eu..altceva..
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 21:25
danny, asculta ce-ti zice mami wife...spune merci ca s-a terminat acum...ca daca mai stateai 15 ani langa ea, ati fii sfarsit scotandu-va ochii...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 21:29
mami wife..citeste mai sus..mie si asa imi scoate ochi doamna..cica am chinuit-o cu treburi casnice...etc si etc...sa nu va plictisesc iar..la casa e asa..terenul cumparat de mine..fundatia.si ceva materiale tot de mine inaintea casatoriei..casa 90% sa facut dupa nunta...insa doamna in 7 ani nu a lucrat o zi
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 21:33
pai de-aia s-a apucat de tampenii...murea fomeia de plictiseala...somnu' ratiunii naste monstrii, nene...

intrebare retorica...de ce le-o fii placand la fomei sa stea acasa ? eu stau de juma de an si simt ca mi s-a lichefiat creierul, nene...

si cu ce isi ocupa ea timpul ? ca doar nu iti ia mult sa faci o mancare si sa calci trei boarfe...

nu ca eu as fii frenetica sa stau cu capul in oala si cu fierul de calcat in mana, da' cineva tre' sa faca si asta...

si oricum, mancare se poate face pentru doua zile, de calcat calci o data pe saptamana, presupun ca avea masina de spalat automata, nu spala rufe la rau ...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 21:41
pai era moartea ei acasa tv cu toate telenovelele..adevaru e ca la mincare fac si io figuri..ce minc la amiaza numai manc nici seara..nu peste 2 zile.
danny_at
Postat pe 9 Iunie 2009 22:05
michelle, eu ma timpesc de stau acasa, n-as putea sa fiu casnica in viata mea..
bine, treaba in casa mi-am facut-o intotdeauna, era cuibul meu, caminul meu si mi-era drag..
dar sa stau de frunza verde..pai de ce mai am creier ,fratele meu ?
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 22:14
ca sa te uiti la tembelizor, fata...iote nah...

ia exemplu' de la mine, care n-am mai deschis tiviu de nu mai stiu cand...ma benoclez la el inchis, si-mi zic ca n-am pierdut nimic
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 22:17
dany, invata mami, sa mananci si seara...sau nu mai manca deloc...cica face bine sa nu mananci seara...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 22:19
doh! ai perdut-o pe eba, pupandu-se cu lenuta...
mai, pana la urma o fi adevarat ca lenuta..alea-alea cu base ? ha ?
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 22:20
neah...baselu are orgasme numa' de la putere, mamicule...lenuta aia e pistol cu apa...parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Iunie 2009 22:32
s-ar putea sa ai dreptate...
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 23:53
danny....stii ce ai gresit tu????...sa-i nu-i iei mamicule un body-builder d-ala lu' nevasta-ta...ca nu mai guitza acuma daca ala o cordea ca lumea.....si macar tu stiai daca mai avea vreun plod cu cine e facut.....si bam!...o prindeai in fapt si pa! pa! casa si tot ce mai ai ca o acuzai clar si la vedere cu dovezi de infidelitate.....acuma pana mea....se pare ca bietul copilash a fost conceput inaintea ta...sau, oricum, inainte de nunta......deci putea sa fie cu oricine....si cu tine, si cu regimentul 5 infanterie/ cavalerie....iarta-ma dar nu ma pot abtine....as vrea s-o pot bate in gura....mai incerc si eu sa-ti ridic moralul.....oricum...cauta un avocat tzapan.....iar la faza cu copilul.....pai daca zici ca ea nu a muncit, din ce va intretine copilul in cazul in care i se incredinteaza ei????
tutankhamon
Postat pe 10 Iunie 2009 12:44
tutankhamon hahahaha regimentul 5 asta da...pai cit crezi ca o sa ramina doamna singura...de frumoasa e frumoasa foc..isi gaseste ea un sponsor..nu am tinut-o si eu in palme atita vreme..mare brinza.dar altceva sint tare curios.daca mai cer un test de paternitate la tribunal si iese si acolo ca nu-i copilul meu..ce zice legea?nu este vreo pedeapsa nimic? la urma urmei e inselaciune si asta tot frauda e sa minti pe cineva sa creasca copilul altui.ducere in eroare..etc..etc..sint curios ce zice legea in asa caz
danny_at
Postat pe 10 Iunie 2009 12:51
Am aparut si eu cu o parere.
Ai spus ca terenul e al tau dinaintea casatoriei. Autorizatia de construire e scoasa iniantea casatoriei?
Asta as vrea sa stiu. Si cand s-a emis procesul verbal de receptie finala. In timpul casatoriei banuiesc. Dar astept confirmare.
Apoi... Conform art. 30 cod familiei, orice bun dobandit in timpul casatoriei e bun comun, iar sotia chiar daca sta acasa se considera ca a avut aport egal barbatului. Deci totul juma-juma.
Apoi, practic, de regula terenul "mananca" constructia. Deci... e posibil ca tu sa castigi casa, dar sa fi obligat sa achiti o sulta (suma de bani) catre ea.
Lucrez in juridic, dar nu sunt avocat. Iar in aceasta profesie totul e interpretabil.
Se tine cont in general cont de dovezi scrise, apoi de martori.
Deci tot ce se probeaza cu documente nu se poate infirma cu martori. Clar.
Apoi copilul sta la mama. Tot Codul familiei spune ca, copilul trebuie sa stea langa mama. Indiferent de problema dintre voi.
Eu cred ca ar trebui sa lasi lucrurile cu copilul asa cum sunt. Doar ar trebui sa il iubesti in continuare, iar cand el va fi matur, va judeca singur si o va condamna. Va fi cea mai grea condamnare pentru ea.
Iar in privinta bunurilor, eu cred ca ar fi mai bine sa impartiti totul corect. Nu ii lasi nimic din ce ti s-ar cuveni.
Asta va scuteste de discutii inutile si de compromisuri.
Parerea mea!
picaturaderoua
Postat pe 10 Iunie 2009 14:27
De la: tutankhamon, la data 2009-06-10 12:44:34danny....stii ce ai gresit tu????...sa-i nu-i iei mamicule un body-builder d-ala lu' nevasta-ta...ca nu mai guitza acuma daca ala o cordea ca lumea.....si macar tu stiai daca mai avea vreun plod cu cine e facut.....si bam!...o prindeai in fapt si pa! pa! casa si tot ce mai ai ca o acuzai clar si la vedere cu dovezi de infidelitate.....acuma pana mea....se pare ca bietul copilash a fost conceput inaintea ta...sau, oricum, inainte de nunta......deci putea sa fie cu oricine....si cu tine, si cu regimentul 5 infanterie/ cavalerie....iarta-ma dar nu ma pot abtine....as vrea s-o pot bate in gura....mai incerc si eu sa-ti ridic moralul.....oricum...cauta un avocat tzapan.....iar la faza cu copilul.....pai daca zici ca ea nu a muncit, din ce va intretine copilul in cazul in care i se incredinteaza ei????

bravo mami, chiar mi-ai placut, si m-a trasnit o idee ( nu are oare probleme in domeniul tau) , poate o putem directiona discret si, gata, pac,trosc/ete e, ete nu e.si reusim in felul asta sa mai descretim fruntea omului. daca nu te lasa inima sau oblgatiile (alea cu juramintul nu-stiu cui)te opresc , suna maica un prieten si se rezolva problema. ca zau c-o merita.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 14:37
si mii de scuze, BUNA ZIUA TUTUROR !
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 14:38
Buna Vally!
picaturaderoua
Postat pe 10 Iunie 2009 14:55
mai oameni ia uitati mai... ma sunat doamna inca sotie a mea din romania..chiar adineauri..ca nu se intelege cu actualu,sa terminam divortu si sa incercam iar.ca doar pe ea nu o tine legata certificatu de casatorie.nu am avut curaju sa-i zic de test,insa am intrebat-o cum ma mai poate privi in ochi dupa ce m-a inselat..sa jurat ca pina acuma nu ma inselat niciodata,ca am fost primul barbat si ca eu am fost de vina ca ma inselat,m-a intereat mai mult munca si bani decit ea..eu am impinso la celalalt. ce deh io eram zilnic in birou..na uite...si asta e singuru cu care ma inselat vreodata,relatia cu el e mai mult ceva fugitiv decit de durata..deci acu s-o iau inapoi..cum poate o femeie jura stiind ca nu e adevarat??ce panarama pe bune..asa ceva,daca nu eram eu la mijloc ziceam ca-i poveste nascocita de undeva
danny_at
Postat pe 10 Iunie 2009 14:58
De la: danny_at, la data 2009-06-10 14:58:53mai oameni ia uitati mai... ma sunat doamna inca sotie a mea din romania..chiar adineauri..ca nu se intelege cu actualu,sa terminam divortu si sa incercam iar.ca doar pe ea nu o tine legata certificatu de casatorie.nu am avut curaju sa-i zic de test,insa am intrebat-o cum ma mai poate privi in ochi dupa ce m-a inselat..sa jurat ca pina acuma nu ma inselat niciodata,ca am fost primul barbat si ca eu am fost de vina ca ma inselat,m-a intereat mai mult munca si bani decit ea..eu am impinso la celalalt. ce deh io eram zilnic in birou..na uite...si asta e singuru cu care ma inselat vreodata,relatia cu el e mai mult ceva fugitiv decit de durata..deci acu s-o iau inapoi..cum poate o femeie jura stiind ca nu e adevarat??ce panarama pe bune..asa ceva,daca nu eram eu la mijloc ziceam ca-i poveste nascocita de undeva

eu zic ca acum e momentul tau, cumpaneste bine, ca acum o poti prinde si arde si tu asa cum a facut-o ea. primeste-o "acasa" plin de dragoste, fa-o sa renunte la partaj(nu si la divort)ca doar nu un act va tine pe voi impreuna, las-o sa se linisteasca si apoi tragei-o de toti banii cum afacut-o si ea.(sau ia-o acasa si iubeste-o si uita episodul). oricum mingea e acum in terenul tau.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 15:15
De la: picaturaderoua, la data 2009-06-10 14:55:10Buna Vally!

sarut mina si scuze de inpolitete
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 15:16
Tine deocamdata pt tine testul de paternitate si doar daca este nevoie, "pac, la razboiu'"
tulipe
Postat pe 10 Iunie 2009 15:21
ce so primesc inapoi..daca as vede-ao acuma i-as scoate ochi si ficatu si tot ce are din ea...bine ca e departe steie cu msa daca nu are ce face si nu are sponsor...eu m-am trezit nu mai vreau multam fain mi-a ajuns 7 ani cu sarpele in pat..
danny_at
Postat pe 10 Iunie 2009 16:13
De la: danny_at, la data 2009-06-10 16:13:20ce so primesc inapoi..daca as vede-ao acuma i-as scoate ochi si ficatu si tot ce are din ea...bine ca e departe steie cu msa daca nu are ce face si nu are sponsor...eu m-am trezit nu mai vreau multam fain mi-a ajuns 7 ani cu sarpele in pat..

io zic ca omu la nervi zice multe, dar noaptea e un sfetnic bun, asa ca incearca sa te linistesti(ia un rudotel sau un xanax), si apoi incearca sa gindesti strategia.ca de, vorba "dulce" multe aduce, si interesu poarta fesu.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 16:24
Poti face si altceva.
Sa ii spui sa termine cu ala... Si ca poate va impacati. Iar dupa ce termina ii dai si tu cu Flit de muste ametite
Sa vezi atunci...!
Si te vei simti si tu impacat, oarecum, poate!
picaturaderoua
Postat pe 10 Iunie 2009 16:28
xanax ?

pai de la xanax se linisteste cateva zile...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Iunie 2009 16:53
De la: picaturaderoua, la data 2009-06-10 16:28:45Poti face si altceva.
Sa ii spui sa termine cu ala... Si ca poate va impacati. Iar dupa ce termina ii dai si tu cu Flit de muste ametite
Sa vezi atunci...!
Si te vei simti si tu impacat, oarecum, poate!

pai se pare ca tocmai a luat un flit in nas "doamna"(de la fericitul posesor al serviciilor doamnei), cred ca trebuie schimbat tratamentu, ca la asta s-ar putea sa fi devenit imuna, s-apoi sa dai cu flit primul, e una si sa dai al doilea , nu mai e tot aia, nu mai ai aceeasi satisfactie.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotia nu mai simte atractie fata de mine. 22 De la: garbo_463204 21 Martie 2017 19:14
La ce duc reprourile ? 46 De la: garbo_2161 16 Iunie 2014 18:32
Femeia si barbatul 15 De la: moniq_ 19 Mai 2010 16:26
Casatorie religii diferite 18 De la: garbo_473806 11 Septembrie 2017 19:42
Ce face un barbat care se gandeste la... viitor? 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
Setari Cookie-uri